Kur pērkat subproduktus sunim?

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby nsarmiten » 15 Mar 2012, 14:47

Izvilkums no Direktīvas:
par trihīnu (Trichinella spiralis) pārbaudi, ievedot no trešām valstīm svaigu mājas cūku gaļu
1. Gaļa, kuras diametrs vai biezums ir līdz 15 cm, jāsaldē atbilstoši vienai no šīm laika un temperatūras kombinācijām:
- 20 dienas 15 oC temperatūrā,
- 10 dienas 23 oC temperatūrā,
- 6 dienas 29 oC temperatūrā.
2. Gaļa, kuras diametrs vai biezums ir no 15 cm līdz 50 cm, jāsaldē atbilstoši vienai no šīm laika un temperatūras kombinācijām:
- 30 dienas 15 oC temperatūrā,
- 20 dienas 25 oC temperatūrā,
- 12 dienas 29 oC temperatūrā.

Temperatūras pārbaude gaļas gabalu vidū.
1. Piemēro šādas laika un temperatūras kombinācijas, ja temperatūru pārbauda gaļas gabalu vidū un ir ievērotas 2. līdz 6. punkta prasības:
- 106 stundas 18 oC temperatūrā,
- 82 stundas 21 oC temperatūrā,
- 63 stundas 23,5 oC temperatūrā,
- 48 stundas 26 oC temperatūrā,
- 35 stundas 29 oC temperatūrā,
- 22 stundas 32 oC temperatūrā,
- 8 stundas 35 oC temperatūrā,
- pusstundu 37 oC temperatūrā.
2. Zirgu gaļas saldēšana
Lai sasaldējot iznīcinātu trihīnas, zirgu gaļa ir jāapstrādā ar aukstumu saskaņā ar kādu no IV pielikumā aprakstītajiem paņēmieniem.
..tā kā Zinātniskā veterinārā komiteja ir apstiprinājusi alternatīvas saldēšanas metodes, lai trihīnas inaktivētu; tā kā šīs metodes no veselības aizsardzības viedokļa ir tikpat drošas kā jau pastāvošās metodes; tā kā tāpēc atbilstoši jāpapildina Direktīvas 77/96/EEK I pielikums;
avots http://eur-lex.europa.eu/Notice.do?mode ... 4:cs&page= (slinkums meklēt direktīvu ar iestrādātiem grozījumiem, bet saldēšanas princips ir saprotams) :viltigs:
User avatar
nsarmiten
Baby
Baby
 
Posts: 30
Images: 2
Joined: 13 Jul 2011, 16:08

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby goldfinch » 15 Jun 2012, 08:50

Dali wrote:
Sanio wrote:Suņu draugi ir vajadzīga Jūsu palīdzība - kur Rīgā var nopirkt liellopu kaulus, lai suns vienkārši varētu viņus grauzt

Ja negribas speciāli uz tirgu cilpot, tad Maxima ir safasēti dažādu veidu kaulu maisiņi, t.i., gan liellopu, gan jaunlopa, gan teļa kauli (ir protams arī cūkgaļas kauli). Ir tādi plikāki kauli un ir tie saucamie ragū, kur diezgan padaudz gaļas klāt. Mūsu Bauskas vistu veikaliņos Purvciemā arī ir šādi tādi l/l kauli nopērkami.


Ir arī ļoti labi jēra kauli` gan Maxima, gan Rimi
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Dagucis » 18 Jul 2012, 14:05

Kādus kaulus var dot 4 mēnešus vecam kucēnam? Mainās zobiņi, tapēc baidos dot.
Un, vai kauli pirms dosanas jānovāra? Ja jā, tad cik ilgi?
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Vendeta » 18 Jul 2012, 14:30

vai kauli pirms dosanas jānovāra?
- nekādā gadījumā! Kauli jādod svaigi, atkarībā no kucēna lieluma - lai var apgrauzt, bet ne sagrauzt drumslās. protams, kauls ik pa laikam jānomaina uz svaigu (sevišķi tagad, vasarā). Savējiem tos pirku tirgū, nav dārgi - no 30 līdz 50 sant. par kg (atkarībā no gaļas daudzuma uz kaula).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Linda B. » 18 Jul 2012, 14:34

Dagucis wrote:Kādus kaulus var dot 4 mēnešus vecam kucēnam? Mainās zobiņi, tapēc baidos dot.
Un, vai kauli pirms dosanas jānovāra? Ja jā, tad cik ilgi?

Tikai cukurkaulus vai liellopa stilba kaulus.Vārdu sakot neko,ko var sagrauzt šķēpelēs.Vārit nevajag.Vārīti kauli kļūst trausli un galu galā kaulus,taču nedod,lai paēstu,bet zobu treniņam un priekam.Nevajadzētu dot cūku kaulus.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Bafija » 18 Jul 2012, 14:44

LindaB.
Nevajadzētu dot cūku kaulus

kādēļ tāds uzskats?

Saviem mazuļiem dodam jēlus kaulus - lielus, graužamus - jēra (diezgan tizli tie kauli), cūku, liellopu, veselas piena teļa galvas. Pēc 6 mēnešu vecuma arī vistu korpusus.
TTT, padsmit gadu laikā ne reizi nav bijušas problēmas nevienam sunim ar aizprostojumiem, uc.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Linda B. » 18 Jul 2012, 14:47

Bafija wrote:LindaB.
Nevajadzētu dot cūku kaulus

kādēļ tāds uzskats?

Saviem mazuļiem dodam jēlus kaulus - lielus, graužamus - jēra (diezgan tizli tie kauli), cūku, liellopu, veselas piena teļa galvas. Pēc 6 mēnešu vecuma arī vistu korpusus.
TTT, padsmit gadu laikā ne reizi nav bijušas problēmas nevienam sunim ar aizprostojumiem, uc.

Nu tāds tas vetārstu populārais uzskats.Un tās reizes,kad man suņi tikuši pie cūku kauliem un kaut ko no tiem norijuši,vienmēr ticis vemts laukā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Bafija » 18 Jul 2012, 14:58

Linda B. wrote:
Bafija wrote:LindaB.
Nevajadzētu dot cūku kaulus

kādēļ tāds uzskats?

Saviem mazuļiem dodam jēlus kaulus - lielus, graužamus - jēra (diezgan tizli tie kauli), cūku, liellopu, veselas piena teļa galvas. Pēc 6 mēnešu vecuma arī vistu korpusus.
TTT, padsmit gadu laikā ne reizi nav bijušas problēmas nevienam sunim ar aizprostojumiem, uc.

Nu tāds tas vetārstu populārais uzskats.Un tās reizes,kad man suņi tikuši pie cūku kauliem un kaut ko no tiem norijuši,vienmēr ticis vemts laukā.


skaidrs :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Dagucis » 18 Jul 2012, 15:10

Tad sanāk, ka jau tagad var mēģināt suncei dot cukurkauliņus? :)
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Linda B. » 18 Jul 2012, 15:54

Dagucis wrote:Tad sanāk, ka jau tagad var mēģināt suncei dot cukurkauliņus? :)

Kāpēc ne?Labāk,lai trenē zobus uz kaula nekā citur... :velnins:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Ligita555 » 18 Jul 2012, 18:43

goldfinch wrote:
Dali wrote:
Sanio wrote:Suņu draugi ir vajadzīga Jūsu palīdzība - kur Rīgā var nopirkt liellopu kaulus, lai suns vienkārši varētu viņus grauzt

Ja negribas speciāli uz tirgu cilpot, tad Maxima ir safasēti dažādu veidu kaulu maisiņi, t.i., gan liellopu, gan jaunlopa, gan teļa kauli (ir protams arī cūkgaļas kauli). Ir tādi plikāki kauli un ir tie saucamie ragū, kur diezgan padaudz gaļas klāt. Mūsu Bauskas vistu veikaliņos Purvciemā arī ir šādi tādi l/l kauli nopērkami.


Ir arī ļoti labi jēra kauli` gan Maxima, gan Rimi

Labi ta labi ,tikai otrā dienā jau smird kā elle :sajucis: ,mēs arī dažreiz nopērkam Maximā (kad meža krājumi beigušies ),tad dodam uzreiz ,jo ja drusku pastāv ,tad vairs nav dodami ,smirdīgi un lipīgi ,fui !
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Vendeta » 18 Jul 2012, 19:47

Nu tāds tas vetārstu populārais uzskats
- kas nav ne ar ko pamatots. Nav saprotams, no kurienes tāds aizspriedums pret cūkgaļu (ne tikai kauliem). Man visi suņi ēd cūkgaļu - liesu, ne jau speķi vai ādas, jo no pieciem suņiem divi nevar ēst vistu, viens - liellopu (ausis uzreiz signalizē - kļūst sarkanas). Joprojām dzīvi un veseli. Arī kucēnu metiens ir izaudzēts ar to pašu cūkgaļu - ideāli.
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Gita Dauksa » 19 Jul 2012, 14:47

Cūkgaļas olbaltumvielas skaitoties ļoti alerģiskas un daudziem suņiem un kaķiem lietojot to uzturā rodas alerģija, tas ir arī stāstīts vairākos semonāros, kurus ir vadījuši VETI, gan jau pamats viņiem ir tā apgalvot. Es kad iegādājos savu sunci man audzētāji uzreiz teica, ka cūkgaļa nav vēlama. Bet tas jau nenozīmē, ka alerģiskās izpausmes būs visiem suņiem. Un ja jūsu sunim tās nav,tad es neredzu iemeslu kāpēc cūkgaļu nedot :rej:
Gita Dauksa
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 23 Jul 2011, 14:42

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Vendeta » 19 Jul 2012, 17:26

Vispar jau es esmu vetārste, pie tam visu, kas saistīts ar mazajiem dzīvniekiem (ēdināšanu, ārstēšanu un citas lietas) man paveicās mācīties no dr. Lienes Dindones, kas tobrīd bija tikko ieradusies no ASV un sāka strādāt arī kā pasniedzēja VMF. Uzskatu, ka man paveicās, jo pirms tam visas ar suņiem un kaķiem saistītās lietas "pasniedza" (īstenībā ar sašķiebtu sejas izteiksmi - kā tad, "neproduktīvie dzīvnieki" :velnins: ) - pārskrēja pāri vecā kaluma pasniedzēji, īsteni lauksaimniecības dzīvnieku fanāti. Un mācību literatūra bija tāda, kāda tā bija - padumjo laiku 70-80 gadu grāmatas :sajucis: . Dr. Dindonei tāpēc arī speciāli pajautāju par šo plaši izplatīto mītu par cūkgaļas aizliegumu suņiem un kaķiem (kas ierindojams to pašu mītu kategorijā, ka ikvienai kucītei vai kaķenei vismaz vienu reizi vajag dzemdēt, ka suņus nedrīkst bieži mazgāt u.t.t. - diemžēl, šos mītus arī mūsdienās aktīvi izplata tajā skaitā vetārsti - "vecās" skolas pārstāvji, un tādu ir ne mazums). Viņas atbilde bija, ka cūkgaļa (ne speķis!) ir tieši tāda pati gaļa kā liellopa, vistas vai jēra, tā tiek iekļauta arī dažādās barībās, kas tieši paredzētas alerģiskiem dzīvniekiem.

As part of a well balanced diet, pork isn't any more dangerous than beef, lamb or chicken. The fat content is key, and many pets suffer from pancreatitis when fed excessively fatty, greasy table scraps - which are not part of a balanced diet. The most susceptible animals are those who don't eat anything but kibble all year and suddenly get an overload of "goodies" on thanksgiving or other holidays. No šejienes (pašā lpp. apakšā):http://www.dogfoodproject.com/index.php?page=myths
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Bafija » 20 Jul 2012, 09:17

Es arī tiku pie ASV pro materiāla, kur tika pētīti alergēni un to ietekme suņu barībās. Tika pierādīts, ka cūkgaļa vairākkārt labāka piem. par vistu vai liellopu!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby obrija » 20 Jul 2012, 11:10

Es sīkajiem korsakiem dodu milzīgu cūkas ādu, bez taukiem, lai būtu ar ko nodarboties un nevienam nekas nav noticis, visi apmierināti :) Viens paķer un laiž vaļā ļeku, pārējie pakaļ :) Protams ka daļa tiek arī vēderos, bet pārējo nokopj lielās. Kad kucēnus sāku piebarot tirgū malu cūku sirdis un nezinu dienu kad kādam būtu bijušas problēmas. Manu prāt par to cūku, tas ir mīts ^^
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby ajame » 20 Jul 2012, 12:10

Es par cūku esmu dirdējusi tikai tādu iemeslu, ka tikai cūkā varot būt tie tārpi(nezinu kā viņus sauc). Liellopā tādi it kā neesot. Un tieši dēļ tiem tārpiem nevarot dot cūku. Vēl tādi tārpi esot meža gaļā. Laikam trihinellas. Bet to es dzirdēju kaut kad bērnībā.
Palabojiet, ja kļūdos.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby čība » 20 Jul 2012, 14:06

Man ar cūku un suņiem ir tā, ka ne visas cūkas suņi ēd. Un to arī esmu pamanījusi, ka bieži smird visa virtuve, kad gatavo cūkgaļu, bet atradu vienu veikalu (kuru ņēma un aizvēra :( ), kur pirkto gaļau gatavojot nav nekādas smakas! Un to arī suņi ēd. Acīmredzot ļoti atkarīgs no tā, ar ko baro to cūciņ...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby obrija » 20 Jul 2012, 14:15

čība wrote:Man ar cūku un suņiem ir tā, ka ne visas cūkas suņi ēd. Un to arī esmu pamanījusi, ka bieži smird visa virtuve, kad gatavo cūkgaļu, bet atradu vienu veikalu (kuru ņēma un aizvēra :( ), kur pirkto gaļau gatavojot nav nekādas smakas! Un to arī suņi ēd. Acīmredzot ļoti atkarīgs no tā, ar ko baro to cūciņ...

Protams, pie jūras dzīvojošie bieži cūkas ar zivīm baro un tad arī gaļa pēc zivīm smird :)
Silti iesaku nebarot suņus ar Biovelas subproduktiem, mums veikals vairāk neņem to produkciju, ļoti daudz sūdzību ka saindējušies suņi un tā arī ir, pagājušo gad manējiem arī slikti bija, viņi laikam kādu ķīmiju klāt gāž.
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Dagucis » 24 Jul 2012, 11:57

Nu lūk, bijām sestdien uz tirgu aizdevušies. Tikām pie cūciņas kuņģa un kauliņiem. Laikam jau ne tikai cukurkauliņiem, bet arī dažādiem citiem.
Liellopu kautkā pa visu tirgu neredzējām. Var jau būt, ka par vēlu aizbraucām un viss jau bija izpirkts.
Kuņģītis labi mazajai iet iekšā. Par kauliņiem ar priecīga :)
Pagaidām ēd bez problēmām. Cerams, ka ta arī turpināsies. Nākamreiz meklēsim vēl tos l/l kauliņus. Cerams, ka izdosies, bet pagaidām dosim cūciņas.
Dagucis
Baby
Baby
 
Posts: 61
Images: 0
Joined: 27 Jun 2012, 15:40
Location: Mārupe

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron