kur atstāt suni?

Grooming and Feeding of Dogs

kur atstāt suni?

Postby Spo0ky » 12 Mar 2014, 18:41

tātad, ir vēlme iegādāties suni vidēju-lielu, bet problēma ir ar to ka es strādāju un neesmu mājās taas 8h...
ir viens variants- kad esmu darbā, turēt viņu pie ķēdes blakus darbam. mums tur ir eena no kokiem un pļavas gabaliņš... suns nenomirs no garlaicības vai nepaarveertiisies par mezhoni?
varu izskrieties ar viņu no rīta un visu vakaru no pieciem veltiit viņam. bet pamatā gribu viņu kā mājas mīluli kas klēpī guļ.

un kamēr esmu darbā varu visu laiku turēt viņu acīs un paspeeleeties ik peec stundas.
Image
Spo0ky
Baby
Baby
 
Posts: 11
Images: 0
Joined: 12 Mar 2014, 18:31

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: kur atstāt suni?

Postby Henriete » 13 Mar 2014, 00:29

Piedošanu par nepieklājību, bet izklausās pēc "suns ķeksīša pēc". Kāpēc domājiet, ka viņš būs laimīgs un labi jutīsies esot pie ķēdes tās 8 stundas gaidot Jūs iznākam ik pēc stundas no darba?
Diez gan īpatnēji viss tas izklausās, drīzāk ieteiktu vēlreiz apsvērt jautājumu Kas ir saimnieks, un ko šis jēdziens nozīmē. Tas nav tikai cilvēks pavadas otrā galā. Der rūpīgi apsvērt suņa ņemšanas nozīmi, kritērijus un īpaši jau dārgo laiku, ko katrs dzīvnieks prasa, par to , šķiet, runā visur un visās malās, un ne veltīgi.
User avatar
Henriete
Champion
Champion
 
Posts: 2620
Joined: 13 Jan 2010, 21:22
Location: Latvia, Riga

Re: kur atstāt suni?

Postby Creme de la Creme » 13 Mar 2014, 09:29

:par:
Ja suni varētu ņemt uz darbu un tas atrastos ar Jums telpās, tad būtu cita lieta. Ja sunim pie darba būtu voljērs ar būdu, tad arī o.k. Bet piesietu - nu nezinu. Ne jau visi suņi tā mierīgi sēdēs piesieti. Dažs labs tās visas stundas vienkārši kauks/ries.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: kur atstāt suni?

Postby peecis » 13 Mar 2014, 11:13

es neapšaubu ķēdes kaitīgumu suņa psihei, utt, tagad arī laukos jaunais suns ir voljērā, nevis pie ķēdes, bēēēēt vai kāds lūdzu varētu iedot norādes uz kādiem pamatotiem rakstiem par voljēra pārākumu attiecībā pret ķēdi?

pavirši googlējot "kennel vs chain" neko prātīgu neatradu.

tik daudz vietas, kā ir dažiem suņiem ar "tramvaju" (nostiepta trose, pa kuru slīd ķēdes gals) neesmu redzējis nevienā voljērā, bet negrasos te aizstāvēt nevienu risinājumu, tikai un vienīgi interese. šķiet dīvaini, ka suns pie garas ķēdes ārā - cietsirdīgi, bet pāris kvadrātmetru voljērā - labi. par turēšanu dzīvoklī būrī neizteikšos, ar to jau būšu te visiem apnicis :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: kur atstāt suni?

Postby Creme de la Creme » 13 Mar 2014, 11:21

Es nerunāju par trosēm kas iet pāri visam pagalmam, bet gan par ierasto pāris metrus garo ķēdi.
Par suņa turēšanu būrī es gan laikam neko neesmu rakstījusi (ja nu tikai man aptumšojies prāts un sāku rakstīt kaut ko neadekvātu).
Es google neko nemeklēju, es rakstu savas domas.
Ja man jāizvēlās, tad es savu suni labāk turētu voljērā nekā piesietu.

Šī tēma dublējās...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Postby wolf-eyes » 13 Mar 2014, 11:51

peecis wrote:es neapšaubu ķēdes kaitīgumu suņa psihei, utt, tagad arī laukos jaunais suns ir voljērā, nevis pie ķēdes, bēēēēt vai kāds lūdzu varētu iedot norādes uz kādiem pamatotiem rakstiem par voljēra pārākumu attiecībā pret ķēdi?

pavirši googlējot "kennel vs chain" neko prātīgu neatradu.

tik daudz vietas, kā ir dažiem suņiem ar "tramvaju" (nostiepta trose, pa kuru slīd ķēdes gals) neesmu redzējis nevienā voljērā, bet negrasos te aizstāvēt nevienu risinājumu, tikai un vienīgi interese. šķiet dīvaini, ka suns pie garas ķēdes ārā - cietsirdīgi, bet pāris kvadrātmetru voljērā - labi. par turēšanu dzīvoklī būrī neizteikšos, ar to jau būšu te visiem apnicis :D

Ļoti sakarīgs komentārs.
Ķēde pati par sevi nav drastiska. Drastiski ir tās pielietojumi, proti, 2 m gara; govij vai zirgam domāta (pēc smaguma un lieluma); suni tajā tur visu laiku.
Labāk suni ņemt līdzi uz darbu un turēt ķēdē (labāk trosē , ja suns nav milzīgs; bet , tā kā bija runa par suni klēpī, tad gan jau milzeni būtu grūti paņemt klēpī), ik pa laikam iet apciemot, trose ir gara, sunim ir svaigs gaiss un ēna, tad noteikti labāk par tām pašām 8 stundām dzīvoklī. Tas ir mans viedoklis.
Es neredzu iemeslus sašutumam par šo, jo cilvēks izrāda daudz lielākas rūpes un interesi par suņa atstāšanu uz to ilgo laiku kaut kur, pie iespējams labākā vietā, nekā daudzi no tiem, kas savus zvērus atstāj dzīvoklī un it sevišķi vēl būrī. Nu labi, suns nav nakts dzīvnieks, varbūt viņš arī tajā būrī smuki guļ to dienu, bet tādā gadījumā nav pamata sašutumam par šo variantu, kas ir citādāks, kur parādās vārds ķēde, kas tik šausmīgi skan.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re:

Postby čība » 13 Mar 2014, 12:14

wolf-eyes wrote:
peecis wrote:es neapšaubu ķēdes kaitīgumu suņa psihei, utt, tagad arī laukos jaunais suns ir voljērā, nevis pie ķēdes, bēēēēt vai kāds lūdzu varētu iedot norādes uz kādiem pamatotiem rakstiem par voljēra pārākumu attiecībā pret ķēdi?

pavirši googlējot "kennel vs chain" neko prātīgu neatradu.

tik daudz vietas, kā ir dažiem suņiem ar "tramvaju" (nostiepta trose, pa kuru slīd ķēdes gals) neesmu redzējis nevienā voljērā, bet negrasos te aizstāvēt nevienu risinājumu, tikai un vienīgi interese. šķiet dīvaini, ka suns pie garas ķēdes ārā - cietsirdīgi, bet pāris kvadrātmetru voljērā - labi. par turēšanu dzīvoklī būrī neizteikšos, ar to jau būšu te visiem apnicis :D

Ļoti sakarīgs komentārs.
Ķēde pati par sevi nav drastiska. Drastiski ir tās pielietojumi, proti, 2 m gara; govij vai zirgam domāta (pēc smaguma un lieluma); suni tajā tur visu laiku.
Labāk suni ņemt līdzi uz darbu un turēt ķēdē (labāk trosē , ja suns nav milzīgs; bet , tā kā bija runa par suni klēpī, tad gan jau milzeni būtu grūti paņemt klēpī), ik pa laikam iet apciemot, trose ir gara, sunim ir svaigs gaiss un ēna, tad noteikti labāk par tām pašām 8 stundām dzīvoklī. Tas ir mans viedoklis.
Es neredzu iemeslus sašutumam par šo, jo cilvēks izrāda daudz lielākas rūpes un interesi par suņa atstāšanu uz to ilgo laiku kaut kur, pie iespējams labākā vietā, nekā daudzi no tiem, kas savus zvērus atstāj dzīvoklī un it sevišķi vēl būrī. Nu labi, suns nav nakts dzīvnieks, varbūt viņš arī tajā būrī smuki guļ to dienu, bet tādā gadījumā nav pamata sašutumam par šo variantu, kas ir citādāks, kur parādās vārds ķēde, kas tik šausmīgi skan.



Ir otra tēma ap šo pašu jautājumu :)
Cilvēks ne pirmais, ne pēdējais, kurš strādā 8h dienā! Bet jebkurš pieaudzis suns var palikt mājās tās 8h. Cita lieta, ka izvēlētā šķirne (haskijs) var pa to laiku sataisīt ne mazums pārsteigumu un ne jau čupiņu izskatā :D

Ķēde nav slikta tāpēc, ka ierobežotu suni, bet tāpēc, ka pastiprina agresiju! Tieši raustīšanās ķēdē ir tas sliktais, nevis pats ierobežošanas fakts. Turklāt... suns darbā traucē strādāt. Vismaz man (lai arī pavisam kusi guļ zem galda).
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: kur atstāt suni?

Postby peecis » 13 Mar 2014, 12:25

Ok, paldies, raustīšana - tas jau saprotamāk.

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/108822/ ... edes-video
PVD vīriņš arī nevar pamatot voljēra pārākumu, bet ir pret ķēdēm :D
peecis
Junior
Junior
 
Posts: 709
Images: 39
Joined: 26 Sep 2012, 09:30

Re: kur atstāt suni?

Postby čība » 13 Mar 2014, 12:30

peecis wrote:Ok, paldies, raustīšana - tas jau saprotamāk.

http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/108822/ ... edes-video
PVD vīriņš arī nevar pamatot voljēra pārākumu, bet ir pret ķēdēm :D


Nemāk pamatot tāpēc, ka neko nejēdz no suņu psiholoģijas :D Gudri cilvēki saka, ka ķēde ir slikta - tātad jātic :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests

cron