RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 02 Dec 2010, 13:00

Bafija wrote:Ca preperāts, kuru lietojam patreiz, saucas ФИТОМИНЫ
Paldies, mēģināšu sameklēt. Interneta veikali man neder, bet gan jau kaut kur tas pieejams arī "dzīvajā" :)
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 05 Dec 2010, 19:44

pixy wrote:
Bafija wrote:Ca preperāts, kuru lietojam patreiz, saucas ФИТОМИНЫ
Paldies, mēģināšu sameklēt. Interneta veikali man neder, bet gan jau kaut kur tas pieejams arī "dzīvajā" :)

Pērku parastā vetaptiekā ;)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby Alpha » 06 Dec 2010, 11:53

Bafija wrote:Alpha - par suņu barošanu pie slodzes. Kā reiz atbildot arī uz otro jautājumu par ūdeni ziemā. Mums vieni no musheriem PL stāstija, ka saviem racedogs ziemā ūdeni nedod, jo tie dzer par vnk par maz. Te nu talkā nāk zivju buljons!!! Tā kā zivju tauki ātri atjauno elektrolītu līmeni muskuļaudos un suņiem labi garšo, tad nu mēs arī mēģināsim barot suņus 2 x dienā, kur viena reize tiks aizvietota ar buljonu 1-2 litri + nedaudz, nedaudz (50-70grami) sausā, arī tieši race dog barība ( + - formula 32/21). Ūdeni kā tādu izslēgsim, jo tiešām suņi ziemā to nedzer, bet šķidrums, enerģija ir ļoti vajadzīga. Sausā barība izteikti pastiprina vēlmi dzert, pat tad, kad to iemērc. Tādēļ esam apmierināti, ka patreiz dzīvojam uz jēliem produktiem, jo tajos ir daudz ūdens, un suņiem neslāpst.
Bet pagaidām ūdens stāv spaiņos. Kad sasalst, to ienes iekšā, atlaidina un atkal nes ārā. Uz nakti netastājam, bet padzirdam suņus 11padsmitos vakarā, tad 7 no rīta atstājm spaini līdz pusdienlaikam. Bet kā jau teicu, manējie neaizraujas ar dzeršanu.

paldies. cik Jums suņi dienā nostrādā kilometrus?
User avatar
Alpha
Puppy
Puppy
 
Posts: 154
Joined: 15 Jan 2010, 15:26

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 06 Dec 2010, 13:06

Alpha
cik Jums suņi dienā nostrādā kilometrus?

Kā nu kuro dienu. Ir bijis līz pat 50 km, ir dienas, kad tikai ap 8-10 km, ir arī brīvdienas (bet jāņem vērā kamanu smagumu, trases sagatavotību, u.c., kas arī var palielināt, samazināt slodzi.) Ja suņi dabūtu iet vienmērīgi visu gabaluun ar nelielām atpūtas pauzēm, tad slodze nebūtu tik izteikta, kā vizinot uz īso vairākus apļus sprinta režīmā, kurš arī visu pasākumu padara pasmagu.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 09 Dec 2010, 11:42

Bafija wrote:Pērku parastā vetaptiekā ;)
Paldies, pirmajā, kurā iegāju (centrālstacijas tunelī) arī bija :) . Tiešām sastāvs ļoti simpātisks un cena arī
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 15 Dec 2010, 22:41

Tā kā šoreiz gadijās paplikas rīkles, tad es izdomāju, ka suņiem var pasniegt rīkli pildītu ar kuņģi. Vnk sapildiju rīkles ar kuņģa gabaliņiem. Sanāca īsta delikatese :riima:
Joprojām TOPā mūsu zvēriem ir kuņģi, tad seko diafragmas un tad rīkles. Pārējais nu tā... oj, vēl peņi, ja gadās, tos ēd uz urrā :kanepe:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 16 Dec 2010, 18:25

Neattiecas gan uz BARF,bet vai Jūs vārītas vistu muguriņas dodat saviem suņiem,nav par asu,mēs sākam ēst,kā kārtīgiem kamanu suņiem pienākas-virumu(sibīrieši sauc-tribuha) no putraimiem,dārzeņiem un liellopa atgriezumiem,garšo nenormāli :riima: Galvenais,ka parādījušās rakstura izmaiņas-kļuvuši vēl dzīvelīgāki,pat Demona,ar kuru nezināju ko darīt,jo bija palikusi par gultā gulētāju un par daudz apvēlusies, nav dabonama iekšā,skrien,dauzās un tāda priecīga,par viņu man īpašs prieks! :aptracis:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby Dali » 17 Dec 2010, 11:47

Bafija
Bafija wrote:Te nu talkā nāk zivju buljons!!! Tā kā zivju tauki ātri atjauno elektrolītu līmeni muskuļaudos un suņiem labi garšo, tad nu mēs arī mēģināsim barot suņus 2 x dienā, kur viena reize tiks aizvietota ar buljonu 1-2 litri + nedaudz, nedaudz (50-70grami) sausā, arī tieši race dog barība ( + - formula 32/21).

Kā vāri to zivju buljonu? No kādām zivīm un ko liec klāt vai arī vnk tīru buljonu dod padzēriena vietā. Tā kā mānējā :pukudupsis: ir zivju cienītāja, tad labprāt kādreiz arī to buljoniņu uzvārītu.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 18 Dec 2010, 13:37

Demix wrote:Neattiecas gan uz BARF,bet vai Jūs vārītas vistu muguriņas dodat saviem suņiem,nav par asu,mēs sākam ēst,kā kārtīgiem kamanu suņiem pienākas-virumu(sibīrieši sauc-tribuha) no putraimiem,dārzeņiem un liellopa atgriezumiem,garšo nenormāli :riima:


Vārīta gaļa (vistu muguras gan ir kauli vairumā) + graudi + dārzeņi = tā pati putras barošana vien sanāk. Kādēļ jāvāra putra :neparliecinats: Vai tiešām suņi need to visu svaigā veidā izņemot graudus? Ja ir vēlme pēc graudiem, var dot auzu pārslas - sausā veidā, pūstos rīsus.
Es dodu vistu muguras (foršas ir tās lielās) pilnīgi jēlas.

Dali
Pērku lašu galvas (parasti Maksimā). Izņemu žaunas (tā dodot rūgtu garšu). Lieku katlā ar ūdeni un vāru aptuveni stundu. Vārot smaka drausmīga, neskatoties, ka mums ir tiešām labs novilcējs. Katls pēc tam kkam citam nav izmantojams :histerija: Uz aptuveni 5 litriem ūdens lieku divas vidējas galvas, vai vienu lielu. Sanāk ļoooti stiprs/koncentrēts buljons, kurš jāškaida ar ūdeni. Pati galva izjūk, asakas/kauli pārtop skrimslī. Sanāk tāda viegla zupiņa. Mūsu suņi labprāt dzer ar šo biezināto buljonu, bet tas pats vārīšnas process ir briesmīgs :noliedz:
Citi liek klāt lētos makaronus, rīsus, sarīvētus vai sablenderētus dārzeņus.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby Zuzanna » 20 Dec 2010, 10:38

Bafija laša buljoniņš izklausās gards, suņiem varētu patikt :riima: Varētu tādu izvārīt ārā, uz ugunskura, lai nepiesmirdinātu visu māju. Tikai ugunskura vieta no sniega jāatrok :hih:

Demix vai Tu nebaidies suņiem dot tās muguriņas, vistu kauli tomēr asi...Es kādreiz, reti, ēdienkartes dažādošanai, uzvārīju pa kādai muguras putraszupai, bet kaulus gan nedevu. Novārīju tā kārtīgi, kamēr gaļa atlec no kauliem, pārējo apskrubināju, kaulus miskastē, bet virumu suņiem puncī.

Nesen atklāju vienu kolosālu lietu-vistu astes :jautri: Kamēr Džollim meklēšanās, puikām ar ēšanu tā ir kā ir, tā kā ārā ir auksts un svaru nomest nebūtu vēlams, tad meklēju, ko viņiem varētu iemānīt papildus kuņģiem un maltiem vistu kakliem. Kā izrādās, astes ir tā lieta, ko visi suņi būtu gatavi aprīt kilogramiem :riima: Kā apmācības kārumiņš vispār der pa pirmo :meitenedejo:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: RAW/BARF

Postby Dali » 20 Dec 2010, 19:32

Bafija - paldies! Lašu zupiņa jau pašiem ļoti garšīga. Tagad arī savam mīlulim to piedāvāsim. Taču vai tiešām to visu, kas no galvas savārās var dot? Nav nekas jāķeksē ārā (izņemot žaunas, kuras jau pirms vārīšanas izņemam)???
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 20 Dec 2010, 20:53

Zuzanna wrote:Demix vai Tu nebaidies suņiem dot tās muguriņas, vistu kauli tomēr asi...Es kādreiz, reti, ēdienkartes dažādošanai, uzvārīju pa kādai muguras putraszupai, bet kaulus gan nedevu. Novārīju tā kārtīgi, kamēr gaļa atlec no kauliem, pārējo apskrubināju, kaulus miskastē, bet virumu suņiem puncī.

Baidos,tāpēc jautāju vai kāds dod?Es arī ,kad izvāru asos atdalu,bet tur ir tādi labi skrimšļi,tos gan dodu!Kā Taviem tās putraszupas garšo?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby Bafija » 20 Dec 2010, 21:44

Dali wrote:Bafija - paldies! Lašu zupiņa jau pašiem ļoti garšīga. Tagad arī savam mīlulim to piedāvāsim. Taču vai tiešām to visu, kas no galvas savārās var dot? Nav nekas jāķeksē ārā (izņemot žaunas, kuras jau pirms vārīšanas izņemam)???

man sākumā tie visi cietie kauli likās briesmīgi un domāju, ka tos nevar dot. Sevišķi žokļi pabriesmīgi, bet tad sapratu, ka tā substance ir kā skrimslim. Cik esmu nopratusi, ka vārot ilgāk tie kļūst mīkstāki. Mani suņo tos pašu pirmo ar zobiem izzvejo no buljona un gardi nograuž. Tomēr katram pašam jāskatās, cik tie ir droši.
Mūsu suņuki ir īsti dabas bērni un es tiem nebaidos dot to, ko dabā var sagrauzt vilki un citi zvēri :jaa: Pat šeit paralēlā diskusijā pieminētās vistu muguriņas un ne tikai.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: RAW/BARF

Postby Zuzanna » 21 Dec 2010, 10:36

Demix, skrimslīši ir pavisam cita lieta, tā ir baigā ņamma :riima: man ar garšo :hih:
Meičām putraszupas dikti iet pie sirds, labprāt izleksētu lielo katlu tukšu, ja vien es dotu. Puiks gan mums tāds f***šmekeris tas dod priekšroku sausajai barībai.
Es gan viņiem putras reti vāru, pēdējā laikā, laika trūkuma dēļ vairs neņemos ar veselām vistām vai muguriņām, bet gan nopērku Ķekavas saldētu maltās gaļas desu, kautkur ap 1,20 kg. Fiksi sagriežu kubiciņos, piemetu kādu vistu ādu, rīsus un sanāk ātrs un gards paēdiens :jaa:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 21 Dec 2010, 12:47

Zuzanna wrote:Demix, skrimslīši ir pavisam cita lieta, tā ir baigā ņamma :riima: man ar garšo :hih:
Meičām putraszupas dikti iet pie sirds, labprāt izleksētu lielo katlu tukšu, ja vien es dotu. Puiks gan mums tāds f***šmekeris tas dod priekšroku sausajai barībai.
Es gan viņiem putras reti vāru, pēdējā laikā, laika trūkuma dēļ vairs neņemos ar veselām vistām vai muguriņām, bet gan nopērku Ķekavas saldētu maltās gaļas desu, kautkur ap 1,20 kg. Fiksi sagriežu kubiciņos, piemetu kādu vistu ādu, rīsus un sanāk ātrs un gards paēdiens :jaa:

Vo,šo vajadzēs pamēģināt :jaa: Manējie jēlus atgriezumus neēd,izņemot Džedi :riima: Es savāru milzīgu katlu uz piecām dienām.Prieks, ka viņiem garšo,arī tāds taukaināks sanāk,par cik ārā dzīvo, domāju,ka tīri labi,galvenais,ka tādi dzīvespriecīgāki,enerģiskāki kļuvuši,par to man īpašs prieks :esmilu:Sausās barības maisus esam nolikuši maliņā,kad nebūs laika vārīt,ērtībai! :koncha:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby Dali » 21 Dec 2010, 19:38

Pirmā lašu zupiņa jau manai zeltainītei vēderā. Izēda ar tādu ātrumu un vēl bļodiņu ilgi grabināja, tā teikt- dod vēl. Šoreiz devu ar visu savārīto galvu. No vistas- muguriņas gan mēs neēdam, tikai rīkles un spārniņus svaigos.
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: RAW/BARF

Postby Ivettta » 21 Dec 2010, 21:09

Es ari te, ietekmeejoties, saveejaam uzvariju lashu zupu, lasha filejai pieliku klat nedaudz riisu un burkaanu, sanaca gardi. Vismaz man ta likaas. :jaa: :riima:
Image
Image
Ivettta
Junior
Junior
 
Posts: 569
Joined: 15 Feb 2010, 14:50
Location: La Rochelle, Fra

Re: RAW/BARF

Postby Zuzanna » 23 Dec 2010, 09:04

Demix wrote:Vo,šo vajadzēs pamēģināt :jaa: Manējie jēlus atgriezumus neēd,izņemot Džedi :riima: Es savāru milzīgu katlu uz piecām dienām.Prieks, ka viņiem garšo,arī tāds taukaināks sanāk,par cik ārā dzīvo, domāju,ka tīri labi,galvenais,ka tādi dzīvespriecīgāki,enerģiskāki kļuvuši,par to man īpašs prieks :esmilu:Sausās barības maisus esam nolikuši maliņā,kad nebūs laika vārīt,ērtībai! :koncha:

Es arī tieši ziemā vairāk piedomāju par vārām lietām, lai puncim gan drusku siltums tiek, gan treknāka barība :labipadarits:
A tu skaties, pieradīs suņi pie gardiem virumiem, pēc tam sauso ar varu vairs nevarēsi iebarot :viltigs: :hih:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: RAW/BARF

Postby Demix » 23 Dec 2010, 10:47

Zuzanna wrote:
Demix wrote:Vo,šo vajadzēs pamēģināt :jaa: Manējie jēlus atgriezumus neēd,izņemot Džedi :riima: Es savāru milzīgu katlu uz piecām dienām.Prieks, ka viņiem garšo,arī tāds taukaināks sanāk,par cik ārā dzīvo, domāju,ka tīri labi,galvenais,ka tādi dzīvespriecīgāki,enerģiskāki kļuvuši,par to man īpašs prieks :esmilu:Sausās barības maisus esam nolikuši maliņā,kad nebūs laika vārīt,ērtībai! :koncha:

Es arī tieši ziemā vairāk piedomāju par vārām lietām, lai puncim gan drusku siltums tiek, gan treknāka barība :labipadarits:
A tu skaties, pieradīs suņi pie gardiem virumiem, pēc tam sauso ar varu vairs nevarēsi iebarot :viltigs: :hih:

Nē,ir mēģināts,ēdīs,bara instinkti dara savu :pilnmeness: :riima:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: RAW/BARF

Postby brex » 23 Dec 2010, 17:20

Savam sunim vistu muguras (gan tas mazinas, kas Kekavai, gan tas milzigas leisu - kas Maximas) dodu jelas, ari visu sagrauz, nekadas problemas nav bijusas, pat ne risisanas esanas laika. varitus kaulus nedodu NEKAD - ne vistas, ne citus.

Bet par lasa zupu suns gatavs pardod savu mazo dveseliti - gul zem galda un pikst :)

ka ari - putras dazkarat variju sakuma, tagad vairak iedodu svaigaka veida - karsta udeni uzbriedini auzu parslas, pieriveju burkanu, klat galu, pa virsu edamkarote linseklu ellas - ed, ka snakst, un vel ilgi dauza vlodu pa virtuvi
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests