Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Lapsa » 01 Feb 2010, 15:02

Mana pieredze ar DOGO ir visnotaļ pozitīva. Tā kā mūsu 6 gadu kopdzīves laikā ir izmēģinātas ap 20 dažādas barības, vislabākais efekts ir no DOGO. Lai cik dīvaini arī neliktos, novēroju, ka, jo dārgāka un "augstvērtīgāka" barība, jo graujošāks efekts uz suņa spalvu. Pieturēšos pie uzskata, ka DOGO ir Latvijas barība Latvijas krančiem.
:) :) :)
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby undd » 01 Feb 2010, 15:21

agich, nu vo, Minka ar teica, ka ungāru val., veikalā teica, ka ražotājs Itālija, pati uz pakas neskatījos, tad jau izpētīšu sīkāk, kad tikšu klāt : )

edit: nopirku, ražotājs Itālija
kas man pašai ne pārāk patīk, bet gan jau sunim no tā ne silts, ne auksts - baigi lielie graudi, zinu, ka ir suņi, kuriem tie lielie liekas pēē
bišķi iebēru bļodā, bet tā kā suns jau pirms tam bija paēdis, tad neko lielo interesi neizrādīja, bišķi tik nogaršoja, toties, kas man salikās dīvaini, par suņa paiku lielu interesi izrādīja mans sīkais kaķis un metās ēst kāru muti, lai gan pirms tam nekad vispār suņa paikai neviens no kaķiem klāt nav skāries, moš tas tās omega 3 dēļ :roll:

bet spainis gan smuks :mrgreen:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Snowhuskies » 01 Feb 2010, 23:15

Bet kā to varētu skaidrot- jo dārgāka barība, jo sliktāka spalva?
Mūsējie sākumā ēda heppy dog, ko izvēlējās no visiem hills, rojaliem un pat vibraciem
Snowhuskies
 

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Laura » 01 Feb 2010, 23:20

Manējie joprojām ēd Happy Dog. Esam izmēģinājuši dažādus variantus, bet šis izrādījās labākais. Kaut kur augstāk jau rakstīju, ka katram ir citas problēmas, kuras visas kopā notušēja šī paika. Esam mēģinājuši arī ar putrām, kas ātri apriebjas, gan ar konserviem (šito armiju neizbarot-ar labiem, nevis blubo). Manējie visu nedēļu ēd sauso, bet svētdienas ir svētku dienas - vistu kakli, liellopa atgriezumi, burkāni, kāposti un biezpiens. Pirmdien gandrīz neēd. Otrdien sukā iekšā visu!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Demix » 02 Feb 2010, 01:51

Zuks
Jāpamēģina būs mums arī tas Josers?!? :roll:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Lapsa » 02 Feb 2010, 08:18

Snowhuskies!

Slikta spalva nozīmē: Acana: matēta spalva, tāds iespaids, ka aplūzusi + dzeltenīgi zobi ļoti īsā laikā, RC: matēta, taukaina, saķepusi spalva, Hills: spalva spīd un laistās, bet ir ārkārtīgi sausa, blaugznas, kasīšanās.

Pat no Chapii ir labāks efekts, nekā no minētajām. Pārējās barības: spalva it kā spīdīga, alerģijas nav. No dažām barībām suns "izbalē" (Happy Dog), bet nekad neiegūst intensīvu krāsu.

Un tad pamēģinājām DOGO. Jau dažu dienu laikā, sunene sāka ļoti intensīvi spīdēt, pēc pāris nedēļām krāsa kļuva daudz intensīvāka. Pati spalva, glaudot, šķiet veselīgāka, matiņi izskatās nedaudz resnāki, nedaudz taukaināka, bet tikai tik, lai glaudot roka smuki slīdētu un neapķeptu ar "liekajiem taukiem", labāk ķemmējas - iespaids tāds kā man pašai pēc matu krāsošanas.

P.S. Man vienmēr bija licies, ka istabā dzīvojošiem/pie radiatoriem guļošiem suņiem izkrītošā spalva ir neizbēgama blakusparādība, bet DOGO ir atrisinājis arī šo problēmu - tagad krīt ārā pa kādai spalviņai, nevis visu cauru gadu vienmērīgi.
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Lapsa » 02 Feb 2010, 09:40

Mans barību TOP`s:

1. DOGO
2. Dog`s kennel favourite un ProNature
3. pārējās

Tas viss tikai vienam(!) sunim :)

Otra neēd neko citu kā RC. Tagad dodu mopšbarību (diētisko, uz paciņas uzzīmēts mopsītis) un viss OK.
User avatar
Lapsa
Baby
Baby
 
Posts: 70
Joined: 13 Jan 2010, 16:26
Location: Baile Átha Cliath

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Korland Rein » 02 Feb 2010, 11:40

Inese A wrote:Nu Gilpai ir vairāku veidu barība, mēs suņiem nedodam lētāko barību, cik zinu daži ņēma lētāko galu Dr. John un tad parādījās šīs blaknes.
Ja runājam par ražošanu un izmaksām, tad jebkuram pat mazam bērnam skaidrs, ka jo lielāks apjoms, jo lētākas ražošanas izmaksas :)

Problēmas suņiem bija dažādas, kā kuram..bet līdzīgas: atvemšana, locītavu košana, locītavu sastrutojumi, jēlumi, spalvas problēmas Un šie visi entie suņi ēda ne tikai dr.John, arī Gilpa Kennel, Junior, Sensitive, Super Value Mix. Tā kā vaina nebūs "lētajā" galā, bet gan pašā barības sastāvā..diemžēl! Un lai cik ineteresanti būtu - rotveileri nav tipiski alergiskie suņi! :roll:

P.S. Viens gados ne jauns suns no Gilpa Kennel joprojām nav atguvies...ārstējas un atrādās vetam joprojām...un te jau iet runa arī par likumsakarīgiem ārstēšanās izdevumiem 3 men. garumā! Otrs, kam bija tadi paši locītavu sastrutojumi tika sveikā ar 2 vizītēm un 50LVL... Pārējie nomainot barību, arī mani 5(!!!!) tika galā saviem spēkiem, bet patīkami tas visnotaļ nebija!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby pape1 » 02 Feb 2010, 11:43

Mēs mēģināsim Happy Dog, jo RC kaut kā neiet...
Image

Image
pape1
Baby
Baby
 
Posts: 53
Joined: 13 Jan 2010, 20:21

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby agich » 02 Feb 2010, 12:19

Lapsa , principā jau nekā neiespējama tajā nav, katram der kaut kas cits. Ir jau arī tādi kas ar čapī baro un priecājas, bet mēs visi taču lieliski zinam, ka tā ir draza kas ar laiku pavisam noteikti atstās sliktas sekas uz suņa veselību. 8-)
Katrā ziņā sliktu atsauksmju par dogo ir daudz vairak nekā labu. Tas, ka sunim barība neder un tas izpaužas kā alerģija, blaugznas, vai neveselīga spalva ir normāli. Bet, ja lielākajai daļai no kādas konkrētas barības rodas pamatīgas problēmas ar veselību, kuras pie tam pēc tam ir ilgstoši jāārstē, tad tas jau liecina par kaut ko krietni vairāk nevis tikai to, ka barība sunim neder.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Noise » 02 Feb 2010, 12:42

par Chappi - esmu dzirdeejusi no vairaakiem sunjiniekiem, ka taa, kas ir konservos, ir ljoti laba prieksh juutigiem veederiem.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby agich » 02 Feb 2010, 13:25

Es par krāsaino sauso. ;) Bet nu šaubos arī par to, vai tajos konservos ir kaut kas vērtīgs. Ja nemaldos, tad gaļa tur bija ļoti minimāls procents, šķiet, ka nebija pat 10% :D Paēdis suns gan jau būs un iespējams, ka viņam pat garšos, bet vai ir vērts tērēt naudu par konserviem kuros tikpatkā nav gaļas? :roll:
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Noise » 02 Feb 2010, 13:33

protams, man shkjiet, ka vai nebija 4%. bet runa bija par koliitiem un caurejaam, efekts taads pats, kaa daargajaam aarstnieciskajaam bariibaam.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Bak-tax » 03 Feb 2010, 21:09

Jautājums par Josera Lamb&Rice
Vai kautkur ir iespējams iegādāties arī mazākos iepakojumos??? Skatos majasmiluis.lv tur tikai lielie maisi...
Ieklīdu Rotu tēmā un paliku :shock: Gribu savam jaunākajam puikam pamēģināt!
Ilgi meklējām barību, kuru viņš ēstu un kautcik turētos formā- palikām pie RC, kuru šobrīd ēd ar gardu muti, iegādajoties caur audzētavu arī cena laba! Parasti pērkam lielos maisus, bet šo Joseru tomēr gribās vispirms pamēģināt- nogaršot!
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby agich » 03 Feb 2010, 23:58

Man šķiet, ka ir tikai lielie iepakojumi, vismaz nav sanācis nekur mazos redzēt. Jāmeklē kur uz svara pārdod, ja gribas nogaršot pirms lielo maisu pirkt. Mums te vienā zooveikalā ir, bet maza(2veidi) izvēle protams. Zinu, ka centrāltirgū Joserai esot kiosks, tur ir iespējams uz svara nopirkt un pagaršot laikam, ka visas.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Korland Rein » 04 Feb 2010, 09:51

agich wrote:Man šķiet, ka ir tikai lielie iepakojumi, vismaz nav sanācis nekur mazos redzēt. Jāmeklē kur uz svara pārdod, ja gribas nogaršot pirms lielo maisu pirkt. Mums te vienā zooveikalā ir, bet maza(2veidi) izvēle protams. Zinu, ka centrāltirgū Joserai esot kiosks, tur ir iespējams uz svara nopirkt un pagaršot laikam, ka visas.

Jā, Josera Basic līnijai nav citi iepakojumi kā tikai 20kg, bet Emotion līnijai ir 2 un 4kg maisi.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Kristala » 04 Feb 2010, 15:55

Korland Rein wrote:
agich wrote:Man šķiet, ka ir tikai lielie iepakojumi, vismaz nav sanācis nekur mazos redzēt. Jāmeklē kur uz svara pārdod, ja gribas nogaršot pirms lielo maisu pirkt. Mums te vienā zooveikalā ir, bet maza(2veidi) izvēle protams. Zinu, ka centrāltirgū Joserai esot kiosks, tur ir iespējams uz svara nopirkt un pagaršot laikam, ka visas.

Jā, Josera Basic līnijai nav citi iepakojumi kā tikai 20kg, bet Emotion līnijai ir 2 un 4kg maisi.

Nu es savai pagaidam arī pērku Josera Emotion Kids un es vinju pērku uz svara, mums liepajā sanak ka 1kg maksā 2.70Ls , ja ir iespēja iesaku pirkt sveramu nedaudz, jo ar Joseru mums bij tā ka nopirku pirmo 0.5kg-sveramo vinji bija tadi mazi apalji graudinji tos ēda normāli, gāju pirkt jau nākošo kg, bet vinjiem ta baribas forma ir 2 veidu un nopirku to pasu Josera Emotion Kids bet ar savadaku formu un nu suns uz vinju skatas , paris graudus pagarsoja un nekā need šo. Tā ka vajag pamēģināt kāda katram suņukam labāk garšo.
Image Image
User avatar
Kristala
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2010, 13:41

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Eta » 04 Feb 2010, 16:36

Par Joseru - mēs šobrīd lēnām sākam iemēģināt.. protams, kā jau ar visām paikām - ēd gariem zobiem. Priekš manis suņa vēlme ēst diemžēl vairs nav nekāds rādītājs, viņš labprātāk ēstu vienu sieru un sauso nemaz :D
Skatīsimies, kā spalva, vēders utt uzvedīsies, pagaidām sūdzību nav..
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Korland Rein » 04 Feb 2010, 20:58

Kristala wrote:Nu es savai pagaidam arī pērku Josera Emotion Kids un es vinju pērku uz svara, mums liepajā sanak ka 1kg maksā 2.70Ls , ja ir iespēja iesaku pirkt sveramu nedaudz, jo ar Joseru mums bij tā ka nopirku pirmo 0.5kg-sveramo vinji bija tadi mazi apalji graudinji tos ēda normāli, gāju pirkt jau nākošo kg, bet vinjiem ta baribas forma ir 2 veidu un nopirku to pasu Josera Emotion Kids bet ar savadaku formu un nu suns uz vinju skatas , paris graudus pagarsoja un nekā need šo. Tā ka vajag pamēģināt kāda katram suņukam labāk garšo.

:shock: :shock: :shock: Normāla Josera Kids cena ir 1.73/kg!!!!!!!!!!!!! Šai barībia granulas ir ka mazi lācīši.

Eta, a viņš tev uz visām barība tads?! Kāda ir suņā kondīcija pie šādas izvēlīgas dabas? Ja laba, tad jau nav ko utraukties. Manējie ir pamēginājuši Josera Festival, kucei, kas "ar gariem zobiem" ēdusi visu, šo it kā izrijot nenormālos ātrumos. Tā ir domāta izvēlīgiem suņiem.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Eta » 04 Feb 2010, 21:11

Korland Rein wrote:Eta, a viņš tev uz visām barība tads?! Kāda ir suņā kondīcija pie šādas izvēlīgas dabas? Ja laba, tad jau nav ko utraukties. Manējie ir pamēginājuši Josera Festival, kucei, kas "ar gariem zobiem" ēdusi visu, šo it kā izrijot nenormālos ātrumos. Tā ir domāta izvēlīgiem suņiem.

Jā, uz visām tāds.. Mums mājās tā - ieberam traukā dienas normu (nu tā aptuveni gan, es nemēru īpaši), divās dienās izēd.. Pie iepriekšējās paikas devām klāt gaļu, un nu ir plus kilo 5 kādi sunim.. :) Tagad gaļu uz laiku noņēmām, apvēlies pa daudz.. A tā ar spalvu viss daudz maz ok, kakas gan nepētu tā sirdīgi un nesalīdzinu no kuras paikas lielākas un no kuras mazākas :D
Un tagad jau es nemainīšu, kad šito maisu izēdīs, ja neizlīdīs kādas pumpas vai kas, var pamēģināt Festival, ja viņu tiešām tā liela :) Manējais, cik atceros, tikai vienreiz uzmetās paikai - BOSCH paraudziņam. Un TIKAI paraudziņam, kad paņēmām maisu, pēc 1 dienas sākās tas pats.. Nē nu, var būt, ja viņu vēl mazliet vairāk noslogotu, tad būtu vairāk izsalcis un ātrāk to bļodu izēstu, kaut neticās. Kad slodze bija makan lielāka (vasarā, kad es ar prieku eju ārā, ne šitajā aukstajā laikā), uzlabojumu ēšanas paradumos gan nebija.. Kaut kad sākumā, kad pie mums nonāca, ēda kā normāls suns.. Blakus produkti, tā pati gaļa un biezpiens ar nosit apetīti, kas pēc tāda sauso ēdīs? :D
Eta
Puppy
Puppy
 
Posts: 243
Joined: 13 Jan 2010, 14:28
Location: Bauska

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests