RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 18 Feb 2017, 17:44

Ne ausis, ne trahejas neskaitās pie kauliem.

Attiecībā uz zupas izlasēm neiesaku vistu zupas izlasi, vismaz ne sunim, kas lielāks par toju. :D Tur tie kauliņi sīki un nelāgās formās.

Nedrīkst dot lielo lopu svaru nesošos kaulus, arī ne lieliem suņiem. Un, ja ir centīgs grauzējs, tad arī ne tādai laika īsināšanas graušanai. Kaulu varbūt arī sagrauzīs, bet zobus arī var sabojāt. Tos var dot tad, ja suns tikai gaļu noskrubina un smadzenes izlaiza.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 19 Feb 2017, 00:15

Vēja sune wrote:Ne ausis, ne trahejas neskaitās pie kauliem.

Traheja nav? Kas tad tas ir? Biju jau pieskaitījusi kauliem.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 19 Feb 2017, 19:26

Traheja ir "gaļa" no jēlbarošanas viedokļa. Tā ir veidota no skrimšļiem, nevis kaulaudiem.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 22 Feb 2017, 12:21

Maximā (akcija) cāļu muguras 0,85 eur/kg un pīļu puspārni 1,09 eur/puskg.
Un vispār būtu dikti jauki, ja te kāds ik pa laikam padalītos ar labiem un lētiem atradumiem - kur, kas, par cik. Kā ar tām galvām te jau izdevās ^^
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 22 Feb 2017, 12:25

Maxima man neeksistē, bet, ja iznāk priekšpusdienās būt Zooma rajonā, tas ir vienīgais RImi, kurā regulāri ir pīļu pusspārni un pīļu sirdis. Precīzu cenu nepateikšu, bet lētāk kā vistas.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 22 Feb 2017, 12:29

Pixy, nav tiesa, ka vienīgais. Gan pīļu pusspārni (1.39€ par 0.5kg), gan pīļu sirdis (kkāda līdzīga cena) 99% gadījumu ir pieejamai arī Spices un Olimpijas Rimi. Olimpijas Rimi regulāri ir arī labu labie zupas kauli suņiem un esmu tur šad tad dabūjusi vistas stilbiņus par 1€/kg. Arī citos lielākos Rimi ir manīti pīļu labumi.
Spices Rimi dažkārt paveicas ar lētākiem jēra gabaliem piektdienu vakaros. Joprojām nesanāk mega lēti, bet mazāku sunīšu palutināšanai derēs.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 22 Feb 2017, 13:10

Nu jā, tas tā subjektīvi, es nekad nevienā citā neesmu redzējusi. Būtu jau dīvaini, ja Zoom būtu kaut kāds atsevišķs piegādātājs kā pārējiem. Katrā ziņā man tās pīļu sirdis patīk, viņas ir krietni liesākas kā vistu sirdis. Protams, vislabāk man patīk tītaru sirdis, bet tās atkal dārgākas. (no te po pjatj, no boļšije - a te po tri, no maļenkije - paaudzei, kas to vēl zin :kanepe: ).
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 22 Feb 2017, 13:41

Pixy, vai ta tiešām tītaru sirdis dārgākas sanāk? Man kkā bija palicis atmiņā, ka tītaru sirdis tirgū maksā zem 3 eiro kilogramā, tad vajadzētu būt līdzīgi kā pīļu sirdis Rimi.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 22 Feb 2017, 14:06

pixy wrote:man tās pīļu sirdis patīk, viņas ir krietni liesākas kā vistu sirdis

Ahā! Man liess neinteresē :D Tātad man tomēr jāturas pie vistu.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 22 Feb 2017, 15:32

Spigana wrote:tītaru sirdis tirgū maksā zem 3 eiro kilogramā
Es kaut kā salīdzināju ar to pašu vietu - mēdzu tītara sirdis pirkt ZOOmā esošajā Bauskas veikalā. Un tur, man ļoti šķiet, ka bija 3.20kg. Tirgū varbūt arī pīļu sirdis var vēl lētāk sameklēt, nekad neesmu mēģinājusi. Bet vispār attiecībā uz dažādām "detaļām" mani mulsina fakts, kur viņas paliek - piemēram, tai pašā Bauskas veikalā jau ļoti ilgi nav bijis vistu pēdu pievedums. Tās tak desās gluži nevarētu pārstrādāt, atdod Dailēm kaltēšanai, Straumei suņu barībām? Vēl kaut kur? Tāpat, tikai vienu reizi veikalā "Tītariņš" redzēju tītara kuņģus, nekad neesmu tādus tirgū redzējusi. Nu tos gan varbūt tītara desās iestrādā. Un, ja tā padomā - arī tītariem tak ir pēdas, kur paliek tās? Par vistu un tītaru galvām vispār nerunājot, tādas no lielajām fermām vispār nekad nekur neparādās. Kaut kā vajadzētu, lai viņi uzzina, ka mēs gavilēdami izķertu, varbūt sāktu tirgot :neparliecinats: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby madja » 22 Feb 2017, 16:58

Pixy, Tu laikam pēdējā laikā neesi skatījusies video par suņu barības ražošanu :D
mēs te nupat noskatījāmies dokumentālo filmu Food Inc par pārtikas ražošanu ASV.protams, tur daudz kas aiziet pārmērībās ( kā jebkurā tēmā, kur aizraujas ar savu vienu patiesību), taču skati no kautuvēm un kā atkaulotas gaļas slīd pa lentu, un kā beigās visādas nenosakāmas krāsas ķeskas tiek samaltas un apstrādātas ar amonjakiem, brr. labi,ka līdzīgi sižeti bija arī par salātiem, tagad nav pat jāapsver doma kļūt par vegānu, jāpāriet uzreiz uz prānu

p.s. vīram draugs strādāja vienā LV pārtikas uzņēmumā un reiz piekodināja,ka lai nu ko,bet siera desu nekad neēdiet, tur aizejot visas saslaukas. iespējams,arī pīļu kājas:D

ja nopietni, tad man arī vienmēr liekas mulsinošs iekšu īpatsvars pret gaļu vulgaris tirgus paviljonā, ļoti gribētos uziet to dzīslu,kur tas viss pazūd un piesūkties
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 22 Feb 2017, 17:03

Tātad, šodien biju Spices Rimi. Pīļu pusspārni un sirdis tur maksā 1.39 par puskilo. Vēl dabūju ekselentus teļa kauliņus par 0.70, savukārt pati vakariņās ēdīšu puskilo jēra stilbu par trīnīti.

Pixy, tītaru māgas retu reizi esmu redzējusi centrāltirgū pirmajā stendā pa kreisi (ja nāk no piena paviljona puses), bet cena pabaisa - 3 eiro kilogramā. Nudien nezinu, kā lai tiek klāt tām saimniecībām un iestāsta šamiem, ka mēs te bariem esam gatavi iepirkt dīvainās putnu detaļas. Īpaši jau tāpēc, ka noprotu - pašām saimniecībām lieko detaļu utilizācija ir maksas pasākums. Veselu biznesu šamie laiž garām. Kādu laiku domāju, ka varbūt kādi pārtikas kontroles noteikumi neļauj tirgot, bet redz ka tā Jēkabpils saimniecība tirgo vistu un pīļu galvas uz urrā.
Varbūt jāsāk iet uz tirgu un masveidā pieprasīt? Šamie jau droši vien nemaz nezina, ka ir pieprasījums, attiecīgi piedāvājuma ar nav.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby ash » 22 Feb 2017, 17:19

Jelgavas tirgū vistu un tītaru sirdis un aknas viss vienā cenā 1.99 eur. diemžēl tās tiek agrajiem putniņiem, kas vēlu uz tirgu brauc, tas mājās dodas pustukšām somām.
pīļu sirdis, spārni jelgavā nav redzēti pāris mēnešus.
mans iecienītākais muskuļu gaļas veids - teļu vaigi - arī vairs nav dabonams. pārdevēja tirgū skaidroja, ka tos atdodot tagad uz rīgu. žēl, bija ļoti laba manta suņiem par 1.8 eur/kg.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby madja » 22 Feb 2017, 17:47

es nupat mēģināju sakoļīt vīru,ka jātaisa bizness - jāapbraukā iespējamie avoti, jānoskaidro cenas un tad jāiepērk kampaņveidīgi, bet viņš mani noairēja,ka tas nebūtu rentabli, ka tādu dīvaiņu ir pārāk maz...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Māra » 22 Feb 2017, 17:50

madja wrote:es nupat mēģināju sakoļīt vīru,ka jātaisa bizness - jāapbraukā iespējamie avoti, jānoskaidro cenas un tad jāiepērk kampaņveidīgi, bet viņš mani noairēja,ka tas nebūtu rentabli, ka tādu dīvaiņu ir pārāk maz...

Ui, kāds maz - pixy, MartaK, Spīgana, es, tu, un tad vēl no pakšiem salīstu visi pārējie, ja būtu kāds, kas tos kilogramus līķu pieved!! :samilejies:
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: RAW/BARF

Postby Alpina » 22 Feb 2017, 20:21

Khem, khem... Es reiz Ķekavas stenda paprasīju vai ir galvas uz ko man atbildēja, ka nē un nebūs, jo ES to neļauj - te arī atbilde :( Un kad prasīju- kā? Ja Rīgā (nu tur, kur viss ir savādāk kā parējā Latvijā) centrāltirgū ir, kpc te pekšņi ES neļauj. Tie drošvien esot kādi privātie, mazās saimniecibas. Lielajiem ES neļauj... tur arī pazūd :(
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: RAW/BARF

Postby Zeva2 » 23 Feb 2017, 08:48

Klau kāds viedoklis ir par poļu vistām ,Cena ļoti laba muguras 60 centi ,rīklītes 25 centi
Zeva2
Baby
Baby
 
Posts: 99
Images: 1
Joined: 25 Feb 2011, 10:59

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 23 Feb 2017, 09:25

Zeva2 wrote:Klau kāds viedoklis ir par poļu vistām
Vēsturiski slikts :D . Gadus 15 gan neesmu pirkusi, jo manai kokerītei momentāli bija caureja, kā nopirku ne Latvijas vistu. Kopš tā laika uz tādām vispār neskatos. Bet tas ir mans personīgais viedoklis. Nav arī pārliecības, ka tās jau tomēr nav bijušas sasaldētas, vismaz daļēji pārvadāšanas laikā.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby LindaAndA » 23 Feb 2017, 10:40

Kur tik labas poļu rīkles un muguras pa centiem?
Es cukurkaulus ņemu ELVI, jaukas pa 50 centi/kg, ar labu gaļu klāt, citrei pati izvāru sev zupu.
Rīkles es pērku pa 99 sanči, Ķekavas veicis mani vienmeŗ izbrīna ar cenām :( ELVĪTĪ labākas cenas gaļas produkcijai.
Tītaru sirdis gan neredz nekur- būs jāpēta tie jūsu RIMI, manos nav- A7 un Valdemāra.

Gribu poļu muguras. :histerija:
LindaAndA
Baby
Baby
 
Posts: 4
Joined: 03 Feb 2017, 10:49
Location: Rīga

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 23 Feb 2017, 10:47

Tītaru Rimi nav vērts meklēt, tas ir tirgū jāpērk.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests