Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Grooming and Feeding of Dogs

Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby JanisP » 28 Dec 2013, 15:26

Sveiki, nesen esmu pieņēmis ģimenē bīglu kucēnu (mans pirmais suns) (jau iet 4. dzīves mēnesis sunim) un šobrīd ir būtisks jautājums par viņa kopšanu, jo pirmkārt pārējiem ģimenē izteikti nepatīk viņa smaka un otrkārt, draudzene jūk prātā no spalvām visapkārt. Respektīvi, mans jautājums ir kādi ir jūsu ieteikumi bīglu suņu kopšanas līdzekļiem (un iespējams aizsarglīdzekļiem?), tai skaitā kādas ķemmes, sukas vai jebkādi citi papildlīdzekļi ir vajadzīgi optimālam rezultātam :) Uzreiz pateikšu, ka līdz šim tam neesmu pievērsis pietiekamu uzmanību, bet vēlos labot situāciju, turklāt tā pamatīgi, lai sunim būtu veselīga, spīdīga spalva, nebūtu nepatīkamas smakas (es pieņemu, ka 'suņa smaku' pavisam laikam nelikvidēt) un maksimāli samazinātu spalvu kalnus visur kur suns ciemojas :)

Papildus jautājums, kas radās meklējot visādus kopšanas līdzekļus internetā - vai kāds lieto suņu smaržas/dezodorantus un vai tie tiešām dod kādu labumu?

Liels paldies!
JanisP
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 28 Dec 2013, 15:16

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby LindaS » 28 Dec 2013, 17:57

Komplekss jautājums,atbildēšu,kā cilvēks ar vet zināšanām ļoti vienkāršos vārdos..pārējie droši,ka papildinās.
1)Barība- dodiet kvalitatīvu barību jau tagad,no tās būtiski atkarīga gan spalvas,gan vēdera izejas kvalitāte,daži suņi ir ļoti jūtīgi uz barībām- tā teikt- ko ēd, to kak... un arī spalvas krīt čupām. Nomainiet uz profesionālo barību kucēniem,pēc tam jāskatās tālāk,vai nevajadzēs uz " ādai" sēriju.
2)Izmazgājiet suni ar dzīvniekam atbilstošu šampūnu- suns nav kaķis,kas laiza sevi un visu ielaiza sevī :) suni mazgājot ādiņa attīrās,izklausās,ka nekad neesat to darījuši,tādēļ ir pēdējais laiks. Lūgums izmantot tikai dzīvniekiem paredzētos līdzekļus(ir gan šampūni,gan balzāmi), jo cilvēku sērija ir ļoti stipra un no tiem jūsu problēmas var tikai augt(precīzāk- āda var iekaist,mati krist vairāk)
3)Regulāri,kas nozīmē max 2 reiz nedēļā pastaigas laikā izķemmējiet suni ar tam atbilstošu ķemmi, pieņemu,ka tas varētu būt " gumijas cimdiņš' tipa ķemmīte,bet to jums pateiks bīglu forumā,kāda ir bīgliem piemērotākā.Nopirksiet vienu ķemmīti,visam mūžam pietiks.

Ar šo darbību veikšanu spalvu krišanas apjomam vajadzētu samazināties līdz normāliem apmēriem, protams,jāņem vērā sezonalitāte- pavasaris/rudens krīt vairak,tad visai dzīvai radībai mainās kažoks. Ja suns dzīvo dzīvoklī,tad spalvas(precīzāk- suņiem ir mati,spalvas ir tikai putniem ;) ) kritīs visu gadu mazos apjomos.Un iedursies kā mazas adatiņas mēbelēs mīkstajās, apģērbā...nu visur :) ar to jāsadzīvo,bet nevajadzētu būt,tā,ka tad kad kasiet suni- viņam paliek pliks laukums un uz grīdas parādās vesela čupa matu. Ādai zem matiņiem jābūt veselīgai,ne sārtai un ne iekaisušai zonāš(skat. vēderu,padusītes...visur jābūt bez iekaisuma).Ja ir- tad tur ir kāds iekaisuma process šā kā tā.
Var padot vitamīnus ziema tie visiem noder,atkal jāsaka-suņu vitamīnus!ir piedevas kā zivju eļļa tieši spalvai, vetaptiekās jums ieteiks. Pirms tam atgādinu,ka sunim jābūt attārpotam,tas pats par sevi saprotams,jo parazīti iekšā šos procesus neveicina protams.
Un pacietību :) :rej:
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby JanisP » 28 Dec 2013, 18:52

Paldies par atbildi :) Nav tik traki, suni baroju ar Advance profesionālo barību un arī mazgāju ar suņu šampūnu apm reizi 2 nedēļās. :) Man laikam vajadzēja nedaudz precizēt, ka nav tā, ka viņš būtu dikti smirdīgs vai spalva (mati :) ) traki neveselīga, tādas pamatlietas es cenšos ievērot, vairāk jautājums bija tieši par to, lai 'dziļāk' iebrauktu šajā lietā, tas ir - vispareizākā ķemme, suka, 'smaržīgākais' šampūns, papildus kkādas lietas, par kurām neesmu pat iedomājies (nu, piem tas ko jau jautāju par suņu smaržām), tāpat arī (ko neminēju) cik bieži viņu vajadzētu mazgāt, sukāt utt. Piemēram šobrīd mazgāju viņu ar šampūnu kurā ir aloe vera, bet, man galīgi nepatīk, gribu mainīt uz kādu citu, jo man šķiet tieši pēc mazgāšanas viņš drīzāk paliek smacīgs :D un tad respektīvi, veikalos piedāvājums ir milzīgs un nav ne jausmas kurš tiešām būtu tas "īstais" un atkal nav iegrābiens (saprotu, ka tas kkādā mērā ir subjektīvi).

Man personīgi problēmas ar viņa aromātu nav, bet, kā jau teicu, pārējiem ģimenē (mums paaudžu paaudzēm nevienam suns nekad nav bijis) baigi cērtas nāsīs, tā ka, ideālā variantā gribētu atrast zelta vidusceļu, kad sunim ir labi un arī apkārtējiem nav jāraud :D
JanisP
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 28 Dec 2013, 15:16

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby LindaS » 28 Dec 2013, 19:10

Manā pieredze ir bijis stafs(kas arī īsspalvains) un protams- dažādi sastaptie tūkstoši suņu -saku kā ir- īsspalvaina suņa smaku normālā vidējā temperatūrā nebūtu jājūt, īpaši,ja suni tiešām regulāri mazgājiet(reizi 2 nedēļās ir baigi okei). Iebāžot degunu matos- nav jājūt nekas. Smaržot nedaudz pēc suņa var suņa vietiņa,dīvāns,kur viņš guļ, vieta,kur ēd...utt...Bet nevar būt tā,ka ienākot telpa jut,ka tur ir suns vai vēl sliktāk- suņa smakas dēļ jāver vaļā logs.
Protams,kā dzīva radība tas elpo,izdala gāzes, nu nebūs tā kā iepriekš,taču tiešām suņa esamību dzīvoklī pie jūsu kopšanas nevajadzētu just.
Ir balzāmi,kas lieliski arī smaržu pēc vannas,tos meklē suņu frizētavās,man tāds bija jorkam, suns smaržoja kā maijpuķe vēl kādu nedēļu, taču maksāja arī :soks: tas saucās profesionālā kosmētika(vetklīnikās,dažos zooveikalos). Varu atliet man litrīgā pudele gan shampoo,gan balsam,varbū manīsiet atšķirību :)
Ir arī suņu smaržas un pat nagu lakas,tādus brīnumus pārdod veikalā Lilly Pet Boutique.
Sukāt jā,nu 1 reiz nedēļā ir baigi okei, katru dienu nebūtu nepieciešams,apvienojiet to ar pastaigu,tad mājās būs mazāk matu.
Kas vēl?
Smaržas,šampūni tas ir gaumes jautājums deguniem, lietderīgi ir patusēt ar citiem suņiniekiem, cik lasīju šeit bīglu biedrība cieša,viņi noteikti pakonsultēs klātienē,vai jūsu suns smird vai tikai jums tā liekas, un ar kādiem līdzekļiem efektīvāk kopt. :)
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby Robins » 28 Dec 2013, 22:53

Nekad nevienu savu bīglu biežāk kā reizi pusgadā neesmu mazgājis (un parasti tas sakrīt ar izvārtīšanos maitā vai līdzīgu atrakciju), arī par citiem nezinu, kas mazgātu biežāk - un kaut kā arī neviens nesmird. Varbūt tur arī tas triks... Smaržas medību sunim - nebija ienācis prātā. Vēl tik jāizdomā, kur papiļotkas satīt, tad būs pavisam glīši.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby Linda B. » 29 Dec 2013, 04:06

Nedomāji,ka mazgāt suni 2x mēnesī ir baigi okei.Es gribētu teikt,ka tas ir baigi ne-okei un pat iespējams par iemeslu spalvas krišanai,jo suni tomēr iesaka mazgāt ne biežāk kā reizi trijos mēnešos,lai neizbojātu dabīgo pH līmeni ādā.Iespējams kucēna spalva mainās uz pieaugušo un tāpēc tā birst.
Spalvai iesaku zivju eļļu un paipalu olas.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby gunele » 29 Dec 2013, 11:41

Vai pēc mazgāšanas suns tiek izžāvēts, nevis apslaucīts , bet tiešām izžāvēts? Garspalvainajiem tas ir obligāts pasākums, lai vilna nesasustu un nesāktu smakot. Savu garspalvaino kolliju mazgāju pēc iespējas retāk, gadās, ka nav mazgāts pat ilgāk par pusgadu. Ar ķemmēšanu tiek nodrošināta vilnas attīrīšanās, neviens nekad nav teicis, ka suns smako, bet ir šķirnes, kuras jāmazgā bieži, to jums varētu pateikt paši bīglu saimnieki, cik bieži vajag vannot medību suni, kuram pēc būtības nekāda smaka nevar būt.
gunele
Puppy
Puppy
 
Posts: 148
Joined: 06 Mar 2010, 17:46

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby Ligita555 » 29 Dec 2013, 12:43

Robins wrote:Nekad nevienu savu bīglu biežāk kā reizi pusgadā neesmu mazgājis (un parasti tas sakrīt ar izvārtīšanos maitā vai līdzīgu atrakciju), arī par citiem nezinu, kas mazgātu biežāk - un kaut kā arī neviens nesmird. Varbūt tur arī tas triks... Smaržas medību sunim - nebija ienācis prātā. Vēl tik jāizdomā, kur papiļotkas satīt, tad būs pavisam glīši.

:par:
User avatar
Ligita555
Junior
Junior
 
Posts: 719
Joined: 14 Jan 2010, 21:53
Location: Zolitūde

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby Kriste » 29 Dec 2013, 13:18

Bīglam tiešām nevajadzētu ikdienā dikti "smaržot", ja vien viņš nav ticis mitrumā... Bet pie tam pilnībā izžūstot, smakai būtu jāpazūd.
A ar spalvu - tā ir mūžīgā īsspalvainu suņu problēma. Spalva vairāk vai mazāk kritīs vienmēr - ar to ir jārēķinās. Pēc pieredzes - vislabāko spalvu un mazāko "spalvkriti" var iegūt pārejot uz BARF barošanu (sabalansēta "dabīgā" barība)... Neviena profesionālā barība nav ļāvusi iegūt tādu efektu un tik lielisku spalvu... Kā arī atrast labāko ķemmi (labas atsauksmes par furminatoru), ko izmantot vismaz 2x dienā ;).
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby Bafija » 29 Dec 2013, 13:53

No malas izskatās, ka te patiesībā nav nekādas problēmas ar suņa smaržu vai kopšanu. Tā vien liekas, ka problēma ir tīri psiholoģiska. Mājinieki nav gatavi dalīties ar savu laiku, telpu, uc. tādēļ meklē iemeslus savai neapmierinātībai.
Paņemot suni ir jārēkinās, ka tam būs suņa smarža - kurai šķirnei vairāk, kurai mazāk. Pirms suns ienāca ģimenē, tas bija jāuzzin visiem.
Spalvas - tikai dažas šķirnes to nemet. Diemžēl bīglveidīgās adatas ir /bija/būs. Nu jau būs vesels gads pagājis, kā mūsu kurchārs pārcēlās uz dzīvokli, bet "adatas" gan joprojām ir atrodamas pa visu māju.
Regulāra kažoka ķemmēšana to daudzumu samazina, bet regulāra nepamatota mazgāšana pasliktinās gan spalvas kvalitāti, gan ādas ph līmeni.
Var būt suni var ierobežot un nelaist visās telpās. Ķemmēt ik dienas ar mīkstu suku vai gumijoto cimdiņu. Ja mazais kucēns patiešām izteikti smird, tad tas ir jāatrāda vetam, kā arī vajadzētu konsultēties ar audzētāju. Var būt pie vainas kāda slimība.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Ieteicamie produkti suņa spalvas kopšanai

Postby Rona » 30 Dec 2013, 17:53

JanisP wrote:Sveiki, nesen esmu pieņēmis ģimenē bīglu kucēnu (mans pirmais suns) (jau iet 4. dzīves mēnesis sunim) un šobrīd ir būtisks jautājums par viņa kopšanu, jo pirmkārt pārējiem ģimenē izteikti nepatīk viņa smaka un otrkārt, draudzene jūk prātā no spalvām visapkārt. Respektīvi, mans jautājums ir kādi ir jūsu ieteikumi bīglu suņu kopšanas līdzekļiem (un iespējams aizsarglīdzekļiem?), tai skaitā kādas ķemmes, sukas vai jebkādi citi papildlīdzekļi ir vajadzīgi optimālam rezultātam :) Uzreiz pateikšu, ka līdz šim tam neesmu pievērsis pietiekamu uzmanību, bet vēlos labot situāciju, turklāt tā pamatīgi, lai sunim būtu veselīga, spīdīga spalva, nebūtu nepatīkamas smakas (es pieņemu, ka 'suņa smaku' pavisam laikam nelikvidēt) un maksimāli samazinātu spalvu kalnus visur kur suns ciemojas :)

Papildus jautājums, kas radās meklējot visādus kopšanas līdzekļus internetā - vai kāds lieto suņu smaržas/dezodorantus un vai tie tiešām dod kādu labumu?

Liels paldies!


Nu nezinu, mēs jau no mazotnes iemācījām sunim nekāpt gultā un problēmas ar "lielo spalvu daudzumu visapkārt", tā pat kā ar ļoti izteikto suņa smaku it visur nav un nebija. Jā varbūt laikā, kad spalva mainās to ir vairāk, bet nav tik traki. Suņa smaku vismaz es jūtu tikai tad, kad suni kārtīgi izbužinu vai izķemmēju, bet varbūt vienkārši esmu pie tās jau pieradusi...
User avatar
Rona
Puppy
Puppy
 
Posts: 300
Images: 0
Joined: 30 Oct 2013, 12:54
Location: Rīga


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests

cron