Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Alpina » 02 Jan 2016, 12:00

Linda B. Pierēķini cenai transportu, PVN un visus pārējos nodokļus - nekas tur pāri nepaliks.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Papilona_saimniece » 14 Jan 2016, 19:38

Kā mazsuni - papilonu, barot ar parasto pārtiku? Izmēģinam jau 4. sausās barības veidu - Royal Canin, Hills, Applause, Josera, un neēd. Arī ar konserviem sajauktu neēd, tikai izlasa gabaliņus. Neēd ilgi - 3-4 dienas trauks stāv neaiztiks. Ārā ejot, pat nekakā katru dienu.

Palasu rakstus, visur uzsver, ka tas ir sarežģīti, ja nebaro ar sauso, katram vajagot individuālu aprēķinu. Bet ja es došu visu sirdis, biezpienu, vārītu olu, vai ar to nepietiks? Ko vēl jādod? Vārīju putru meža gaļas buljonā, to arī neēda. Vai var dot meža gaļu (cūku, alni), ko vīrs nes mājās no medībām? Raksta, ka parasto cūku nevarot, jo trekna.

Sunim 9 mēneši, svars 3-4 kg.

Lasu, ka Platinum vēl laikam jāpamēģina.
Papilona_saimniece
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 14 Jan 2016, 19:36

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby lauva » 14 Jan 2016, 22:20

pamēģini RAW vai Prey barošanu. Nekāda sausā, info - pilns internets ar info - kas un kā,un cik, un te pat Linda iztulkojusi tiem,kas angliski nelasa.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 14 Jan 2016, 22:34

Papilona saimniece, ieskaties šeit - www.animalsraw.jimdo.com
Alni var dot, bet tas ir jānotur saldētavā vienu mēnesi, lai nogalinātu iespējamos parazītus, nu ja vien tai gaļai netiek veiktas analīzes. Mežacūku, ja tā nav pārbaudīta uz trihinellām jēlu dot nevar, jo tās arī saldētavā bojā neiet, ja analīzes ir veiktas- droši. Mājas cūkai arī nav nekādas vainas, nevajag jau dot speķi, tad gan varētu pankreatītā iedzīvoties. Visa sāls ir dažādībā, slikti būs, ja dos tikai cūkgaļu un slikti būs, ja dos tikai liellopu. Mani suņi ēd arī cūkgālu un nesūdzās, bet tā nav vienīgā gaļa, ko viņi ēd.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Spigana » 14 Jan 2016, 23:37

Papilona saimniece pavisam nesen (2 nedēļas) pārgāju uz Raw barošanu, varu padalīties sajūtās par to lielo rēkināšanu - nebarojot ar sauso barību tiešām sanāk krietni rēķināt līdzi un pašam baigi jāseko, vai viss pietiek. Ir diezgan bailīgi, bet, ja ir izlasīti visi pieejamie resursi un viss labi saprasts, tad baigi traģiski nav. Kad pati galīgi netieku skaidrībā ar izlasīto, prasu šeit konkrētas lietas.
Es katru maltīti kucēnam sveru uz virtuves svariem un visu piefiksēju ekseļa tabulā, lai varu sekot, cik ko esmu iedevusi un lai nekas nepietrūktu. Ir jau vairāk darba, nekā iebērt sauso barību, bet ļoti ātri tā kļūst par rutīnu un neapgrūtina.
Sāpīgāks jautājums var būt par saldētavu,jo tik bieži uz tirgu neizskraidīt, lai katru dienu sunim varētu dot svaigu, iepriekš nesasaldētu gaļu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Aprilia » 18 Mar 2016, 11:28

Sveiki!
Vēlētos pakonsultēties. Mums ir basets, brangs puisis virs 40kg. Kopš mazotnes ēd ProPlan, sākumā Puppy Digestion, vēlāk Digestion (jērs+rīsi). Nesen pamainījās piedāvājums un nu ēd ProPlan Adult Robust (vista+rīsi).

Nav novērotas alerģijas, spalva spīd, bet negaršo sausais nemaz. Ribas spiežas. Tik ar piedevām (gaļa no mūsu galda, kartupeļi, biezpiens) gatavs gariem zobiem izēst bļodu. Ja piedevu nav vai apnikušas, neēd vispār neko un pēc dienas vemj kuņģa sulu un piemetas caureja.

Ir vērts apdomāt barības maiņu? Sen atpakaļ nopirku maišeli kaut kādas citas barības, par kuru paziņas teica, ka viņu izlepušais suns trīcēdama rij. Mans paostīja un aizgāja.

Doma tāda- gribētos, lai nav mūžīgā cocināšanās ēdīs/neēdīs ;) bet varbūt par daudz gribu un tādi "ņergas" nav mazums?
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Sympathy » 18 Mar 2016, 12:35

Aprilia , man tas pats ar Bernieti... mainijam vairākas barības... viens un tas pats :(
Image
Image
Sympathy
Puppy
Puppy
 
Posts: 411
Joined: 16 Oct 2011, 10:09
Location: Latvia, Cesis

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Aprilia » 18 Mar 2016, 12:41

Bet tas nekas, ja dod visu laiku vienu un to pašu "neēdamo"?
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 18 Mar 2016, 13:40

Aprilia, vai tu neesi apspriedusi ideju barot suni pēc raw?
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Aprilia » 18 Mar 2016, 14:01

Linda B. wrote:Aprilia, vai tu neesi apspriedusi ideju barot suni pēc raw?


Jā, zinu- esmu slinka:) Tiešām grūti saņemties tādam pasākumam... Gaļas sagāde, vārīšana, saldētava arī jau tāpat pilna. Bērni četri, divi pavisam sīki un suns ņerga :) tā jau vieglāka dzīve- maisā pagrāb un vuaļa. Tik ar lāpstu dārzā savāc tos kalnus, kas nāk ārā :D

Varu tik iztēloties, cik tāds lopiņš 40+kg notiesā...

Jēlu gaļu kungs neēd. Tāpat kaulus negrauž.
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 18 Mar 2016, 14:07

Kas to būtu domājis, ka basets ir tik cimperlīgs. Nu tad-pie pilnas bļodas neviens badā nav nosprādzis
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby IneseL » 22 Mar 2016, 09:43

Aprilia wrote:Sveiki!
Vēlētos pakonsultēties. Mums ir basets, brangs puisis virs 40kg. Kopš mazotnes ēd ProPlan, sākumā Puppy Digestion, vēlāk Digestion (jērs+rīsi). Nesen pamainījās piedāvājums un nu ēd ProPlan Adult Robust (vista+rīsi).

Nav novērotas alerģijas, spalva spīd, bet negaršo sausais nemaz. Ribas spiežas. Tik ar piedevām (gaļa no mūsu galda, kartupeļi, biezpiens) gatavs gariem zobiem izēst bļodu. Ja piedevu nav vai apnikušas, neēd vispār neko un pēc dienas vemj kuņģa sulu un piemetas caureja.

Ir vērts apdomāt barības maiņu? Sen atpakaļ nopirku maišeli kaut kādas citas barības, par kuru paziņas teica, ka viņu izlepušais suns trīcēdama rij. Mans paostīja un aizgāja.

Doma tāda- gribētos, lai nav mūžīgā cocināšanās ēdīs/neēdīs ;) bet varbūt par daudz gribu un tādi "ņergas" nav mazums?

Mani nedaudz uztrauktu tā vemšana ar kuņģa sulu un caureju... Es laikam pakonsultētos ar gudru vetārstu. Jo manam ļoti līdzīgi izpaudās jūtīgs aizkuņģa dziedzeris - gudrā vārdā laikam saukts par aizkuņģa dziedzera mazspēju - un tad bez daktera galā netikt. Arī tas, ka suns paliek vājš. Manuprāt tā nav vienkārši cimperlēšanās. Šādā gadījumā jāatrod barība, kas der (maiņa ļoti ļoti lēnām - pa pussaujiņai dienā var pamazām nom;ainīt) un pēc tam svarīgi ir vairs nemainīt neko - arī nedot neko papildus. Jo katra jauna lieta ir aizkuņģa dziedzerim sveša un nesagremojama, tāpēc vemj un caureja. Un vēl ir fermentu tabletes, kas palīdz sagremot un problēmu risina. Tas viss kopā dod veselu un dzīvespriecīgu suni. :)
Un par Proplan ar es laikam aizmirstu. ;)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Aprilia » 23 Mar 2016, 08:24

IneseL

Vemšana ir tikai pēc 3+ izlaistām ēdienreizēm, t.i. vismaz diennakti ar tukšu vēderu. Nav novērots, ja ēd. Un tā caureja nu arī ir nosacīta, vnk mīkstas formīgas pļekas.

"Vājums" korelē ar uzņemtās barības daudzumu. Ja ir vairāki neēšanas periodi mazā laika periodā, tievāks drusku vairāk, kad atkal ieiet ritmā- bik mazāk. Resns Kreizis nekad nav bijis, vienmēr ribas saskatāmas, ja ieskatās, jo cenšamies nebarot virs normas.

Vārdsakot, ja ēd - nav problēmu ;)
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby madja » 23 Mar 2016, 09:22

Aprilia es cīnījos ar ņergu gandrīz divus gadus, vārīju laša buljoniņu,ko liet sausajai pa virsu, utt, tolaik visi slavēja Platinum, bet arī to pēc pāris nedēļām vairs neēda. ļoti bieži bija vemšana un caureja , ribas spīdēja pa gabalu. vetārsts teica,ka tas ir augstāk pieminētais aizkunģis un pierunāja pāriet uz Specific Digestive support. Ar to beidzās vemšanas un caurejas, bet riktīgu apetīti ieguva pēc sterilizācijas. Neesmu droša,ka tas ir līdzeklis,ko ieteikt, vien padalos ar savu pieredzi.
Tas Specific viennozīmīgi labāk uzsūcas, jo dārzā savācamie objekti ir diezgan niecīga izmēra. reiz izmēģināju arī RoyalCanin gremošanas traucējumiem - kaka 2x lielāka.
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Aprilia » 23 Mar 2016, 13:13

madja
To aizkuņģi kaut kā pārbauda, jeb vnk uz čuju un simptomiem?

Piekrītu, ka no ProPlan čupu daudzums ir abnormāls. Ok, suns liels, bet pa diennakti 5 kārtīgas kaudzes, manuprāt, ir ļoti dāsni :D

Skatījos, ka jūsu ieteikto barību tikai vetaptiekas piedāvā, ja?
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby madja » 23 Mar 2016, 14:46

mums toreiz noteica pēs simptomiem, kakas konsistencas un krāsas (gļotainas un dzeltenīgas)
man šķiet,ka ir analīzes arīdzan, bet tākā problēma atrisinājās, neesmu neko vairs pētījusi.

nopirkt var vetklīnikās/aptiekās un Dimela veikalā Ģertrūdes ielā, tur cenas ir salīdzinoši zemākās, vienmēr ir uz vietas + šīto izdrukājot vēl ir atlaide 10% http://www.dimela.lv/index.php?lan=LT&s ... oomatooted


piecas reizes dienā man tikai kucēns darīja, Frīda,kas ēd Spcific, pa lielam nokārtojas vienu reizi, ja vien dikti nesaskrienas. Es gan baroju tā,lai neaug riepa un svars neietu pāri tiem 27 kg (pirms-Specific periodā svēra 22-23) attiecīgi man iet mazāk par uz maisa noteikto dienas devu
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Aprilia » 23 Mar 2016, 15:00

madja wrote:piecas reizes dienā man tikai kucēns darīja, Frīda,kas ēd Spcific, pa lielam nokārtojas vienu reizi, ja vien dikti nesaskrienas. Es gan baroju tā,lai neaug riepa un svars neietu pāri tiem 27 kg (pirms-Specific periodā svēra 22-23) attiecīgi man iet mazāk par uz maisa noteikto dienas devu


Man viena suņu sieva apgalvoja, ka kakāšanas biežums esot arī atkarīgs no barošanas biežuma. Kreizis joprojām ēd 3x dienā mazākām porcijām. Kaut kā tā iegājās kopš kucēnības.
Čupšu krāsa ierindas dienā ir ok, ja neēd, tad gan var būt saulaināka un kāda gļota arīdzan. Bet tas tikai "neēdīšu" dienās, kas konstanti ir tad, kad nav UH piedevu (gaļas mērces, kotletes, vai spec viņam vārīta gaļa).
Keep Calm And Hug Your Basset Hound
User avatar
Aprilia
Puppy
Puppy
 
Posts: 112
Images: 10
Joined: 12 May 2014, 13:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Boulevard » 23 Mar 2016, 15:05

Ja par barībām jūtīgiem organismiem, tad man ļoti patīkams atklājums ir Happy Dog Karibik http://www.happydog.lv/index.php?option ... =2&lang=lv Bulterjers ar visai jūtīgu gremošanas sistēmu (un piedevām alerģisks) ēd apmēram gadu, un jūtas lieliski. Sausais atlikums - 2 mazītiņas čupiņas diennaktī :) Pirms tam daudzus gadus ēda Specific ar lasi alerģiskiem suņiem, bet barībai nedaudz nomainījās sastāvs, un tā vairs sunim nederēja (vemšanas, caureja). Happy Dog izvēlējos, jo man patīk, ka barība tiek ražota tikai un vienīgi Vācijā - bez filiālēm viskautkurcitur, un Karibikam ir maz sastāvdaļu - viss skaidrs un saprotams. Idejiski man, protams, patīk barības ar lielu gaļas sastāvu, piemēram Barking Heads, arī visas dabīgās barošanas, bet manam sunim nekas tāds diemžēl neder. Droši vien, ja Happy Dog šķiet pieņemams variants un suns nav dikti alerģisks, var skatīties arī citas barības no Sensitive sērijas.

Aprilia
Ja viņš tāds izlaidīgs purns :) , tad noteikti nekad nevajag atstāt barību, lai stāv. Pasniedz ēdienreizē, ja uzreiz neēd, ņem prom, un katru reizi porcija lai ir tik maza, ka apēdot it kā gribētos vēl. Tas, lai rastos paradums izēst tukšu bļodiņu. Viens no maniem suņiem - franču buldogs - ir ar noslieci izlaisties ar ēšanu, īpaši tas tiek izmantots, kad atstāta pieskatīšanai kādai jūtīgākai dvēselei par mani, tad tiek laistas darbā visas iežēlinošās izteiksmes un izšantažētas bagātīgas piedevas - jo nevar taču dzīvnieciņš ēst pliku sauso barību :aizlaimes: Bet, saskaroties ar skarbo realitāti (=mani), visas poētiskās dīvainības tiek diezgan ātri aizmirstas un tiek secināts, ka plikai sausai barībai nav ne vainas.
Tiesa gan, tās iespaidīgās 5 čupas diennaktī man būtu skaidra norāde, ka šim sunim konkrētā barība slikti pārstrādājas un nav tā piemērotākā, pat neskatoties uz to, vai tur ir arī aizkuņģa problēmas vai nē, meklētu barību, kas der labāk, jo tas tiešām ir ļoti ļoti individuāli. Barība var būt lieliski piemērota vienam sunim un galīgi nederēt priekš cita.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Boulevard » 23 Mar 2016, 15:10

Aprilia
Pieaudzis suns normāli ēd 2 reizes dienā, ir, kurus baro arī tikai reizi dienā, bet, nu, tas šķiet drusku spartiski. Ja suns ēd gariem zobiem, tad tas var būt arī to 3 reižu dēļ.
User avatar
Boulevard
Puppy
Puppy
 
Posts: 275
Joined: 20 Feb 2014, 20:57

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby lauva » 25 Mar 2016, 13:28

kāds ir mēģinājis Nutrivet barību? Sastāvs liekas labs, cena ar, nevaru saprast, vai mēģināt vai nē.

INGREDIENTS: Chicken (min. 30%), Lamb (min. 11%), Turkey (min. 10%), Potato, Peas, Chicken oils and fats (min. 9%), Salmon (min. 5%), Dehydrated whole eggs (min. 4%), Dehydrated chicken (min. 4%), Dehydrated lamb (min. 4%), Proteins of dehydrated peas, Salmon oil (min. 3%), Beetroot pulp, Green beans, Sweet potato, Tomatoes, Apples, Alfalfa, Chicory root, Yeast, Fennel leaf, Lingonberries, Blackcurrant jelly, Vitamins and minerals, Dehydrated plasmaprotein, Poultry liver hydrolysate, Potassium chloride, Calcium carbonate, Fructooligosaccharides (FOS), Mannooligosaccharides (MOS), Taurine, Fucus vesiculosus extract (bladderwrack), Ascophyllum nodosum extract (rockweed), Yucca schidigera extract, Chondroitin sulphate, N-acetylglucosamine sulphate, L-Carnitine tartrate, Rosemary extract, Green tea extract.

EC additives: Tocopherol-rich extracts of natural origin
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests