Am.kokeram kažoka griešana mājās - ar ko sākt?

Grooming and Feeding of Dogs

Am.kokeram kažoka griešana mājās - ar ko sākt?

Postby sanitahe » 14 May 2014, 10:25

Labdien, suņumīļi!

Man ir amerikāņu kokerspaniels un gribu pati iemācīties viņas spalvu sakopt. Šobrīd vedam vismaz 2-3 reizes gadā pie friziera, bet pa starpu paspēj noaugt. Īpaši acīm priekšā ātri ir biezoknis, kā arī ar nesafrizētām ķepām sanāk ienest mājās ļoti daudz netīrumu. Jūtūbe pilna ar grūmervideo kokeriem. Izpētīju, kas ir kliperis, furminators, ir mājās parastā ķemmējamā suka. Ar ko sākt? Kādu mašīnīti vai trimmeri pirkt?

(Piebildīšu, ka grūmeru kursos iet neplānoju - man par dārgu tādai mazai iegribai. Friziera izglītības man nav, kaut mammai sen, sen matus esmu ik pa laikam līdzinājusi :).)
(Kokeru foruma sadaļā jau ilgāku laiku klusums, tāpēc vaicāju te.)
sanitahe
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 May 2014, 09:40

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Am.kokeram kažoka griešana mājās - ar ko sākt?

Postby čība » 14 May 2014, 11:51

Mums gan ir kaut kas kokerveidīgs, ne gluži tīrs kokeris. Divas reizes gadā vedam nocirpt, bet pārējā laikā - ar šķērēm aplīdzina. Šaubos vai furminators palīdzēs, tas palīdz izkritušo/ veco spalvu labāk izķemmēt, bet nesaīsina kažoku. Ja mājās ir kliperis, tad var regulāri cirpt, lai nepaspēj ataugt. (Vispār iedomājos tikko, ka varbūt vajadzētu pašiem iegādāties :D)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Am.kokeram kažoka griešana mājās - ar ko sākt?

Postby sanitahe » 14 May 2014, 12:31

čība wrote: bet pārējā laikā - ar šķērēm aplīdzina.


Nē, tad sanāk zili brīnumi, ne kokers :). Vajag tomēr arī to muguru, ausis, ķepas un purniņu sakopt, ko ar šķērēm varbūt tik burvis un tad arī n-to stundu garumā izcakinātu. Gribu saprast, vai pietiktu tik ar kliperi, ja ir jau suka? Šķēres tad nevajag? Neko citu arī ne? (es te nedomāju mazgāšanas lietas, tās ir; speciālu galdu arī nevajag)
sanitahe
Baby
Baby
 
Posts: 2
Joined: 14 May 2014, 09:40

Re: Am.kokeram kažoka griešana mājās - ar ko sākt?

Postby čība » 14 May 2014, 13:01

sanitahe wrote:
čība wrote: bet pārējā laikā - ar šķērēm aplīdzina.


Nē, tad sanāk zili brīnumi, ne kokers :). Vajag tomēr arī to muguru, ausis, ķepas un purniņu sakopt, ko ar šķērēm varbūt tik burvis un tad arī n-to stundu garumā izcakinātu. Gribu saprast, vai pietiktu tik ar kliperi, ja ir jau suka? Šķēres tad nevajag? Neko citu arī ne? (es te nedomāju mazgāšanas lietas, tās ir; speciālu galdu arī nevajag)


Nu, ja vari to izdarīt uz zemes, neredzu iemeslu pirkt galdu :) Bet tas jau vairāk cilvēka ērtībām. Tiesa arī cirpšana prasa iemaņas, jo nepiešauta roka tomēr taisa robus :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests