Kur pērkat subproduktus sunim?

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby undd » 12 Oct 2010, 22:14

Ane wrote:tāpēc mednieki vienmēr nošauto dzīvnieku vienmēr pārbauda vetlaboratorijā, ja atrod trihinellas, tad gaļa jāutilizē.


Pirms krietna laika, tā kā bija iespēja dabūt šo to no meža gaļas, painteresējos par to, ko nedrīkst, ko drīkst un kā drīkst sunim dot, pirms tam viena tante teica līmenī biju dzirdējusi, ka tikai retais no medniekiem pārbauda mežacūķi, lūk ko par šo saka pāris man zināmi mednieki, kā arī Kriste toreiz diskusijā apstiprināja

Kriste wrote:Jā, medniekiem iesaka, pirms lietot mežacūkas gaļu, nodod to uz trihinellas analīzēm, bet tā kā tā visas meža gaļas mednieki kārtīgi termiski apstrādā, kā rezultātā visi šitie mošķi iet bojā, tad to tiešām dara retais.


tāpat arī Creme de la Creme

Meža cūku - tikai un vienīgi kārtīgi (!!!) novārītu. Uz analīzēm no visa nošautā bara tiek aizvesta labi ja viena cūka


pati diskusija viewtopic.php?f=9&t=185&start=0
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby pixy » 13 Oct 2010, 07:02

No visa, kas sarakstīts nākas secināt, ka pašam vien lēmums jāpieņem un jāvēro suņa reakcija uz to, ko viņam mēģina iebarot. Citi dod cūku jēlu, citi ļoti vāra, citi droši vien nedod nemaz. Putnu dod jēlu, dod vārītu. Subproduktus dod jēlus, dod vārītus. Medījumu dod jēlu, dod vārītu utt. :ragana: Man šķiet, ka no tā, kuros var lentenis vai cērmes dzīvot, jābaidās vismazāk, jo mēs tomēr regulāri suņus attārpojam un Drontals jau darbojas ne tikai brīdī, kad iedod, tas neļauj vairoties mošķiem vēl kādu laiku. Dodot to nevis divreiz gadā, bet četras vajadzētu būt droši. Vairāk baida tās trihinellas un vēl kaut kādi nezināmi nejauceņi. Ruby, ja iznāk te iegriezties, varbūt tiešām par to saldēšanu kādu info var dabūt. Te jau pavīdēja iespēja, ka tie :pilnmeness: kā kriptona piekritēji spējīgi augšāmcelties pēc sasaldēšanas. Nu vispār, skaidrības nav. :neparliecinats: .Vismaz bebru došu svaigu, par to gan visi bija vienisprātis :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Ane » 13 Oct 2010, 09:41

Pret trihinelozi suņiem pēc izslimošanas ir imunitāte, protams, ja suns paliek dzīvs. Trihinellas var ieperināties acīs, sirdī, smadzenēs, attiecīgi bojājot suņa veselību. :grr:
Tagad taču medniekiem vajag uzrādīt licenci, kurā vetlaboratorija ieraksta rezultātu. Mums visas nošautās meža cūkas tiek pārbaudītas. Malu mednieki gan pārbaudīt nevar, jo bez licences laboratorija paraugus nepieņem.
Manam suņu bērnam bija lentenis, tieši no aļņa aknām, saimniece bija devusi pēc medībām, nemaz vienkārši tikt vaļā nabija arī ar drontālu.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby ruby » 14 Oct 2010, 22:59

Es nevaru vairs atrast kur es lasiiju par tiem saldeeshanas terminjiem, bet vienu gan atradu ka visaam mediijuma galjaam jaabuut sasaldeetaam vismaz 30 dienas pirms!
Par to cuuku ir taa ka vairaakums ko cilveeki saka ir "viena tante teica" liimenii, jo ir liela cilveeku dalja kam tas viss neiteresee un vinji vienkaarshi malj vienu un to pashu pat tajaa neiedzijinoties bet tas ir pilniigi normaali jo vienam cilveekam nav iespeejams zinaat visu par visu.

Es dodu cuuku, mani pazinjas un draugi kas baro sunjus ar Raw, dod cuuku. Es gan pamataa izveelos organisko (dabiigaako) cuukas galju kas principaa naak no individuaala fermera ne milziigas auzdeetavas. Man ir mazi sunji taapeec arii piem cuukas ribinja ir ideaala izmeera kaulinsh manaam siiciiteem.

Protams katram pasham ir jaaizpeeta viss pieejamais info un tad jaapienjem leemums, arii es daudz lasiiju, intereseejos visapkaart pirms saaku barot ar RAW un nu jau apm 1.5 gadus taa barojamies. Milzum daudz info ir pieejams anglju valodaa, ja kaadam vajag, varu ielikt linkus :)

Es attaarpoju savas sunenes vismaz 4 reiz gadaabet ne jau taapeec ka baroju ar jeelu galju bet taapeec ka pie mums ir cita sheema, un plus vasaraa (ik pa 45 dienaam) mums ir jaapilina skaustaa pret sirdstaarpiem, blusaam, eerceem u.t.t
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby pixy » 15 Oct 2010, 07:04

Paldies, ruby, pieņemu, ka tās 30 dienas saldēšana ir viens no garākajiem termiņiem. Ja nav grūti, varbūt var kādu linku par RAW, lai gan pavisam uz to pāriet it kā negrasos, kas to zin, jo nupat sāk likties, ka meitenei kaut kas nepatīk vistā kā tādā (kasās)... Vienīgi, vēl neesmu devusi jēlu, bet drīzāk jau, ka tas ir sliktāk, nekā vārīta. Katrā ziņā, jo es vairāk izlasīšu, jo vieglāk būs saprast, ko gribu un ko varētu gribēt mans suns :jaa:
Man arī no medījumu aknām ir riktīgi bail, bet, cik atceros, tētis kādreiz teica, ka viņi paši pēc medībām mēdz uzcept akniņas un atzīmēt veiksmīgas medības. Tas gan bija krietnu laiku atpakaļ, varbūt arī zināšanas nebija tik lielas, bet TTT, nevienam laikam nekas ļauns nenotika. Buku un alni varbūt arī varētu jēlu (it īpaši, ja izsaldē pirms tam), bet meža cūku laikam gan nekad nesaņemšos, mēs paši sev uz malkas plīts kādas 4-5h vienmēr esam sautējuši.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Lapsa » 03 Nov 2010, 14:28

Kā labāk, pirms došanas sunim, pagatavot/negatavot, attīrīt/netīrīt CŪKAS kuņģi? Varbūt vispār nav ieteicams tādu dot? Būtībā, it kā nekā slikta tur nav, bet mani mulsina fakts, ka cūka, pēc definīcijas, nav veģetārietis.
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sanio » 22 Dec 2010, 10:09

Suņu draugi ir vajadzīga Jūsu palīdzība - kur Rīgā var nopirkt liellopu kaulus, lai suns vienkārši varētu viņus grauzt (domāts, lai neveidotos zobakmens).

Paldies jau iepriekš!!! :dejosuns:
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby amūrs » 22 Dec 2010, 10:30

Vai tad kaulu graušana novērš zobakmeni?
Tag jau jātīra tam sunim zobi, lai neveidojas zobakmens. Vēl ir tādas speciālas mantiņas, kuras graužot sunim tīrās zobi.
Vēl arī graužot sauso barību tīrās zobi.
amūrs
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 09 Dec 2010, 15:52
Location: Rīga

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Bafija » 22 Dec 2010, 21:17

Lapsa - mēs esam devuši nevārītus. Neteikšu, ka suņi bija stāvā sajūsmā, bet ēda un nekādas sliktas pazīmes netika novērotas. Vislabāk no cūkgaļas atgriezumiem suņiem garšoja rīkles un vienkārši gaļa.

Sanio - jebkurš Rīgas tirgus.
amūrs - lielie graužamie kauli (stobra) lieliski notīra zobus ;)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Demix » 22 Dec 2010, 21:27

Sanio wrote:Suņu draugi ir vajadzīga Jūsu palīdzība - kur Rīgā var nopirkt liellopu kaulus, lai suns vienkārši varētu viņus grauzt (domāts, lai neveidotos zobakmens).

Paldies jau iepriekš!!! :dejosuns:

Es dodu kaltētu rupjmaizi- zobi kā pērles,vēl pievēršu uzmanību ūdenim,tā kvalitātei,tas pie mums Lielvārdē ir stipri dzelzi saturošs,dodu tikai filtrētu!!!
Kaulus pārsvarā var nopirkt visur tur,kur tirgo gaļu,nezinu kā ir lielveikalos,neesmu pievērsusi uzmanību,mēs pērkam privātbodītē,kur vienmēr viss tikko kā no kautuves :koncha:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby amūrs » 22 Dec 2010, 22:17

Bafija wrote:Lapsa - mēs esam devuši nevārītus. Neteikšu, ka suņi bija stāvā sajūsmā, bet ēda un nekādas sliktas pazīmes netika novērotas. Vislabāk no cūkgaļas atgriezumiem suņiem garšoja rīkles un vienkārši gaļa.

Sanio - jebkurš Rīgas tirgus.
amūrs - lielie graužamie kauli (stobra) lieliski notīra zobus ;)



Skaidrs.
Bet vai tad suns zobus tani kaula var tik dzili iecirst, lai tie notiritos lidz pat smaganam?
amūrs
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 09 Dec 2010, 15:52
Location: Rīga

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby maksis » 23 Dec 2010, 11:19

amūrs
Nopērciet sunim tādu kaulu, kur vēl mazliet gaļas klāt. Pavērojiet, kad grauzīs - uzreiz taps skaidrs, kā tad tie zobi tiek tīrīti. Nevajag tur nekādu "zobu ciršanu kaulā".
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby murkata » 23 Dec 2010, 12:31

man šķiet, ka visforšākie zobu tīrīšanai ir tā saucamie cukurkauliņi - liellopa stilba gali.
ziemā bieāžk izvēlos tādus kaula "nogriežņus" , kur ir arī kaula smadzenes.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby amūrs » 23 Dec 2010, 17:48

maksis wrote:amūrs
Nopērciet sunim tādu kaulu, kur vēl mazliet gaļas klāt. Pavērojiet, kad grauzīs - uzreiz taps skaidrs, kā tad tie zobi tiek tīrīti. Nevajag tur nekādu "zobu ciršanu kaulā".



Manam sunim gan nekadu problemu ar zobiem nav, bet tagad vismaz zinasu,paldies.
amūrs
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 09 Dec 2010, 15:52
Location: Rīga

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Lapsa » 23 Dec 2010, 18:05

Sanio Alfas Rimi ir redzēti safasēti Rimi maisiņos, ~0,20 Ls/kg. Laikam, pie tā darba kāds ķēpausis ir bijis pielikts, jo, ne reizi vien, ir trāpījušies palieli tīras gaļas gabali, dažreiz pat vesels ribu gabals - tā vien prasās uz iemarinēšanu šašlikam :) Tiesa gan - tie ir cūku kauli.
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Dali » 28 Dec 2010, 21:00

Sanio wrote:Suņu draugi ir vajadzīga Jūsu palīdzība - kur Rīgā var nopirkt liellopu kaulus, lai suns vienkārši varētu viņus grauzt

Ja negribas speciāli uz tirgu cilpot, tad Maxima ir safasēti dažādu veidu kaulu maisiņi, t.i., gan liellopu, gan jaunlopa, gan teļa kauli (ir protams arī cūkgaļas kauli). Ir tādi plikāki kauli un ir tie saucamie ragū, kur diezgan padaudz gaļas klāt. Mūsu Bauskas vistu veikaliņos Purvciemā arī ir šādi tādi l/l kauli nopērkami.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sanio » 29 Dec 2010, 09:41

Paldies, par informāciju!!! :)

Mājās jau 4 dienas graužam lielo kaulu - sajūsmā!!! ^^
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sanio » 14 Jan 2011, 15:25

Šodien biju tirgū iegājusi un nopirku liellopa kaulu, ko grauzt .. bet man ļoti gribas pamēģināt dot kādu no subproduktiem, bet klāsts ir tik plašs, ka nezinu ar ko visslabāk būtu sākt? Kas labāk pārstrādājas? Jēlu vai vārītu?
Jautājumu ir un gribas saņemt atbildes ^^ , kas jau ir liepratēji šajā lietā :)
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby agich » 14 Jan 2011, 15:46

neesmu gan lietpratējs, bet varu atbildēt no savas puses. :)
Domāju, ka no subproduktiem droši var sākt dot kunģus, sirdi, diafragmu. Ar aknām un nierēm sākumā mazliet uzmanīgāk, ja suņa puncis pie jēliem subproduktiem nav pieradis. Ja negrib ēst jēlus, tad protams var mazliet apvārīt, bet tad daudz kas vērtīgs aiziet zudumā.

Es piemēram kunģus dodu tikai nevārītus, bet sirdi, diafragmu, vaigu kā nu kuro reizi, dažkārt nevārītu, dažkārt mazliet apvāru. Aknas, nieres, plaušas dotu tikai vārītas, jo tās viņi jēlas ne visai grib ēst.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby pixy » 14 Jan 2011, 17:31

SanioEs savai dodu visu tikai jēlu, pamazām pieradinot pie jaunā. Ja interesē, palasies pie RAW/BARF, tur par to daudz tiek runāts. Bet, mana ēd visu, ko viņai dod :riima: , ja suns nav tik ēdelīgs, tas nav tik vienkārši.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron