Kārumi

Grooming and Feeding of Dogs

Kārumi

Postby kurpe » 24 Jan 2011, 11:36

Sakiet, cik bieži kucēnam (4 mēneši) var dot zooveikalos nopērkamos kārumus - kauliņus?
kurpe
Baby
Baby
 
Posts: 14
Images: 0
Joined: 27 Dec 2010, 12:35
Location: Salaspils, Latvia

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kārumi

Postby energy » 24 Jan 2011, 13:32

Varbūt vajadzētu precizēt kādus kauliņus Jūs domājat - dabīgie, mākslīgie?
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Kārumi

Postby kurpe » 24 Jan 2011, 14:01

Man liekas, ka tie kauliņi ir dabīgi. Tie ir tie "sapresētie" kauli, kas ir "salikti" kopā no tādām kā vairākām daļām, parasti viņiem nav nekādas smakas (forma - kā kaulam).
kurpe
Baby
Baby
 
Posts: 14
Images: 0
Joined: 27 Dec 2010, 12:35
Location: Salaspils, Latvia

Re: Kārumi

Postby energy » 24 Jan 2011, 15:27

Tie it kā esot presēti no ādām un skaitās salīdzinoši dabīgi (kaut gan kas to lai zin, ko tur dara ražošanas procesā). Ja sunim nekādas alerģijas nav, tad domāju, ka nav speciāli jāierobežo, jo ne jau viņš viņus kilogramiem sagrauž. Un graužamos jau var variēt, ik pa laikam pamaina. Mēs savējam dodam šos kaulus, tad ir vēl tādi oranžīgi (abi gali sasieti un smarža kā kaut kādam kūpinājumam), tad dodam arī liellopu peņus un sunim ļoti patīk grauzt arī govs ragu (ir tāda mantiņa - virve ar abos galos piesietiem govs ragiem, no kuriem viens mums jau ir nograuzts un likvidēts).
Savam francim parasti cenšamies pirkt pēc iespējas lielākus graužamos, jo citādi ļoti ātri sagrauž un atlikušo gabalu mēģina veselu norīt (var aizrīties).
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Kārumi

Postby brex » 24 Jan 2011, 15:31

jaskatas, cik kucens tos kaulus nograuz un aped - musu sunim ari pieaugusa vecuma nemu nost, jo citadi parak daudz saedas un varas veders
tie govs ragi ir labi - tur kucenam ilgi japulas bus, lai uzvaretu :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kārumi

Postby OrlandoSeaHorse » 24 Jan 2011, 15:32

kurpe wrote:Man liekas, ka tie kauliņi ir dabīgi. Tie ir tie "sapresētie" kauli, kas ir "salikti" kopā no tādām kā vairākām daļām, parasti viņiem nav nekādas smakas (forma - kā kaulam).
Tie nav kauli, tā ir bieza, sapresēta liellopu āda. Graužamajam nekāda vaina, īsti kauli nebūtu labāki.
Cik dot - atkarīgs arī no tā, cik kucēns no tā "kaula" apēd. Mūsu mazais jorks (5 mēn.) vienu tādu maziņu grauž jau vairākus mēnešus un laikam vēl tikpat turpinās, bet lielie suņi lielāko modeli noloca ka nemetas. Tas ir sunim priekš darbošanās, ēšanai tur nekā vērtīga nav, tik vien, ka nekas slikts arī nenotiks, ja ta āda pa strēmelei, pa kriksim nonāks vēderā. Tas pats, kas ar īstajiem kauliem - lai papriecājas, bet jo mazāk vēderā, jo labāk.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kārumi

Postby kurpe » 24 Jan 2011, 16:06

Man ir nepilnus 4 mēnešus vecs Džeka Rasela terjers - principā mini suns. Viņš 2-3 dienās var piebeigt pa vienam šādam kaulam (kādus 8 cm garš kauliņš - laikam pats mazākais nopērkamais). Viņš viņu tik ļoti sakožļā, ka tas paliek tik mīksts, ka ātri aiziet uz vēderu...
Principā viņam kauls ir pieejams visu laiku - vienu apēd un dabūn nākamo. Māc bažas, vai tas nav tomēr pa daudz
kurpe
Baby
Baby
 
Posts: 14
Images: 0
Joined: 27 Dec 2010, 12:35
Location: Salaspils, Latvia

Re: Kārumi

Postby silverequs » 24 Jan 2011, 16:17

kurpe wrote:Man ir nepilnus 4 mēnešus vecs Džeka Rasela terjers - principā mini suns. Viņš 2-3 dienās var piebeigt pa vienam šādam kaulam (kādus 8 cm garš kauliņš - laikam pats mazākais nopērkamais). Viņš viņu tik ļoti sakožļā, ka tas paliek tik mīksts, ka ātri aiziet uz vēderu...
Principā viņam kauls ir pieejams visu laiku - vienu apēd un dabūn nākamo. Māc bažas, vai tas nav tomēr pa daudz

nav par daudz tur tajā kaulā toč nekā nav, kā nekā Tev ir terjers es atceros, ka savējam terjeram bija uz 2 stundām 1 mega size kauls, kurus zooveikalā speciāli pasutīju, jo tos lielos nemaz tā neveda. :kanepe:
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kārumi

Postby energy » 24 Jan 2011, 23:12

kurpe wrote:Man ir nepilnus 4 mēnešus vecs Džeka Rasela terjers - principā mini suns. Viņš 2-3 dienās var piebeigt pa vienam šādam kaulam (kādus 8 cm garš kauliņš - laikam pats mazākais nopērkamais). Viņš viņu tik ļoti sakožļā, ka tas paliek tik mīksts, ka ātri aiziet uz vēderu...
Principā viņam kauls ir pieejams visu laiku - vienu apēd un dabūn nākamo. Māc bažas, vai tas nav tomēr pa daudz

Varbūt pamēģini lielāku izmēru. Mēs parasti ņemam otru lielāko, lai suns viņu nemēģinātu norīt. Vienreiz paņēmām pašu lielāko, tad gan gāja grūti, bet tik un tā dažu nedēļu laikā pieveica (ne jau katru dienu viņam gribas to grauzt, dažreiz pat vairākas dienas par to neizrāda interesi)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Kārumi

Postby undd » 30 Jan 2011, 18:06

Es pēc personīgās pieredzes iesaku ļoti uzmanīties ar šiem kauliem. Viņi košļāšanas rezultātā pārvēršas par plastilīnam līdzīgu masu un tā var pielipt sunim rīklē, suns var aizrīties. Ja nekļūdos, tad šāda pati pieredze bija arī Panda Bear. Tieši tas pats arī ar cūku ausīm.
Ok, gan jau ka lielais vairums dod un viss ok, es tikai iesaku uzmanīties un neatstāt suni vienu ar šādu kaulu ;)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron