Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ash » 07 Oct 2015, 08:12

varu padalīties - kopš pavasara savu tievuli baroju ar Acana un beidzot sunim normāla kondīcija - kauli vairs neizspiežas un negrab skrienot. :kanepe: barība trekna, bet mums der. kakuči normāli, apetīte arī. salīdzināju ka cenas ziņā uz manu 17 - 18 kg suni mēnesī sanāk par 10 eur vairāk, kā iepriekš. esam apmierināti un šķiet ka pie šīs barības arī paliksim. :)
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Bafija » 10 Oct 2015, 09:44

julika wrote:Var mēģināt skatīties barības arī iekš zooplus.de - tur ir tādas, kādas mūsu veikalos nemaz nepārdod.

Par Sportsman's Pride - nezinu, es sunim nedotu barību, kur pirmā vietā sastāva ir Chicken byproduct meal... un tālāk arī neka jēdzīga neredzu - rice, corn meal... Sorry, man tas atgadina Royal Canin pēc sastāva.


Ir liels skaits suņu, kuri nepanes bezgraudu un mazgraudu formulas. Tomēr ASV ražotās barības no RC atšķiras kā diena pret nakti!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby julika » 12 Oct 2015, 19:57

Bafija wrote:
Ir liels skaits suņu, kuri nepanes bezgraudu un mazgraudu formulas. Tomēr ASV ražotās barības no RC atšķiras kā diena pret nakti!


Nezinu par ražošanu tik smalki, es skatos uz sastāvu. Es saprotu, kad rīsi un tauki ir kopā ar normālu gaļas %, bet kad pirmā vietā stāv blakusprodukti - es personīgi no tādām barībam izvairos. Tāpēc es brīnos - kāpēc jāsūta barību ar visai šaubīgo sastāvu, ja tepat pie mums var dabūt to pau Acana, Orijen, Platinum, Applaws, Barking Heads, Taste of The Wild... Man Kira šobrīd izēd pēdējo vinnēto Profine maisu - arī nevaru nosaukt par sliktu barību.
Es saprotu arī to, ka ne visi var atļauties pirkt dārgo barību, bet tad jau labāk nopirkt barību, kur gaļas sastāvs mazāks, bet vismaal ir norādīts, ka tur ir gaļa un cik tieši % iekšā.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 19 Dec 2015, 23:37

Sveiki suņu draugi :dejosuns: Jautājiens Labradoru īpašniekiem, ar kādu barību barojat savus mīluļus?...Stāvam uz barības maiņas slieksni, līdz šim barojam ar RC Labrador, bet čalis tādā alerģijā iedzīvojās, ka dabūjām sēdēt uz zālēm...protams sākumā vetam neticējām ka barības vaina, pasēdējam uz diētu...un kad palika labi atkal iedevām RC, un bāc ...viss atsākās :asaras:
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 20 Dec 2015, 16:22

Nav man labradora,taču suns paliek suns.Mana kompānija nu jau gadu ēd pēc prey modeļa un mainīt es šo lietu kārtību negrasos pavisam noteikti! Atrisina daudz problēmu,to skaitā alerģijas,mutes dobuma saslimšanas,lieko svaru.Sirsnīgi iesaku izskatīt šo variantu pirms iepērkat nākamo paku suņu "rolltonu".
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ievish » 20 Dec 2015, 18:58

Par to, ka suns ir suns, lai kāda būtu šķirne, pievienojos. Labradoram nebūt nav vajadzīga kaut kāda speciāla labradoru paika. Bet, ja nu gadījumā cilvēks nav gatavs pāriet uz naturālo barību, tad var sākt ar citu sauso pamēģināšanu. Ļoti bieži kukurūza mēdz būt alergēns, var pameklēt barību bez kukurūzas. Var paskatīties kaut kādas barības, kas skaitās alerģiskiem vai jutīgiem suņiem, tie sastāvi parasti ir tādi, kas cenšas populārākos alergēnus izslēgt. Bet, pirmkārt, jau vajadzētu sākt ar atteikšanos no RC. Dažādo RC barību sastāvi būtiski neatšķiras, turklāt tā ir paika ar ne to labāko sastāvu, kas maksā pārāk dārgi.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 21 Dec 2015, 23:38

Paldies par atbildēm.Nu galīgi uz naturālo vēl neesam gatavi pāriet, bet no RC noteikti ateiksimies. Izvēle vairāk krīt uz divām barībām, tās ir Carnilove vai arī Nutra Gold, šis abas barības ir arī pretalerģiskas, un sastāvs ar liekas tīri ok :jaa: Par NG šeit forumā ir daudz labu atsauksmju, bet par Carnilove pamaz info :neparliecinats: cik saprotu šis produkts laikam tik nesen ienācis LV tirgū.
p.s A kas tas par prey modeli? :huh:
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby lauva » 22 Dec 2015, 00:06

iečeko šo viewtopic.php?f=9&t=238 ir gan par prey, gan par Barf izstāstīts.
man sunim ar sačakarētu vēderu Nutra ļoti labi iet pie sirds, alerģiskā versija ar rīsiem un vistu. Ne gan Gold, bet Natura variants. nu jau gadiem ēd un kondīcija lieliska.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 22 Dec 2015, 21:53

lauva wrote:iečeko šo viewtopic.php?f=9&t=238 ir gan par prey, gan par Barf izstāstīts.
man sunim ar sačakarētu vēderu Nutra ļoti labi iet pie sirds, alerģiskā versija ar rīsiem un vistu. Ne gan Gold, bet Natura variants. nu jau gadiem ēd un kondīcija lieliska.


Jap iečekoju, tīri interesanta tēma...tā kā esmu forumā jauniņais, tad man te daudz interesantu tēmu ko palasīt :lasu:
Nutrai skatos tagat jauna barība parādījusies http://www.zoocentrs.lv/files/product/120/1442817090_nutra_gold_holistic_jaunas_formulas.jpg tobiš bezgraudu formula, tagat nevaru saprast kuru pamēģināt...veco Holistic līniju, vai šo jaunumu :neparliecinats:
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 22 Dec 2015, 22:59

Vēl joprojām nevaram izlemt, zinam ka mēģināsim uz pīli spiest, salīdzinaju sastāvus NG (jauno) http://www.petsaccessories.pk/product/nutragold-dog-food-duck-sweet-potato-2-25-kg/ un Carnilove, otrajam tas izskatās labāks, protams ja tas viss taisnība kas tur rakstīts:D http://primapets.lv/index.php?route=product/product&path=90_126&product_id=241
Vrb ir kāds viedoklis no malas, tīri pēc sastāva skatoties...es piem. tik skatos cik tur gaļas produkti, kas vēl būtu svarīgi skatīties?
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 22 Dec 2015, 23:42

Es te esmu iekarsis par daudz ar tām barībām :velnins: Iečekoju Platinum mājas lapu, bāc vai tas vispār var būt reāli???...tāds gaļas sastāvs barībai, un vēl melnās Ibērijas cūka :jautri: :jautri: http://www.platinum.lv/pnf/pf/sunu-bariba.html
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Māra » 22 Dec 2015, 23:51

n'beno wrote:Es te esmu iekarsis par daudz ar tām barībām :velnins: Iečekoju Platinum mājas lapu, bāc vai tas vispār var būt reāli???...tāds gaļas sastāvs barībai, un vēl melnās Ibērijas cūka :jautri: :jautri: http://www.platinum.lv/pnf/pf/sunu-bariba.html

Mani suņi neēda NEKO no gatavajām barībām. Tagad pasūtām Platinumu un - ēd. Pat rij. Ta jau kkas citādāk tur iekšā ir, jo nu garšo maniem izlepušajiem ļooti. :)
If salukis could talk, they wouldn't talk to us.
User avatar
Māra
Champion
Champion
 
Posts: 2585
Joined: 22 Jun 2014, 18:52
Location: Rīga.

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 23 Dec 2015, 00:20

Manam ar vislabāk garšoja RC, rija kā traks, bet redz kā beigās sanāca :huh: Tagat dodam ārstiecisko paiku to gan ar gariem zobiem...
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Henriete » 23 Dec 2015, 00:41

Man par Platinum arī labākās atsaukmes, mums iedeva notestēt maisiņu, suns ļoti gaidīja ēdienreizes. Barojam ar Bozita - arī šī labi iet iekšā, kažoks spīd un laistās, veselība laba.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ievish » 23 Dec 2015, 12:01

n'beno wrote:Es te esmu iekarsis par daudz ar tām barībām :velnins: Iečekoju Platinum mājas lapu, bāc vai tas vispār var būt reāli???...tāds gaļas sastāvs barībai, un vēl melnās Ibērijas cūka :jautri: :jautri: http://www.platinum.lv/pnf/pf/sunu-bariba.html


Melnā Ibērijas cūka ir mājas cūkas šķirne, tas nav nekas TĀDS ;)
Platinum barībai liels pluss ir ne tikai gaļas procents, bet tas, ka tā ir gatavota pēc tā saucamās cold pressing metodes, kamēr lielākā daļa citas pieejamās barības ir termiski vairāk apstrādātas (baking). Jo mazāk termiski apstrādātas sastāvdaļas, jo vairāk vērtīgo lietu.
http://www.allaboutdogfood.co.uk/dog-feeding-guide.php#cold_pressed

Mans suns pašlaik ēd Applaws, kur gaļa ir 75%, cena līdzīga kā Platinum, pērkam DEPO. Bet Applaws jāskatās, vai der. Ir dzirdēts, ka kādiem suņiem nav derējusi. Tā ir jādod mazāk kā RC, jo ir koncentrētāka. Ja iedod par daudz, suns var iedzīvoties caurejā (līdzīgi mēdz būt arī ar ACANA un ORIJEN).
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Alpina » 23 Dec 2015, 12:52

Manam sunim nepatīk applaws. Garšot - garšo, ēd labprāt, bet pūtās vēders un vēdera izeja arī nebija ok. Uz kādu laiku eksperimentus bijām pārtraukuši, bet tagad mēģināsim CarniLove. Izvēle tāda, jo meklēju treknu barību ar labu sastāvu, arī no citiem "šķirnesbrāļiem" labas atsauksmes.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 23 Dec 2015, 21:39

Nu nekad neticēšu kad kāda sausā paika satāvēs no 75% gaļas :medas: Daudz maz godīgs sastāva apraksts ir piem. Bozita...viņi vismaz atzīst ka frešš gaļas produkts sastāda tikai 4%-15%max...un domāju ka tas varētu būt tuvu realitātei.

Alpina-vēl viens plusiņš CarniLove, mēs liekas ar paliksim pie šīs.
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 24 Dec 2015, 13:09

Tā Carnilove,veicot barību pētijumu,kinoloģisko kursu ietvaros,godīgi sakot šķita vienīgā,kuru es būtu ar mieru dot saviem suņiem,par spīti tam,ka es esmu stingri par to,ka sunim būtu jāēd jēla gaļa un iekšas,un jāgrauž kauli.Tiešām sakarīgs sastāvs ar augstu gaļas procentu.Kas nav mazsvarīgi,ka tā gaļa ir kaltētā veidā,vismaz tai,kuru pētiju es bija 35% vistas gaļas miltu un 35% dehidrētas vistas gaļas,kas ir tiešām iespaidīgi!Cena gan :aknee: Laiku atpakaļ,pirms pievērsos raw barošanai gribēju šo paiku izplatīt,skatos,ka tagadējais izplatītājs uzskrūvējis cenu vairāk kā par 50% no iepirkuma cenas.Roka vairs neceltos pirkt,ja būtu jāpērk :kanepe:
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 27 Dec 2015, 14:41

Pēdējās nedēļas laikā esmu bijusi ļoti čakla un patulkojusi par raw barošanu,jo daži putniņi man žēlojās,ka latviski nekas neesot atrodams.Ja kādam šī tēma ir aktuāla,laipni lūgtum ievērtēt.Kritika arī ir vēlama,ja šķiet,ka kaut kas baigi trūkst,sakiet,skatīšos,ko varu darīt. animalsraw.jimdo.com

Kā arī,es labprāt saņemtu bildes ar jūsu raw ēdošajiem kaķiem un suņiem,ko pievienot galerijai.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby n'beno » 01 Jan 2016, 22:39

Linda B. wrote:Tā Carnilove,veicot barību pētijumu,kinoloģisko kursu ietvaros,godīgi sakot šķita vienīgā,kuru es būtu ar mieru dot saviem suņiem,par spīti tam,ka es esmu stingri par to,ka sunim būtu jāēd jēla gaļa un iekšas,un jāgrauž kauli.Tiešām sakarīgs sastāvs ar augstu gaļas procentu.Kas nav mazsvarīgi,ka tā gaļa ir kaltētā veidā,vismaz tai,kuru pētiju es bija 35% vistas gaļas miltu un 35% dehidrētas vistas gaļas,kas ir tiešām iespaidīgi!Cena gan :aknee: Laiku atpakaļ,pirms pievērsos raw barošanai gribēju šo paiku izplatīt,skatos,ka tagadējais izplatītājs uzskrūvējis cenu vairāk kā par 50% no iepirkuma cenas.Roka vairs neceltos pirkt,ja būtu jāpērk :kanepe:


Paldies Linda B. par info :jaa:
User avatar
n'beno
Baby
Baby
 
Posts: 17
Joined: 19 Dec 2015, 22:45

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests