Suns traks uz augļiem!

Grooming and Feeding of Dogs

Suns traks uz augļiem!

Postby Solo » 13 Jan 2013, 21:07

Jau kopš mūsu mazais takšelis ienācis mūsu mājās viņš ir kā traks uz augļiem! Viņš akniņas vietā labāk izvēlēsies apelsīnu! Viņš gatavs dvēseli pārdot granātābola,banāna,mandarīna,ananasa vai vislabāk apelsīna dēļ. Sausā barība viņam ēdam,biezpiens,siers un viss pārējais arī viņam skaitās ēdams,bet augļi-dieva vietā. Radās jautājums ,vai tas ir normāli? nevar būt,ka sunim kautkas trūkst,jo barojam ar tiešām labu sauso barību+reizēm slapjo.Jāpiebilst ,ka arī visus dārzeņus viņš mums ēd,bet tos tā,ar "gariem zobiem". Vai vispār drīkst tā dot augļus?Nu uz augļiem viņu neturam,bet ,ka ēdam kādu mandarīnu-suns burtiski no mutes rauj ārā. Granātābola dēļ pat kāpj uz galda un zog,ko ikdienā nedara.Vai kādi no šiem augļiem nav kaitīgi? Esam dzirdējuši kā vīnogas nevar dot,tās arī tiešām neļaujam,bet varbūt tas ir mīts? :neparliecinats:
Solo
Baby
Baby
 
Posts: 38
Images: 1
Joined: 28 Jun 2012, 20:22

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby seila » 13 Jan 2013, 21:48

Jā, ir daži augļi, kuros ir daudz cukura un tāpēc tos nevajadzētu dot, es nezinu vai var kaut kas organismā trūkt - to jau noteikti kāds uzrakstīs. Es domāju, ka saprāta robežās jau drīkst iedot, man Čiepai arī garšo augļi. Īpaši patīk Ziemassvētkos spēlēties ar mandarīnu, viņa no sākuma to aprej, sauc uz spēli un tad beidzot apēd.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby taksis.lv » 13 Jan 2013, 22:50

Augļus, protams, drīkst dot, tikai - kā ar jebko citu - nevajag pārforsēt jeb dot lielos daudzumos un nepārtraukti... Ja ēdot pacienāsiet suni ar pāris mandarīna daiviņām - nekas viņam nenotiks... :)

Maniem takšiem arī ļoti garšo citrus-augļi, siekalas tek, kad ēdu pomelo vai mandarīnus... :) Tāpat vasarā - ļoti garšo arbūzi, ogas... āboli. Suņus cienājam - bet saprāta robežās.
"Pasaulē Tu esi tikai cilvēks, bet ir KĀDS, kuram Tu esi visa pasaule..."
http://www.taksis.lv
http://www.skiperastudija.lv - Dzīvespriecīgas fotogrāfijas Tev un Tavam mīlulim!
User avatar
taksis.lv
Junior
Junior
 
Posts: 865
Joined: 19 Jan 2011, 11:40
Location: Jelgavas novads

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby Laura » 14 Jan 2013, 11:47

Mums augļēdājs bija cvergs, par bumbiera gabaliņu bija gatavs dobermani nosist... Bet terjeriem brīžiem uznāk, bet pēc tam atkal pāriet - laikam organismam kaut ko gribas un viss. Vienīgais izņēmums ir ķirbji un kabači - tos var lasīt nost pat no dobēm.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby ash » 14 Jan 2013, 11:58

mans terjers ir gatavs dvēseli pārdot par gabaliņu paprikas.
garšo viņam visi augļi, dārzeņi, ogas.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby Solo » 14 Jan 2013, 16:52

Ui,nomierināja,jo citi suņi uz augli pat nepaskatīsies,bet ir tādi augļu mīļi :samilejies:
Solo
Baby
Baby
 
Posts: 38
Images: 1
Joined: 28 Jun 2012, 20:22

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby Laura » 14 Jan 2013, 20:14

Man vienīgais atlikušais šnaucers labprātāk izvēlas tomātu nevis gaļu... Bet tas uz vecumu, jaunāks tā nedarīja.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby wolf-eyes » 14 Jan 2013, 20:24

Laura wrote:Man vienīgais atlikušais šnaucers labprātāk izvēlas tomātu nevis gaļu... Bet tas uz vecumu, jaunāks tā nedarīja.

Starp citu, tomēri jādod ļoti minimālā daudzumā,labāk nedot vispār, jo tie var izraisīt krampju lēkmes, vārdu sakot, slikti iedarbojas uz muskuļiem.
Un, ja par to sākts runāt, vēl bez vīnogām nevar dot avokado.
Un vēl virkne ar dārzeņiem, riekstiem.
Man tad ir jāpameklē tas saraksts, kur bija tie aizliegtie produkti.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby Laura » 14 Jan 2013, 20:31

Kaut ko tādu dzirdu pirmo reizi. Čili piparus (marinētus, asos) drīkst dot? Uz tiem arī kā uzburts, bet saudzējam viņa garšas kārpiņas un nedodam. Jā, un kas ir "ierobežots daudzums" sunim, kurš sver (?) 13 kg?
Vēl jau Ir Vilsona sezonālais kārums - arbūzs. Un visu manu suņu apmācības kārums - cepti zemesrieksti. Ja izrādīsies, ka arī tos nedrīkst, tad likšu visus pie ķēdes un barošu ar kauliem vien. :kanepe:
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby pixy » 14 Jan 2013, 22:24

Man Keli ir traka uz visiem augļiem un ogām - dārzā upeņu krūmi jāaptin ar agrotīklu, lai arī cilvēkbērni kādu ogu dabūtu. Viņa ēd pilnīgi visu, izņemot tomātu un arī tomātu viņa neēd tikai tad, ja paspēj pamanīt, ka tas ir tomāts.
Par aizliegtajiem augļiem, man ir viedoklis, ka tas velns nav tik melns - tai sarakstā bija āboli, dēļ viņu it kā nenormāli kaitīgajām sēkliņām - mana meitene aplasa visus ābolus, ko cilvēki nepaspēj nolasīt un vēl šodien ir aizņemta ar mežāboļu izkasīšanu no sniega, acīmredzot, pēc saliem tie zaudējuši sūrumu un atzīti par labiem esam... Pie tā kvantuma, kas tiek patērēts, viņai sen bija jābūt karoti nolikušai... Un tāpat viņa rudenī aptīrīja visas nokritušās vīnogas, ko citi nebija pamanījuši. Protams, jāskatās uz individuālu reakciju, uz suņa izmēru un tā, bet izlasot, ka pat vilku ēdienkartē vasarā vismaz 3-5% no uztura sastāda ogas - lai tik ēd uz veselību :) . Citādi "jāliek pie ķēdes un jābaro ar kauliem" :D .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby wolf-eyes » 14 Jan 2013, 23:11

pixy wrote:Par aizliegtajiem augļiem, man ir viedoklis, ka tas velns nav tik melns

Nu jā, gan jau tā arī ir, bet es tomēr labāk neiedodu, nekā iedodu un tad baiļojos..
man suņi zog no siltumnīcas gurķus, bet tomātus, par laimi, neaiztiek. Ogas arī aplasa un it sevišķi ķiršus no apakšējiem zariem.
Bet es tomēr uzskatu, ka, ja sunim ir kāre uz kādu lietu, tas nenozīmē, ka viņš zina, zina, ka tā viņam ir veselīga un nav kaitīga..
Laura, te ir tas saraksts, tur tiešām ir arī āboli.
http://www.missouriscenicrivers.com/baddogfoods.html
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby Sisija » 15 Jan 2013, 12:13

Visi mani suņi, ieskaitot tagadējo, ir bijuši gan augļu, gan ogu un dārzeņu fani. Nekad nevienam neesmu liegusi neko no tiem, ja viņiem garšo. Tas protams nenozīmē, ka baroju tikai ar kāpostiem un āboliem. Visi šie produkti ir drīzāk kā našķis. Vienīgais ko nekad nedodu, tie ir kartupeļi.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby peecis » 16 Jan 2013, 11:14

manējā ēd ērkšķogas tieši no krūma, vismaz to es esmu piefiksējis, nezinu ko vēl rudenī dārzā šamā aprija :D
Image
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Suns traks uz augļiem!

Postby blondebabe » 01 Mar 2013, 11:23

Man ir dīvains jautājums. Vai sunim no ķiplokiem nebojājas oža tāpat kā no sīpoliem? Vai suns drīkst viņus ēst?Man tagad ir parādījies suns,kuram garšo ķiploki,neviens no maniem citiem suņiem neko tādu pat nepagaršoja. Kad cepu ķiploku grauzdiņus-viņa diedelēja ķiplokus-man šķita,ka viņa joko. :) Bet vēlāk atklājās,ka vinai tiešām garšo.
blondebabe
Baby
Baby
 
Posts: 29
Joined: 01 Oct 2010, 15:26


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests