RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 22 Nov 2010, 15:08

Pixy - ja jau teļš varonis, tad jau droši viņu var :riima:
Ar pienu esot tā (zinu kas ir jaunpiens, var cept pat uz pannas ar cukuru), ka sunim kuņģī neesot paredzēti fermenti tā šķelšanai :jaut:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 22 Nov 2010, 15:37

Es atkal kaut kur lasīju, dzirdēju, ka kucēniem tas ferments esot, bet pieaugot pazūdot. Tas gan "viena tante teica" līmenī un es arī nezinu, tieši kurš ir tas vecums, kad vairs fermenti neizstrādājas. Tāpēc labāk nedodu. Lai gan laukos visi suņi, kur govis mājā, dzer pienu un, iespējams, ja to dara no kucēnu vecuma un nepartraukti, tad organisms iemācās tikt galā. Tā paša iemesla dēļ nevajagot piedāvāt pienu ežiem. Bet man tomēr ir aizdoma, ka ar jaunpienu varētu būt savādāk, tas tomēr ir ļoti citādāks produkts.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 22 Nov 2010, 16:05

link wrote:linka kungs vakar atveda 15kg(mezha cuka), 15kg(alnis) un kaulus vel buljonam.. nezinu cik, bet DAUDZ. Balu ruca uz maisiem :riima: :hih:

Pareizi,malacis puika :labipadarits: kā viņš var zināt cik TIE TUR beigti tajos maisos :kanepe:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby bokseris » 23 Nov 2010, 11:03

Man ir 1.6 gadu vecs bokseris ,vēlētos uzzināt cik liela ēdiena deva būtu jādod čalim ēst ja barojam divas reizes dienā ar putrām jo viņam ir problēmads ar sauso barību viņš to neēd jo no tās viņam iekaist siekalu dziedzeri, sver čalis 35 kg.Lūdzu padalieties ar pieredzi
bokseris
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 28 Aug 2010, 19:59

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 23 Nov 2010, 20:57

Bokseri, iesaku palasīties to pašu šarpeju krievu lapu - te pāris lapas atpakaļ ir links. Tur ir sadaļa raw i barf dļa načinajuščih, tajā bija arī procentuāli, cik pret savu svaru vajadzētu ēst pieaugušam sunim. Nu tur, protams, runa nav par putrām tādā klasiskā izpratnē, bet dažādi miksļi ēdienkartē ir. Es jau gan arī ceru, ka jūsus suns netiek barots ar putru, kurai smakas dēļ kaut kas piepilināts... :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby bokseris » 23 Nov 2010, 21:46

nav piepilināts rīsi ar vistas gaļu, bet negribas pārbarot dodot ēst cik grib
bokseris
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 28 Aug 2010, 19:59

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 23 Nov 2010, 22:11

Nu tāda ļoti vienveidīga barība ar diez vai ir labi - tiešām palasies to lapu, nav jau burtiski viss jāievēro, ja negribi pāriet uz to sistēmu, bet tur visādas labas idejas var atrast. Ja angļu valoda tuvāka, var ieskatīties tais linkos, ko ruby iedeva dažus postus atpakaļ. Tā kā man kucēns, tos procentus precīzi neatceros, man liekas pieaugušam 2-3% no svara dienā bija jādod.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby murkata » 24 Nov 2010, 10:11

pixy, es esmu ēdusi arī rausi ar rozīnēm un kanēli, kas darināts no pirmpiena. nenormāli gardi :riima:
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 24 Nov 2010, 10:26

Nu jā, viņiem tik daudz tās govis, ka jaunpiens i kaķiem, i teļiem, i cūkām tiek... Pa retam var kaut ko no viņa pagatavot, bet ātri atēsties arī. Tā arī neesmu sapratusi, vai var mēģināt viņu kucikam iebarot, vai labāk ne :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby BikDance » 24 Nov 2010, 14:03

bokseris wrote:nav piepilināts rīsi ar vistas gaļu, bet negribas pārbarot dodot ēst cik grib

RAW/BARF tēmā gan nebūtu īstā vieta, kur prasīt par putrām, jo šīs sistēmas paredz suņus barot ar termiski neapstrādātu gaļu,kauliem, subproduktiem (Barf- arī dārzeņi), kā arī uzskata, ka graudaugi nedrīkst ietilpt suņa ēdienkartē,par cik suņi tomēr ir plēsēji.
Varbūt būtu jāatver jauna tēma, piem. Suņu barošana ar mājās gatavotu ēdienu, normas, proporcijas (vai kaut kā līdzīgi)
Labi, patulkošu, ko nupat atradu vienā krievu lapā, jo daudziem vairs tā valoda tik raiti nelasās :mierina:
Gaļas daudzums tiek rēķināts - 20grami uz katra suņa kilograma. Kopējais gaļas daudzums sastāda 2/4 no dienas normas. 1/4 graudaugi (gatavā veidā) un 1/4 dārzeņi.
Tātad, uz Tava mīluļa 35kg svara, dienas norma būtu jārēķina šādi:
gaļa 20g x 35kg = 700g
graudaugi = 350g
dārzeņi =350g
Tāpat neaizmirsti par gaļas subproduktiem, skābpiena produktiem un vitamīniem.

P.S.
Ja kādam kas nepatīk un mani grib nomētāt ar :tomati: , tad ziņoju, info tulkota no šīs lapas http://labrador-retriver.ru/rus/korm.html
:jaa:
User avatar
BikDance
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Feb 2010, 21:28

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 24 Nov 2010, 20:07

Nu es jau tikai gribēju nemanāmi pievērst "īstajai ticībai", ja jau reiz sauso nevar dot... :viltigs:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 25 Nov 2010, 11:23

Demix, kur var nopirkt haizivs skrimšļus? Izlasīju, ka ieteici sunītim, kam austiņa nestāv. Vakar bija centrāltirgū, izstaigāju zivju paviljonu, bet neko tādu neatradu. Varbūt palaidu ko garām? :neparliecinats:
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 25 Nov 2010, 11:43

pixy wrote:Demix, kur var nopirkt haizivs skrimšļus? Izlasīju, ka ieteici sunītim, kam austiņa nestāv. Vakar bija centrāltirgū, izstaigāju zivju paviljonu, bet neko tādu neatradu. Varbūt palaidu ko garām? :neparliecinats:

Neesmu pati pirkusi,mums visiem austiņas pacēlās ļoti ātri,par tiem haizivju skrimšļiem izlasīju,kad apkopoju informāciju par haskiju iedzimtajām slimībām,kuru dzīvnieku valsts produktus iesaka,lai uzņemtu glikozamīnu!Vai pie mums kaut kur tos var sastapt,nepateikšu!Pieņemu,ka svaigā vai pat saldētā veidā diez vai pie mums var tos dabūt...Ir šāds cilvēku preparāts,vai der dzīvniekiem nezinu-
http://www.medluxform.lv/lv/irwin-natur ... skrimslis/
Bet mūsu pašu vitsa un liellops ir gana labi!!! :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 25 Nov 2010, 12:19

Paldies :) . Manam ņufveidīgajam par laimi ausis uz augšu dabūt nav izredžu :jautri: , vienkārši, tā kā viņai ir alerģija no vistas, tada haizive būtu ļoti noderīga. Paskatīšu vēl kādos zivju veikalos.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 25 Nov 2010, 23:55

Haizivis lai paliek eksotiskjām valstīm! Mums pašiem iekš Lv ir vistu rīkles, cūku ausis, utt. Mani kucēni (nu jau gan būs 6 mēneši) katru dienu dabū liellopu rīkles (trahejas). Šovakar atveda arī "flinstona" kaulus. Tomēr papaildus dodu arī Ca preprātus, par kuriem patreiz ir daudz pretrunu ^^ tomēr es uzkatu, ka visu nosaka indivduālā pieredze! Esmu par Ca preperātiem! Sevišķi iecienīts man ir Ca Delice un tagad arī Rus multi Ca Bio ... netceros kā sauca, bet iekšā ir vēl klinģerītes, bērzu pumpuri, utt.
p.s. Lt sacenēs atkal novinnējām sausās barības maisu. Attaisju vaļā, iebēru katram 50:50 ar gaļu. Attieksmes bija tādā - Jūs ko? :tomati: Tikai viena kucīte cītīgi revidēja un apēda visu sauso, kamēr kuņģis/diafragma tika noliktas būdā.
Pixy - baro ar zivi+ ;)

Visā būtībā pēc aptuveni 1,5 mēneša 99,5 % gaļas un subproduktu diētas, esam ļoti apmierināti!!! Ieteiktu ikvienam izbaudīt šādu barošanu!!! Mūsu 11 haskiji izskatās lieliski!
p.s. Redzēs kā būs tagad, kad suņi sāks strādāt milzu slodzē, vizinot cilvēkus pajūgos. Enerģija tur aiziet ne pa jokam. Tiesa recepte kamanu suņiem pie slodzes jau zināma, tikai nav pamēģināta.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby murkata » 26 Nov 2010, 10:32

pixy wrote:Paldies :) . Manam ņufveidīgajam par laimi ausis uz augšu dabūt nav izredžu :jautri: , vienkārši, tā kā viņai ir alerģija no vistas, tada haizive būtu ļoti noderīga. Paskatīšu vēl kādos zivju veikalos.


ja jūs arī atradīsiet to haizivs spuru, rēķinieties ar milzu izmaksām. es saprotu, savam mīlulim neko nav žēl, bet kamdēļ nepamēģināt cūkas ausis un liellopa traheju? es pērku arī govju rīkles, kur ir ļiti vērtīgie smalkšķiedru muskuļi un milzu skrimslis graušana(ausu stāvēšanai).
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: RAW/BARF

Postby Alpha » 26 Nov 2010, 10:45

Bafija wrote:
p.s. Redzēs kā būs tagad, kad suņi sāks strādāt milzu slodzē, vizinot cilvēkus pajūgos. Enerģija tur aiziet ne pa jokam. Tiesa recepte kamanu suņiem pie slodzes jau zināma, tikai nav pamēģināta.

Jā, tagad no šīs vietas vari arī precīzāk aprakstīt, recepti. :-) :dzimene:
ļoti interesē.
P.s. Kā Jūs dzirdinat savus suņus salā?
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 26 Nov 2010, 12:24

Alpha wrote:
Bafija wrote:
p.s. Redzēs kā būs tagad, kad suņi sāks strādāt milzu slodzē, vizinot cilvēkus pajūgos. Enerģija tur aiziet ne pa jokam. Tiesa recepte kamanu suņiem pie slodzes jau zināma, tikai nav pamēģināta.

Jā, tagad no šīs vietas vari arī precīzāk aprakstīt, recepti. :-) :dzimene:
ļoti interesē.
P.s. Kā Jūs dzirdinat savus suņus salā?

Es pieleju pilnus spaiņus,lai lēnāk sasalst un kad ūdens sasalis,nesu iekšā,lai atlaižas,tad atkal ārā!Leju istabas temperatūras ūdeni,jo siltāks,jo ātrāk sasalst,no krāna nekad nedodu,mums ūdens dzelžains,paliks dzelteni zobi,dodu tikai filtrētu!Ēdienreizēs noteikti nomainu pret svaigu!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 26 Nov 2010, 15:48

murkata wrote: bet kamdēļ nepamēģināt cūkas ausis un liellopa traheju? es pērku arī govju rīkles

Kā jūs tās cūku ausis dodat - tādas kā ir ar visu ādu? Tagad varētu sākt mēģināt dot, jo, kad viņa kasījās no vistas, daktere teica, ka cūka varot pastiprināt alerģiskās izpausmes pat tad, ja pret cūku alerģijas nav. Un tad man saliktos, ka ir arī no cūkas... Nu jau kādu laiku viss ir labi, tā ka varētu paplašināt ēdienkarti :riima:
Bafija wrote:Pixy - baro ar zivi+ ;)

Dodu zivi, pērku jūras zivju liemeņus un tad ar visiem kauliem. Ādu gan velku nost, jo pie tās tādas asas spuras, bail, ka kur neieduras.
Bafija wrote:Sevišķi iecienīts man ir Ca Delice un tagad arī Rus multi Ca Bio ... netceros kā sauca, bet iekšā ir vēl klinģerītes, bērzu pumpuri, utt.
Varbūt varu to nosaukumu izlūgties? Man Ca delice tūliņ cauri būs, varētu pamainīt.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 28 Nov 2010, 09:50

Pixy - tātad Ca preperāts, kuru lietojam patreiz, saucas ФИТОМИНЫ для зубов и костей (vēl izlasiju, ka iekšā ir piparmētra, alus raugs, dadža sakne, salvija, trejkrāsu vijolīte, utt.). Man patīk, ka šiem vitamīniem nav uzbāzīgā sintētisko vitamīnu smarža. Tagad domāju iepirkt kādu multi kompleksu.

Alpha - par suņu barošanu pie slodzes. Kā reiz atbildot arī uz otro jautājumu par ūdeni ziemā. Mums vieni no musheriem PL stāstija, ka saviem racedogs ziemā ūdeni nedod, jo tie dzer par vnk par maz. Te nu talkā nāk zivju buljons!!! Tā kā zivju tauki ātri atjauno elektrolītu līmeni muskuļaudos un suņiem labi garšo, tad nu mēs arī mēģināsim barot suņus 2 x dienā, kur viena reize tiks aizvietota ar buljonu 1-2 litri + nedaudz, nedaudz (50-70grami) sausā, arī tieši race dog barība ( + - formula 32/21). Ūdeni kā tādu izslēgsim, jo tiešām suņi ziemā to nedzer, bet šķidrums, enerģija ir ļoti vajadzīga. Sausā barība izteikti pastiprina vēlmi dzert, pat tad, kad to iemērc. Tādēļ esam apmierināti, ka patreiz dzīvojam uz jēliem produktiem, jo tajos ir daudz ūdens, un suņiem neslāpst.
Bet pagaidām ūdens stāv spaiņos. Kad sasalst, to ienes iekšā, atlaidina un atkal nes ārā. Uz nakti netastājam, bet padzirdam suņus 11padsmitos vakarā, tad 7 no rīta atstājm spaini līdz pusdienlaikam. Bet kā jau teicu, manējie neaizraujas ar dzeršanu.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests