RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 03 Feb 2017, 16:30

Zeva2 wrote:Sveikas .es te tads iesacejs - delitants :) galvas skaitas pie kauliem .vai pie kā . Varbut stulbs jautajums .bet nu tomēr ?


Ēdot galvu, suns dabū kaulus UN orgānus (smadzenes, acis skaitās pie orgāniem).
Re ku laba tabula, kurā norādīts, cik katra lopiņa daļā ir kaulu, pēc tā apmēram vados. http://perfectlyrawsome.com/raw-feeding ... s-of-meat/
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: RAW/BARF

Postby ash » 07 Feb 2017, 11:23

pagājušajā nedēļas nogalē Jelgavas tirgū redzēju jēru galvas. :apstulbis: :apstulbis:
nenopirku, jo maniem zvēriem tādas diez vai būtu pa zobam. diemžēl ne trušu ne putnu galvas gan nebija pieejamas, pārskatīju visas letes.

man raizes dara sīkās ēšanas paradumi - rij kā negudra. Tas ka viņa plaušu, aknu, nieri norij visu gabalu veselu mani jau īpaši nepārsteidz. vakar vistu kakliņu arī norija kā ogu - veselu. vai tas nevar kaitēt gremošanai? ja sagriezīšu mazos gabaliņos, tad viņa aprīs mazus gabaliņus. kā lai iemāca, ka gaļa ir jāsakošļā? :sajucis:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby madja » 07 Feb 2017, 11:34

ash wrote:vakar vistu kakliņu arī norija kā ogu - veselu. vai tas nevar kaitēt gremošanai? ja sagriezīšu mazos gabaliņos, tad viņa aprīs mazus gabaliņus. kā lai iemāca, ka gaļa ir jāsakošļā? :sajucis:


uz pēdējo jautājumu nemācēšu atbildēt,man liekas,ka tas varētu būt atkarīgs no katra suņa individuāli + konkurences apstākļi. Berta man arī drausmīgi rij, viestu kaklus iešļurkā iekšā bez neviena kodiena, bet nav nekādu problēmu ar vēdera izeju. viņa mēdz atvemt kādas kaula/skrimšļa daļas,ja kunģis netiek galā, bet vismaz ar vistu kakliem problēma nav bijusi. Frīdai gan es dodu pa vienam un turu aiz gala,lai kožļā,jo viņai nav tik jaudīgs gremotājorgāns (diez,kāda ietekme ir 6 gadu sausās barības ēšanai). Es pat teiktu,ka viņai ir pārāk ciets vēders, lai arī kaulus nemaz tik daudz nedodu,lai neteiktu,ka pavisam maz. ko lai liek ēdienam tādu klāt,lai vēderu mīkstinātu? viņa nereti tās spiras piežot pat iesmilkstas.

Berta tā arī neēd zosu galvas, vakar brokastīs iegriezu atsevišķus gabaliņus viņai, bet tos neizēda un vēl šorīt būrī sakaltuši mētājās, caca tāda. Frīdai gan aiziet kriukšķēdamas.

savukārt kaķim nevaru iebarot neko no orgāniem, pat plaušu viņš neēd. salasījos par to,ka taurīns,kas kaķiem nepieciešams,visvairāk ir aknās/nierēs, bet nezinu,kā viņam iebarot.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby pixy » 07 Feb 2017, 12:45

ash wrote:vistu kakliņu arī norija kā ogu - veselu. vai tas nevar kaitēt gremošanai? ja sagriezīšu mazos gabaliņos, tad viņa aprīs mazus gabaliņus. kā lai iemāca, ka gaļa ir jāsakošļā? :sajucis:
Man liekas, īsti iemācīt to nevar. Man Keli ir rijējs, lai gan tagad vairāk sakož, nekā jaunībā. Viņa arī pusvistu var pamanīties ar diviem kampieniem norīt, bet vispār viņa to visu sagremo apbrīnojami veiksmīgi. Suņa kuņģa sula jau arī ir šaušalīgi stipra tieši šādam nolūkam. Vilku barā tak nevienam nav laika visu rūpīgi sakošļāt, paliks bez pusdienām. Tīri instinktīvi arī sunim rīt ir normāli. Ja viņa jūtas labi, kakā labi un katru reizi nevemstās, es nesatrauktos.
madja wrote:ko lai liek ēdienam tādu klāt,lai vēderu mīkstinātu?
Kefīru. Un tieši kefīru, nevis bezgaršu jogurtu vai lakto, tāds vismaz ir mans novērojums.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 07 Feb 2017, 16:01

Madja, kad manu, ka Mio pārāk ciets vēders, dodu viņai sirdis un kaut ko treknu, parasti palīdz. Mio dažkārt arī no cūkgaļas ir šķidrāks vēders, to pietaupu reizēm, kad ir sanācis daudz kaulus sabarot.

Ash, nezinu, vai līdzēs, bet es mēģinātu barot no rokas, lai suns fiziski nevar norīt to gabalu un mācās grauzt. Un barotu suņus atseviški, lai nav konkurences.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 07 Feb 2017, 16:39

Varbūt rijējiem var mēģināt dot saldētu, tad nevar tik ātri ierīt, nākas grauzt. Var pat visu sasaldēt kopā lielā gabalā - gaļu, kaulus, orgānus. (Mans sākumā visu rija, bet ar saldēto iemācījās, ka tas neiet krastā, un tagad var dot pat atsevišķus mazos vistu kauliņu, arī tos sagrauž. Viņš gan ir kurts, kurš vispār ar rijību neaizraujas. :D )
Ja baro no rokas, tad ir ērti to gabalu turēt frotē dvielī vai tml., lai suns nevar tik veikli no rokas izraut.

Taurīns vai tik nebija daudz arī sirdīs? Varbūt pēkšņi tās kaķim garšo.
Orgānus un gaļu sākumā var mazliet applaucēt vai pavisam mazliet no ārpuses apcept, varbūt tādus kaķis ēd.

Ja kuņģa sula pašvaka, tad iesaka pie ēdiena dot klāt nepasterizētu vai kā nu to sauc (raw) ābolu etiķi. Tas palīdzot ar kaulu sagremošanu.

Olas arī šķidrinot gala produkciju. Es tās dodu savam, ja sanāk pavairāk kaulu vienā reizē.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: RAW/BARF

Postby madja » 07 Feb 2017, 16:54

Spīgana es neesmu vēl saņēmusies līdz cūkgaļai,man sēž iekšā tas " nedrīkst" . Treknu Frīdai nevar,jo tad aizkunģa dziedzeris uzreiz saka nununu,tas pa traku. pamēģināšu to kefīru,jo vajag kautko,ko var piešaut klāt jau atsaldētajai porcijai, gaļu nekādu Čiekurkalnā man nav,kur dabūt pēc darba

Vēja sune vai saldētu dot ir labi? nekad neesmu mēģinājusi,tas gan vairāk par kaķiem lasīts,ka nekādā gadījumā nedrīkst aukstu dot
taurīns,izrādās,orgānos ir vēl vairāk kā sirdīs (tās par laimi kaķis ēd, liellopu gan,ne putnu,kur ir vairāk) un termiski apstrādājot viņš pazūdot.

interesanti arī par tām olām,es nezkāpēc biju iedomājusies,ka olas cietinās
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 07 Feb 2017, 17:08

Tā termiskā apstrāde ir domāta tikai iesākumā, lai pieradinās ēst. Pakāpeniski pāriet uz arvien mazāk apstrādātu un pavisam jēlu.

Sunim nekādam ļaunumam nevajadzētu no saldēta rasties. Ja nu vienīgi porcija liela, suns pats ne visai liels vai arī no kaulaino tipa, ārā ziema un istabā nav pārāk silts, tad viņam gluži vienkārši pašam var palikt auksti pēc ēšanas.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: RAW/BARF

Postby ash » 07 Feb 2017, 18:44

Spigana wrote: es mēģinātu barot no rokas, lai suns fiziski nevar norīt to gabalu un mācās grauzt. Un barotu suņus atseviški, lai nav konkurences.

no rokas - ne un ne :noliedz: viņa tak man pirkstus nokodīs. tas mazais badakāsis vispār neskatās, kur kampj. (jau 8 mēneši, bet tāpat viņa man regulāri kož pirkstos, kad dodu našķīšus par komandām)
es arī domāju par barošanu atsevišķi, bet tomēr man ļoti gribas saradināt abus, lai nav jābaidās, ka ēdot var sakauties. ir ļoti liels progress - sīkā nelien klāt un necenšas izraut Akim no mutes katru kumosu.
dot saldētu ir variants, taču ziemā jau tāpat ir auksti, un es suņus baroju ārā. kad paliks siltāks, būs jāpāriet uz sasaldētas gaļas opciju.

starpcitu - sākumā Akim baroju tieši ar sasaldētu gaļu - jo atlaidinātu viņš negribēja ēst, īpaši viņu biedēja plaušu konsistence. tagad gan sukā iekšā visu ko dod un jebkādā formātā. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby ash » 08 Feb 2017, 09:04

atlika pasūdzēties un pažēloties - vakar smuki sakošļāja vistu kaklus sniedzot paraugstundu kārtīgā barības sakošļāšanā :pilnmeness:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby MartaK » 16 Feb 2017, 10:18

Jautājums vidējo/lielo suņu, kuri ēd RAW saimniekiem- kā jūs sunim dodat vistu stilbus? Stāvat blakus un vaktējat, lai smuki grauž? Mans suns nav no tiem,kas ēd lēnām,tāpēc drusku bail,ka nenokož tikai kaula galu un pārējo nerij veselu...Asi tomēr tie vistu kauli...
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: RAW/BARF

Postby Alpina » 16 Feb 2017, 12:20

Es saviem vistu korpusus, muguras tā pat veselā veidā arī dodu un neko neturu. Jaunākā visu rūpīgi sagrauž, lielais.. kā nu uznāk, ciktreiz normāli sagrauž, citreiz rij un tad ne vienmēr ar pirmo piegājienu izdodas, bet tā kā viņš kopumā ar to tiek galā, tad es tur neiejaucos. Vari sākt ar vistu kakliņiem, nebūs jāuztraucās par lieliem kaulu gabaliem :)
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: RAW/BARF

Postby madja » 16 Feb 2017, 12:31

ļoti reti pērku tieši tāpēc,ka neesmu droša par rezultātu, muguras un kakli man šķiet drošāks variants
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: RAW/BARF

Postby ash » 16 Feb 2017, 12:46

Mana sīkaļa iemācījusies smuki grauzt vistu kaklus, bet vakar devu kāju – to gribēja ierīt veselu. Izmantoju tepat doto padomu – turēju vistas kāju aiz viena gala, otru ļāvu viņai grauzt. Protams, ir risks palikt bez pirkstiem, un bija arī krietni sāpīgi, bet metode bija ļoti iedarbīga – nācās viņai to kāju tiešām grauzt un košļāt, lai iedabūtu vēderā.
Ja pērc parastās veikala vistas, par kaulu asumu nav ko raizēties, jo īpaši, ja svaigi. Es ik pa laikam dabonu lauku vistas, tāpēc droši apgalvoju, ka komerciāli audzēto vistu kauli ir tik mīksti, ka tur nav ko salīdzināt ar tiem kauliem, kādi bija vistām senāk. Atšķiras ne tikai kaulu struktūra, krāsa, bet arī pašas kaula proporcijas, locītavas, pat tas, kā skrimšļi turas pie kaula. Diemžēl suņus nevaru atļauties barot ar mājās audzētām vistām, bet tomēr domāju, ka veikala vistas ir veselīgākas par sauso barību kas ražota no rūpnieciski audzēto vistu pārpalikumiem.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby Vēja sune » 16 Feb 2017, 23:37

Man visērtākās un sunim atbilstošākās šķiet vistu kājas vai t.s. ceturtdaļas, kur ir vairāk par vienu stilbu. To nevar tā uzreiz ierīt. Bet dodu arī jebkādus citus vistu kaulus un to komplektācijas. Mans gan iemācījies kaulus visai cītīgi sagrauzt, varu dot pat atsevišķus kāju kauliņus.
Kaklus gan nedodu, kaut kā saluka izmēram tie šķiet kā reiz tādi, lai aizrītos, bet tas varbūt man tik tāds aizspriedums izveidojies.

Sākumā var to stilbu turēt aiz viena gala, var tam piesaldēt klāt citu gaļu, lai kopā viss gabals ir par lielu, lai ierītu.
Vēl gan var paturēt prātā, ka pa vilku modei, tos kaulus nemaz ar tā negrauž, piemēram, tādu spārnu var mierīgi sakost trīs reizes, lai tie kauli tur paliek kustīgāki, un rīt lejā. Un nav ne vainas, ja ir tam kaulam gaļa apkārt.
Owned by a Saluki.
Vēja sune
Baby
Baby
 
Posts: 57
Joined: 12 Aug 2016, 23:16

Re: RAW/BARF

Postby ash » 17 Feb 2017, 08:20

es gribēju pajautāt - kādus kaulus jūs dodiet suņiem? manējie pārsvarā dabon visādas vistu sastāvdaļas, galvenokārt tāpēc, ka cenas dēļ tā ir arī pieejamākā parastā gaļa. taču gribu pamazām sīceni radināt arī pie citādākiem kauliem, bet te man nav saprašanas - cūku? liellopu? vai der tie, kas tirgū iet zem nosaukuma zupas kauli? vai jābūt kādiem īpašākiem?
priecīgā ziņa - atradu iespēju ik pa laikam iegūt trušu galvas un kājas! :aptracis: :aptracis: :aptracis: tagad tik jāgaida, kad pienāks tā svinību diena, pēc kuras man piegādās šīs jaukās lietiņas. jāizdomā tik kā šo visu izbarot sunīšiem, lai neradītu bērnam un vīram traumu. :velnins:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: RAW/BARF

Postby MartaK » 17 Feb 2017, 08:21

Vēja sune wrote:Man visērtākās un sunim atbilstošākās šķiet vistu kājas vai t.s. ceturtdaļas, kur ir vairāk par vienu stilbu. To nevar tā uzreiz ierīt. Bet dodu arī jebkādus citus vistu kaulus un to komplektācijas. Mans gan iemācījies kaulus visai cītīgi sagrauzt, varu dot pat atsevišķus kāju kauliņus.
Kaklus gan nedodu, kaut kā saluka izmēram tie šķiet kā reiz tādi, lai aizrītos, bet tas varbūt man tik tāds aizspriedums izveidojies.

Sākumā var to stilbu turēt aiz viena gala, var tam piesaldēt klāt citu gaļu, lai kopā viss gabals ir par lielu, lai ierītu.
Vēl gan var paturēt prātā, ka pa vilku modei, tos kaulus nemaz ar tā negrauž, piemēram, tādu spārnu var mierīgi sakost trīs reizes, lai tie kauli tur paliek kustīgāki, un rīt lejā. Un nav ne vainas, ja ir tam kaulam gaļa apkārt.


Spārnu Paula kā reiz 3 reizes sakož un rij nost :jautri:
Laikam došu,kā Tu saki, stilbu,kas skaitās ceturtdaļa,lai spiesta grauzt,citādi man bail,ka kājiņai nokodīs tikai galu,uztaisīs asu un rīs nost.
ImageDogs are my favorite people
Image
User avatar
MartaK
Puppy
Puppy
 
Posts: 116
Images: 0
Joined: 05 Oct 2015, 12:11
Location: Salaspils

Re: RAW/BARF

Postby Spigana » 17 Feb 2017, 09:12

ash, es Mio dodu arī visādus tītara kaulus, vismaz centrāltirgū tie ir līdzīgā cenā ar vistu. Daudz dodu kaklus, karkasus, spārnus, stilbus. No tītara astes ir foršas, ja vajag drusku uzbarot to kaulu kambari.
Vēl es dodu liellopa trahejas un astes, dažreiz gadās ribas uz atlaidēm, tās ar. Zupas kaulus principā var, vienīgi es skatos, lai tur nebūtu lielie stilba kauli, bet gan skrimšļi vai muguras, ribu daļas.
Un lielajos Rimi pērku pīļu pusspārnus.

Diezgan bieži arī daru tā, ka cilvēku galdam speciāli pērku gaļu, kurā ir kāds kauls, to pirms gatavošanas griežu nost un dodu Mio. Man pašai dikti tītars garšo, tad nu pērku nevis filejas, bet gan šķinķus un cilvēkiem atstāju gaļu, bet Mio kaulu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: RAW/BARF

Postby Felix_PS » 17 Feb 2017, 09:31

No cūkas es pārsvarā devu kājas, to nagaino lejasdaļu, lielisks glikozamīna avots.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: RAW/BARF

Postby ash » 17 Feb 2017, 09:33

jā, tītarastes arī gādāju. mums gan jelgavā uz tītaru ir diezgna ierobežots piedāvājums, visbiežāk no tītara ir atrodamas sirdis un aknas.
pamēģināsu tās liellopu astes un ribas.
pīļu spārni jelgavas rimi vairs nav atrodami, province tomēr....
cūkas kāja arī skan interesanti.
pie reizes jautājums - cūkas auss skaitās pie kauliem?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron