Ādas pavada

Grooming and Feeding of Dogs

Ādas pavada

Postby fedelta » 03 Dec 2013, 21:07

Sveiki visiem,

Šodien pamanīju, ka mūsu neilona pavada sāk pamazām deformēties. Šodien apsvēru iespēju pirkt ādas pavadu, tikai man rodas daži ajutājumi:
1.cik ādas pavada ir izturīga?
2.vai viņa nedils, nepārtrūks vai kā citādi nebojāsies jau pēc pāris pastaigām?
3. cik apmēram maksā laba ādas pavada, jo cik skatījos dinozoo cena svārstās no 8 - 14 ls, negribētos, ka beigās samaksāju diezgan lielu summu, a pavada pāris nedēļas tik kalpo.
4.kam būtu jāpievērš uzmanība pērkot ādas pavadas? Vienkārši jau 3 reizes esmu iegrābusies pērkot brezenta un neilona pavadas, gribētos tomēr, lai kādu laiciņu nebūtu jādomā kādu tad tagad pirkt, jo cenas pavadām brīžiem šokē :soks: , tāpēc gribu nopirkt vienu, labu un ilgam laikam.
Sunim piemīt skaistums bez iedomības, spēks bez uzpūtības, drosme bez nežēlības un visi cilvēka tikumi tikai - bez grēkiem...
Image
Image
User avatar
fedelta
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1536
Images: 25
Joined: 13 Aug 2013, 21:47
Location: Jelgava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ādas pavada

Postby pixy » 03 Dec 2013, 21:17

Es Keli nopirku pavisam parastu Trieras ādas pavadu, kad viņa bija kucēns. Šoruden nejauši atstāju pēc treniņa parkā :( . Keli nu galīgi nav tas mierīgākais suns pasaulē, tā, ka pavada patiešām bija izturīga. Tagad atkal nopirku Trieras, tikai ar vairākiem āķiem, lai var gan katru suni savā galā pieāķēt, gan vienam izveidot dažāda garuma pavadu pēc vajadzības. Apmēram šādas - http://triera.lv/data/file/cat/Leather_ ... mage4.html. Trierai vispār ir laba kvalitāte un normālas cenas, īpaši, ja pērk izstādē. Bet arī Depo var piemeklēt, patiesībā var aizbraukt uz viņu veikalu, tur, cik zinu, ir vislētāk. Par veco neatceros, cik samaksāju, bet jaunā Ķīpsalas izstādē man ļoti liekas, ka maksāja 7 latus.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ādas pavada

Postby Maija_Dakota » 03 Dec 2013, 22:00

piekrītu par Trieras ražoto ādas (mākslīgā?) pavadām - izturīgas, lētas. mēdz pastiepties, sarkanas krāso saskaroties ar ūdeni, bet parastai ikdienai ļoti piemērotas.

lielākais plus ādas pavadai ir tas, ka tā nededzina, ja tiek parauta, kā tas mēdz būt ar brezentu vai neilonu.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: Ādas pavada

Postby Vendeta » 03 Dec 2013, 22:05

Manējiem ir šādas: http://triera.lv/data/file/cat/Leather_Leads/page/image13.html , ar dzeltenā metāla karabīni - ļoti izturīgas, iekšpusē - sintētiskā aukla, ārpusē - mīksta āda, ērti turēt rokā, neslīd. Pirku izstādē, maksā ap 8-10 Ls (atkarībā no garuma).
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Ādas pavada

Postby julika » 03 Dec 2013, 22:32

Maija_Dakota wrote: sarkanas krāso saskaroties ar ūdeni

es šita iegrābos :launigs: nezināju un atklāju tikai tad, kad izgāju ar suni ārā lietainā laikā.

tā kā labāk pirkt citu krāsu vai ņemt tādu pavadu, kurai abas puses ir gludas.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Ādas pavada

Postby seila » 04 Dec 2013, 00:30

Manuprāt, ādas pavadas ir izturīgas, taču ne pītās. To mums suns vienā rāvienā saplēsa ieskrienoties.
Un īpaša uzmanība būtu jāpievērš karabīnei, labi, ja to veikalā var pārbaudīt - piestiprināt pie āķi un parausīt, lai redzētu cik stingri turās.
User avatar
seila
Junior
Junior
 
Posts: 988
Images: 0
Joined: 22 Feb 2012, 16:37

Re: Ādas pavada

Postby Linda B. » 04 Dec 2013, 02:13

Nu mums viena tāda ādas pavada iet jau tūlīt 8 gadus.Nopirku omes sunītim,kad tas bija kucēns,kalpo vēl šodien,protams,nav vairs gluži simpātiska pēc skata,bet savu funkciju veic godam.Arī manējās staigā pie ādas pavadām,nezinu gan kāds ražojums,bet dārgas noteikti nebija,jo atceros,ka pirku visas 3 uzreiz un es noteikti nepirktu 3 pavadas pa 8Ls,domāju,ka tik dārgu pavadu es vispār nepirktu.Šķiet bija kaut kāds Latvijas ražojums.Kalpo normāli,laikam gads jau būs riņķi,nekādus bojājumus nekur neredzu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Ādas pavada

Postby pixy » 04 Dec 2013, 07:59

LIndaB, ādas pavadas cena lielākajā mērā atkarīga no tās platuma - Taviem takšiem noteikti nevajag tik platu pavadu kā maniem ziloņiem. Tā, ka garai un platai ādas pavadai cena ap 7-9ls nav daudz :) . Man ļoti patīk tās apaļās Trieras pavadas, tāda tipa kā Vendetas linkā, viena dāvināta gaida, kad Habī paaugsies, ļoti skaista, pēc pasūtījuma. Jā, starp citu, Trierā var arī izdarīt pasūtījumus un viņi uztaisīs tieši tādu kā kārojas.
Maija_Dakota wrote: ādas (mākslīgā?) pavadām
Man tomēr liekas, ka tā ir īstā āda.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Ādas pavada

Postby Rotija » 04 Dec 2013, 08:52

Atkarīgs kādam sunim (lielam/mazam) tā ādas pavada nepieciešama. Tad arī jāskatās, cik lielu slodzi tai būs jātur. Rotam ar Trieras pavadu diez cik ilgi neizvilks. :viltigs:
Mums gan daudziem ir sūtītās no UA ādas pavadas, bet tagad jau līdzīgas var iegādāties arī LV. Galvenais,lai pavadai nebūtu nekādas savienojuma vietas ar kņopēm vai ko tādu. Pavadai jābūt visai vienai veselai. Un galā pie pašas karabīnes sapītai, ko pats var atpīt un nomainīt karabīni, ja nepieciešams. Karabīnei ar,protams,uzmanība jāpievērš - lai neļurkājās, ir taisna un stingra. :jaa:
Visādi citādi LABA ādas pavada kalpos ļoti ilgi un labi,tapēc arī cena ir pietiekami augsta. Sākumā var būt uz tausti pacieta, bet ievalkāsies un paliks mīkstāka.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Ādas pavada

Postby ash » 04 Dec 2013, 09:18

man pieredze ar divām ādas pavadām.
pirmo nopirku, kad suns bija vēl kucēns. nezinu kas par ražojumu, bet pavada nebija diez ko plata, kucēnam jau smagu, garu un platu nevajag. bet kalpoja godam kā rezerves pavada līdz šai vasarai, kad garā neilona pavada bija palikusi mājās un paņēmu šo ar domu piesiet suni (jo draugiem toja jauktenītis un nez kāpēc viņi ar manu suni ļoti slikti saprotas :kanepe: ), tad nu viens uzrāviens toja virzienā un pavada pie kniedes bija pušu.
otra pavada triera ražota, ar dubulto šuvi. ļoti izturīga un patīkama (patīkamāka kā neilona). nedomāju, ka to mans suns sarautu. lai gan viņš būtībā raujas tikai kad aizbraucam uz kursingu, ikdienā pavadu nevelk. kad braucam ar velo, tad izmantoju neilona pavadu, kas ir komplektā ar iemakutiem.
no bērnības atceros, ka bija veca ādas pavada, kas kalpoja visiem suņiem, kas pie mums mitinājās - gadus 10 jau nu noteikti nokalpoja. un vēl tagad vecāku mājas verandā karājas uz āķīša, kaut nav vairs neviens lietotājs.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Ādas pavada

Postby Creme de la Creme » 04 Dec 2013, 09:22

Laba ādas kaklasiksna nevar maksāt lēti (ja runājam par īstu, labi apstrādātu ādu). Man ir viena kaklasiksna par kuru es samaksāju teju 30 ls. Kvalitatīva āda, dubulta (virspusē biezāka āda, iekšpusē - plānāka, mīkstāka). Siksnai gan bija oriģināli (roku darbs) dekori, tāpēc arī tāda cena. Siksnu pirku laikam 2006 gadā. Vēl jorprojām izskatās kā jauna.
Bet man ir arī mazāka (pirku mazajam puikam) Trieras ādas siksniņa. Arī ar ādas ''oderīti''. Šādas siksnas ir krietni izturīgākas. Varētu būt ka maksāja 6-7 ls.

Es labāk samaksāju dārgāk un nopērku kvalitatīvāku siksnu ilgākam laikam.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Ādas pavada

Postby peecis » 05 Dec 2013, 14:36

mazliet netēma, bet dienā, kad braucu pēc suņa, depo nopirku uz metriem tirgotās lentas garajai un īsajai pavadai, maksā laikam daždesmit santīmus metrā, karabīne laikam zem 50 santīmiem. nezinu kas ir jādara, lai to saplēstu :D

joprojām ja komanda "blakus" nestrādā tā, kā gribētos, kabinu pavadu, otrs gals velkas pa zemi un vajadzības gadījumā kopā ar komandu uzkāpju uz pavadas, tāpēc slapjā laikā tās gals kļūst dubļains, bet izžūstot visa draza nobirst. īsta āda izmirkstot kļūst elastīga un staipās, kā arī ilgāk žūst un pēc vairākkārtējas izmērcēšanas būtu ar ko jāapstrādā.
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: Ādas pavada

Postby acerbis » 11 Dec 2013, 19:20

Man rotam jau 6 gadus ir Triera ādas pavada un izskatās, ka kalpos vēl ilgi. Pirms 6 gadiem maksāja 8Ls. Vienīgais, ka šī pavada ir ar divām kārtām. Tādas izstādēs tirgošanā neesmu viņiem vairs redzējusi, ja nu vienīgais uz vietas bāzē ir.
User avatar
acerbis
Puppy
Puppy
 
Posts: 203
Images: 0
Joined: 15 Jan 2010, 15:19


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests

cron