Kucenam sausas baribas maina!!

Grooming and Feeding of Dogs

Kucenam sausas baribas maina!!

Postby kikooo » 21 Aug 2014, 10:20

Sveikas atkal.
Gribetos lugt Jusu padomu man neskaidra situacija!
Driz man bus labradora kucens 2 menesus vecs.
Ka ir ar kucena baribas mainu?
Situacija tada kad mana suna audzetaja loti uzspiez SAVU! Primo reizi apskatot kucenu sakas diskusija par specializetajam sunu "maltas galas sardelem" kuras var pasutit tikai no interneta jo tuvakajos veikalos TIESI TADUS nepardod. Un protams sutot no bazes janem uzreiz 16 kg "sardeles". Labi... tadus pasutiju( par cik vina ir sunu audzetaja tad dabut var par bazes cenam), stav pilna saldetava ar desam un gaida kad suns beidzot bus majas.
Vakar atkal sekoja nakosas parrunas par sunu baribu... soreiz gan sauso baribu! Tagad vina ir atradusi IPASU sunu baribu kuru atkal var pasutit tikai caur internetu, jo veikala un vet aptiekas tadu nopirkt nevar. Un man tomer suns busot jabaro VESELU GADU ar vinas iesakto baribu, tapec man tagad vajagot pasutit 2 lielos maisus ar baribu no vinas (jo tas atkal ir letak).... :apstulbis:
Loti cinijos pret 2 baribas maisu iegadi jau tagad, jo man ir noskatita pasai sava bariba. Kuru es velos dot savam sunim! Suna audzetaja piekodinaja kad baribas mainai bus janotiek ta:
Panemot suni pie sevis 14 dienas es vinu baroju ar lidz iedoto baribu( plus man vel jaiegadajas viens mazais maiss lai sanak lidz beigam) un talak 14 dienu laika es suni saku radinat pie Royal Canin speciali labradoriem retriveriem.


Ka pec iespejas labak un saudzigak veikt kucenam baribas mainu? Vai tiesam menesim ir japaiet lai suns saktu est pilnvertigu baribu, jo ,pec manam domam, kucena vecums ir svarigakais posms vina dzive.


P.S.
Tik viegli kluva ap sirdi kad tomer kadam savu bedu izstastiju!
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby Linda B. » 21 Aug 2014, 11:04

Kas ta ir par sauso barību,ko iesaka audzētājs?
Tieši tā-kucēnam ir jāēd pilnvērtīgi un Royal Canin ir Chappi citā kulītē.Neredzu pamatu kāpēc RC maksā tādu naudu,ja pirmais sastāvā ir nevis vistas gaļa,bet tikai vistas blakus produkti(tie būtu iespējams knābji,kājas,kādi kauli,iekšās,nu kautuves pārpalikumi vārdu sakot).Otrs nāk kukurūza un kukurūza sunim noteikti nav vajadzīga vispār,un tālāk atkal,graudi,graudi,graudi.Suns nav vista,viņam vajag gaļu.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby kikooo » 21 Aug 2014, 11:17

audzetajs iesaka Olivers ( http://www.olivers-petfood.se/ )
Vai tiesam RC ir tik slikta bariba??
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby čība » 21 Aug 2014, 11:42

Arī manā skatījumā RC ir viens no sliktākajiem variantiem savā cenu kategorijā... Kāpēc Tu vēlies dot tieši šo barību?

To olivsers barību nezinu, bet no virspusēja acu uzmetiena šķiet noteikti labāka par RC.

Bet par barības pāreju audzētājai taisnība un pārejai tiešām ir jānotiek tik lēni. It īpaši, ja runa ir par kucēnu, kurš tikko ieradies pilnīgi svešā vidē.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby kikooo » 21 Aug 2014, 11:55

RC baribu izvelos, jo nesaskatu taja neko sliktu.
Kucenu tevs ari ed RC jau gadiem un ari sunu audzetaja teica kad si bariba ir laba.
Piebildisu gan kad es nedzivoju Latvija un iespejams Zviedru tirgum RC bariba ir labaka stavokli neka Latvijas RC.
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby DanaMary » 21 Aug 2014, 12:00

Jocīgi,ka audzētāja tik ļoti uzpsiež to barību, lai arī laba, bet saimniekam taču pašam jāizvēlas ar ko savu suni barot, atbilstoši sunim un savam makam. Kas zin, varbūt sunim no iepirktajiem barības krājumiem alerģija būs, ko tad?
User avatar
DanaMary
Junior
Junior
 
Posts: 533
Images: 3
Joined: 05 Jun 2013, 13:47

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby čība » 21 Aug 2014, 12:02

kikooo wrote:RC baribu izvelos, jo nesaskatu taja neko sliktu.
Kucenu tevs ari ed RC jau gadiem un ari sunu audzetaja teica kad si bariba ir laba.
Piebildisu gan kad es nedzivoju Latvija un iespejams Zviedru tirgum RC bariba ir labaka stavokli neka Latvijas RC.


Barības analīzēm no Latvijas suņu barību neviens neņem. Tieši tajās RC ir vētrtēta zemu. Kādu laiku atpakaļ atšķirība bija LV nopērkamajai RC, bet cik zinu, tagad vairs nav. Bet nu jautājums nav par RC :)

Nomaiņa vajadzīga ir lēna, lai nesākas ar gremošanas sistēmām saistītas problēmas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby kikooo » 21 Aug 2014, 12:12

DanaMary
Sunu audzetaja pati paris nedelas atpakal so baribu ir iegadajusies. Un lielajam kucem patikot, tapec ari tiksot dots mazuliem!

čība
Varbut vari palidzet un ieteikt kam ir jaievers uzmaniba izveloties sunim partiku?
Varu gan pieblst kad mans kucens ir diezgan dusigs, jau no dzimsanas.... tapec iespejams nobarot vinu par mazu roniiti bus vieglak neka slaidus kucenus!
Ar kucenu tomer ir velme apmeklet izstades, tad gribas atrast optimali labu baribu, cenas zinai nav nozime.
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby kikooo » 21 Aug 2014, 12:30

:jaut: Taste of the wild
Kadas atsauksmes par so baribu? Gala tiek piemineta sakuma un esot bez graudiem!!! Bet vai tusnigam labradora kucenam nebus par treknu?
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby čība » 21 Aug 2014, 12:34

Man patīk šī lapa http://dogfoodanalysis.com
Ir pilnīgi skaidrs par ko un kāpēc konkrētai barībai ir tik zvaigznes cik ir. Tur gan nav visas barības, diemžēl.

Nav jau RC tik slikts, daudzi audzētāji baro ar RC, bet tas ir arī tāpēc, ka viņiem ir īpaša un ļoti izdevīga audzētavu programma.

Ja kucēns paliek resns - samazina porcijas.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby Bafija » 22 Aug 2014, 10:04

Tā vien šķiet, ka audzētājai ir kāds noteikts labums no konkrētās barības - teiksim bonusa maisi no pārdotā.
Kā audzētājs ar lielu gadu pieredzi var teikt, ka tā nekad nedaru - kucēns IR JAUNĀ ĪPAŠNIEKA ĪPAŠUMS!!! un īpašniekam pašama ir tiesības izvēlēties kā savu kucēnu barot!!!
Pie mums notiek pavisam vienkārši - pirmajām dienām 2 dienām iedodu līdzi savu pārtiku. Bet jau krietni iepriekš (ka pirmo reizi kuciku brauc skatīties) es iedodu sarakstu ar manuprāt labākajām barībām. Tās man ir sagrupētas pēc "price performance" - tā teikt supper buper ar lielām cenām, līdz labai pārtikai par makam ļoti draudzīgu cenu klāt pievienojot adreses ar lētākajiem piegādātājiem. Ne visi var nopirkt Orijen, bet nekas slikts nevienam nav noticis ēdot teiksim Josera kura ir uz pusi lētāka.
Arī barības pāreja mums notiek vienkārši - pārejot no vienas sausās uz citu, vienu dienu kucēniem tiek dota tikai naturālā pārtika - vistu karaksi, rīklītes, saldēta zivs u.c.mazos dauzumos. Pēc dienas jaukti - naturālā ar jauno sauso.

Kucēnu TOW ir laba, bet jārēķinās, ka tā ir totāli trekna barība :velnins:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby julika » 22 Aug 2014, 11:07

Mans viedoklis par RC ir tāds, ka tas ir kā Roltons cilvēkiem - dažreiz var uzkost, bet regulāri barot ar tādu barību savu suni es negribētu. Ir suņi, kuri ēd RC un izskatās perfekti, un citas barības viņiem neiet. Taču savu suni ātri vien no RC noņemu, jo negribēja viņa to ēst un acis asaroja, arī spalva neizskatījas tik labi.
Jauno barību ieviesu pakapeniski, sakuma 50/50 ar veco, tad jau palielinot jaunas barības daļu un samazinot vecas barības daļu.
Kucēna vecumā Kiru baroja ar Arden Grange Puppy, pēc sastāva nav super kruta, ka Applaws vai Platinum, bet nav arī galīgi sūdi.
Image
User avatar
julika
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1243
Images: 5
Joined: 20 Aug 2013, 14:20
Location: Rīga, Purvciems

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby kikooo » 22 Aug 2014, 16:18

Paldies par atbildem!
Man skaidrs ir viens.... RC baribu nedosim! :-)
Image
kikooo
Baby
Baby
 
Posts: 62
Images: 0
Joined: 20 Aug 2014, 13:33
Location: Zviedrija

Re: Kucenam sausas baribas maina!!

Postby Ezis » 26 Aug 2014, 22:01

Negribu iesaistīties kariņos par tēmu - kura barība labāka - katrs pats gudrs :D Bet gribu teikt, ka ar barības maiņu noteikti nevajag steigties.
Jā, varbūt audzētājas noteiktas periods liksies kādam par ilgu. Bet tas noteikti ir labāk nekā nomainīt strauji un iedzīvoties liekās problēmās.
Padomājiet pati - mazam sunim jau tāpat ir stress, jo nomainās visa viņa ierastā ikdiena - apstākļi, cilvēki utt. Tāpat kucēnam ir jātiek gala ar visu svešo, kas viņu sagaida jūsu mājā, arī vīrusu un infekciju ziņā. Priekškam viņam vēl vajadzīgs lieks stress dēļ barības maiņas, kuram pilnīgi mierīgi var sekot arī kārtīga caureja.
Ja tie tomēr nav galīgie salmi, bet gan puslīdz profesionāla barība, ar ko tiek barots kucēns - ļaujiet viņam iejusties un tikai tad mainiet barību.
kaut kā tā...
User avatar
Ezis
Puppy
Puppy
 
Posts: 382
Images: 16
Joined: 13 Jan 2010, 14:38


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests