Sausā vs RAW/BARF

Grooming and Feeding of Dogs

Sausā vs RAW/BARF

Postby Doggyy » 21 Jan 2014, 20:43

Kā labāk (veselīgāk) barot suni ar sauso vai pēc RAW/BARF? Jeb kā jūs barojat?
Image
Doggyy
Baby
Baby
 
Posts: 20
Joined: 20 Jan 2014, 20:37

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby julika » 21 Jan 2014, 20:49

Viennozimīgas atbildes nav, tā ir tāda tema, par kuru diskutē un cepās :jautri:

es personīgi pieturos pie viedokļa, ka ar naturalo paiku barot veselīgāk, bet ērtāk - ar sauso. Pati baroju ar sauso + dodu gaļu ik pa laikam
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby ievish » 21 Jan 2014, 21:03

Labāk un sunim garšīgāk/interesantāk ir RAW/BARF. Sausā ir saimnieka ērtībai un nav jādomā, vai barība ir sabalansēta (ar nosacījumu, ka tiek barots ar kvalitatīvu sauso), kā arī ērti, ja sunim jādod ēst ārpus mājas. Ar dabīgo barojot, ir jāpiedomā, lai suns tiktu pie visām vajadzīgajām barības vielām, vitamīniem un minerāliem, mājās jābūt normālai saldētavai, it īpaši, ja suns liels, kā arī jābūt iespējai iegādāties kvalitatīvu gaļu un subproduktus, bet var aizmirst par zobu aplikumiem (ar retiem izņēmumiem), nav jāsatraucas par barības sastāvu (kas gan slēpjas zem "meat meal"?), var izslēgt potenciālus alergēnus, ko satur lielākā daļa sauso barību, suns ne tikai ēd, bet trenē žokļa, kakla u.c.muskulatūru, un droši vien, ka vēl ko aizmirsu...
Es baronlju 50/50 - no rīta gaļa/subprodukti, vakarā sausais + kauli, kaltējumi našķiem un izklaidei.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby pixy » 21 Jan 2014, 21:05

Katram pašam jāizdomā - izlasi visu, ko vari atrast, izdari savus secinājumus un pieņem lēmumu. Te jau ir vesela čupa tēmu par šo jautājumu. Un RAW/BARF neietver sevī visu barošanu, kas nav sausā, tās ir ļoti precīzas sistēmas, ar sabalansētu ēdienu, pie kam katra gana atšķirīga. Ja ir runa vienkārši par barošanu ne ar sauso, labāk to tomēr nosaukt par "mājas ēdienu" vai ko tādu. Tas ir pavisam cits variants, kas jāizskata atsevišķi no RAW un BARF.
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby julika » 21 Jan 2014, 21:17

Hm, vai tad nebija tā, ka sauso jādod kā pirmo un dabīgo paiku vakarā, jo gremošanas process atšķiras?
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby ievish » 21 Jan 2014, 21:20

Jā, atšķiras, bet, ja starp abām maltītēm ir gana daudz laika, neredzu problēmu. Dabīgā sagremojad ātrāk, ja nejaucu.
User avatar
ievish
Champion
Champion
 
Posts: 2634
Joined: 02 Feb 2010, 15:46
Location: Rīga, Pļavnieki

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby Bafija » 22 Jan 2014, 11:21

man ir suns, kurš dabīgi barību slikti panes, bet ar sauso problēmu nav :) Ir suns, kurš vienkārši neko svaigu need.
Tas ir katra paša ziņā. Nav labas un sliktas prakses.
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby Creme de la Creme » 23 Jan 2014, 09:53

Manējiem vairāk patīk naturālā. Tikai problēma vienmēr atrast laiku lai to pagatavotu. Tagad es vienkārši nesūtu sauso un tad nu nākas pārvarēt slinkumu un gatavot suņiem ēst. :kanepe: Ziemā dodu klāt vitamīnus.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sausā vs RAW/BARF

Postby FINDRIS » 12 Mar 2014, 15:12

Šis ir sāpīgs jautājums par kuru lielākai daļai nav īstas skaidrības
1. sausā barība ir ekonomiski izdevīgāka, jo mitrā satur līdz 80% ūdens, sausā barība līdz 10% ūdens, tātad uz svara vienību Jūs nepārmaksājat par pievienoto ūdeni.
2. proteīna daudzums ir būtisks, bet būtiskāk ir zināt tā avotu graudaugi ir nevēlami proteīna avoti, jo tie veicina aptaukošanos, kaulu miltiem ir zema sagremojamība
3. lasiet barības sastāvu, atceraties ka tas ir sarindots pēc svara (no augstākā uz mazāko) pirms gatavošanas, svaiga gaļa gatavošanas proces'zaudē 70 - 75% no svara, tādēļ labākas kvalitātes barības sastāvā būs dehidratēta gaļa (bez ūdens)
4. neizvēlaties barību kuras sastāvā pirmā sastāvdaļa ir graudaugu kultūra, vai kaulu milti.
5. ja Jums nekas nav skaidrs no iepriekš rakstītā salīdziniet barību pēc ME (Maiņas Enerģija) kilokalorijās, barība ar augstāku ME saturu ir barojošāka attiecīgi tās ir nepieciešams daudz mazāk lai pabarotu dzīvnieku.
Personīgi savam sunim lietoju Farmina ND bez graudu līniju, sākumā, kad man visu šo izstāstīja īsti neticēju, bet palasīju internetā zinātnisko publikāciju par ēdināšanu, pamēģināju praksē, jāsaka ka jau divus gadus lietoju šo barību un es un mans suns esam apmierināti.
FINDRIS
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 12 Mar 2014, 09:45


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests

cron