RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby ligakrista » 23 Jan 2018, 16:06

Spigana wrote:Raw nav sarežģīti. Sarežģīts ir tikai pats, pats sākums, kamēr visu saprot, citādi man tagad raw barošana aizņem tikai drusku vairāk laiku kā iebērt sauso barību.

Bet man arī neceltos roka rakstīt, ka sausā barība ir viennozīmīgi slikta. Ir tomēr arī ļoti kvalitatīvas barības ar labu sastāvu, bet man personīgi vienkārši naudas žēl. :D


visdrīzāk sāksim ar kvalitatīvu sauso un tad jau,kad būsim apraduši, lēnām ieviesīsiem arī raw..
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby Alpina » 23 Jan 2018, 16:10

Tabula uz sausās barības iepakojuma ir visai aptuvena, deva tik un tā jāpielāgo katram sunim atsevišķi. Tīri piemērams, viens no maniem ok kondīcijā ir pie 2,5x lielākas devas, nekā ir tabulā ;)
Raw 1-3% no pieauguša suņa svara (ja pareizi atceros)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: RAW/BARF

Postby ligakrista » 23 Jan 2018, 21:54

Alpina wrote:Tabula uz sausās barības iepakojuma ir visai aptuvena, deva tik un tā jāpielāgo katram sunim atsevišķi. Tīri piemērams, viens no maniem ok kondīcijā ir pie 2,5x lielākas devas, nekā ir tabulā ;)
Raw 1-3% no pieauguša suņa svara (ja pareizi atceros)


paldies par iedrošināšanu :roze:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: RAW/BARF

Postby lauva » 23 Jan 2018, 23:08

Nav tik traki! Mans suns (10 gadi, rotveilers, aktīvs dzīvesveidz) ēd sauso + svaigu pārtiku. Ik pa laikam uzgrauž pa kādam dārzenim vai auglim (citreiz pašam sakārojas, tas nav ikdienas pasākums), kāda svaiga ola ik pa dažām dienām, biezpiens un gaļa. šodien nolocīja cūkas kājas, rīt nolocīs sirdi, citu dienu vistas kakliņi un spārniņi, citreiz kaut kas no liellopa. Būtu super, ja ēstu zivis, bet tas ir no-no. Neesam saņēmušies uz tikai raw, visu laiku pa kādai atrunai atrodas, bet alternatīva ir atrasta - suns ēd kvalitatīvu sauso un svaigos produktus. Man gan jāatzīst, ka es neko nemēru - ne sauso, ne svaigo. Dodu uz aci, jo zinu viņa ēstgribu un vajadzības. Papildus vitamīnus devu,kad bija kucēns - jaunulis. Cerams,ka otro suni sāksim jau no kucēna vecuma barot tikai RAW, pa taisno no audzētāja, sausā, pēc pieredzes, ir nu tā jāstudē...ka tik nav kaut kas ne tā pievienots, vielas, kuras sunim nemaz nav vajadzīgas, etc.

Interesanti, es te sekoju vienam IG kontam,kur suņa trenere savus suņus baro ar RAW un taisa arī tabulas un meal plans priekš citiem suņiem, viena lieta, kura man ir aizķērusies (nu jau kādu laiku) prātā ir tas,ka vista nemaz nav ne tik vērtīgs gaļas gabals. Plus, vista ir tas,kas daudziem suņiem izraisa alerģiju un izslēdzot to no ēdienkartes daudzi tiek vaļā no mistiskajām niezēm un alerģijām. Palasot komentārus suņu saimnieki atzina,ka vistas gaļa ir bijis alerģijas iemesls, kaut gan tas ir produkts ar ko iesaka sākt, kad baro ar RAW vai kad vēders nestrādā kā vajag (šis viss ir no USA).

vēl viena lietas, kas tagad ir trends Štatos - saldētās piedevas, kas man liekas jau mazliet pārspīlēti, bet aij nu lai - kazas piens, tumerics, visādas pastas, ogas, etc.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: RAW/BARF

Postby lauva » 23 Jan 2018, 23:16

Plus - cik daudziem no jums suņi ēd zivis? Vai zivju eļļu? Resnais kaut kad agrāk pavisam naski zivju eļļu ēda nost, bet tagad ir 'fui-fui-fui,kas man tajā bļodiņā par s*du ielikts?' un es galīgi netieku vaļā (iespējams, ka no stereotipskā) viedokļa,ka tā zivs tomēr ir vajadzīga...
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: RAW/BARF

Postby ash » 24 Jan 2018, 09:13

mani ēd zivis. bet tikai saldētā veidā - tas ir - neatkausētas. atkusušas mīkstas gan ne pārāk. :ninja: zivju eļļu gan. un vēl ir tāds pulveris no samaltām kaltētām zivīm - manuprāt ož briesmīgi, bet suņiem patīk.

ligakrista wrote: un tad to 10kg pārtiku sadala pa porcijām, ja? :neparliecinats:

un to, cik gramus konkrētajam sunim dienā vajag - zina vetārsts? jo sausajai pārtikai būtu lasījusi gramus uz iepakojuma.. :lasu:


jā, tos 10 kg sadala pa porcijām. mani suņi ēd 1x dienā (šis laikam retums, bet maniem ņergām labākais variants), abiem dodu vienādas porcijas 0.5 kg - mazākajam sanāk apmēram 3,5% no vēlamā svara, lielajam 3% no svara. man viņi tādi aktīvi tievuļi, un tikai ar tādām brangām raw porcijām ir izdevies uzbarot kaut cik miesas uz kauliem. :dejosuns:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 24 Jan 2018, 10:04

Klau, man šķiet, ka nav forši šinī jomā jaunam cilvēkam visu stāstīt pēc sava individuālā piemēra, kas diezgan atšķiras no standarta.

Raw barot vajadzētu sākt ar 2.5% dienā no pieauguša suņa svara, šis daudzums tad attiecīgi tiek sadalīts trīs maltītēs kucēnam un divās maltītēs pieaugušākam sunim. Raw ēdienkarte sevī iekļauj 10% kaulu, 5% aknu, 5% sekretējošu orgānu un 80% gaļas un muskuļu. Ir nepieciešami vismaz 4 dažādu dzīvnieku proteīni (visvieglāk pieejami ir vista, tītars, liellops un cūka, nav īpašu problēmu arī ar pīli un jēru).
Minētajai proporcijai nav jābūt katrā maltītē, tā var izpildīties ilgākā laika posmā (es esmu izvēlējusies nedēļu), tātad var nedot katru dienu mazu aknas kriksīti, bet gan normālu gabaliņu divreiz nedēļā, piemēram.

Arī iepriekšēja dalīšana porcijās ir individuāla izvēle un jāskatās kā kuram ērtāk. Daudzi sapērk visu mēnesim un uzreiz sadala pa porcijām, tas ir viens variants. Man tas ērti nešķiet, tāpēc es visu glabāju saldētavā sagrieztu apmēram tādos gabalos kā sunim varētu vajadzēt un atsevišķi izlasu ko nu kuro dienu gribu sunim barot. Man šis ir ērtāk tāpēc, ka reti kad vienā piegājienā nopērku lielu daudzumu gaļas, šādi sanāk vairāk variēt gaļas un varu maltīti pielāgot tam, vai gribu, lai suns fiksi paēd un skrienam darīšanās vai arī gribu sev brīvu rītu un lai suns tur kādu pusstundu grauž savu ēdienu. Plus, šis ļauj jaunu gaļas veidu nopirkt mazliet un pamēģināt vai suns vispār ēdīs.

Īsāk sakot - pirmos mēnešus sākot raw vajadzētu diezgan strikti sekot šīs diētas noteikumiem, vēlāk var sākt variēt un domāt, kas konkrētajam sunim labāk būs piemērots. Savukārt tehniskais izpildījums (cik bieži iepirkties, ko pirkt un kā barot) ir absolūti brīva izvēle, kas jāpakārto savām ērtībām.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby ash » 24 Jan 2018, 10:47

Spigana wrote:Klau, man šķiet, ka nav forši šinī jomā jaunam cilvēkam visu stāstīt pēc sava individuālā piemēra, kas diezgan atšķiras no standarta.
Savukārt tehniskais izpildījums (cik bieži iepirkties, ko pirkt un kā barot) ir absolūti brīva izvēle, kas jāpakārto savām ērtībām.


jā, tāpēc uzsvēru, ka ar saviem suņiem daru tā un tas ir retums - ārpus standarta. Ir jāpatur prātā, ka katram dzīvniekam ir induviduālas īpatnības un ir jāskatās pēc situācijas, kas var pat ļoti atšķirties no standarta.
Un uzsākot raw barošanu, taču jebkurā gadījumā to dara pa soļiem – katru nedēļu liekot klāt tikai vienu gaļas veidu un novērojot vai sunim nav alerģija un vai gremošana labi tiek galā ar jauno produktu.

Ar savu piemēru tehniskajā ziņā padalījos tāpēc, ka man šāda metode liekas vienkārša un saprotama, viegli realizējama. Un vairāki cilvēki nolemjot uzsākt raw barošanu un prasot pēc padoma atzina šo shēmu par lietojamu un izmanto jau ilgtermiņā, pielāgojot to protams saviem ikdienas paradumiem. Es nekādā ziņā neapgalvoju, ka tā ir labāka par tabulas vadīšanu, vai jebkādu citu veidu, kā realizēt raw barošanu, tikai vēl viens variants, kā praktiski visu izdarīt. Un piemērots variants cilvēkiem, kuriem ir iespēja apmeklēt tirgu 1x nedēļā.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Felix_PS » 24 Jan 2018, 17:02

ash wrote:
Un uzsākot raw barošanu, taču jebkurā gadījumā to dara pa soļiem – katru nedēļu liekot klāt tikai vienu gaļas veidu un novērojot vai sunim nav alerģija un vai gremošana labi tiek galā ar jauno produktu.


Ar kucēniem tas tomēr nav labākais variants. Viņiem sabalansēta diēta ir daudz svarīgāka nekā pieaugušam sunim, tāpēc kucēnus iesaka sākt uzreiz ar visiem proteīniem, procentiem un tamlīdzīgi. Kucēns nevar nedēļu dzīvot uz, piemēram, vienas vistas filejas, nesaņemot citas vērtīgas uzturvielas, ko sniedz citi gaļas veidi.

Personīgi es uzskatu, ka vislabākais variants jaunam īpašniekam ar pirmo suni, ir tomēr sākumā pieturēties pie augstas kvalitātes, sabalansētas sausās barības. Sākumā tomēr ar kucēnu jau tā ir tik daudz jauna, kamēr aprod ar jauno ģimenes locekli, tad nu vismaz barošana var būt vienkāršāka. Turklāt, ja kucēnam tā garšo, to var lieliski izmantot arī treniņos.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 24 Jan 2018, 17:28

Felix_PS wrote:
Personīgi es uzskatu, ka vislabākais variants jaunam īpašniekam ar pirmo suni, ir tomēr sākumā pieturēties pie augstas kvalitātes, sabalansētas sausās barības. Sākumā tomēr ar kucēnu jau tā ir tik daudz jauna, kamēr aprod ar jauno ģimenes locekli, tad nu vismaz barošana var būt vienkāršāka. Turklāt, ja kucēnam tā garšo, to var lieliski izmantot arī treniņos.


Jā, šim es ar piekrītu (ar vienīgo izņēmumu, ja audzētājs jau kucēniem raw barojis). Ja nav problēmu ar ēšanu, labāk tomēr sākumā pieturēties pie tā, ko barojis audzētājs un kaut ko jaunu sākt tikai pēc sarašanas vienam ar otru.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Postby wolf-eyes » 11 Sep 2018, 11:08

Varu iemainīt brieža kājas, šķiet bija palikušas divas, pret kaut ko citu. Ēst tur nav ko, vairāk tikai prieks, lai gan no buka kājām, kas ir mazākas, manējie nograuza visu, apēda pat nagus, palika tikai pliks kauls neliels gabals. Tāpat arī es meklēju iespēju dabūt trušu galvas un vispār jebko no aitas, kazas, brieža, liellopa, eko pīlēm un vistām. Drīzumā tikšu vēl pie buku un briežu kājām, tad varēšu atkal iemainīt tās pret kaut ko, jo man jau pilns dārzs ar tām kājām dažādās stadijās :D, manējiem jau apnicis. Tāpat drīzumā tikšu pie aitu galvām, ja man to būs par daudz, tad arī tās būs uz maiņu.
Un vēl gribēju piebilst savu novērojumu par muskuļu gaļas, orgānu gaļas un kaulu proporciju. Dabā vilki vispirms izēd orgānus, jo tajos visa kā ir daudz vairāk, tāpēc esmu sākusi savus zvērus barot ar mazliet vairāk orgānu gaļu nekā ieteikts. Suņi paši to gribēja , viņi apēd vispirms orgānu gaļu , it sevišķi aknas un nieres.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 23 Sep 2018, 12:51

Varbūt kādam vajag aļņa aknas, nieres, plaušas, sirdis, liesu, kaulus? Man piedāvā to visu 35-50kg apjomā. Tā kā man vieta saldētavā palikusi max 20 kg, tad pārējo varbūt kādam vajag? vēl es varu piedāvāt saldētas vistu galvas, eko, no tirgus, man pašai ir par daudz. ja neatbrīvošu vietu saldētavā, tad tur nebūs vietas šim te alnim un vēl bebram, ko arī man piedāvā. Aļņa viss minētais man tika piedāvāts par 2 eiro/kg, bet vistu galvas ir 1 eiro/kg.
Laboju: man vajag zināt līdz šodienas vakaram, vai kādam vajag tos aļņa produktus vai nē, jo rīt tas mednieks jau brauks uz Jelgavu , kur tiksimies un es paņemšu vainu savus 20 kg vai visus pat līdz 50.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: RAW/BARF

Postby madja » 23 Sep 2018, 19:05

Es labprāt i alni, i galvas.
Man Tev te PM vai uz kādu epastu?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Postby wolf-eyes » 23 Sep 2018, 19:20

madja wrote:Es labprāt i alni, i galvas.
Man Tev te PM vai uz kādu epastu?

Abas galvas izdomāju ņemt sev, jo maniem zvēriem tomēr tā ir mīļākā nodarbe pasaulē- grauzt šīs galvas, līdz paliek vien zobi ar sīku žokļa daļu, kurā tie ietverti.
Tātad paliek pārējais, ko minēju..
Tātad ja esi tā ar mieru, ka galvas es šoreiz ņemu sev...nu tās aļņa galvas... (vistu galvas Tu vari gan dabūt - tās man pilna saldētava!)
Nujā, un vari rakstīt pm šeit droši :)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Postby wolf-eyes » 25 Sep 2018, 07:35

Tā...esmu sameklējusi vairāk medniekus, nekā man nepieciešams. Man tagad ir saldētava pilna un dārzā stāv divas milzīgas aļņa galvas, ap kurām manējie skrubināsies vēl vismaz 3 dienas, tātad... ja man tuvākajā laikā piedāvās kādu medījumu, alni, briedi, stirnu vai bebru, es nevarēšu to paņemt. Tāpēc varbūt kādam vajag, jau laicīgi meklēju cilvēkus..
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: RAW/BARF

Postby ash » 26 Sep 2018, 13:19

Kādās cenās tā medījumu gaļa ir? vai tas medjums nāk veselā gabalā vai sadalīts?
Un visvairāk mani interesē, vai tāda medījumu gaļa ir droša? Nekad neesmu saviem zvēriem devusi meža gaļu, man kaut kā bail no tiem parazītiem. Vai jūs to medījuma gaļu kaut kā apstrādājiet?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Postby wolf-eyes » 26 Sep 2018, 13:30

ash wrote:Kādās cenās tā medījumu gaļa ir? vai tas medjums nāk veselā gabalā vai sadalīts?
Un visvairāk mani interesē, vai tāda medījumu gaļa ir droša? Nekad neesmu saviem zvēriem devusi meža gaļu, man kaut kā bail no tiem parazītiem. Vai jūs to medījuma gaļu kaut kā apstrādājiet?

Kā es tikko apjautu runājot ar vēl kādu cilvēku, esmu pārmaksājusi. Varēju diņģēties, jo viņi to visu tāpat aprokot mežā, pat sirdi, aknas!! Cena par visu , jebko, ko ņēmu, bija 2 eiro/kg. galvas, plaušas, aknas, nieres, sirds, diafragma, kauli ar daudz gaļu, ieskaitot ribas, bik iekšējo orgānu tauki, liesa , pauti , tesmenis ... nāk sadalīts tādā veidā, ka ir vesela akna, plauša ar sirdi, kauli, niere....
Mežacūka vienīgi ir bīstama dēļ trihinellas. Jo ir visēdāja.
Par cik aļņi un brieži nav visēdāji bet zālēdāji, tad tajos nevar būt trihinella.
Starp citu, trihinella var būt žurku un peļu ķermeņos, ko mūsējie taču medī.... vismaz menējie...
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: RAW/BARF

Postby ash » 26 Sep 2018, 16:22

Tātad – zālēdājiem nevar būt nekādas bīstamās drazas?
Es labprāt paņemtu kaut ko no meža gaļas, tikai es nevaru vienā reizē ņemt vairāk kā 10 kg – tik daudz es varu ievietot saldētavā.
mani peles ķer, bet neēd.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 26 Sep 2018, 16:28

ash wrote:Tātad – zālēdājiem nevar būt nekādas bīstamās drazas?
Es labprāt paņemtu kaut ko no meža gaļas, tikai es nevaru vienā reizē ņemt vairāk kā 10 kg – tik daudz es varu ievietot saldētavā.
mani peles ķer, bet neēd.

Es tad varētu pievienoties, un arī 10kg. Lai drošs, ka būs kur likt.
Un droši drīkst to cenu pakaulēt - par lētu jau nebūs. :kanepe:
Domāju, ka tad arī vairāk gribētāju uzrastos un pa galviņām mēs uzreiz varētu sadalīt to lopu.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Postby wolf-eyes » 26 Sep 2018, 18:20

ash wrote:Tātad – zālēdājiem nevar būt nekādas bīstamās drazas?
Es labprāt paņemtu kaut ko no meža gaļas, tikai es nevaru vienā reizē ņemt vairāk kā 10 kg – tik daudz es varu ievietot saldētavā.
mani peles ķer, bet neēd.

Cik es zinu, tad nē.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron