Kur pērkat subproduktus sunim?

Grooming and Feeding of Dogs

Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby aceofspades » 19 Aug 2010, 09:43

Salasījos forumos, cik labi sunim esot dot liellopu kuņģus, rīkles, diafragmas utt.. nolēmu pamēģināt savējiem. Tikai kur tos nopirkt? Vai tiešām Rīgā, Centrāltirgū? Vakar iebraucu Vecmīlgrāvja tirdziņā, tur par manām vēlmēm tikai nosmaidīja un teica, ka ir plaušas, bet plaušas, cik salasījos, neskaitās īpaši augstvērtīgas. Vienvārdsakot ļoti gribētu izmēģināt - man izdevīgie rajoni ir pa ceļam uz mājām - Purvciems/Jugla/Berģi/arī Sarkandaugava/Vecmīlgrāvis/Carnikava/varbūt pat Ādaži. Bet varbūt šeit var visi zinošie padalīties pieredzē, kur nopirkt, gan jau, ja ne man, tad kādam citam noderēs. paldies.
aceofspades
Baby
Baby
 
Posts: 31
Joined: 20 May 2010, 12:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby madja » 19 Aug 2010, 09:59

Savai izlaistajau peciņai neesmu tādus devusi, bet pirms mazāk kā gada,man tas bija ļoti aktuāli - jo bija jāapgādā tantes suns.

Mani novērojumi (bet kā jau teicu,ar gada putekļu kārtu) par man zināmajām Rīgas daļām.
Čiekurkalna tirgū laikam nekad nedabūju neko. (bet ātri pārstāju meklēt. tagad neesmu bijusi)
Matīsa tirgū var dabut diafragmas/liellopa vaigus, aknas, skrimšļus,plaušas, bet cena ir lielāka kā Centrāltirgū.

Centrāltirgū var dabūt dajebko, taču ne vienmēr, vislabāk iet no rīta, ir bijis,kad 12 jau vairs nav, taču tikpat labi var paveikties.
Centrāltirgū,ja Tu nāc pa ieeju no autoostas puses, tad jāiet pa labi - tajā rindā ir subpordukti. Jānostaigā visa rinda, jo cenas var ievērojami atšķirties . Mēs darījām tā,ka iepirkām kvantumā, sagriezu mājās gabaliņos un sametu saldētavā.
Ja salīdzina diafragmas un vaigus, tad pirmās ir dārgākas pārsvarā , toties vieglāk sagriezt. bet abi ir ļoti līdzīgi gaļai - kad vārija, virtuvē bija vāra nojausma par , piemēram, aukstās gaļas tapšanu, atšķirībā no subproduktīgākiem subproduktiem, kurus vārot visa māja smird.
kuņģus es ne reizi neņēmu, jo viņi nenormāli smird, un mans tārgets nebija to suni lutināt ar smirdīgām ņammām. starp citu, nemaz tik bieži tos kuņģus neredzēju.

ā, vēl - pie VEFa, pretī Elkoram (jeb mazliet atpakaļ>? nu pie troeljbusa pieturas) ir tāds veikals Hartvik (?) nekad neesmu salasījusi nosaukumu. Tur ir ļoti laba svaigā gaļa un gaļas izstrādājumi un ņammīgas bulciņas, bet arī tur mēdz būt šādi tādi subprodukti, taču tur neesmu bijusi gadus 2, jo uz tirgus tomēr izdevīgāk.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby silverequs » 19 Aug 2010, 10:20

Dododt jēlus ļoti vērtīga ir sirds un akna, bet ar aknu nevar pārforsēt, lielākais kādas 3 reizes nedēļā. Es pērku Matīsa tirgū. Tur ir arī manis iecienītakie subprodukti liellopu gaļas atgriezumi - ļoti viegli sagriežami, patiesībā tā ir gaļa un cena 1,40 kg, pārsvarā tos pērku, jo vaigus sagriezt pašam tas ir ievērojams pārbaudījums, diafragmās nav, manuprāt, nekā īpaši vērtīga, bet vieglāk sagriezt...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 19 Aug 2010, 10:25

Arī Centrāltirgū kunģus dabūt nav nemaz tik viegli. Cik zinu, gaļas paviljonā pārdod tikai 1 vietā un i to pēc 15.00 visbiežāk viņas tur vairs nav (pie tam otrā paviljona galā parasti saka, ka tādus tur jau gadiem vairs nepārdod).

Savai kādu laiku atpakaļ devu mazliet pa jēlam + vārītus - smaka tiešām ir šausmīga kamēr viņu izpreperēju, lai sagrieztu mazākos gabaliņos. Logus turēju vaļā kamēr vārīju, bet suņam dikten garšoja :)
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby aerial » 24 Aug 2010, 18:29

Man tikai tāds jautājums, kāpēc jūs tos kuņģus vārat? Man jau liekas, ka visa sāls ir tajā, ka tie ir jēli + kāpēc sevi mocīt un pa māju smirdināties? Starp citu, kad tas kuņģis ir svaigs, tad neko traka tā smaka nav (ja kādu brīdi pastāvējuši istabas temperatūrā, tad gan, bet Dailes saldēti-safasētajiem klāt nestāv, nezinu, ko viņi ar tiem dara. Varbūt speciāli pūdē?) Varbūt esmu nenormāla, bērnībā ar, pa kūti vien dzīvojos - ij nevajadzēja man ''lauku svaigo gaisu'' :kanepe:
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Gabe » 24 Aug 2010, 19:28

tagad vasarā neesmu pirkusi (kaut kā bail šitajā karstumā), bet ziemā kuņģus Centrāltirgū gaļas paviljonā pretī Aptiekai gan mēdzu iegādāties. man, laikam, paveicās, jo visas reizes kad biju, tad varēja dabūt. parasti nopirku vairākus kg, lai ilgākam laikam pietiek! pārējos subproduktus arī parasti pirku tur. i akniņas, i tesmeņus.
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sisija » 24 Aug 2010, 19:38

Es arī tos kuņģus nevāru, nu un smaka jau arī nemaz tik briesmīga nav, ja kuņģis svaigs, var izturēt, galvenais, ka pēc tam suns laimīgs :riima: .
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 25 Aug 2010, 08:21

Nu tas kā kuram tā gremošanas sistēma. Mums par cik tāda jūtīgāka, tad, ja mēs daudz saēdamies, pēc tam var būt caureja. A vārītos kaut pilnu bļodu var ēst un nekas.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sisija » 25 Aug 2010, 08:25

adzenda wrote:Nu tas kā kuram tā gremošanas sistēma. Mums par cik tāda jūtīgāka, tad, ja mēs daudz saēdamies, pēc tam var būt caureja. A vārītos kaut pilnu bļodu var ēst un nekas.

Manuprāt labāk apēst mazāk, bet nevārītus.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 25 Aug 2010, 08:28

Sisija wrote:Manuprāt labāk apēst mazāk, bet nevārītus.


Nu es pirmstam pakonsultējos ar greju audzētāju tepat no lv par šito jautājumu, un viņa arī vārītus labāk dod nekā jēlus. Kā kurai šķirnei. :)
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sisija » 25 Aug 2010, 08:33

adzenda wrote:
Sisija wrote:Manuprāt labāk apēst mazāk, bet nevārītus.


Nu es pirmstam pakonsultējos ar greju audzētāju tepat no lv par šito jautājumu, un viņa arī vārītus labāk dod nekā jēlus. Kā kurai šķirnei. :)

Man gan liekas, ka no šķirnes tas nav atkarīgs. Jēlus dod tāpēc, ka tur ir daudz vajadzīgu fermentu, bet vārītos no tā labuma nekas nepaliek pāri, vienīgi garšīgs paēdiens suncim.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 25 Aug 2010, 08:41

Sisija wrote:Man gan liekas, ka no šķirnes tas nav atkarīgs. Jēlus dod tāpēc, ka tur ir daudz vajadzīgu fermentu, bet vārītos no tā labuma nekas nepaliek pāri, vienīgi garšīgs paēdiens suncim.


Noteikti, ka vārot tur liela daļa vērtīgā pazūd, vnk jūtīgākai gremošanas sistēmai var pēc tam nopietnas problēmas rasties (pēc manas sunces papa pieredzes un audzētājas ieteikumiem - grejiem tā gremošanas sistēma bik savādāka, tāpēc arī jāievēro šis tas). Un viņa pat vārītus labāk ēd ;)
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Sisija » 25 Aug 2010, 08:52

adzenda wrote:Noteikti, ka vārot tur liela daļa vērtīgā pazūd, vnk jūtīgākai gremošanas sistēmai var pēc tam nopietnas problēmas rasties (pēc manas sunces papa pieredzes un audzētājas ieteikumiem - grejiem tā gremošanas sistēma bik savādāka, tāpēc arī jāievēro šis tas). Un viņa pat vārītus labāk ēd ;)

Droši vien audzētāja zina labāk :)
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Kriste » 25 Aug 2010, 10:26

adzenda wrote:Nu tas kā kuram tā gremošanas sistēma. Mums par cik tāda jūtīgāka, tad, ja mēs daudz saēdamies, pēc tam var būt caureja. A vārītos kaut pilnu bļodu var ēst un nekas.


Protams, ka sunim būs caureja, ja viņš par daudz saēdīsies svaigus kuņģus. Tomēr specifiska un trekna barība. Un ne jau suņa kuņģa jūtībā ir problēma. Manuprāt, liellopa kuņģis ir pats vērtīgākais subprodukts, kuru, pareizi dozējot, nekādām problēmām nevajadzētu būt, tikai labums. Un pie tam tikai svaigā veidā! Vārot tas savu vērtību pazaudē. Tik pat labi vari dod kurpju zoles grauzt. Dienā, manuprāt, sunim uz kādiem 10 Kg pietiek kādi 100-200 g kuņģa.
Un kāpēc sunim būtu jādod pilna bļoda???? :huh: Kāpēc viņam jāpieliek pilns kuņģis? Tu pēc tam nedēļu viņu nebaro? Tā dabā vilki pārtiek. Kuņģim vajadzētu būt kā papildbarībai, gardumam.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 25 Aug 2010, 10:39

Kriste wrote:Un kāpēc sunim būtu jādod pilna bļoda???? :huh: Kāpēc viņam jāpieliek pilns kuņģis? Tu pēc tam nedēļu viņu nebaro? Tā dabā vilki pārtiek. Kuņģim vajadzētu būt kā papildbarībai, gardumam.


Sorry, ja neprecīzi izteicos, bija domāts, ka vārītos varu dot vairāk nekā svaigus. Un pilnu bļodu viņai nekad neesmu devusi :D nebija jāsaprotu burtiski, bet nu labi - katram savs...
Jūtībai ir šeit nozīme, jo tos pašus treknākus eko kārumus drauga labradors var apēst 1-2 veselas cīpslas un būs ok, bet mums jau no 1/2 caureja - pie tam svars abām ir aptuveni vienāds. Tas pats ar krējumu. Tas pats ar kunģi.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby maksis » 25 Aug 2010, 10:50

Es saviem kurtiem dodu jēlus kuņģus. Nevienam nav bijušas problēmas, ja nu vienīgi tiešām, kad riktīgi pārēdas.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 25 Aug 2010, 10:53

Nu tad vnk laikam par cik vēl jauniņa, laikam tāda jūtīgāka. Minimāli viņai tie jēlie tiek, bet papildus pie sausās dodu tos vārītos.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby maksis » 25 Aug 2010, 10:54

Nu vēl jau var būt vnk individuāla nepanesība.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby adzenda » 25 Aug 2010, 11:15

maksis wrote:Nu vēl jau var būt vnk individuāla nepanesība.


:jaa: Arī pilnīgi iespējams...
Tik man liekās, ka, ja jau nepanestu, tad arī no tā mazumiņa būtu vēdera problēmas.
Katrā ziņā tas, ka suņam tiek gan mazumiņš jēlā kunģa, un papildus vārīts nekādu sliktumu jau nerada.
I suņam garšo labāk sausā, ja vārītie klāt.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kur pērkat subproduktus sunim?

Postby Kriste » 25 Aug 2010, 11:37

Es vienkārši saku, ka, ja no mazumiņa nekā slikta nav, tad laikam arī šis mazumiņš ir gana priekš jūsu suņa. Vairāk nevajag. Var būt no tā svaigā mazumiņa ir 100 reizes lielāka jēga, nekā no vārītā. Ne jau daudzumā ir sāls, bet VĒRTĪBĀ.
Un otrs - nav jēgas dod vārītu kuņģi, tikai tāpēc, ka garšo. Manam sunim kartupeļi frī arī ļoti garšo, bet tāpēc jau nesākšu tos barot ikdienā. Jautājums, ko jūs vēlaties panākt - vienkārši pieštopēt kuņģi, vai iegūt no barības max pozitīvo rezultātu. Agrāk es arī domāju kā jūs - devu daudz vārītu plaušu. Ļoti garšoja, bet vērtības nekādas. Rezultāts? Nekāds suns.
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Next

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests