Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 17 Nov 2014, 15:42

ievish wrote:Linda B., es, kad baroju arī ar naturālo un iepērku lielāku daudzumu gaļas vai subproduktu, sadalu porcijās un sasaldēju. Pēc tam iepriekšējā dienā nākamās dienas vajadzīgo porciju izņemu no saldētavas un atkausēju. Tā gaļa paliek svaiga un nav jādomā, cik dienas kopš iegādes pagājis.

Tā pat jau ātri iziet.Būtu man viens taksis,bet man viņu ir četri.Tas ir aptuveni kilograms gaļas dienā.Pat tad,ja es nopirktu lielo saldētavu tikai suņiem-mēnesim es tur nesabāztu. Nu nekas,ir plānos savām vajadzībām pamēģināt trušus audzēt,tad jau pie svaigas gaļas tiks biežāk.Truši ātri vairojas :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby wolf-eyes » 17 Nov 2014, 20:20

Linda B. wrote: Nu nekas,ir plānos savām vajadzībām pamēģināt trušus audzēt,tad jau pie svaigas gaļas tiks biežāk.Truši ātri vairojas :D

Varbūt Tu varētu audzēt arī priekš manis? :jautri:
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Balta_Keita » 16 Dec 2014, 21:01

Kristiine wrote::jaut: Labdien, vai kāds kaut ko zin par Īru izcelsmes suņu paiku clinivet? kādas atsauksmes, u.t.t.
dusksenei sākās alerģija no vecās paikas, nolēmu mainīt

Uzprasīju draudzenei (viņa savējam Cane Corso dod Clinivet). Pamatoja izvēli ar to, ka salīdzinoši labs sastāvs pret cenu (arī gaļas procents diezgan augsts). Pirms gada ar pusi esot kādu brīdi atteikusies, jo bija problēmas ar kvalitāti. Kā viņai skaidroja, tad ražotājam bija problēmas ar fasētājiem - esot palicis mitrums maisā un kad atvēra, tad bija nedaudz baltas virsējās granulas. Tiesa gan piegādātājs bez nekādiem iebildumiem apmainīja pret jaunu iepakojumu. Bet pēc dažām reizēm sāka zust uzticība, jo cik gan tā var. Tomēr tagad viņu atkal pierunāja - Clinivet esot mainījuši ražošanas līniju. Izvēlējās atkārtoti, jo iepriekš rezultāti bija lieliski un ... nu jau pus gadu neliekot vilties. :aptracis: :aptracis:
Es gan pati pagaidām uzticīga citai barībai esmu... :estevisamilosu:
User avatar
Balta_Keita
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 16 Dec 2014, 17:49

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ievish » 18 Dec 2014, 09:45

Labs kopsavilkums (angļu valodā) par produktiem, ko pievienot sausajai barībai, ja ir tāda vēlēšanās: http://www.dogaware.com/diet/freshfoods.html
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby goldfinch » 04 Jan 2015, 17:18

Līga S. wrote:Tad nu neviļus radās viela pārdomām, bet patiešām kā suņinieki vēl DOSAF laikos iztika bez sauso barību bagātā klāsta :jaut: ?

Vārīja putras (auzu pārslas, putraimi, dažreiz rīsi), darzeņus lika klat,biezpiens, olas, studentu galerts :) , lētās asinsdesas bija tādas lielas, kefiru.
Pienācīgi trenēts, cilvēks var būt suņa labākais draugs.
goldfinch
Puppy
Puppy
 
Posts: 473
Images: 26
Joined: 22 Jan 2010, 19:41
Location: Ādaži

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ash » 04 Feb 2015, 17:43

gribēju pakonsultēties ar tiem, kas baro suņus gan ar sauso barību, gan ar gaļu + citiem gardumiem.
kā ir ar režīmu - vai ir būtiski ievērot piem. no rīta vienmēr gaļa, vakarā vienmēr sausā? vai sunim būs kāds ļaunums, ja piemēram 2-3 dienas ēd tikai gaļu, pēc tam 2-3 dienas tikai sauso?
otrs jautājums - ja baro tā daļēji ar sauso, daļēji ar gaļu - kā ir ar to ēdienkartes sabalansēšanu - vai jāseko līdzi tiem procentiem, cik muskuļgaļa, cik viss pārējais? vai tas būtu kāds ļaunums, ja vienu dienu ēd tikai piemēram pīļu sirdis, otru dienu tikai vistu kakliņus, trešo dienu kādu plaušu utml?

tāpat es domāju, kādu sauso tagad piemeklēt. iepriekš ēda parastu barību - pro plan, royal canin, hills, josera - viss ok. bet man gribētos kaut ko labāku. pamēģinājām vienu (sūtījām no UK) - to slikti ēda, bet man gribētos to suni dabūt drusku miesīgāku. pamēginājām Happy dog Sensitiv Irland- suns kasījās, un lai gan devu palielu porciju - brangāks nekļuva.
domāju - varbūt pamēģināt Nutra Gold tagad, bail riskēt pirkt lielo maisu, bet no mazā jēgas droši vien nebūs (happy dog arī sākumā paņēmu mazo maisu - to izēda un viss ok, kasīties sāka kad ēda lielo maisu)
es neesmu baigā uztura analīzes sepciāliste, bet izskatās ka vēl būtu vērts mēģināt Acana. kas vēl būtu tāds, uz ko vērts skatīties?
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby magnola » 05 Feb 2015, 08:10

Nezinu, vai sakrita, vai kā, bet mums ar to bezgraudu NG barību gadījās tā, ka ar zivi viss bija kārtibā garšoja, kažoks spīd , bet otru paņēmu ar pīli - dabūjām alerģiju pirmo reizi dzīvē, izmetās pumpas, sunis gandrīz bez vilnas palika! Tas notika apmēram mēnesi pēc barības lietošanas, tā arī maisu neesam izēduši, stāv....Varbūt bija par treknu? Bet pilnīgi pieļauju,ka sune vienkārši bija saēdusies kārumus no ciemiņiem, jo bija te pasākumi pa vidu, pēc kuriem visa problēma sākās. :jaut:
Pārgāju uz mazliet zemākas klases, tās pašas firmas barību Nutra Nugets - jērs+ rīsi, viss ir atgriezies normās, atkal spīdam , alerģijas nav.
Tāda , lūk, mūsu pieredze.
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ash » 05 Feb 2015, 08:36

es redz tieši no šī varianta baidos - ka eksperimentējot ar barībām varam tikt pie kādām problēmām. lai gan līdz šim suncis ēda zemākas klases barību un viss bija kārtībā (sunim jau tūlīt būs 4 gadi un barības esam mainījuši vairākkārt).
no otras puses - tomēr gribas dot sunim to labāko, jo uzņemtās pārtikas kvalitāte taču vistiešākajā veidā ietekmē veselību.
protams - barot tikai ar naturālo būtu vislabāk - bet tad mums jāmaina dzīvesveids, citādi praktiski to nodrošināt nevaru. + tomēr jau jāprot sabalansēt, lai neradītu kādu uzturvielu trūkumu. :aknee:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ElinaF » 05 Feb 2015, 10:22

Sveiki!
Kopš dzimšanas baroju ar Josera miniwell barību. Pēc sastāva redzu, ka tur ir kukurūza, ko daudzi izbrāķē, ka nav laba. Bet baidos arī tā krasi mainīt.
Viens gadījums, kad peitrūka barības pie ciemiņiem un tur Josera barība nepārdevās, tad pirku Nutra, bet arī ēda, pat ar lielāku azartu, jo tas taču kaut kas jauns un uzreiz garšīgāks :)
Tāpēc nezinu, vai mēģināt pāriet uz barību, kur nav kukurūza un kura tieši tā būtu?

Paralēli baroju ar naturālo barību divas reizes dienā - no rīta un vakarā. Trūkstošo viņa sev kompensē ar sauso barību.
Plus vēl suņu cepumi (šausmīgi garšo), kurus pati cepju,jo no veikalā krāsvielām pilnajiem kārumiem, viņai niez ausis.
Kaut kā tā mums iet!
ElinaF
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 08 Sep 2014, 15:24
Location: Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ievish » 05 Feb 2015, 10:40

ElinaF wrote:Sveiki!
Kopš dzimšanas baroju ar Josera miniwell barību. Pēc sastāva redzu, ka tur ir kukurūza, ko daudzi izbrāķē, ka nav laba. Bet baidos arī tā krasi mainīt.
Viens gadījums, kad peitrūka barības pie ciemiņiem un tur Josera barība nepārdevās, tad pirku Nutra, bet arī ēda, pat ar lielāku azartu, jo tas taču kaut kas jauns un uzreiz garšīgāks :)
Tāpēc nezinu, vai mēģināt pāriet uz barību, kur nav kukurūza un kura tieši tā būtu?

Paralēli baroju ar naturālo barību divas reizes dienā - no rīta un vakarā. Trūkstošo viņa sev kompensē ar sauso barību.
Plus vēl suņu cepumi (šausmīgi garšo), kurus pati cepju,jo no veikalā krāsvielām pilnajiem kārumiem, viņai niez ausis.
Kaut kā tā mums iet!



Ja sausā barība ir tik mazs procents no dienas devas (2x dienā naturālā), tad, manuprāt, nav ko īpaši iespringt par kukurūzu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby agrita » 05 Feb 2015, 19:27

Man abas meitenes nu jau gadus 3 ēd Josera miniwell, neko sliktu nevaru teikt. Arī jūtīgā Šēra, ļoti labi jūtas. Spalva spīd, kaka smuka, ēd labprāt.
Shera, Dharma

mans blogs- agrita
User avatar
agrita
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1668
Joined: 13 Jan 2010, 14:52
Location: Riga, imanta

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Māra » 29 Sep 2015, 10:39

Jāmodina šis topiks, jo man kļuvis aktuāls.

Mazliet pieredzes apmaiņai - atvedām Rūsu uz Latviju, viņš bija ēdis Four Friends līdz Latvijai, tā ka te tāda nav, pamazām pārgājām uz Barking Heads. Tiešām super barība, bet 6eur/kg nebija par šerpu tikai kamēr viņš ēda kucēna porciju, pēc tam sapratām, lai cik ekskluzīva un laba, jāmeklē lētāk. No Barking Heads jēra pārgājām uz Hills jēru kucēniem. Ne pārāk patika puikam (man gan patika :D) un tad nu iedevu Hills vistu (kucēnu) un to ēdam vēl šobaltdien, metot klāt i konservus, i biezpienu, krējumu, pienu, jēlu olu, jēlu gaļu... Bet pamatu pamats tomēr ir sausā.
Pirms pāris nedēļām audzētāja uzzināja, ka dodam Hills un sapūta vaigus - esot dikti nelāga tā paika un vēl jo vairāk - tur daudz sāls iekšā. Nu ok - tad nu ko tālāk? Mūs interesē super-uzbarojoša paika, lai mans kaulkambars nezaudē jau to pašu, kas nu viņam ir un tiek arī noskriets...

Šodien viņa atsūtīja linku, ka par katrām varītēm man jāatrod šāda - Sportman's Pride
http://www.sportsmanspride.net/. Skatos - tāda dzīvo Amerikā.
Varbūt kāds zin kur dabūt/pasūtīt, vai vēl labāk - atsauksmes un ir jau mēģināta?
Skatos, ka ir Amazon.com 20kg par gandrīz 60eur. Amazons tak nesūta ārpus USA? Nekad neesmu bijusi internetpasūtītājs pieredzējis, neko nezinu.
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Māra » 29 Sep 2015, 10:44

Uuuuuun, vai kāds ir redzējis, kur var dabūt šādu? :)

Image

Mūsu zviedru draugi dod suņiem un to kažoki ir kā zīds! Ak ak ak! Man ar tā vajag. :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Bafija » 30 Sep 2015, 10:01

Māra - Sportman's Pride ir laba barība, sensenos laikos novinnējām lielos maisus un apēdām ar gardu muti. Viņiem ja atceros ir šādi veidi :
Sportsman’s Pride Premium Adult
Sportsman’s Pride Maintenance Adult
Sportsman’s Pride Large Breed Puppy
Sportsman’s Pride Lamb Meal and Rice
Sportsman’s Pride Premium Puppy
Sportsman’s Pride Professional Formula
Pēdējo reizi redzēju Somijas i-neta veikalā gadu 5 atpakaļ un pagājšo gadu Helsinkos izstādē vienu maišeli, kurš visticamāk bija aizsēdējies no kādas vecas partijas. Diemžēl daudz labu barību vairs EU nevar ievest :( Man pietrūkst mīļais un the best forever "Eagle Pack"!
Nezinu vai tik viegli būs ko sadabūt no USA. Bet ļoti līdzīga pēc savas būtības ir ProPack. Tispiks amerkānis, man pirmais suns atbrauca ar paraugu un patiešām bija 1:1 ar šeit nopērkamo. Tagad gan nezinu vai nāk no ASV pa tiešo vai kkur pēc receptes ražo. Izplatītājas bija Sia Tropic
Hill's (lai man piedod fani) savā laikā tika saukts par sojas karali patiešām ir savilktas sejas cienīgs no audzētājas puses. Kad nav, tad nav!
Zoocentrs veikalos vēl šur un tur palikuši Diamon Pet foods orginal 100% amerikāņu maisi. Sastāvs ļoti līdzīgs ar SP. Var būt der?
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby IneseL » 30 Sep 2015, 10:36

Māra wrote:Jāmodina šis topiks, jo man kļuvis aktuāls.

Mazliet pieredzes apmaiņai - atvedām Rūsu uz Latviju, viņš bija ēdis Four Friends līdz Latvijai, tā ka te tāda nav, pamazām pārgājām uz Barking Heads. Tiešām super barība, bet 6eur/kg nebija par šerpu tikai kamēr viņš ēda kucēna porciju, pēc tam sapratām, lai cik ekskluzīva un laba, jāmeklē lētāk. No Barking Heads jēra pārgājām uz Hills jēru kucēniem. Ne pārāk patika puikam (man gan patika :D) un tad nu iedevu Hills vistu (kucēnu) un to ēdam vēl šobaltdien, metot klāt i konservus, i biezpienu, krējumu, pienu, jēlu olu, jēlu gaļu... Bet pamatu pamats tomēr ir sausā.
Pirms pāris nedēļām audzētāja uzzināja, ka dodam Hills un sapūta vaigus - esot dikti nelāga tā paika un vēl jo vairāk - tur daudz sāls iekšā. Nu ok - tad nu ko tālāk? Mūs interesē super-uzbarojoša paika, lai mans kaulkambars nezaudē jau to pašu, kas nu viņam ir un tiek arī noskriets...

Šodien viņa atsūtīja linku, ka par katrām varītēm man jāatrod šāda - Sportman's Pride
http://www.sportsmanspride.net/. Skatos - tāda dzīvo Amerikā.
Varbūt kāds zin kur dabūt/pasūtīt, vai vēl labāk - atsauksmes un ir jau mēģināta?
Skatos, ka ir Amazon.com 20kg par gandrīz 60eur. Amazons tak nesūta ārpus USA? Nekad neesmu bijusi internetpasūtītājs pieredzējis, neko nezinu.

Nu nezinu par to Barking Heads dārdzību... Ēdam jau 3. gadu, viennozīmīgi ļoti laba, vismaz manam suncim ar jūtīgo punci. Pirms tam ēdām Acana un Orijen, tās viennozīmīgi dārgākas, tā kā šī nav no dārgāko gala, bet kvalitatīva gan! Porcija arī nedaudz mazāka manuprāt, kā Orijenam bija.
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Robins » 30 Sep 2015, 16:10

IneseL wrote:Nu nezinu par to Barking Heads dārdzību... Ēdam jau 3. gadu, viennozīmīgi ļoti laba, vismaz manam suncim ar jūtīgo punci. Pirms tam ēdām Acana un Orijen, tās viennozīmīgi dārgākas, tā kā šī nav no dārgāko gala, bet kvalitatīva gan! Porcija arī nedaudz mazāka manuprāt, kā Orijenam bija.


Barība, kuras cena ir sākot no 5,4Eur/kg (18kg maiss = 97eur) tomēr skaitīsies no dārgā gala. Tas pats "viennozīmīgi dārgākais" Orijen maksā no 5,9Eur/kg. Acana ir lētāka.
Un, bez "manuprāt". Orijen dienas deva 40kg. pieaugušam sunim ir 300g. Barking Heads tādam pašam - 440 līdz 550. No personīgās pieredzes - mans suns (ap 20kg svara) gada vecumā apēda arī visus 800g, bet vienalga bija par tievu.

Te linki:
http://www.orijen.ca/wp-content/uploads ... EC2013.pdf
http://www.barkingheads.co.uk/feeding-guide/

Barking Heads noteikti ir ļoti laba barība, tomēr - dārga. Varbūt ir kāda vēl dārgāka, bet tā noteikti nav Orijen un Acana (ņemot vērā dienas devu).
(mēs pārstājām ēs BH, jo apnika. vairs negaršoja, un viss.)
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Dali » 01 Oct 2015, 09:00

Nezinu vai cenas mainījušās, taču man saņemtā info no ZooZone breeder kluba 2014.gadā: "ORIJEN ADULT 18,00kg iepakojums= cena Breeder Club biedriem 95,00€ ( 5,27€/ kg)"
Golden Retriever- a loving, gentle, calm and naturally intelligent dog that makes a reliable, pleasant, obedient and trustworthy companion. It is a hunting dog, but is also used as a therapy, guide, search and rescue dog.
golden.retriever@inbox.lv
User avatar
Dali
Puppy
Puppy
 
Posts: 482
Joined: 20 Sep 2010, 14:48
Location: www.golden-retriever.lv

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby IneseL » 01 Oct 2015, 09:34

Robins wrote:
IneseL wrote:
Barība, kuras cena ir sākot no 5,4Eur/kg (18kg maiss = 97eur) tomēr skaitīsies no dārgā gala. Tas pats "viennozīmīgi dārgākais" Orijen maksā no 5,9Eur/kg. Acana ir lētāka.
Un, bez "manuprāt". Orijen dienas deva 40kg. pieaugušam sunim ir 300g. Barking Heads tādam pašam - 440 līdz 550. No personīgās pieredzes - mans suns (ap 20kg svara) gada vecumā apēda arī visus 800g, bet vienalga bija par tievu.

Te linki:
http://www.orijen.ca/wp-content/uploads ... EC2013.pdf
http://www.barkingheads.co.uk/feeding-guide/

Barking Heads noteikti ir ļoti laba barība, tomēr - dārga. Varbūt ir kāda vēl dārgāka, bet tā noteikti nav Orijen un Acana (ņemot vērā dienas devu).
(mēs pārstājām ēs BH, jo apnika. vairs negaršoja, un viss.)

Iespējams, ka cenās ir kaut kas tagad mainījies (Barking Heads piemēram ir pēdējā gada laikā kļuvusi nedaudz dārgāka), varbūt Orijens un Acana kļuviušas lētākas ;), bet pirms 3 gadiem, kad pārgāju no Orijen uz Barking Heads, BH bija noteikti lētāka. (arī tagad redzu pēc cenas par kg;)). Par dienas devām - hmmmm- tās šajos linkos tiešām ir par labu Orijen, bet manuprāt konkrētajai barībai, ko mēs toreiz ēdām, nebija tik maza tā norma uz maisa rakstīta, tā kā ja tagad ir šāda barība arī pie mums nopērkama, nevis tikai ražotāja mājas lapā, tad jau protams Orijen sanāk lētāk uz barības vienību. Bet mums diemžēl nederēja... :
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Margo » 06 Oct 2015, 15:59

Bafija wrote:Māra -
Zoocentrs veikalos vēl šur un tur palikuši Diamon Pet foods orginal 100% amerikāņu maisi. Sastāvs ļoti līdzīgs ar SP. Var būt der?


Diamond barība tagad ir nopērkama šeit: http://www.zoocentrs.lv/sausa-bariba?fi ... rPrice=all

Un tagad ir liela atlaide un ļoti laba cena Nutra nuggetam: http://www.zoocentrs.lv/nutra-nuggets-p ... aktivitati
Margo
Baby
Baby
 
Posts: 64
Joined: 09 Sep 2012, 19:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby julika » 07 Oct 2015, 08:00

Var mēģināt skatīties barības arī iekš zooplus.de - tur ir tādas, kādas mūsu veikalos nemaz nepārdod.

Par Sportsman's Pride - nezinu, es sunim nedotu barību, kur pirmā vietā sastāva ir Chicken byproduct meal... un tālāk arī neka jēdzīga neredzu - rice, corn meal... Sorry, man tas atgadina Royal Canin pēc sastāva.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests