Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Grooming and Feeding of Dogs

Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby Sirke » 19 Oct 2012, 10:15

Šeit daudz runāts par to, kura barība labāka un cik daudz jādod un tā tālāk... Cik cilvēku tik viedokļu, cik suņu tik atšķirīgas ēšanas gaumes...
Bet man ir vairāk jautājums par to kāds ir labākais suņa ēšanas režīms... Mums kaut kā pēdējā laikā pēc garajām pastaigām sanāk ēst ap 9-10 vakarā un man sāk likties, ka tas īsti nav pareizi... Sunim joprojām ir slikta elpa, kas 4.mēnešos neesot labi... Tagad izdomāju, ka tas varētu būt saistīts ar to ēšanas režīmu...

Cik svarīgs sunim ir ēšanas režīms? Teiksim no rīta un vakarā ēst vienā un tajā pašā laikā? Varbūt ir tā kā cilvēkam, ka pēc pulkstens 18:00 viņam labāk neko nedot :).

Pagaidām pieturos pie divām lielām ēšanas reizēm - no rīta un vakara, kur es sauso izmērcēju un sajaucu ar vārītu gaļu... noēd, ka šmakst vien... un pa dienu, ja sunim ir vēlme, uzgrauž sauso... To gan viņa pēdējā laikā reti dara, jo gaida garšīgo maisījumu no rīta un vakarā... Esmu lasījusi un zinu viedokli, ka sunim neko pa dienu neastāt, lai suns pierod pie tā ka ēdiens tiek iedots 2-3x dienā...

Man pašai priekš sevis ir grūti ievērot ēšanas režīmu varbūt jāsāk kopā ar suni to veidot :D...

+ neviens Vets man neko prātīgu par šito tēmu nav pateicis...
Last edited by Sirke on 19 Oct 2012, 11:55, edited 1 time in total.
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Oct 2012, 11:35

Ja tu strādā vai ej skolā, tad laikam sunim brokastis sanāk diezgan agri, vai ne? Tad no daudziem viedokļiem būtu labāk vakariņas dot agrāk - tiklīdz kāds atnāk mājās. Mums sanāk brokastis ap 7-8 un vakariņas ap 6-7. Rīta pastaiga ir pirms brokastīm, bet vakara pastaiga ap 22 uz stundu - labu brīdi pēc vakariņām, nu, lai nesanāk uzreiz pēc ēšanas iet intensīvi staigāt, par to arī saka, ka nav labi. Pa dienas vidu tikai "pī-pī-pū-pū" izgājiens uz minūtēm, lai nespiežas pa acīm ārā. Ja vakariņas ir ļoti vēlu, sanāk ēst tieši uz nakti, varētu gribēties nokārtoties naktī, sataisīs čupas vai cietīsies (kaitīgi veselībai), un laiks no vakariņām līdz brokastīm (turklāt mierīgi gulošam sunim) sanāk īsāks, nekā laiks no brokastīm līdz vakariņām (aktīvam sunim), viņam pa dienu varētu gribēties ēst, bet pa nakti - spiest kuņģi. Sausā barība sagremojas relatīvi lēni, 2x dienā barot ir labi, 3x dienā barot varētu kucēnu, bet pieaugušu nevajag. Jums tagad pārejas posms. Saka gan, ka sauso ar kaut ko jaukt kopā vienā ēdienreizē nav labi, jo dažādi sagremošanas laiki.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby Saulpurene » 19 Oct 2012, 20:27

Man kucēnam ir 5 mēneši. Pagaidām vēl dodu ēst 3x dienā.
No rīta 7-os (vai kādu minūti pirms 7-iem) izskrienam piecminūti pačurīt/pakaksīt (to izdara smuki katru reizi). Tad ieberu brokastis- tikai sausā barība. Parasti ras-ras izēd. Ja kāda kapeika paliek pāri, novācu. Tad man rīta skrējiens- brokastis pašai un bērniem, mazgāšanās, ģērbšanās, bizes un launagu sviestmaizes, nogādāt bērnus līdz autobusam un b/d. Ap 9-iem esmu atpakaļ un tad ar suni ejam lielo pastaigu uz stundu/pusotru ar dažādām aktivitātēm. Tad kaksī otrreiz. Kad pārnākam, iedodu vienu kaltēto smirduli- plaušas vai kuņģa gabalu.
Pusdienlaikā braucam uz darbu, ņemu līdzi sauso barību vai pusdienas iepērku pa ceļam- svaigasvistu sirdis vai kaklus vai mādziņas. Ēd pie manis darbā ~14:00.
Vakarā ejam staigāt ap 19-19:30 uz 20-30 minūtēm (ja sanāk iziet ārā ātrāk par 19, tad dzīvojamies pa āru ilgāk)- tad kaksī 3x. Kad pārnākam uzreiz dodu vakariņas- parasti ap 20:00. Pēc tam vairāk laukā neejam līdz rītam, pl 7-iem. Suns paēd, liekas uz auss un guļ nost. Un mierīgi noguļ visu nakti.

Bet nu- kā redzams, mana profesija un darbs pieļauj šādu dienas režīmu. Neapskaužu tos, kam jātup kantorī no 8 līdz 17, plus ja vēl ceļš uz/no mājām. Esmu pieredzējusi arī tādu režīmu- lai to izturētu, vajag iekšu.
User avatar
Saulpurene
Puppy
Puppy
 
Posts: 410
Images: 1
Joined: 31 Jan 2010, 23:47
Location: Jelgavas novads, Latvija

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby brex » 19 Oct 2012, 22:18

pa manam - teiktu, ka 4 men vecuma vel butu jabaro biezak, un pedeja reize sanak ar lielu starplaiku. vai nav iespejams, ka pa dienu kads iedod est?

rezims ir laba lieta - suns zin ritmu, kungis "gatavs darbam" - piem., musm pieaugusam sunim ir sads rezims - no rita pasatiga, brokastis - pirms 7, vakara pastaiga - vakarinas - ap 6. Zin kartibu, pec pastaigas skrien uz virtuvu, slienas jau tek :D
un tajai varitai galai nekadas isti jegas nav, tik ediens labak smarzo. tad jau labak kads jels subprodukts
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby Linda B. » 19 Oct 2012, 23:39

Parasti dodu tā,lai starp abām ēdienreizēm ir aptuveni 12stundas,tas gan ir pieaugušiem suņiem.4 mēnešus vecu kucēnu(jaunāks suns man nav bijis) baroju 3x dienā.Pirms iziešanas no mājās,pēc atgriešanās un tad vakarā.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby Sirke » 20 Oct 2012, 21:56

Paldies visiem par labajām atbildēm un vērtīgajiem padomiem ;)

Saulpurene wrote:Man kucēnam ir 5 mēneši. Pagaidām vēl dodu ēst 3x dienā.
Pusdienlaikā braucam uz darbu, ņemu līdzi sauso barību vai pusdienas iepērku pa ceļam- svaigasvistu sirdis vai kaklus vai mādziņas. Ēd pie manis darbā ~14:00.
Vakarā ejam staigāt ap 19-19:30 uz 20-30 minūtēm (ja sanāk iziet ārā ātrāk par 19, tad dzīvojamies pa āru ilgāk)- tad kaksī 3x. Kad pārnākam uzreiz dodu vakariņas- parasti ap 20:00. Pēc tam vairāk laukā neejam līdz rītam, pl 7-iem. Suns paēd, liekas uz auss un guļ nost. Un mierīgi noguļ visu nakti.


Es ar ņemu uz darbu un ēdiens ir vienmēr pieejams, tik darbā viņa negrib ēst, tad nu sanāk no rīta un vakarā tā kārtīgi paēst.
Bet nu es tagad izdomāju, ka barošu sauso no parastā ēdiena atsevišķi. No rīta, pēc pastaigas, ap 7 sauso ... tad pēc pusdienslaika pastaigas darbā iedošu apēst kaut ko no parastā ēdiena... vakarā no darba ejot pastaiga, mājās vakariņas ap 19, sausā... un ap 22 pēdējā pastaiga... Tagad tikai censties ievērot un ieviest dzīvē... + vēl jāskatās ko suns teiks par manis izstrādāto ēšanas menedžmentu... :D
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby OrlandoSeaHorse » 21 Oct 2012, 01:05

Gan jau pieņems. Un ap kādiem 6 mēnešiem var atmest to pusdienlaika barošanu. Pakāpeniski - mazāku porciju, kas pamazām pārvēršas par sīku kārumiņu.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby Demix » 23 Oct 2012, 00:27

Sirke wrote:Paldies visiem par labajām atbildēm un vērtīgajiem padomiem ;)

Saulpurene wrote:Man kucēnam ir 5 mēneši. Pagaidām vēl dodu ēst 3x dienā.
Pusdienlaikā braucam uz darbu, ņemu līdzi sauso barību vai pusdienas iepērku pa ceļam- svaigasvistu sirdis vai kaklus vai mādziņas. Ēd pie manis darbā ~14:00.
Vakarā ejam staigāt ap 19-19:30 uz 20-30 minūtēm (ja sanāk iziet ārā ātrāk par 19, tad dzīvojamies pa āru ilgāk)- tad kaksī 3x. Kad pārnākam uzreiz dodu vakariņas- parasti ap 20:00. Pēc tam vairāk laukā neejam līdz rītam, pl 7-iem. Suns paēd, liekas uz auss un guļ nost. Un mierīgi noguļ visu nakti.


Es ar ņemu uz darbu un ēdiens ir vienmēr pieejams, tik darbā viņa negrib ēst, tad nu sanāk no rīta un vakarā tā kārtīgi paēst.
Bet nu es tagad izdomāju, ka barošu sauso no parastā ēdiena atsevišķi. No rīta, pēc pastaigas, ap 7 sauso ... tad pēc pusdienslaika pastaigas darbā iedošu apēst kaut ko no parastā ēdiena... vakarā no darba ejot pastaiga, mājās vakariņas ap 19, sausā... un ap 22 pēdējā pastaiga... Tagad tikai censties ievērot un ieviest dzīvē... + vēl jāskatās ko suns teiks par manis izstrādāto ēšanas menedžmentu... :D

Es taa iisti nespratu,kaapeec jaadod tas parastais eediens?Var jau dot tikai sauso,gremoshanas sisteemai shajaa vecumaa tas buutu daudz labaak,sablanseets uzturs + visas vajadziigaas mineraalvielas un vitamiini.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Labākais laiks sunim, lai ēstu?

Postby Sirke » 23 Oct 2012, 23:15

Demix wrote:
Sirke wrote:Paldies visiem par labajām atbildēm un vērtīgajiem padomiem ;)

Saulpurene wrote:Man kucēnam ir 5 mēneši. Pagaidām vēl dodu ēst 3x dienā.
Pusdienlaikā braucam uz darbu, ņemu līdzi sauso barību vai pusdienas iepērku pa ceļam- svaigasvistu sirdis vai kaklus vai mādziņas. Ēd pie manis darbā ~14:00.
Vakarā ejam staigāt ap 19-19:30 uz 20-30 minūtēm (ja sanāk iziet ārā ātrāk par 19, tad dzīvojamies pa āru ilgāk)- tad kaksī 3x. Kad pārnākam uzreiz dodu vakariņas- parasti ap 20:00. Pēc tam vairāk laukā neejam līdz rītam, pl 7-iem. Suns paēd, liekas uz auss un guļ nost. Un mierīgi noguļ visu nakti.


Es ar ņemu uz darbu un ēdiens ir vienmēr pieejams, tik darbā viņa negrib ēst, tad nu sanāk no rīta un vakarā tā kārtīgi paēst.
Bet nu es tagad izdomāju, ka barošu sauso no parastā ēdiena atsevišķi. No rīta, pēc pastaigas, ap 7 sauso ... tad pēc pusdienslaika pastaigas darbā iedošu apēst kaut ko no parastā ēdiena... vakarā no darba ejot pastaiga, mājās vakariņas ap 19, sausā... un ap 22 pēdējā pastaiga... Tagad tikai censties ievērot un ieviest dzīvē... + vēl jāskatās ko suns teiks par manis izstrādāto ēšanas menedžmentu... :D

Es taa iisti nespratu,kaapeec jaadod tas parastais eediens?Var jau dot tikai sauso,gremoshanas sisteemai shajaa vecumaa tas buutu daudz labaak,sablanseets uzturs + visas vajadziigaas mineraalvielas un vitamiini.


Nu speciālisti iesaka dot arī parasto ēdienu kā biezpienu un gaļu, ur ir arī labās lietas + sunim dzīve liekas labāka :). Bet nu man ir problēma no pašas pirmās dienas, ka viņa neēd vienkārši sauso, kad ir galīgi izbadējusies , tad uzgrauž pāris grauiņus a tā ar dienām neēst... suns palika pavisam kaulains... tāpēc sāku sauso barību izmērcēt + ielikt varītu gaļiņu...
Kā jau sākumā minēju, suņi dažādi... citam jāslēj ēdientrauks, jo nu ir pārtaukojies, citam atkal jādomā kā iebarot... Turklāt esmu nomainījusi jau kādas sešas sausās barības...
ImageImage
User avatar
Sirke
Baby
Baby
 
Posts: 39
Joined: 06 Aug 2012, 17:24
Location: Rīga


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests

cron