Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Grooming and Feeding of Dogs

Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Zuzanna » 05 Apr 2013, 18:33

Es jau esmu tuvu izmisumam, nekad nedomāju, ka mani kādreiz varētu piemeklēt šāda problēma. Zinu 1000 un 1 knifu kā pabarot izlepušus suņus un ierosināt apetīti neēdājam, sākot no dažnedažādu "uzlabotāju" pievienošanas līdz pat drastiskajam "pie pilnas bļodas neviens badā nav nomiris", bet te nu man rokas nolaižas :sajucis:

Situācija sekojoša: kucēnam 2 mēneši ar astīti. Audzētavā meitene barota pārsvarā ar naturālo barību (pārsvarā svaiga, vārīta gaļa, buljons, biezpiens, kefīrs, dārzeņi utt.) sausā barība tikai mazliet. Tā kā man nav iespēju turpināt šāda veida barošanu (nedz finansiālu, nedz laika ziņā), tad vēlos pa druskai viņu radināt pie modeļa kā ēd pārējie mani suņi-50:50 sausā un naturālā. Bet te arī sākas problēmas-meitene kategoriski atsakās no sausās barības. Man pat rodas priekšstats, ka viņa nemaz nesaprot, ka tie tur bambālīši ir arī edami :huh:
Aplietu ar ūdeni vai buljonu neēd vispār. Tādu, kas iemaisīta kefīrā, rūpīgi aplaiza. Iemaisīju maltajā gaļā-izskatījās, ka ēstu semuškas, gaļu uzlaiza, bet graudiņus spļauj ārā. Pamēģināju viltību-uztaisīju maltās gaļas kotletītes un vidū iemīcīju graudiņus. Pirmās kotletītes aizgāja uz urrā, bet tālāk jau sīkulis saprata, ka kautkas nav kārtībā-gaļu apsūkā, bet graudus lidina ārā.
Mēģināju lielos suņus pasaukt blakus, cerībā, ka vismaz konkurence veicinās ēšanu, bet laikam jau lielie ir pārāk pieklājīgi un meitene jūt, ka šitie tā rupji bļodā nelīdīs un nost neņems.
Vakar pat mēģināju audzināt raksturu un turēties pie pilnās bļodas principa, bet, kad šorīt no rīta, pat pēc vakardienas stingrās diētas, apetīte nebija uzlabojusies ne par matu, šito metu pie malas. Kucēns tomēr mazs, un kautko vēderā vajag.

Tagad ir doma pamēģināt sauso izmērcēt tiktāl, ka graudi pārvēršas putriņā un tādu iejaukt maltajā gaļā vai putrā, izlasīt ārā nevarēs, bet vismaz pieradīs pie smaržas un garšas.
Nākamnedēļ vēl mēģināšu barot kopā ar lielajiem suņiem, sānu pie sāna, bet diezvai tas atrisinās problēmu, jo lielajiem pie bļodām tikai viena ēdienreize, bet sīkulim sanāk visas 2-3...

Varbūt ir vēl kādi ieteikumi, kā iemācīt ēst sauso? Izredzes barot tikai ar gaļu mani diezko neiepriecina :neparliecinats:

Piebildīšu, ka pie piedevām pie visa šī, meitenei apetīte nav diezko izcila, uz ēšanu viņa ir slinka un bieži vien to pašu gaļas porciju izēd ar vairākkārtēu pielikšanu pie bļodas :sajucis:

Būšu priecīga par jebkādu padomu :ludzu:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Sisija » 05 Apr 2013, 21:19

Man šī pati problēma bija ar veselu kaķēnu metienu. Es samalu sauso barību pulverī un tādu sajaucu ar malto gaļu. Neteikšu, ka sīkie bija baigā sajūsmā, bet pakāpeniski sāka ēst. Sākumā piejaucu pavisam nedaudz, tad sausās barības īpatsvaru lēnām palielināju, ja liekas, ka ir pasausa, var nedaudz pieliet klāt vai nu buljonu, vai ūdeni. Kaķēniem buljons negaršoja, tāpēc izmantoju nedaudz ūdeni.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Zuzanna » 07 Apr 2013, 18:58

Sisija, paldies par ideju :labipadarits: Nebiju iedomājusies, ka sauso varētu arī samalt.
Izmērcēta sausā kopā ar vistas gaļu aizgāja, ar aizdomām un minstināšanos, bet iekšā ir, tā kā mazs cerības stariņš man ir parādījies! Tāds sausās barības pulverītis varētu nostrādāt pat vēl labāk!
Diez, kā labāk viņu samalt? Ar blenderi?
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby brex » 07 Apr 2013, 19:13

izmerce udeni, tad jau paliek diezgan putaina, tad varbut var ar blenderi pariet pari
sausu nezinu, vai blenderis parcietis :)
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Sisija » 07 Apr 2013, 20:18

Zuzanna wrote:
Diez, kā labāk viņu samalt? Ar blenderi?

Es malu kafijas dzirnaviņās. Kaķu barībai gan graudiņi diezgan mazi, bet dzirnaviņas palika "dzīvas" :jautri:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Zuzanna » 08 Apr 2013, 09:47

brexja dod mērcētu, tad īsti nav pat vajadzības blenderēt. Sausajai ļauj pamirkt 3-4 h un tad ar karoti drusku pamīcot jau veidojas smuka putriņa.

Sisija vispirms samalšu pupiņas pusdienas kafijai un tad provēšu sauso :) Mums tie graudiņi kā reiz kafijas pupiņu izmērā, vajadzētu sanākt! Paldies!
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby adzenda » 08 Apr 2013, 09:50

Var pamēģināt pārkaisīt vai piejaukt klāt kaltēto "smirduļu" pulveri. Ja izdodās, sākumā bērt klāt vairāk, ar laiku samazināt. Ziepniekkalna vetklīnikas Siviguns veikalā paciņa ap latu.
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Linda B. » 08 Apr 2013, 13:28

Jā,tie smirduļu milti ir laba lieta.Izmantoju,kad kādam no suņiem vajag pasēdēt uz diētas bet dārzenīši vieni paši diez ko labi neiet iekšā,bet gaļa tiek izlasīta.Vai nu pieberu jau vārīšanās procesā(bet tad māja šausmīgi smird) vai pārberu pāri un samaisu,aiziet,ka šmakst vien.Ja nevar atrast to pulveri,tad esmu veiksmīgi izbarojusi arī negaršīgas sausās barības maisu katrai porcijai pa virsu uzrīvējot kaltētas plaušas(nevajag pat rīvi smērēt,viņas lieliski sasmalcinās arī rīvējot divus gabalus vienu pret otru).
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Šarlote » 08 Apr 2013, 14:40

Tas "smirdīgais" pulveris ir nopērkams arī visos Dino Zoo veikalos. Bet tas kā kuram... Manējam pie kājas, ka tur tāds ir :D. Ja neēd, tad neēd.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Zuzanna » 08 Apr 2013, 15:47

Jā, tie milti dažkārt ir tieši laikā! Kādreiz vēl nostrādā vienkārši atvērta kaltējumu paciņa, kas ielikta traukā, kur glabājas sausā barība.
Bet šis ir cits gadījums. Kucēns no sausās kategoriski atsakās. Uzlaiza visu pārējo, sauso atstājot bļodiņā, vai izspļaujot ārā. Šķiet, ka viņa nevis negrib ēst sauso barību, bet nemaz NESAPROT, ka tā ir ēdama.
Šobrīd lieta lēnām virzās uz priekšu ar izmērcētu, putrā pārvērstu sauso, kas iemaisīti biezpienā, maltajā gaļā vai putrā.
Vakarā piedāvāšu pēc Sisijas ieteikuma, samaltu un iejauktu. Tad redzēs, kā mums ies :)
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Linda B. » 08 Apr 2013, 16:23

Nezinu vai tā man ideja gadījumā nav dumja,bet es pamēģinātu parādīt,ka to var ēst.Nokostu pusīti no tā graudiņa,lai redz,ka es to apēdu un otru pusīti piedāvāt kucēnam.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby wolf-eyes » 08 Apr 2013, 20:50

Zuzanna wrote: Tā kā man nav iespēju turpināt šāda veida barošanu (nedz finansiālu, nedz laika ziņā), tad vēlos pa druskai viņu radināt pie modeļa kā ēd pārējie mani suņi-50:50 sausā un naturālā.

Kādēļ nav iespējams turpināt šādi barot? Nav laika nopirkt visu laiku gaļu? Nu, tā varētu būt problēma, jā.
Bet vispār man nav ticības sausajām barībām un tā neticība kļūst arvien lielāka. Nesen veikalā redzēju uz kaut kādas ārkārtīgi lētas barības pakas virsū uzrakstu "best for your pet", kaut kādi sertifikāti vēl un kas tur, cena 65sant/kg- akcijas cena. Man sanāca tādas dusmas!!! Daudzi "cilvēki parastie" tādu barību arī pērk, dod saviem suņiem un vēl domā, ka tā ir "labākā priekš viņa mīluļa". Redz..un, ja var rakstīt virsū visu, ko vien grib, maldināt cilvēku, tad , vai mēs tiešām ticam, ka visu izšķir cena? Proti, barība par 2-3 lati kilogramā tad būs super puper? Mēs taču neredzam, kā to barību gatavo. Turklāt, tur klāt ir konservanti, lai tās visas gaļas atliekas nebojātos... un, ja ir rakstīts "augu tauki" tad tā ir palmu eļļa, jo tā gluži vienkārši ir lētākā un dzīvniekiem to izmanto noteikti un visur, visi... ja jau to izmanto pat cilvēkiem, kur vien var...bet palmu eļļai ir tāda "specifika", ka tā uzkrājas aknās, jo aknas to nespēj sašķelt..
Varbūt arī spalva sunim no tām visām eļļām sāk spīdēt, bet kā ir ar pārējo...
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Zuzanna » 09 Apr 2013, 07:43

wolf-eyes wrote:Kādēļ nav iespējams turpināt šādi barot? Nav laika nopirkt visu laiku gaļu? Nu, tā varētu būt problēma, jā.

Kā jau iepriekš minēju, iemesls ir: finanses+laiks. Nopirkt nebūtu tā lielākā problēma. Var jau sapirkties lielāku daudzumu un uzglabāt saldētavā. Audzētavā kucēns tika barots ar vistas fileju, sirdīm, guziņām, maltu cūkgaļu, liellopa gaļu, viss šis prasa zināmus līdzekļus. Un tā kā man ir nevis 1 suns, bet nu jau 4 (katrs no viņiem pieaugušā svarā ir +- 55kg) un visus 4 izbarot ar liellopa gaļu man vnk nav pa kabatai, tāpēc dodu arī sauso barību.
Otrkārt-pa manam, barībai jābūt sabalansētai, tātad, sunim vajag ne tikai pliku gaļu. Bet jebkuras citas piedevas jau prasa zināmu laiku to sagatavošanai. Un tas nozīmē, ka visu laiku jāpatur prātā suņu ēdienkarte, vai viņiem šodien ir ko ēst, un, vai gadījumā, nav jāsāk domāt jau par rītdienu.
+ vēl viens mīnuss naturālajai barošanai ir ceļojumi. Mēs bieži braucam kopā ar suņiem, un nesalīdzināmi ērtāk ir paņemt līdzi sauso barību maisiņā, nekā domāt par to, cik lielu daudzumu gatavot naturālo, un, kur un kā pēc tam to uzglabāt.
Principā, par sauso tev daļēji piekrītu, tāpēc mani suņi papildus tai, katru dienu vienā ēdienreizē dabū liellopu kuņģus, regulāri ēd vistu kaklus un arī citas vistas daļas :) Apmēram reizi nedēļā tiek pie biezpiena, kefīra, vai krējumiņa. Šad un tad dabū arī pa svaigai olai. Pa retam kādu putru uzvāru, un vēl,... jā, esmu tā sliktā saimniece, kas dažkārt dod suņiem pārpalikumus no mūsu galda :velnins: :)


Bet atgriežoties pie manas sāpes :) atskaitos, ka mums ir panākumi! Vakar samalu graudiņus, kafijas dzirnaviņas gan drusku rīstījās, bet ar savu uzdevumu tika galā. Tajā pulverītī apvārtīju svaigas vistu guziņas un, par lielu prieku, viss aizgāja pa tīro :jiihaa: pat uzlaizīja visus samaltos birzdienus no bļodas apakšas. Un šobrīd, kamēr te rakstu, sīkulis domīgi kraukšķina veselus un nemērcētus graudiņus! Laikam jau apjauta, ka šamie tomēr ir ēdami :jiihaa:
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Elbe » 09 Apr 2013, 07:59

Zuzanna, varbūt princesītei negaršo tieši konkrētā barība? A ja pamēģinātu citu, ar citas formas granulām? Manas dāmas atsakās ēst, ja nav vajadzīgās formas graudiņi, kaut barība tā pati. :)
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Zuzanna » 09 Apr 2013, 08:38

Elbe, paldies, bet šito mēs izmēģinājām jau pašā sākumā. Audzētāja iedeva līdzi maisiņu ar barību, ko it kā ēda kucēni, jau tai Padme šķaudīja virsū.
Pēc tam viņai piedāvāju 6 dažādu barību paraudziņus. Vienīgais, par kuru viņa kautcik sāka interesēties, bija Hill's, ar to tad arī tagad cīnamies :)
Ja mums ēšanas lietas virzīsies uz priekšu tikpat raiti ka līdz šīm, tad pēc kāda laika mēģināšu Padmi pakāpeniski pārlikt uz to pašu barību, ko ēd lielie suņi. Redzēs.
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Sisija » 09 Apr 2013, 10:08

Zuzanna wrote:..vēl viens mīnuss naturālajai barošanai ir ceļojumi. Mēs bieži braucam kopā ar suņiem, un nesalīdzināmi ērtāk ir paņemt līdzi sauso barību maisiņā, nekā domāt par to, cik lielu daudzumu gatavot naturālo, un, kur un kā pēc tam to uzglabāt.

Manā gadījumā šī ir lielākā problēma, sevišķi vasarā, kaut principā esmu naturālās barības piekritēja, bet biežie braucieni to stipri apgrūtina :(
Zuzanna wrote:Bet atgriežoties pie manas sāpes :) atskaitos, ka mums ir panākumi! Vakar samalu graudiņus, kafijas dzirnaviņas gan drusku rīstījās, bet ar savu uzdevumu tika galā. Tajā pulverītī apvārtīju svaigas vistu guziņas un, par lielu prieku, viss aizgāja pa tīro :jiihaa: pat uzlaizīja visus samaltos birzdienus no bļodas apakšas. Un šobrīd, kamēr te rakstu, sīkulis domīgi kraukšķina veselus un nemērcētus graudiņus! Laikam jau apjauta, ka šamie tomēr ir ēdami :jiihaa:

Super, man prieks ka ir pozitīvi rezultāti :labipadarits:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Elbe » 09 Apr 2013, 10:39

Nu, prieks, ka mazule tomēr piekāpās. :sirsninas:
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Eskimo » 15 Apr 2013, 15:54

Zuzanna wrote: Kādreiz vēl nostrādā vienkārši atvērta kaltējumu paciņa, kas ielikta traukā, kur glabājas sausā barība


Vai par šo varētu pastāstīt sīkāk lūdzu? Kas ir tie kaltējumi, vai jebkuri?
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Kā kucēnam iemācīt ēst sauso barību?

Postby Zuzanna » 16 Apr 2013, 08:59

Eskimo, piemēram Dailes kaltējumi, vai jebkuri citi. Ka tik labi smaržo!
http://www.tibetasmastifs.com Tibetas mastifu audzētava SHARNIMA
http://www.tibetasmastifilatvija.jimdo.com TM Latvijā
User avatar
Zuzanna
Junior
Junior
 
Posts: 981
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:52
Location: Jūrmala


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests