RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Zeva2 » 23 Feb 2017, 11:30

Poļu lētās muguriņas pārdod Juglā bijušajā Pāles ielā 14 tur tāda maza aizdomīga bodīte. Bet ir arī viens tirgotājs (gan nezinu no kurienes nāk produkcija) skaitās vairumnieks ,bet tirgo arī mazumā Ja nemaldos lūk tel.nr, 25-525-200 Pati neesmu pirkusi ,tik sazvanīju un noskaidroju cenas un tās tur labas bija No 25 -60 centi -pakaļiņas, rīklītes ,muguriņas, .....Dažādu putnu gaļa
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby LindaAndA » 23 Feb 2017, 15:52

Oi, jā, Juglas mazo iestādījumu ar vistām zināju, bet tā gluži no rokas baidos pirkt... vistas gaļa kā jebkura gaļa tāda... nu aši bojājas.
Tik, cik man vajag jau varu iepirkt, domāju varbūt jūs te par Maximu runājat, ka varbūt tur kāds ieraudzījis tik lētas uz akciju, kaut saldētas, neesmu skatījusies pie saldētajiem produktiem, varbūt ir pieejamas briketes ap mugurām :)
LindaAndA
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 03 Feb 2017, 10:49
Location: Rīga

Re: RAW/BARF

Postby MartaK » 25 Feb 2017, 20:22

Tā,RAWisti... Kur var nopirkt trušu galvas un tesmeņus? (Tesmeņus ne-truša) :kanepe:
Izstaigāju visu CT gaļas paviljonu,nekur nemanīju. Slēpj zem letes,jo trušu galvas nav tik mīlīgas,kā cūku un tās nevar visiem rādīt? :medos:
Vai tās pērk citur?
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 25 Feb 2017, 21:18

Trušu galvas tirgū nedod. Ja man atkal piedāvās, došu ziņu un dalīšos.
Tesmeņus pārdod CT labajā ejā, tur kkur pa vidu ir pāris stendi, kur tirgo visādas labās raw sastāvdaļas. Ticami, ka šo gan var dabūt tikai agri no rīta, jo suņiem gaļu traki ātri izķer.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 25 Feb 2017, 21:30

Reizēm tesmeņi ir arī CT vidus ejā, vairāk uz autoostas pusi, vietiņā, kas tieši uz stūra.
Un var dabūt, kā paveicas. Es nekad neesmu tirgū bijusi agri no rīta, bet ik pa laikam dabūnu visādus retumus.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: RAW/BARF

Postby madja » 27 Feb 2017, 13:06

es tesmeni nekad neesmu pirkusi, lai gan redzēts ir daudzās vietās,man iesēdies galvā,ka tas ir dikti trekns, bet Frīdai treknu nevajag dēļ aizkunģa un Berta ir vienkārši resna :D

ienācu pažēloties par kefīru, man te ieteica dot vēdera mīkstināšanai, jo Frīdai brīžiem ir tik ciets,ka pat iesmilkstas,jo nenāk tās spiras ārā, tad nu iedevu kefīru, pēc stundas bija riktīga caureja. šorīt Bertai devu kaulu grauzt un arī pēc tam iedevu kefīru, jo liels kauls - un pēc stundas caureja, acīmredzot,maniem lopiem kefīrs neder.
gan F, gan B izskrēja vienreiz un pēc tam vairāk neprasījās, tā,ka tur laikam tiešām kāda momentāla nepanesība

ir vēl kādi ieteikumi vispārējai vēdermīkstināšanai?
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 27 Feb 2017, 13:31

madja wrote:acīmredzot,maniem lopiem kefīrs neder.
Nu piedod, kaut kā mani ieteikumi Tev galīgi neder, ta no auksti sausās baložus laiž, no kefīra pļūtī, tesmeni neieteikšu, lai arī manas ēd ar gardu muti un nekas ļauns nav noticis :velnins:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby madja » 27 Feb 2017, 13:35

pixy wrote: ta no auksti sausās baložus laiž


es pamēģināju vēl pēdējo reizi- dienas vidū, labu laiku pēc brokastīm. stundas laikā atkal baloži bija klāt :D

to,vai man ir īpaši perdelīgi suņi, vai arī tieši viņām neder auksti spiestās barības varēšu secināt,kad nomēģināsim vēl kādu
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 01 Mar 2017, 14:55

Pa ceļam uz mājām biju ieskrējusi centrāltirgū, piefiksēju pāris cenas:

Tītaru sirdis cr maksā vidēji 2.20€/kg. Vienā stendā uz atlaidēm bija 2.00€/kg
Gribēju liellopa plaušas, tās lielākoties bija izpirktas, kur palikušas maksāja 1.50€/kg, bet man ir aizdomas, ka rītos mēdz būt lētāk. Piegāju pie stenda, kur tikai divi mazāki gabali palikuši, jautāju, vai var dabūt plaušu uz eiro, jo vairāk skaidrā man nebija līdzi. Pirmā pārdevēja steidzās apgalvot, ka par eiro divdesmit atdos man abas plaušas. Es jau biju gatava piekrist, bet otra pa to laiku paspējusi nosvērt un izrādās, ka abas plaušas kopā maksā 87 centus. Nav jau man tos 33 centus žēl, bet princips tomēr.
Iepirku arī cāļa kaulus par 10 centiem kilogramā. Tur gan nudien ir tikai, tikai kauli, pat gaļas kriksītis lāga nav klāt, bet Mio arī tādus labprāt ēd, tad nu kauns neņemt.

Vispār biju cerējusi uz cāļu māgām, bet lētākais, ko redzēju, bija 1.65€/kg (attiecīgi uzvarēja plaušas, jo nebija laiks iet līdz bankomātam). Un man arī nepatika, ka visos stendos māgas ir redzami bijušas sasaldētas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 01 Mar 2017, 14:58

Kopš bļodās parādījušās plaušas, mani suņi piesaka bada streiku :(
Saldētas - tad pusi no porcijā servēta apēd viens no abiem. Spēlēt izturības spēli? Var uzvarēt?
Aplietas ar karstu, vārītas, ceptas - tas viss tak jau pazaudē vērtību, vai ne? Es jau arī nezinu, vai tas līdzētu, bet nu meklēju risinājumu, lai pāris kg plaušu nav jāizmet :/
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby ash » 01 Mar 2017, 15:30

Māra wrote:Kopš bļodās parādījušās plaušas, mani suņi piesaka bada streiku :(
Saldētas - tad pusi no porcijā servēta apēd viens no abiem. Spēlēt izturības spēli? Var uzvarēt?
Aplietas ar karstu, vārītas, ceptas - tas viss tak jau pazaudē vērtību, vai ne? Es jau arī nezinu, vai tas līdzētu, bet nu meklēju risinājumu, lai pāris kg plaušu nav jāizmet :/


Akis ar neēda plaušas. Iesākumā devu apvārītas – tā, ka no ārpuses viegli pelēcīgas ar vārījuma smaku, bet iekšā vēl pilnīgi jēlas. Pēc tam praktizēju saldētas, tas gan bija vasarā – saliku porcijā visu ko un plauša kā sastāvdaļa – ēda. Tad devu plaušu vienu pašu sasalušu – ēda. Pēc tam ieradās Brīze un ļumīga plauša vairs nav problēma. Jāpiebilst, ka sākotnēji liellopa plauša viņam likās netīkamāka kā cūkas, man pašai arī šķiet ka viņas ož jocīgi.
Brīzei protams nekad nav bijušas problēmas apēst ļumīgu plaušu. :pilnmeness:

p.s. Jelgavas tirgū plaušas maksā 0.85 eur/kg, pieejamas no rītiem.

Ja galīgi neēd – var sagriezt gabaliņos un apcept cepeškrāsnī un izmantot kā gardumiņu.

ar manu smalko kundziņu izturības spēlē vinnēja viņš. vienmēr. :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Alpina » 01 Mar 2017, 15:33

Spigana wrote:Pa ceļam uz mājām biju ieskrējusi centrāltirgū, piefiksēju pāris cenas:

Tītaru sirdis cr maksā vidēji 2.20€/kg. Vienā stendā uz atlaidēm bija 2.00€/kg
Gribēju liellopa plaušas, tās lielākoties bija izpirktas, kur palikušas maksāja 1.50€/kg, bet man ir aizdomas, ka rītos mēdz būt lētāk. Piegāju pie stenda, kur tikai divi mazāki gabali palikuši, jautāju, vai var dabūt plaušu uz eiro, jo vairāk skaidrā man nebija līdzi. Pirmā pārdevēja steidzās apgalvot, ka par eiro divdesmit atdos man abas plaušas. Es jau biju gatava piekrist, bet otra pa to laiku paspējusi nosvērt un izrādās, ka abas plaušas kopā maksā 87 centus. Nav jau man tos 33 centus žēl, bet princips tomēr.
Iepirku arī cāļa kaulus par 10 centiem kilogramā. Tur gan nudien ir tikai, tikai kauli, pat gaļas kriksītis lāga nav klāt, bet Mio arī tādus labprāt ēd, tad nu kauns neņemt.

Vispār biju cerējusi uz cāļu māgām, bet lētākais, ko redzēju, bija 1.65€/kg (attiecīgi uzvarēja plaušas, jo nebija laiks iet līdz bankomātam). Un man arī nepatika, ka visos stendos māgas ir redzami bijušas sasaldētas.



Nu gan cenas, man abidna :apstulbis: Liepājā, tirgū vistu sirdis, māgas un laikam arī aknas - 2.12€/kg un tikai iepriekš saldētas, citreiz pat joprojām sasalušas. Plus vēl vienā no tiem stendiem esmu ievērojusi, ka kamēr atvedu mājās un viņas mašīnā atkūst līdz galam, tur ir arī stipri daudz ūdens klāt :( Tītara dārgāk. No pīles nav vispār nekas un, kad atļāvos par tādām apjautāties, pretī saņēmu "ziniet kundzīt..." :kanepe:

Es vienreiz smagi iegrābos tādos plikos kaulos, tur tad nu tie kauli bija no visa, kas pāri bija palicis un stipri jau pastāvējis, jo īpaši tie pāris spārni, kas tur pa vidu bija :pagalvu:

Kā ar to, ka plaušās itkā maz kkas jēdzīgs iekšā un skaitās "tukšs" produkts, tā pat kā tesmenis? Jeb šis atkal no sērijas, cik cilvēku, tik viedokļu? :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: RAW/BARF

Postby madja » 01 Mar 2017, 16:45

vistu māgas pērku Ķekavas stendā, man šķiet,ka tās nav bijušas sasaldētas - tākā iepērkos " uz mēnesi" nevis pusdienām,tad cenšos neņemt neko,kas bijis sasaldēts

kamēr mana nīkuļošana ar " ziemas nepanesību" ievilkusies, saldētava gandrīz tukša, bet pati tiešām jūtos pašvaki,negribas uz tirgu braukt, aizsūtu vīram īsziņu,ko lai nopērk, nutur - kuņģi 5 kg, liellopa kakls (tas tāds klucis ap 4 -5kg), liellopa sirdis, utt...
ko viņs man atved?! nē,es saprotu,ka kunģi varēja arī nebūt. bet liellopa kakls bija divi kautkādi mazi galabiņi, sirdis nevis 2 gab veselas, bet 2 ceturtdaļas no vienas :D
sanāca paika vienai nedēļai un arī naudas ziņā man ir pamatotas aizdomas,ka viņu tur apšņāca
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 01 Mar 2017, 16:50

Oi, es vispār nevienu citu neriskēju uz tirgu sūtīt. Ne tur kāds no skata atšķirs kura ir kura detaļa, ne cenas zinās, ne vajadzīgo daudzumu atvedīs...
Es gan parasti ar uz mēnesi pērku, bet gadās, ka kaut kas izbeidzas, tad nu iepērku tik, cik rokassomiņā ielien. un man tomēr ar mazu suni paveicies - divi plaušu gabali un kilo kaulu viņai iet ilgam, ilgam laikam. :D
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 01 Mar 2017, 21:14

Ak jā, baroju Mio, pārdomāju, ko vēl tirgū redzēju un atcerējos pāris ciparus.

Kāds te minēja par lētajām poļu vistām. Šodien centrāltirgū vistu muguras manīju par 29 centiem kilogramā. Nekad iepriekš tādu cenu nebiju manījusi.
Vienā stendā bija burvīgi jaunlopa atgriezumi par 79 centiem kilogramā, tur iekšā bija liesa, akna, kaut kādi gaļas krikumi, rīkle, laikam cīpsla. Visu neredzēju. Vienīgā nelaime, ka jau sasvērti pa 3 kilo, ta nu šodien paliku bešā.
Pārmaiņas pēc bija tītara muguras, tās tirgū manītas reti. Maksāja 1.69.
Bija tītara kuņģi, bet 3 eiro kilogramā man šķiet absurda cena par tādu lietu.

Vispār mans šodienas secinājums - laikam dažreiz jāizķemmē tirgus arī darbdienu pēcpusdienās. Ja paveicas un pārdevējiem neizdodas ko notirgot, tam visam strauji krīt cenas.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby madja » 02 Mar 2017, 11:21

Spigana wrote:man tomēr ar mazu suni paveicies - divi plaušu gabali un kilo kaulu viņai iet ilgam, ilgam laikam. :D


hahaha. man uz trim rīmām ir pāri kilogramam dienā

man šķiet,ka es neizlielījos - kaķis beidzot ir sācis ēst kunģi. viņiem gan tur ir tādas " love-hate" attiecības, jo pirms apēšanas to smerdeli vairākreiz ieklapē un izmētā pa visu dušu (es beidzot saprotu,kāpēc pēc remonta mēs to dušu virtuvē atstājām - lai kaķim butu ēdamistaba :D nezinu,vai visi kaķi ir tādi rukši, bet viņam vajag apgaļot pēc iespējas lielāku platību un ir tik ērti noskalot flīzes ar dušu nevis mazgāt grīdu,ja esi slinķis)
gandrīz katru dienu mēģinu iemānīt arī aknu vai nieri,bet tas nav izdeveis.
un liellopa, hmm, kā to pieklājīgi sauc ? gabalu kaķis 2 atvēma un mēs abi secinājām,ka kaķiem tādas lietas laikam nav jāēd :D
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 02 Mar 2017, 11:50

madja wrote:hahaha. man uz trim rīmām ir pāri kilogramam dienā
Kaut kā baigi daudz izklausās, zinot Tavu zvēru izmēru, cik Tev katrs sver un cik % Tu dod?
Tītara muguras gan es gribētu, nekad neesmu redzējusi. Būs uzmanīgāk jāpaskatās, ja zinu, ka tādas vispār var būt. Es gan reti tagad tirgū esmu, var jau būt, ka tur tā vaina...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby madja » 02 Mar 2017, 12:18

pixy wrote:Kaut kā baigi daudz izklausās, zinot Tavu zvēru izmēru, cik Tev katrs sver un cik % Tu dod?


pasaki šito viņiem acīs nākamreiz,kad satiksi :D

kaķis sver 5.5kg, bet kaķiem lasīju,ka tas procents var būt lielāks,sanāk,ka dodu līdz pat 4%, vidēji ap 200 gramiem dienā. un viņš NAV apmierināts ar dzīvi. Un resnāks toč nepaliek,man šķiet,ka pat slaidāks
Frīda sver 27, viņai tiek 600-700 grami dienā, kas ir 2,5% Pa trīs mēnešiem viņa toč nav pieņēmusies svarā
Bertai,jā, es visu laiku devu par daudz,kā mēs jau noskaidrojām, tagad dodu ap 300 gramiem,kas ir mazliet vairāk ka 2% uz viņas 14kg.

kad mēs satikām Kiru un es sapratu,ka man ir tukls korgijs - trīs nedēļas atpakaļ? pa šo laiku Berta ir nedaudz paslaidinājusies.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby ash » 02 Mar 2017, 13:31

madja wrote: ir tik ērti noskalot flīzes ar dušu nevis mazgāt grīdu,ja esi slinķis


Vēl ērtāk ir zvērus pagalmā barot. Slinkuma augstākā pilotāža :kanepe:

Par devām es arī gribēju pakonsultēties. Akis sver apmēram 17 kg, Brīze kādus 12, pieaugušai svars varētu būt ap 14-15 kg. Abiem dodu vienādi – 0.5 kg dienā, no treknām gaļām nevairos, + katru dienu arī kāds našķītis, kaltējums, tos neuzskaitu. Man jau liekas, ka vajadzētu būt pietiekami, bet viņi ir tik rijīgi, it kā būtu pusbadā un abi ir tievi. Nevaru saprast – vai nevajadzētu drusku vairāk dot? Varbūt pa 0.6 kg dienā?

Šodien man ir īpaši laimīga diena! Ienāca prātā lieliska ideja, ka garāžā noteikti atradīsies vieta lielajai saldētavai! :aptracis: Protams, ka rīt man viņas vēl nebūs, tomēr beidzot redzu risinājumu šībrīža RAW lielākajam izaicinājumam (pašlaik man saldētavā ielien tikai 7-8 kg gaļas, kas nozīmē tirgus apmeklējumus katru nedēļu)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 02 Mar 2017, 13:42

ash wrote: Akis sver apmēram 17 kg, Brīze kādus 12, pieaugušai svars varētu būt ap 14-15 kg. Abiem dodu vienādi – 0.5 kg dienā
es laikam nenormāla, man viss izklausās ļoti daudz. Es Keli, kas sver ap 28kg dodu 500g dienā + viņa vēl dabū kādu kārumu, kad kādam no viņas kaut ko vajag, mazu doniņu, ja braucu no rīta uz Rīgu un kādu dārzeņa gabalu, kad māsa taisa pusdienas. Un vēl prātoju, ka moš vajag mazāk... Viņa ēstu 10x vairāk, ja kāds dotu, tas jau nav rādītājs. Bet vai vajag? Nevarētu teikt, ka ribiņas pa gabalu spīdētu, normāli sataustāmas. Un strādāt patīk, lai kaut ko nopelnītu. Nu jā, treniņdienās sanāk mazliet vairāk, tas ir 2x nedēļā. Un arī Habim, kas sver kādus 48kg es dodu vienā ēdienreizē 430g, kas ir dienā 860g. Viņa ir tieva, brīžam apsveru domu, ka varbūt vajag vairāk, jo molosam it kā vajadzētu to zemādas tauku slāni, lai atbilstu savam konstitūcijas tipam, tomēr brīdī, kad uzaudzis pilns kažoks, man sporta biedri sāk pārmest, ka man resns suns esot. Es ta zinu, ka tur apakšā nekā nav, bet man nekādi netic. Tad nu vismaz tiešām jātur tieva, lai sirdsapziņa tīra :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests