Kur pērkat subproduktus sunim?

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 25 Aug 2010, 11:59

Kriste wrote:Es vienkārši saku, ka, ja no mazumiņa nekā slikta nav, tad laikam arī šis mazumiņš ir gana priekš jūsu suņa. Vairāk nevajag. Var būt no tā svaigā mazumiņa ir 100 reizes lielāka jēga, nekā no vārītā. Ne jau daudzumā ir sāls, bet VĒRTĪBĀ.
Un otrs - nav jēgas dod vārītu kuņģi, tikai tāpēc, ka garšo. Manam sunim kartupeļi frī arī ļoti garšo, bet tāpēc jau nesākšu tos barot ikdienā. Jautājums, ko jūs vēlaties panākt - vienkārši pieštopēt kuņģi, vai iegūt no barības max pozitīvo rezultātu. Agrāk es arī domāju kā jūs - devu daudz vārītu plaušu. Ļoti garšoja, bet vērtības nekādas. Rezultāts? Nekāds suns.


Piekrītu - mazumiņš ir pietiekami priekš viņas. Un vārītam vērtība tur neko diži liela nav, tāpēc jau devu ar sauso kopā. Bet it sevišķi vasarā, kad suns vispār ēst īpaši negribēja - veids, kā pievilināt pie tās bļodas.
Par ikdienas barību to man pat prātā nav nācis pataisīt, tāpēc arī iepriekš jau rakstīju - kādu laiku atpakaļ devu...
Un tik daudz jau viņai ar to sauso arī tie vārītie neaiziet, lai suns paliktu - nekāds. Viss saprāta robežās ;)
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby aerial » 25 Aug 2010, 13:20

Nu, katrs jau skatās, kā pašam pareizi liekas, bet man būtu žēl tādu labu mantu vārīt (un, ja vēl ņem vērā to smacenieku, kas izdalās pie termiskas apstrādes :velnins: )

Es ar tāpat kā citi te domāju, ka, ja nav nepanesamības no neliela daudzuma, tad fiška ir kvantitātē, ne pasniegšanas veidā. Starp citu, nezinu, vai vēl ir, bet Dailes kādreiz piedāvāja tādus kā miltus. Zinu, ka ļoti labi der, lai iebarotu kādam izlepušam radījumam to, ko šams ēst nevēlas. paziņa vienkārši saujiņu to smirdīgo miltu uzber uz paikas, un viss, lieta darīta.

Es nezinu, mani ziemā biežāk, vasarā retāk (lai nepierijas karstā laikā) dabūn katrs pa kādam kilogramam reizi nedēļā (man ir ovčari). Kuņģu dienās neko citu vairs nedodu klāt. Ij neko. Vienīgi, tā kā atsaldēju tos kuņģus ūdenī, tad nākamajā dienā biežāk ārā jāizved, jo peļķo kā traki. Pļutkas nav, pumpu nav, paši spīd un laistās.
Sākumā cūkājos un girezu gabalos, tad nospļāvos un pie ''fasēšanas'' sadalu porcijās, tādos palielos gabalos, tad arī cinās ar to lielo gabalu, kā nu kurš māk. Ij man mazāka klapata, ij suņiem prieks (ja neskaita tos, kur visu norij pirmie :kanepe: ).
Kas attiecas uz treknumu - tie iekšējie tauki, kas nāk kopā ar kuņģi, ir labi suņiem, kas ziemā dzīvo ārā, bet mājas suņiem iesaka tos taukus griezt nost, jo nav vajadzības iekšas sildīt (kā saprotu, tad šie tauki neaiziet ciskās, bet gan veido sildošu tauku slāni apkārt iekšējiem orgāniem, kas ir būtiski, ja tu ziemā -20 grādos sargā savus īpašumus atrodoties ārā). Es tos taukus ar griežu nost, jo man šķiet, ka mājās dzīvojošam sunim tas varētu būt par treknu.
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby elīna » 25 Aug 2010, 13:31

es arī kādreiz vārīju kuņģus un tad vēl šņikāju mazos gabaliņos un bēru klāt sausajai. tagad dodu jēlus, tas, protams, ir daudz labāk un vērtīgāk sunim. vārot smird visa virtuve un "izvārās" visi labumi, plus vēl esmu par slinku, lai viņus grieztu-sunim mutē zobi ir, lai tiek galā pati. vienīgais izgriežu ārā tos tauciņus, manam dīvānsunim sildītājus nevajag. pērku kuņģus centrāltirgū, tur gan labāk braukt no rīta puses, jo vēlāk jau viss ir izpirkts
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Nemezis » 26 Aug 2010, 14:12

aerial wrote: man būtu žēl tādu labu mantu vārīt

+1 :jaa:

(un, ja vēl ņem vērā to smacenieku, kas izdalās pie termiskas apstrādes :velnins: )

kaiminji mani laikam nogalinatu.. :hih:
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 26 Aug 2010, 14:20

Nemezis wrote:kaiminji mani laikam nogalinatu.. :hih:


Mani un manu suņabērnu Ziepčika kaimiņi laikam apžēloja :D :flirts:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Rotija » 26 Aug 2010, 14:21

aerial wrote:Starp citu, nezinu, vai vēl ir, bet Dailes kādreiz piedāvāja tādus kā miltus. Zinu, ka ļoti labi der, lai iebarotu kādam izlepušam radījumam to, ko šams ēst nevēlas. paziņa vienkārši saujiņu to smirdīgo miltu uzber uz paikas, un viss, lieta darīta.


Tie ''milti'' ir tieši garšas uzlabošanai?
Man suns pasācis neēst vienkārši sauso. Neskatās virsū bļodai vispār. Karstums ta kā jau pāri un kuce ar beigusi meklēties nu jau kādu laiku ( :hih: ),bet sliktā apetīte turpinās.
Pa dienu/nakti jau lēnā garā apēd,ja sauso atstāju bļodā,bet neēd ar apetīti kā ēda iepriekš Barība nav mainīta. :neparliecinats:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby elīna » 26 Aug 2010, 15:01

kad manējā sīka izdomāja spītēties un neēst, es arī nopirku tādus miltus. neko tas nemainīja, citreiz mazliet palaizīja tos miltus nost no barības, bet, ja bija nolēmusi neēst, tad arī neēda, varēju kaut desu bļodā likt... bet nu pie pilnas bļodas neviens badā nav nomiris!
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Rotija » 26 Aug 2010, 15:05

Es jau vairāk uztraucos par to,ka formu viņš zaudē dēļ tās slinkās ēšanas. Pie pilnas bļodas jau tiešām nenomirs,tas mani nesatrauc. :hih:
Apetīti tik gribu uzlabot. :jaa:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 26 Aug 2010, 15:22

varbūt pamēģini piejaukt mazliet vārītu gaļu (kaut vai tikai smaržai). Vārīts tik ātri nebojājas kā jēls, ja uzreiz neēdīs (mana gan uzreiz ir pie bļodas tad klāt, neatkarīgi no tā, vai ir iepriekš ēdusi vai nē),tad pēc kāda laika noteikti tas viņai liks pieiet pie tās bļodas un, ja mazos gabaliņos būs sagriezts, aizies ar visu sauso...
kā jau iepriekš rakstīju - es tā karstajā laikā darīju un nostrādāja + nav jāvāra katru dienu (savāri vairāk, piemēram, uz 2 dienām un vari turēt ledusskapī).
Domāju pavisam minimāli piejaukta vārīta gaļa nesamazinās sausās barības dienas devu.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Korfa » 26 Aug 2010, 15:37

Es tā arī daru, kad izstādes tuvojas un suns nebūt nav formā - gaļas subproduktus, vai malto gaļu uzvāru un katru dienu nedaudz sajaucu ar sauso.
Korfa
Junior
Junior
 
Posts: 711
Images: 23
Joined: 13 Jan 2010, 13:58

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby aerial » 26 Aug 2010, 18:39

Te links uz tiem miltiem (tikai diemžēl nav nekāda apraksta) http://www.dailes.lv/index.php?pid=2&fn ... prod_id=33
Es domāju, ka tas ir tas, kas palicis no citu smirduļu ražošanas, tikai samalts.
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sisija » 26 Aug 2010, 19:54

Manai freilene tie milti bijuši nebijuši, nekādu apetīti neuzlaboja. Mājās vēl stāv 0,5 L burciņa, varam kādam atdot :riima:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby murkata » 29 Aug 2010, 18:48

var būt pamēģināt kā ar bērniem - b grupas vitamīnus padot? tie uzlabo ēstgribu.
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby pixy » 08 Oct 2010, 20:18

Pajautāšu to šeit. No kāda vecuma apmēram var sākt pa druskai piemest liellopa subproduktus? Sākumā droši vien samaltus. Jēlus vai vārītus - tur, cik sapratu, vairāk jāvēro vēdera reakcija. Vērtīgākie laikam ir kuņģis un sirds, kā ar plaušu, nierēm? Nieres jau gan laikam noteikti jāvāra. Un pie viena - no kāda vecuma saviem esat devuši medījuma gaļu, bebru? To, ka tā par stipru mazam kucēnam, saprotu, bet ap pusgadu varbūt var sākt radināt?
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Zuzanna » 08 Oct 2010, 21:28

Es savējiem jēlus kuņģus piedāvāju no 3-4 mēnešu vecuma. No sākuma pa mazai kripatiņai, tādu pusolas lieluma gabaliņu, ar katru dienu pamazām devu palielināju. Ap pusgada vecumu svaigs kuņģis jau bija kā normāla ēdienreize.
Dodu svaigus, nevārītus, negrieztus. Ja suns pats nemāk sagrauzt, tad gan jāgriež pa mazākiem gabaliņiem, bet ērtāk tomēr dot veselus :jaa:
Es savējiem dodu tiaki kuņģuis, citus subproduktus ļoti reti. Saka ka kuņģi un sirdi (muskuļi) mierīgi var dot svaigus, vēl traheju var svaigu, pārējos gan ieteicams vārīt.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby pixy » 09 Oct 2010, 18:31

Zuzanna,paldies, labāku atbildi nevar vēlēties. Sākšu kaut ko piedāvāt. :riima:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby ruby » 10 Oct 2010, 18:05

Es dodu visu jeelu/svaigu - aknas, nieres, sirdis, kungjus u.t.t. Par cik es baroju visus savus sunjus ar RAW tad saakam jau eest no 2-3 meeneshi. Saakumaa saakam ar vistas galju, kaadas 2 nedeeljas un tad saaku pamazaam iepaziistinaat ar citiem proteiiniem (galjaam). Par mediijuma galju - jaaskataas kaa kura, bet principaa vinjai jaabuut sasaldeetai pirms dod sunim, lai tiktu valjaa no visiem paraziitiem. Ja vajag siikaak tad varu samekleet info cik ilgi kuria galjai jaabuut sasaldeetai :)
Ar aknu un nieri ir taa ka eest svaigu var tikai profinji, tie kuri jau ir pieradushi pie svaigas galjas. Jo akna un niere ir orgaanu galja un var buut lielas probleemas ar veederu, paraus caureju! Kad es dodu nieri/aknu tad dodu vinjas kopaa - samalju pusi uz pusi ar kaadu citu galju piem vistu kas ir "vieglaaka" galja. Tad pirms un peec orgaanu (akna un niere) eedienreizes mums ir kauls! Lai viss buutu balansaa orgaanus (nieri un aknu) nevajadzeetu vairaak par 10% no visa uztura. Sirds nav orgaans, bet gan skaitaas pie muskulju galjas.
~ Aiga ~
Image
User avatar
ruby
Baby
Baby
 
Posts: 82
Joined: 04 Mar 2010, 14:04
Location: Emerald Isle

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby pixy » 11 Oct 2010, 09:30

Paldies, ruby. Pārlasīju to, kas sarakstīts tēmā par RAW, domāju ar laiku pāriet uz barošanu, kur puse sausā, otra gaļa. Man grūti pieņemt, ka visu var jēlu dot, jo, kad audzēju iepriekšējo kucēnu (sen), audzētājs stingri pieteica, ka jēlu var dot tikai liellopu, nekādā gadījumā vistu, cūku, vai vēl ļaunāk medījumu. Bija bailes no tārpiem. Mēģināšu lēnu garu pieradināt meiteni pie dažādām gaļām. Par to medījuma saldēšanu man dikti interesētu, ja var, varbūt kādu linku, kur tos saldēšanas termiņus var atrast. Īpaši man bebrs interesē, bet gadās arī kas cits un visām gaļām ir visādas ļerpatas, ko cilvēki īsti neizmanto, bet suņam būtu īsta ņamma. Tā arī neradās īsta skaidrība par cūkas gaļu, RAW tēmā domas ļoti dalās, nu tā trihinella jau bīstama ir, var dabūt vai ne - nezinu, bet varbūt to cūku arī var saldēt, iespējams tač, ka lielos mīnusos un kaut kādā termiņā ļauno trihinellu var piebeigt :ninja: ?
Varbūt kādam ir tas posts no dogiem, kur par jēlo barošanu tulkojums latviski? Mani kaut kā šī tēma ienteresēja, gribētos vēl kaut ko palasīties.
Lai būtu lielāka piesaiste pie sākotnējās tēmas (kur pirkt subproduktus), tad man vairākas reizes nejauši patrāpījušies liellopu subprodukti rīta pusē iegriežoties Olimpijas Rimi. Tas gan bija pavasarī, kad bija vēl lielais suns, pa vasaru tādām lietām gāju ar līkumu... ;(
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Ane » 12 Oct 2010, 21:37

Cūkas gaļā ir vīruss, kas ļoti kaitīgs suņiem - pazīmes līdzīgas trakumsērgai, tāpēc vien gan meža cūkas, gan mājas cūkas gaļa obligāti jāvāra! Protams, treknu cūku arī nedrīkst dot. Trihinellas ir bīstamas, tāpēc mednieki vienmēr nošauto dzīvnieku vienmēr pārbauda vetlaboratorijā, ja atrod trihinellas, tad gaļa jāutilizē.
Pati redzēju, pie tam ne vienreiz, aļņa aknas, kas bija pilnas ar ehinokoku (lenteņu) cistām, kurās sēdēja mazi lentenīši. Liellopu sirdī var būt sirdstārpi. Tā ka, mīļās meitenes, gaļa, izņemot liellopu, jāvāra un pie tam ilgstoši. No subproduktiem varbūt, ka var nevārīt liellopu kuņģi; to, kas jau ir attīrīts, tāds tīrs un balts. Netīrītus liellopu kuņģus it kā vairs nedrīkst tirgot.
Plaušas ir mazvērtīga barība, plaušās var būt cērmju kāpuri, nav vērts tērēt laiku un naudu. Bebrs gan ir laba manta! Nedēļu pabaro ar rīsu-bebru un dārzeņu putru, uzreiz spalva spīd, kā ietaukota. Mednieki savējām laikām bebru dod nevārītu, it kā varot dot - bebrs ir augēdājs, ar trihinelozi neslimo, arī cērmes nav manītas. Cūkām gan gadās, ka zarnas kust, pilnas ar cērmēm.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby obrija » 12 Oct 2010, 22:01

Ane
Cik jauks apraksts, pat vairs gaļu vispār ēst negribās :neparliecinats: Un kā ar putnu gaļu, es piemēram saviem dodu vistu muguras, protams noplēšot liekos taukus, bet arī kuņgus un tesmeni dodu. Kuņģī esmu redzējusi kaut kādus tārpus, ap 2 cm garus bet resnus. Bet ceru ka vismaz tesmenī parazīti nedzīvo :nagi:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests