Mužīgais jautājums - labākā barība

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby magnola » 28 Oct 2014, 14:25

Mēs esam pieveikuši pirmo maisu NG grain free , sunim kāre uz šo barību nav mazinājusies, tas mani izbrīna, viņai tā barība vēl joprojām garšo! Tā nekad mums nav vēl bijis! :aptracis: Sanāk esam "13 ar kapeikām" kg apēduši pusotrā mēnesī. Zipai spalvas kondīcija ir vienreizēja, spīd un laistās kā ievaskota. Vairs nav manīti purkšķīši, un "klucīši" arī normāla izmēra, nekādu alerģisku izpausmju arī nav. Man un manai pekai patīk, pagaidām neko nemainīsim. 8-)
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ash » 28 Oct 2014, 16:59

mēs dabūjām nomēģināšanai Markus Mühle NaturNah barību http://www.allaboutdogfood.co.uk/dog-fo ... e-naturnah
nevarētu teikt, ka mani neapmierina līdzšinējā barība, tomēr paskatoties salīdzinājumu, nodomāju, ka varbūt ir laiks kaut ko mainīt:
http://www.allaboutdogfood.co.uk/compar ... s-pro-plan
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby katrinite » 05 Nov 2014, 10:00

Labdien!
Man ir labradora kucēns, 3 meneši.
Izdomājām nomainīt barību - apēda 1 maisu Calibra jērs ar rīsiem un jūtu, ka cieta kaka puikam palika. Es kka skatos uz Brit Care. Un bāzē pie Origo ta vienmēr pieejama. Varbūt kādai no jums ir pieredze ar šo barību, un gribētos uzzināt jūsu viedokli.
Paldies!
katrinite
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 05 Nov 2014, 09:25
Location: Riga

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby hanzietis » 11 Nov 2014, 10:28

vārītu gaļu var dot haskijam?
hanzietis
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 11 Nov 2014, 10:27

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ievish » 11 Nov 2014, 11:17

hanzietis wrote:vārītu gaļu var dot haskijam?


Jā, var. Bet kāpēc gaļa ir jāvāra?! Sunim visvērtīgākā ir svaiga gaļa. Un sunim nekaitē pat tad, ja tā ir viegli iestāvējusies. Suņa organisma īpatnība - ļoti spēcīga kuņģa skābe, kas ļauj ēst maitu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Līga S. » 11 Nov 2014, 11:45

Uz tēmas nosaukumu gribas atbildēt: Labākā barība - naturālā barība

Kāpēc pārsvarā lielākā daļa suņu īpašnieku izvēlās sausās barības? Vai tiešām nav iespēju nodrošināt pilnvērtīgu uzturu sunim no dabīgiem produktiem (+ veterinārās aptiekās nopērkamiem vitamīniem)?
User avatar
Līga S.
Baby
Baby
 
Posts: 64
Joined: 27 Jul 2011, 07:11
Location: Stopiņu novads

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ievish » 11 Nov 2014, 12:02

Līga S. wrote:Kāpēc pārsvarā lielākā daļa suņu īpašnieku izvēlās sausās barības? Vai tiešām nav iespēju nodrošināt pilnvērtīgu uzturu sunim no dabīgiem produktiem (+ veterinārās aptiekās nopērkamiem vitamīniem)?


Tiem, kuriem tuvumā ir tirgus, ir iespējams. Ne visiem šāda iespēja ir. Turklāt sausā ir ērtāk, nav jārēķina, jādomā, ir vieglāk paņemama līdzi, ja ar suni braukā pa izstādēm, sporta pasākumumiem vai vienkārši ceļo. Turklāt neteiktu, ka informācija par sabalansētu dabisko pārtiku ir vienkārši pieejama un jebkuram saprotama. Arī liela daļa vetārstu "skalo smadzenes", lai klienti pirktu sauso barību. Un gan jau ka vēl virkne faktoru, kas liek cilvēkiem izvēlēties barot ar sauso.
Last edited by ievish on 11 Nov 2014, 12:33, edited 1 time in total.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby čība » 11 Nov 2014, 12:15

Līga S. wrote:Uz tēmas nosaukumu gribas atbildēt: Labākā barība - naturālā barība

Kāpēc pārsvarā lielākā daļa suņu īpašnieku izvēlās sausās barības? Vai tiešām nav iespēju nodrošināt pilnvērtīgu uzturu sunim no dabīgiem produktiem (+ veterinārās aptiekās nopērkamiem vitamīniem)?


Ir iespējams nodrošināt, bet tas prasa zināšanas. Esmu izlasījusi gana daudz materiālu, bet vēl arvien man nav pilnīgas skaidrības un 100% pārliecības par dabīgo barošanu. No dabīgās barošanas gan es atbalstu tikai RAW, ne kaut kādu putru vārīšanu, jo tas gan nav nekas labāks par sauso barību.

Savukārt RAW ir ierobežota barošana to iemeslu dēļ, kuri jau minēti - mēs daudz ceļojam, braukājam un suņi vienmēr ir līdzi.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Līga S. » 11 Nov 2014, 12:44

Paldies meitenes par atbildēm :labipadarits:

Vaicāju, jo ir dzirdētas daudz runas par dažādām slimībām, arī audzējiem suņiem un kaķiem. Vetārsti stāsta, ka tā kā tagad, nekad nav bijis - aknu un nieru problēmas jauniem dzīvniekiem, dažāda veida audzēji un t.t.. Kādreiz suņi, kaķi kas nodzīvo līdz padsmit gadiem ir bijis normāli, tagad jāsakot: "OOOO, jau 12 gadi?". Nu un attiecīgi protams, kā par iemeslu dažādām kaitēm, tiek vērsta uzmanība uz sausām barībām. Pat ārzemēs lielo audzētavu īpašnieki pārejot uz naturālo barību.
Tad nu neviļus radās viela pārdomām, bet patiešām kā suņinieki vēl DOSAF laikos iztika bez sauso barību bagātā klāsta :jaut: ?
User avatar
Līga S.
Baby
Baby
 
Posts: 64
Joined: 27 Jul 2011, 07:11
Location: Stopiņu novads

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby čība » 11 Nov 2014, 13:14

Līga S. wrote:Vetārsti stāsta, ka tā kā tagad, nekad nav bijis - aknu un nieru problēmas jauniem dzīvniekiem, dažāda veida audzēji un t.t.. Kādreiz suņi, kaķi kas nodzīvo līdz padsmit gadiem ir bijis normāli, tagad jāsakot: "OOOO, jau 12 gadi?"


Vetārsti, kuri ir tagad, pa lielam vairs tomēr neatceras kā bija agrāk. Turklāt agrāk suns nomira - nomira, reti kuru tas uztrauca. Bet par tiem, kas dzīvoja ilgi - runāja, jā. Turklāt jāņem vērā arī citi apstākļi, kurus mēs nevaram ietekmēt - starojumi, gaiss utml. Aknu un nieru problēmās pārsvarā vainojamas lētās barības.
Pie šķirnes dzīvnieku mūža garuma tomēr ir liela daļa vainas ir selekcijā.
Par cilvēkiem daudz runā, ka vainīgs ir stress. Pie visādām problēmām. Un tā ir taisnība. Sunim ir tieši tāds pats stress un arī tas ir vainojams.

Cik daudz no tā var ietekmēt

Bet, protams, barot dabīgi - vislabākais variants. Bet ne katrs to var atļauties - vairāk laika un zināšanu ziņā. Es, piemēram, esmu arī pret sintētiakajiem vitamīniem, kuri nopērkami aptiekās - priekš kam tādi jādod?! Ja jau dabīgi, tad dabīgi - visu var atrast dabīgā pārtikā :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby eldberg » 11 Nov 2014, 15:06

hanzietis wrote:vārītu gaļu var dot haskijam?

šī lietotāja vienīgais mērķis piereģistrēties bija lai ieliktu parakstu ar reklāmu ;) (dzēsta... mēnesī tādus nodzēšu 2-3...)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby seila » 11 Nov 2014, 18:39

čība wrote:Es, piemēram, esmu arī pret sintētiakajiem vitamīniem, kuri nopērkami aptiekās - priekš kam tādi jādod?! Ja jau dabīgi, tad dabīgi - visu var atrast dabīgā pārtikā


Cik saprotu te domāti augļi/dārzeņi? Atrast ta var, bet cik dabīgi tas ir, ja visa pārtika pilna ar e-vielām? Vai sunim drīkst dot tos veikala dārzeņus, kas neskaitāmas reizes apstrādāti ar ķimikālijām? Ne katram ir savi lauki.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby čība » 11 Nov 2014, 18:51

seila wrote: Ne katram ir savi lauki.


Ir bio veikali :kanepe:

Bet es, ja godīgi, gribēju tikai pateikt to, ka visur var atrast kur piesieties un kas slikts.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Ligita555 » 11 Nov 2014, 19:34

ievish wrote:
hanzietis wrote:vārītu gaļu var dot haskijam?


Jā, var. Bet kāpēc gaļa ir jāvāra?! Sunim visvērtīgākā ir svaiga gaļa. Un sunim nekaitē pat tad, ja tā ir viegli iestāvējusies. Suņa organisma īpatnība - ļoti spēcīga kuņģa skābe, kas ļauj ēst maitu.

:par:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Linda B. » 11 Nov 2014, 20:13

Nedēļu ēdām dabīgi,jo paika gāja uz beigām,ko es protams,pamanīju tad,kad jau deg un vēl vajadzēja,ko atstāt,lai varu pāriet(uz tās pašas firmas citu formulu,šī izrādījās par treknu)uz jauno.Kurjers uz manu galu ved tikai pirmdienās,tad nu nedēļu dzīvojām uz dabīgo pārtiku.Nav viegli.Ja būtu viens suns,varbūt,bet 4,baigais kvantums visa kā iziet.Uztaisiju vairāk,lai nav katru rītu jādomā,ko dot,pēdējā porcija jau bija sākusi glumēt un ost.Un tas,ka nav pārliecības vai tur ir viss,ko vajag.Rakājos netā un atradu vetārsta veidotu grāmatu ar receptēm.Un arī interneta variantu ar receptēm,bet tādas dīvainas šķita,viss ir "cooked" un visās receptes ir sardīnes tomātu mērcē.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby ievish » 12 Nov 2014, 09:15

Linda B., es, kad baroju arī ar naturālo un iepērku lielāku daudzumu gaļas vai subproduktu, sadalu porcijās un sasaldēju. Pēc tam iepriekšējā dienā nākamās dienas vajadzīgo porciju izņemu no saldētavas un atkausēju. Tā gaļa paliek svaiga un nav jādomā, cik dienas kopš iegādes pagājis.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby čība » 12 Nov 2014, 10:13

ievish wrote:Linda B., es, kad baroju arī ar naturālo un iepērku lielāku daudzumu gaļas vai subproduktu, sadalu porcijās un sasaldēju. Pēc tam iepriekšējā dienā nākamās dienas vajadzīgo porciju izņemu no saldētavas un atkausēju. Tā gaļa paliek svaiga un nav jādomā, cik dienas kopš iegādes pagājis.


Man ir atsevišķa saldētava suņa gaļai, bet vienalga neteiktu, ka ilgam laikam pietiek. Ja es barotu tikai RAW - uz tirgu būtu jārauc krietni biežāk kā vēlētos...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Demix » 13 Nov 2014, 00:53

magnola wrote:Mēs esam pieveikuši pirmo maisu NG grain free , sunim kāre uz šo barību nav mazinājusies, tas mani izbrīna, viņai tā barība vēl joprojām garšo! Tā nekad mums nav vēl bijis! :aptracis: Sanāk esam "13 ar kapeikām" kg apēduši pusotrā mēnesī. Zipai spalvas kondīcija ir vienreizēja, spīd un laistās kā ievaskota. Vairs nav manīti purkšķīši, un "klucīši" arī normāla izmēra, nekādu alerģisku izpausmju arī nav. Man un manai pekai patīk, pagaidām neko nemainīsim. 8-)

O,jā,mums arī ļoti patīk! :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby Kristiine » 13 Nov 2014, 13:31

:jaut: Labdien, vai kāds kaut ko zin par Īru izcelsmes suņu paiku clinivet? kādas atsauksmes, u.t.t.
dusksenei sākās alerģija no vecās paikas, nolēmu mainīt
Kristiine
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 13 Nov 2014, 13:03

Re: Mužīgais jautājums - labākā barība

Postby magnola » 13 Nov 2014, 13:36

Demix wrote:
magnola wrote:Mēs esam pieveikuši pirmo maisu NG grain free , sunim kāre uz šo barību nav mazinājusies, tas mani izbrīna, viņai tā barība vēl joprojām garšo! Tā nekad mums nav vēl bijis! :aptracis: Sanāk esam "13 ar kapeikām" kg apēduši pusotrā mēnesī. Zipai spalvas kondīcija ir vienreizēja, spīd un laistās kā ievaskota. Vairs nav manīti purkšķīši, un "klucīši" arī normāla izmēra, nekādu alerģisku izpausmju arī nav. Man un manai pekai patīk, pagaidām neko nemainīsim. 8-)

O,jā,mums arī ļoti patīk! :jaa:

Mēs tagad ar pīli ēdam, garšo tāpat kā tā ar zivi :)
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

PreviousNext

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests

cron