Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby dacce » 16 Jan 2010, 14:06

Izmēģinātas ir gandrīz visas LV pieejamās barības, lielāko daļu varu ēst pati (arī Orijen), vai arī pumpas uz vēdera, vai blaugznas, kā nu no kuras. Šobrīd vēljoprojām ēdam Dogo+ aknas, nieres, liellopa gaļa, vistu rīkles, kefīrs u.c. Blaugznas nav, pumpas nav un ir ieguvusi smuku figūru, nav kauns cilvēkos iet, sak suni nebaroju. Dogos kāds, neatceros kas :oops: , rakstija, ka iespējams veikšot analīzes par šīs barības sastāvu. Mani tas varētu ļoti interesēt, jo nu drusku jau ir bailes, vai suni ar draņķi baroju :?
dacce
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 13 Jan 2010, 14:43

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby maksis » 16 Jan 2010, 15:21

dacce wrote: kāds, neatceros kas :oops:

link
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Gabe » 17 Jan 2010, 19:22

pašlaik mēs ēdam Iam`s. (sastāvā identiska Eukanubai) sūdzību pašlaik nekādu. sunim spalva spīd, vēdera izeja normāla un arī garšo. problēma, gan ka pēc Happy Dog palielajām devām, mums gribās vairāk nekā šai barībai norma. bet piebarojam ar šo un to klāt. :) un izrādās, ka mūsu "alerģiskais" suns, kuram no Hill`s un Happy Dog nealerģiskajām barībām bija pumpas un blaugznas, var ēst arī nealerģisko barību.
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby siicis » 17 Jan 2010, 19:55

Esam ēduši:
Nutra Gold kucēna vecumā - negaršoja, pēc 2 nedēļām nekādīgi nevarējām dabūt iekšā, kaķis ar pārstāja viņu ēst tiklīdz suns.
Hills bija ok kādu laiku-bet pēc tam ar nebija topā.
Eukanuba- šad tad der, bet nu nav tā ka suns ļoti gribētu.
Acana sport- patreiz mums garšo vislabāk.
Canidae ar zivīm - no sākuma ok, bet tagad pat pie bļodas neiet.
Mastery- neīpaši, pamēģinājām visādus veidus. ja nekas cits nav tad jau var arī ēst.
Profilum junior ēdam, bet baigi spalva krita ārā, bet ēst ēda.
Royal canin - negaršo.
Izskatās, ka laikam šobrīd paliksim pie Acanas sport ;)
User avatar
siicis
Puppy
Puppy
 
Posts: 435
Joined: 13 Jan 2010, 20:52
Location: Jūrmala

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby brex » 18 Jan 2010, 11:58

Mums suns no sakuma eda Profiliumu kuceniem (ko bija pie mammas edis), tad pargajam uz Specific lidz gada vecumam. beigas jau vairs negribeja est, un tad ari Specific 2009.g.s. uzleca cena, saka atkal est ar labu apetiti Profilimu (tagad ari ed to, svara verotaju formulu) :D. Pa visam pameginaju Ekubanu - ne seviski eda, kakas bija sausmiga zala krasa un apedas vairak ka Profiliums. Stav viens mazais maisins Orijen 6 zivis - tas kalpo par gardumiem pastaigu laika, jo nelaga zivju smaka ir loti saistosa :)

Par Hills - cena vienkarsi sausmiga, un tas dazas reizes, kad Cigis ized brala suna blodu, graudini naca ara nesagremota veida. Lai gan brala francitim Hills loti piemerota bariba.

Ja es butu loti cakla saimniece, tad parvaretu slinkumu un gatavotu sunim naturalo, tagad majas edienu dabun brivdienas.
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Wort » 18 Jan 2010, 15:05

Sveika visiem! Man rotveilera kucēns (tagad nepilni 8 mēneši) no pirmās dienas mājās (bija nepilni 3 mēn.) ēd Specific barību. (Kā man teica kucēna mammas saimniece, arī kamēr mammas vēderā bija - mamma ēda Specific, bet kad piedzima nedaudz Mera dog.)
Mums ieteica daudzi zinošie cilvēki šo barību (Specific) un mēs ne mirkli nenožēlojam. Vispār neko sliktu teikt nevaru - gan uzvedās, gan jūtās, gan izskatās, gan ēd lieliski. Vienīgais, ka pagaidam, joprojām ēdam kucēnu barību, kas atķirās no pieaugušo suņu barības sastāva (kā arī mūsu barība ir priekš milzīgo suņu kucēniem, arī sastāvs savādāks.) Līdz ar visu augstāk minēto, mums teica, ka mierīgi var barot ar šo kucēna barību pat līdz 1,5 gada vecumam. Tas jau atkal manā klātbūtnē bija strīds vet.ārstam ar kinologu, vai tiešām līdz 1,5 gadam? kinologs uzstāja, ka rotveileram tas būtu lieliski, tomēr vet.ārsts teica, ka nē, sastāvs nav paredzēts ēst tik ilgi... Un tagad arī nedaudz bail paliek, ka barību pieaugušiem suņiem var tik lieliski neēst +( Varbūt kādam ir viedoklis par šo tēmu?
Ja kāds man jautātu, kādu barību es iesaku, es noteikti ieteiktu Specific, bet tomēr noteikti, manuprāt, jāatcerās par katra suņa specifiku ;)
Wort
 

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby undd » 18 Jan 2010, 23:09

emm, runājot par Gilpu, visu cieņu Rinaldam un attieksmei, kura tiešām ir super, tomēr būtu labi, ja šajā jautājumā savas domas izteiktu tie, kuriem no Gilpas ir diezgan pamatīgas problēmas, un šis nav tas gadījums, kad vienam der, otram nē, jo cik zinu, problēmas ir ļoti daudziem savā starpā pazīstamiem cilvēkiem, un laikam jau sliktākais, ka alerģija neparādās ne pēc nedēļas, ne pēc mēneša, bet tikai pēc krietni ilga laika
es šajā sakarā izteikties nevaru, jo noēdām tikai vienu maisu, un, sunim, kurš principā nav alerģisks un jebkuru barību uzņem normāli, vismaz "neizrādot" nekādas blakus parādības, bija TĀDAS gāzes, ka ne aprakstīt, un nevis dažreiz, bet nepārtraukti gandrīz visas šīs barības ēšanas laiku, sākumā novēlu to uz - nu manam neder, bet zinot situāciju, spļauju pār plecu, ka sunim tās āprātīgas gāzes bija jau pašā sākumā, citādāk iespējams paliktu pie šīs paikas un sekas būtu daudz nopietnākas :roll:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Gabe » 18 Jan 2010, 23:20

Rinalda attieksme, piegāde tiešām pa pirmo. laikā, un ļoti laipni. žēl, ka barība nederēja.

bet, es savējai, viņu tikai divas ēdienreizes iebaroju. abās reizēs nu ĻOTI nedaudz klāt ierastajam Happy Dog, un abas reizes ēdienreizes tika atvemtas. pirmo reizi domāju, ka vienkārši kaut kas nepatīk. vai nav pierasts. pēc otrās reizes sapratu, ka šī barība tomēr nebūs mums. laikam, jau tagad jāpriecājās, ka šī reakcija parādījās uzreiz, nevis vēlāk ar daudz lielākām problēmām.
User avatar
Gabe
Puppy
Puppy
 
Posts: 138
Joined: 13 Jan 2010, 22:04

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Rotija » 18 Jan 2010, 23:36

Nu,jā,undd,laikam domāja mani,citus rotistus un ne tikai.
Jā,daudziem suņiem parādījās šīs barības nepanesība. Diezgan pēkšņi gan jēlumi uz kājām,gan kasīšanās krustu rajonā, gan locītavu košana. Mani suņi konkrēti Gilpu ēda 10 mēn.,lidz kas tāds parādījās. Sākumā es domāju,ka pēkšņi kāda blusa iemetusies un tapēc kasās,bet izmazgājot un apstrādajot suņus ar pretblusu aerosolu,nekas labāk nepalika. Kuce ļoti intensīvi kasīja krustu rajonu un koda priekšķepu locītavās.Un krustiem zem spalvas jau bija pamatīgi sakasītas vietas un sarkanīgi pleķi.Vienreiz pat pamanījās pāris minušu laikā izplēst sev visu spalvu apmēram 5cm diametrā. :( Redzēju arī citus pazīstamus suņus,kuriem uzmetušies pamatīgi jēlumi uz kājām.
Nomainijām barību uz Josera un visas kasīšanās kā ar roku noņemtas. Pagājušonedēļu kucei atkal pamēģināju iedot neizbaroto Gilpu un atkal tas pats - locītavu košana. :roll:
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby De Palma » 19 Jan 2010, 07:16

es neesmu mēģinājusi Gilpa un šis posts nav par šo barību.
Taču es nekad neeesmu varējusi saprast, kā barība, kas ievesta, tiek nogādāta līdz klienta durvīm (parēķiniet kādas izmaksas) var maksāt tik ļoti lēti. Un vēl noteikti izplatītājam taču tas atmaksājies ir. Es ptiešām domāju, vai nu barot ar augstākās kvaltātes sauso barību un, ja nevar atļauties, tad barot ar naturālo pārtiku un piedot klāt vitamīnus.
Suns taču nav miskaste, ka var grūst jebko, lai būtu lētāk - lielā daļā sausās barības ir pat tikai 4 % svaigas gaļas: svaiga gaļa sastāv no 80% ūdens (izlasīju vienā atsauksmē) - cik daudz no gaļas paliek šādā sausajā. Kas vēl ir šajā barībā? - man jautājums. :roll:
User avatar
De Palma
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 13 Jan 2010, 15:30

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Inese A » 19 Jan 2010, 09:35

Nu Gilpai ir vairāku veidu barība, mēs suņiem nedodam lētāko barību, cik zinu daži ņēma lētāko galu Dr. John un tad parādījās šīs blaknes.
Ja runājam par ražošanu un izmaksām, tad jebkuram pat mazam bērnam skaidrs, ka jo lielāks apjoms, jo lētākas ražošanas izmaksas :)
http://summersweetdonatella.webs.com
Image
www.nesalsti.lv
User avatar
Inese A
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1656
Joined: 13 Jan 2010, 14:09
Location: Sigulda

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Kristala » 19 Jan 2010, 22:32

Hm, nu mums ir gandrīz ta pat kā Siicis rakstīja, sākuma ēda Hills puppy, tad atteicās viņju ēst, tad pargajam uz RC-arī no sakuma ēda pēcāk vairs nē, tad pārgājām uz Nutra Nuggets Puppy ēda,ēda un viss apnika un pat uz to pusi neskatās, tagad nopirku otro kg vācu ražojumu Joserra puppy, bet arī šo no sakuma ēda ka nākas, bet tagad jau izskatās ka atkal būs liela problēma ar neēšanu, + papildus dodu vet. aptiekā pirktu papildbarību suņiem "Calci-Delice" tabletēs, šad tad rīsus, kefīru, dārzeņus, gaļu. Sunītei šobrīd 7 mēneši
Image Image
User avatar
Kristala
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 19 Jan 2010, 13:41

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Fency » 19 Jan 2010, 23:00

Es palasījos Gilpas sastāvu un secināju, ka to es saviem suņiem nedotu. ;) Lietojam Specific, esam apmierināti.
Pasaules bīstamākie zvēri ir cilvēki.
User avatar
Fency
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 13 Jan 2010, 19:39
Location: Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Noise » 20 Jan 2010, 00:14

Kristala wrote:Hm, nu mums ir gandrīz ta pat kā Siicis rakstīja, sākuma ēda Hills puppy, tad atteicās viņju ēst, tad pargajam uz RC-arī no sakuma ēda pēcāk vairs nē, tad pārgājām uz Nutra Nuggets Puppy ēda,ēda un viss apnika un pat uz to pusi neskatās, tagad nopirku otro kg vācu ražojumu Joserra puppy, bet arī šo no sakuma ēda ka nākas, bet tagad jau izskatās ka atkal būs liela problēma ar neēšanu, + papildus dodu vet. aptiekā pirktu papildbarību suņiem "Calci-Delice" tabletēs, šad tad rīsus, kefīru, dārzeņus, gaļu. Sunītei šobrīd 7 mēneši


nu te vareetu buut gadiijums, ka gaida ko labaaku :P es ar Popsi arii no saakuma njeemos, tas apniik, to need, nu tagad eed, ko dod, nu jaa, konkurence arii ir :P
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby sunupuika » 20 Jan 2010, 09:26

Mūsu pieredze ar sauso ir tāda, kad sākumā ēdām Hills, to ko ieteica audzētava, bet pēc tam radās problēmas ar vēdera izeju un vets mums pateica, kad šī barība mums ir pa treknu. Atveselojamies edos Specific un tagad atradām savējo Happy Dog-supreme NEUSEELAND. Tikai varu pateikt visu to labāko, pat suns iemācījies ēst kraukšķus vienus pašus. ;)
Image
User avatar
sunupuika
Puppy
Puppy
 
Posts: 193
Joined: 13 Jan 2010, 14:49

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby GuGu » 20 Jan 2010, 21:43

Es gan tomēr gribētu apgalvot, ka nav tādas barības pasaulē, kas der VISIEM suņiem, tāpēc mēs te varam diskutēt, cik uziet, nopelt kādu barību, ja tā nav derējusi tieši savam sunim, taču vajag atcerēties, ka citi suņi ēd to pašu dažu nopelto Gilpu ar brangu apetīti, turklāt, tieši šo barību lietojot, tiek novērstas iepriekšējās problēmas. Zinu kādu cilvēku, kura hiperalerģiskais mopsis ēd Gilpu, un nekad vairs nav novērotas nekādas alerģijas. ???? Turklāt ar Gilpu ir izauguši visi slavenās audzētavas Gorska Fantazja pasaulslavenie suņi - tad nez no kā viņi ir ieguvuši tik perfektu eksterjeru? Šo barību ēd arī Lietuvas audzētavas, kā arī Latvijas suņi, kas ir izstādēs augstu novērtēti un ieguvuši Crufts kvalifikāciju, par alerģijām te vispār nevar būt ne runas - tādu nav. Varbūt vajag aizdomāties mazliet dziļāk - no kurienes rodas tik ļoti alerģiski suņi - tas ir selekcijas rezultāts, un audzētājiem pie tā vajadzētu piedomāt, nevis uzreiz vainot kādu konkrētu barību.
Ja iet runa par bezmaksas piegādēm - izvadājot arī citas preces, barība tiek aizvesta pa ceļam, bez īpašiem liekiem izdevumiem - tad kāpēc vēl prasīt no klienta piegādes maksu? Un, ja cena liekas par lētu, nav problēmu - var jau uzlikt 300 % uzcenojumu, likt reklāmas televīzijā, sponsorēt visas izstādes pēc kārtas, kā to dara RC, bet neaizmirstiet, ka par to maksājiet jūs, un jūs pat nenojaušat, kāda ir RC pašizmaksa - jūs maksājat par mārketingu, nevis augstu barības kvalitāti.
GuGu
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 15 Jan 2010, 11:18

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Fency » 20 Jan 2010, 22:52

GuGu wrote:par alerģijām te vispār nevar būt ne runas - tādu nav. .


Pārdrošs apgalvojums ;)

GuGu wrote:Ja iet runa par bezmaksas piegādēm - izvadājot arī citas preces, barība tiek aizvesta pa ceļam, bez īpašiem liekiem izdevumiem - tad kāpēc vēl prasīt no klienta piegādes maksu? Un, ja cena liekas par lētu, nav problēmu - var jau uzlikt 300 % uzcenojumu, likt reklāmas televīzijā, sponsorēt visas izstādes pēc kārtas, kā to dara RC, bet neaizmirstiet, ka par to maksājiet jūs, un jūs pat nenojaušat, kāda ir RC pašizmaksa - jūs maksājat par mārketingu, nevis augstu barības kvalitāti.


Pašreklāma- laba lieta (nekā personīga) ;)
Pasaules bīstamākie zvēri ir cilvēki.
User avatar
Fency
Baby
Baby
 
Posts: 69
Joined: 13 Jan 2010, 19:39
Location: Rīga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby undd » 20 Jan 2010, 23:11

pašreklāma vai nē, tomēr šitam gan piekrītu

GuGu wrote:Un, ja cena liekas par lētu, nav problēmu - var jau uzlikt 300 % uzcenojumu, likt reklāmas televīzijā, sponsorēt visas izstādes pēc kārtas, kā to dara RC, bet neaizmirstiet, ka par to maksājiet jūs, un jūs pat nenojaušat, kāda ir RC pašizmaksa - jūs maksājat par mārketingu, nevis augstu barības kvalitāti.


tas, protams, automātā nenozīmē to, ka davai tagag pērkam visas barības, kuras maksā tikai dažus padsmit latus, jo nekāda atšķirība ar dārgajām nav, bet pa lielam, cenu tiešām nosaka augstāk minētais
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby elīna » 20 Jan 2010, 23:28

emm, gugu, es īsti nesaprotu ko tu gribi pateikt? tad jau gandrīz vai sanāk, ka šai sadaļai nav jēgas - diskutēt nedrīkstam, teikt, ka kāda barība varbūt tomēr nav tik laba nedrīkstam, slavēt kādu citu arī nedrīkstam,m? un nav tā, ka visam pie vainas ir nemākulīga selekcija. ja manam sunim nekad ne no kā nav bijušas alerģijas un te pēkšņi nopērku barību x un sunim puse vilnas izbirst un caurumus sev miesā izkasa, zini, es tiešām domāšu, ka tomēr barība vainojama! un ja vēl dzirdēšu tādas pašas atsauksmes no vēl 10 cilvēkiem... nu man tas liekas normāli, ka, pirms mēģināt kādu jaunu barību, cilvēks painteresējas par atsauksmēm no citiem...
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Demix » 20 Jan 2010, 23:31

Ir jāskatās stipri individuāli,nav iespējams noteikt labāko un sliktāko barību,katram savs,to pašu Dogo daudzi ēd un nav nomiruši :lol: Tāpēc jau šeit diskutējam!!!Reklāma un mārketings tiešām uzliek savus +/- % 60 cenai,tas droši!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests

cron