Paipalu olas

Grooming and Feeding of Dogs

Paipalu olas

Postby smurfiks » 10 Nov 2012, 14:19

Sveiki! Gribēju pajautāt par paipalu olām. Vieni suņu īpašnieki saka olas principā nav labas bet citi otrādi. Kā jūs dodat saviem mīļuļiem kaut kādā veidā olas? Cik zinu paipalu olas ir diezgan veselīgs produkts cilvēkam, tad nu man ienāca prātā kāpēc ne sunim?! Tikai kā labāk vārītas vai svaigas?
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Paipalu olas

Postby Linda B. » 10 Nov 2012, 15:13

Šad tad mēdzu iedot jēlu olas dzeltenumu ar biezpienu.Paipalu olas domāju,ka arī var dot.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Paipalu olas

Postby smurfiks » 10 Nov 2012, 16:17

Tikai dzeltenumu - tas ir vistas olām ja? Bet paipalu arī vajag atdalīt vai var visu?
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga

Re: Paipalu olas

Postby seila » 10 Nov 2012, 16:50

Vārītas labāk nedot, suņa kuņģim tas ir par smagu, bet var dot jēlu oliņu, nu es savējiem devu 2 reizes nedēļā paipalu oliņu ar visu baltumu, bet tagad citreiz vistas oliņu, arī neatdalu dzeltenumu no baltuma.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Paipalu olas

Postby smurfiks » 10 Nov 2012, 17:37

Nu jā laikam nopirkšu un pamēģināšu tās paipalu oliņas iedot tad jau redzēs ko manējie teiks par šādu jaunumu viņu ēdienkartē :jaa: Es domāju ja katram iedošu pa 2-3 paipalu oliņām dienā un tad nu teiksim 2 x nedēļā tas nebūs pa daudz?!
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga

Re: Paipalu olas

Postby pixy » 10 Nov 2012, 20:52

Paipalu ola ir laba arī sunim un noteikti vajag dot ar visu čaumalu. Par devu - nu atkarībā no tā, kas Tev ir - pēc bildes izskatās, ka kaut kas ne sevišķi liels :) . Iedod un paskaties reakciju - manai, piemēram, no vistas olas ir skrejamais. Ja mazs suns, man liekas tās 2-3 vairākas reizes nedēļā varētu būt par daudz. Un par vārīšanu - es principā uzskatu, ka sunim viss ir jāēd jēls, jo tas tomēr ir zvērs - plēsējs, kuram mežā arī neviens neizsniegtu vārītu gaļiņu un vārītu oliņu ;) . Bet tas ir mans subjektīvais viedoklis.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Paipalu olas

Postby smurfiks » 11 Nov 2012, 10:58

:pastaiga: Jā man maziņie - divi jorksīši viens 3,6 kg un otrs 5,3 kg :-) nu es biju domājusi vienu reizi nedēļā katru otro nedēļu - arī domā, ka pa biežu? Vakar nopirku tās paipalu oliņas, vēl neesmu mēģinājusi dot, bet vai tu man neizskaidrotu lūdzu kā tas ir ar visu čaumalu? :shock: kā man veselu oliņu nolikt trauciņā un skatīties ko šie teiks?! :-) Vai arī tu kaut kā samīcīji? Es arī uzskatu ka sunim ir jādod pēc iespējas vairāk jēlu produktu un arī mēs ģimenē cenšamies izturēties vairāk kā pret pilnvērtīgiem suņiem nevis tikai kā pret mazajiem dekoratīvajiem brīnumiem, bet šie jau laikam paši zina kas viņi ir :jautri: un jēlu kauliņu ne par ko negrauzīs - viņiem lūdzu vārītu vai tvaicētu tāpat ar gaļām :jautri: tāpēc es tagad nevaru iedomāties kā iebarot ar visu čaumalu?! :viltigs:
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga

Re: Paipalu olas

Postby pixy » 11 Nov 2012, 19:22

smurfiks wrote:, bet vai tu man neizskaidrotu lūdzu kā tas ir ar visu čaumalu? :shock: kā man veselu oliņu nolikt trauciņā un skatīties ko šie teiks?! :-) Vai arī tu kaut kā samīcīji?
Ja jautājums ir man, es vispār neko nedomāju - man ir apmēram 8x lielāks suns, kurš norij visu, ko viņam noliek priekšā :) . Bet tavā gadījumā es tiešām domāju, ka vajag sašķaidīt - ja noliksi veselu, suns vispār var neiedomāties, ka tas ir kaut kas ēdams. Ja tev tādi ņergaini - pamēģini sākumā bez čaumalas, ja neēd tāpat, iemaisi kaut kādā garšīgā konservā vai kur citur, kas viņiem garšo. Šādiem jautājumiem jāpieiet radoši - neēd tā, labi, pamēģinam šitā ;) .
smurfiks wrote:vienu reizi nedēļā katru otro nedēļu -
Es kaut kā sapratu, ka vairākas reizes nedēļā. Ja suņukiem nerodas kaut kāda individuāla slikta reakcija - nedomāju, ka tas ir par biežu.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Paipalu olas

Postby smurfiks » 12 Nov 2012, 10:22

Nu es gan neteiktu ņergaini, tā jau lielo suņu saimniekiem parasti par mazajiem liekas gan 8-) bet neizpratnē viņi gan varētu būt, ja noliktu vienkārši olu priekšā :) Nu jā izmēģināšu sākumā bez tās čaumalas, ko vispār teiks.
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga

Re: Paipalu olas

Postby pixy » 12 Nov 2012, 11:11

smurfiks wrote:Nu es gan neteiktu ņergaini, tā jau lielo suņu saimniekiem parasti par mazajiem liekas gan
Nē, tas nav no izmēra atkarīgs - man pašai bija kokeriene, kas bija tieši "ņergaina" - es to attiecinu uz ēšanu, ka neēd visu, ko noliek priekšā. Tu pati rakstīji, ka viņi neēd jēlu gaļu, bet gaida, ka uzvārīs. Tātad nav no tiem, kas visu ēd - manā formulējumā tas ir "ņergains". Un, tā kā man pašai ir bijis ļoti mazs sunītis - neesmu no tiem, kas nicinoši izsakās par mazsuņiem tikai tāpēc, ka viņi ir mazi :noliedz: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Paipalu olas

Postby smurfiks » 12 Nov 2012, 14:39

Nē es tiešām nebiju domājusi ar to, ka Tu nicinoši izsakies :neparliecinats: :)
User avatar
smurfiks
Baby
Baby
 
Posts: 18
Joined: 10 Nov 2012, 13:59
Location: Riga


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests