Kur pērkat subproduktus sunim?

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby BaibaB » 24 Jul 2012, 20:31

šodien zemnieku veikalā redzēju cūkas pusgalvas. šīs diskusijas par cūkas gaļu sakarā gribas pajautāt, vai suņiem var dot jēlas cūku galvas ar ausi, šņukuru, ko tur vēl? cik tās ir treknas? kas tajās vērtīgs? un ja var dot, tad pusgalva cik lielam sunim būtu ok jeb jālūdz, lai sacērt uz pusi?
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sisija » 24 Jul 2012, 20:46

BaibaB, par to vai cūku dot vai nē, tauta strīdas, bet tas, ka cūkas galvas ir treknas, tas gan ir fakts,
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby obrija » 24 Jul 2012, 20:58

Ausi var dot droši, tās nav treknas un šņuku arī var,bet tie vaigi..., tie trekni gan :)
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby obrija » 19 Mar 2013, 13:42

Man ir piedāvājums iegādāties subproduktus, cūku rīkles, diafragmas, duršanas vietas, varbūt kādam interesē, cena 35-40 santīmi kg. Tirgū cena 0.90-1,50ls par kilogramu.
Mums tikko atveda provei, safasēti maisos pa 5 kg, iekšā rīkles kopā ar diafragmām, brāķētiem gaļas gabaliem un dažos maisos pa brāķētai aknai, mani sunči uzmetās kā traki. Pats galvenais ka līdz Rīgai atved 2-3 reizes nedēļā.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Bafija » 20 Mar 2013, 12:26

Es RAW/BARF saaļā pastāstiju kā man ar cūkgaļu gāja. Gaļa patiešām super, bet tomēr jāskatās cik daudz var dot!
Mēs rīt BEIDZOT!!! braucam pēc l/lopa gaļas :aptracis:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby wolf-eyes » 28 Mar 2013, 19:06

obrija wrote:Man ir piedāvājums iegādāties subproduktus, cūku rīkles, diafragmas, duršanas vietas, varbūt kādam interesē, cena 35-40 santīmi kg. Tirgū cena 0.90-1,50ls par kilogramu.
Mums tikko atveda provei, safasēti maisos pa 5 kg, iekšā rīkles kopā ar diafragmām, brāķētiem gaļas gabaliem un dažos maisos pa brāķētai aknai, mani sunči uzmetās kā traki. Pats galvenais ka līdz Rīgai atved 2-3 reizes nedēļā.

Te pirms kāda laika bija diskusija par to, ka nevajag dot suņiem cūkas gaļu.
Mīts vai nē no kāda cita aspekta, bet kā tad ar trihinellu? Vai tiešām tāda uzticība pārbaudēm pat, ja tās ir? Ja cūka tiek pie gaļas, tad liela iespēja, ka cūkai ir tā trihinella...
Kādi viedokļi par to?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby wolf-eyes » 28 Mar 2013, 19:07

Bafija wrote:Es RAW/BARF saaļā pastāstiju kā man ar cūkgaļu gāja. Gaļa patiešām super, bet tomēr jāskatās cik daudz var dot!
Mēs rīt BEIDZOT!!! braucam pēc l/lopa gaļas :aptracis:

Kurā vietā atradāt un kādas atsauksmes ir par gaļu? Ko tieši pērciet?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Bafija » 02 Apr 2013, 10:20

wolf-eyes wrote:
Bafija wrote:Es RAW/BARF saaļā pastāstiju kā man ar cūkgaļu gāja. Gaļa patiešām super, bet tomēr jāskatās cik daudz var dot!
Mēs rīt BEIDZOT!!! braucam pēc l/lopa gaļas :aptracis:

Kurā vietā atradāt un kādas atsauksmes ir par gaļu? Ko tieši pērciet?


vienojāmies beidzot ar vienu ļoti, ļoti tālu kautuvi (PVD reg, visi doķi, utt.). Brauksim pakaļ ik pa 2-3 nedēlām.
skat. PM :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Ilze » 02 Apr 2013, 13:20

Mūsu pieredze: 1x dienā profesionālā (RC); 1x - liellopa kuņģis un/vai lašu galvas (viss svaigs, nevārīts)
Mazos daudzumos iesaku pirkt Centrāltirgū. Agrāk dabūjām lašu galvas, ko "atšķaidīt" liellopu kuņģus no sadales uzņēmuma, bet tagad viņiem sūta lašus bez galvām. Tirgū var dabūt no Ls 0.30 (mencu galvas pat 0,05 Ls, bet Baltijas mencās ir padaudz dioksīna, tāpēc suņiem nedodam). Kuņģus ņemam reizi 2-vās nedēļās 100 kg, kurus dalām uz trim. Šo pulku pagaidām negribas palielināt, jo kuņģiem pabraucam mazliet pretīm ar savu auto, un diži vairāk nevar tos ielikt+visa stiepšana (mums sievietēm) no auto un noglabāšana līdz pārējie ierodas pēc savas daļas siltos laika apstākļos nav vienkārša. Citādi katram vairumpircējam jāmeklē tuvākās kautuves, kurās kauj liellopus (ne visās kautuvēs kauj liellopus) vai sadala liellopus (arī sadalē ir atgriezumi, tomēr tie jau būs ne īpaši labi). Turklāt ir tā, ka bieži kautuvju auto braukā pa visu LV uzpērkot lopus, un iespējams var sarunāt, ka pieved kaut kur mazliet tuvāk. Un tas ir tikai normāli, ka kautuve izraksta pavadzīmes. Viņiem ir blakusproduktu izsekojamība jānodrošina, značit jāpierāda - kur, cik palicis. Blakusproduktus var pārdot izlietošanai mīļdzīvnieku barošanai. Runājot par saldētavām, kur uzglabājam to visu - rēķinaties, ka katrai saldētavai ir 24h sasaldēšanas limits kg. Mūsu saldētavai, ja nemaldos ir 24 kg, līdz ar to mēs uzreiz visu saldētavā nemaz neliekam. Saliekam daļu vakarā, un atlikumu, teiksim no rīta, un uzmanīgi sekojam indikācijas spuldzītei, kas brīdina par peregruzu (tad noregulējam zemāku sasaldēšanas temperatūru). Pretējā gadījumā - saldētava norakstīta. Pa ziemu glabājam visu malkšķūnītī, par ko starā ir žurkas. Plastmasa trauki, kuros likām kuņģus, lai cik biezi, tiek sasmalcināti. Uz nākamo ziemu jādomā kaut kāds metāla režģu variants.
Ilze
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1385
Images: 1
Joined: 14 Jan 2010, 09:27

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Šarlote » 03 Apr 2013, 09:35

Piedodiet, ja tas jau te ir bijis, vnk nav laika šobrīd visam iziet cauri. Gribu pieredzi. Ir tievs suns, kuram vajag masu. Esmu izmēģinājusies - makaronus + dārzeņi + sviests (nedaudz) + vistu sirdis (piemēram, vai malta liellopa gaļa (vārīta)), to visu devu 2x dienā, normālā daudzumā. Dažreiz piemaisu klāt sauso, bet nu tad ēd daudz sliktāk (ar sauso vsp "īpašas" attiecības jau no bērnības). Bet tagad jautājums sekojošs - pirmo reizi nopirku šodien tirgū no pazīstamas tantes liellopu gaļas atgriezumus. Ar maziem kauliņiem, tauciņiem, vienvārdsakot, viss, kas tur bija - 1 kg. Aizgāja "grabēdams".... Tagad domāju, ja vakarā došu viņa iecienīto biezpienu + vārītu olu + mazliet krējuma, vai man izdotos to suni uzbarot? Respektīvi gribu saprast, vai TIEŠĀM no jēlas liellopu gaļas suns var dabūt masu? Un, jā, tas, kas mani uztrauc - kā ar tiem parazītiem jēlā gaļā? Tā jau attārpoju viņu reizi 4 mēnešos, vai tie parazīti jēlajā gaļā tiešām ir "drauds"? Padalieties lūdzu pieredzē! Paldies.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Bafija » 03 Apr 2013, 12:01

Šarlote wrote:Piedodiet, ja tas jau te ir bijis, vnk nav laika šobrīd visam iziet cauri. Gribu pieredzi. Ir tievs suns, kuram vajag masu. Esmu izmēģinājusies - makaronus + dārzeņi + sviests (nedaudz) + vistu sirdis (piemēram, vai malta liellopa gaļa (vārīta)), to visu devu 2x dienā, normālā daudzumā. Dažreiz piemaisu klāt sauso, bet nu tad ēd daudz sliktāk (ar sauso vsp "īpašas" attiecības jau no bērnības). Bet tagad jautājums sekojošs - pirmo reizi nopirku šodien tirgū no pazīstamas tantes liellopu gaļas atgriezumus. Ar maziem kauliņiem, tauciņiem, vienvārdsakot, viss, kas tur bija - 1 kg. Aizgāja "grabēdams".... Tagad domāju, ja vakarā došu viņa iecienīto biezpienu + vārītu olu + mazliet krējuma, vai man izdotos to suni uzbarot? Respektīvi gribu saprast, vai TIEŠĀM no jēlas liellopu gaļas suns var dabūt masu? Un, jā, tas, kas mani uztrauc - kā ar tiem parazītiem jēlā gaļā? Tā jau attārpoju viņu reizi 4 mēnešos, vai tie parazīti jēlajā gaļā tiešām ir "drauds"? Padalieties lūdzu pieredzē! Paldies.


masu audzē liellopu kuņģi, bet vispār būtu labi uztaisīt sunim koprogramu, jovar būt kaut kas negremojas un neuzsūcas kā vajag. Tad var kaut tonnu dot, bet nekas nemainīsies! Citkārt treknums var visu pasliktināt.
Ļoti laba barība tieviem suņiem ir veterinārais RC formula intestinal.

Gaļā, kura tiek pirkta legāli, parazītu NAV! Savus suņus gadiem barojam ar neapstrādātu gaļu un viss ir OK!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Šarlote » 03 Apr 2013, 13:02

Bafija wrote:
Šarlote wrote:Piedodiet, ja tas jau te ir bijis, vnk nav laika šobrīd visam iziet cauri. Gribu pieredzi. Ir tievs suns, kuram vajag masu. Esmu izmēģinājusies - makaronus + dārzeņi + sviests (nedaudz) + vistu sirdis (piemēram, vai malta liellopa gaļa (vārīta)), to visu devu 2x dienā, normālā daudzumā. Dažreiz piemaisu klāt sauso, bet nu tad ēd daudz sliktāk (ar sauso vsp "īpašas" attiecības jau no bērnības). Bet tagad jautājums sekojošs - pirmo reizi nopirku šodien tirgū no pazīstamas tantes liellopu gaļas atgriezumus. Ar maziem kauliņiem, tauciņiem, vienvārdsakot, viss, kas tur bija - 1 kg. Aizgāja "grabēdams".... Tagad domāju, ja vakarā došu viņa iecienīto biezpienu + vārītu olu + mazliet krējuma, vai man izdotos to suni uzbarot? Respektīvi gribu saprast, vai TIEŠĀM no jēlas liellopu gaļas suns var dabūt masu? Un, jā, tas, kas mani uztrauc - kā ar tiem parazītiem jēlā gaļā? Tā jau attārpoju viņu reizi 4 mēnešos, vai tie parazīti jēlajā gaļā tiešām ir "drauds"? Padalieties lūdzu pieredzē! Paldies.


masu audzē liellopu kuņģi, bet vispār būtu labi uztaisīt sunim koprogramu, jovar būt kaut kas negremojas un neuzsūcas kā vajag. Tad var kaut tonnu dot, bet nekas nemainīsies! Citkārt treknums var visu pasliktināt.
Ļoti laba barība tieviem suņiem ir veterinārais RC formula intestinal.

Gaļā, kura tiek pirkta legāli, parazītu NAV! Savus suņus gadiem barojam ar neapstrādātu gaļu un viss ir OK!


Bafija, sunim IR taisītas analīzes. Visvisādas. Pilnīgi nekas neuzrādās. Acīmredzot, vienkārši ārkārtīgi strauja vielmaiņa. Bet jāatrod veids, kā to suni "resnāku" dabūt... Par kuņģiem - kur tos dabūt? Un arī dod jēlus?
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby ingucel » 05 Nov 2013, 21:38

Drusku ne par tēmu, bet pajautāšu...vai ēdot kuņģus un visus citus labumus mājās gaiss netiek bojāts? Es domāju purkšķināšanu.
ingucel
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Images: 0
Joined: 31 Jan 2012, 16:01

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby NARDICUM » 06 Nov 2013, 08:01

Šarlote
Nu, man ir draudzene (cilvēks)- 40+ gadus veca, trīs bērnu māte, kura ēd tādas bokseru porcijas, ka lielie vīri nervozi pīpē maliņā :kanepe: un figūra viņai ir kā Bārbijai (tikai kājas normāla garuma :kanepe: )
Ir suņi un arī cilvēki, kuriem ir tāda konstitūcija un vielmaiņa, ka paliek tievs, lai ko arī neēstu. Ja sunim ir iztaisītas visas analīzes un suns jūtas labi, kad nav ko iespringt.
Vispār (atvainojiet, ja nav gluži pa tēmu :sarkstosa: ) dzīvs organisms var būt ar ievērojamām individuālām novirzēm. No manas pieredzes. Bija man kuce- nodzīvoja 14 gadus (kas nav maz gigantiska izmēra sunim), nomira no kuņģa sagriešanās. Viņai 2 reizes bija kucēni (cik pāroja, tik bija). Tad lūk, viņai visu mūžu pēc meklēšanās bija tumši zaļi, nepatīkama skata un smakas izdalījumi! Teorētiski ar tādiem ar steigu ir jāskrien pie veta :soks: Mēs arī aizskrējām, paldies Dievam, vets sakarīgs mums, izmeklēja, neko sliktu neatrada. Tā arī nodzīvoja viņa savu mūžu. Tagad man ir kuce- īsts ūdens pumpis, dzer SPAIŅIEM ūdeni! Visu mūžu tā ir dzērusi.Nu jau ir dziļš veterāns- 12 gadi (pēc skata un uzvedības nemaz nevar pateikt). No saslimšanām viens ķeizars vien ir bijis.
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby pixy » 06 Nov 2013, 09:06

ingucel wrote:Drusku ne par tēmu, bet pajautāšu...vai ēdot kuņģus un visus citus labumus mājās gaiss netiek bojāts? Es domāju purkšķināšanu.
Patiesībā NARDICUM atbilde attiecas arī uz šo - cik suņu, tik variantu. Manējās ēd visus iespējamos gaļas produktus, jēlus, ļerpatainus utt., ne viena, ne otra nepurkšķina. Bet zinu suņus, kam arī sausā ārkārt rūpīgi jāpiemeklē tieši šīs ligas dēļ... Tā, ka - nepamēģināsi - neuzzināsi :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby LindaS » 06 Nov 2013, 09:12

Jautājums par zivju galvām- es tā kā labprāt dotu, bet cik daudz no tā var apēst suns, tur ir kaut kāda gaļa vai ēdamgabals?Cik esmu redzējusi viņa ir cieta un kokaina?
Mūsu sune arī neēd kunģus, pei tam masu viņai nevajag pieaudzēt- gribētos atklāt kādu subproduktu,ko var dot katru dienu(piem.vakaros)- aknas nevar tik bieži dot, plaušas tāds gaisa maiss vien liekas. Izlīdzējāmies ar aizmirsu kā sauc- traheja liellopa un apkārt gaļas gabali(ir pie atgriezumiem tirgū), taču suns ēd arī tos skrimšļus un bail,ja katru dienu- dabūs vēl aizcietējumu.
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby kanaplinka » 06 Nov 2013, 12:28

Labdien. Vai neviens nezin kur var dabut Liepaja subproduktus (Lielopu) suniem? Ieprieksh paldies!
kanaplinka
Baby
Baby
 
Posts: 37
Joined: 04 Apr 2010, 21:38

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby ingo » 06 Nov 2013, 14:14

Kā ar Pētertirgus subproduktu stendu? Neesmu īpaši pētījusi vai tur ir kaut kas no liellopa vai tikai cūkas.
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Previous

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron