barība suņiem ar lieko svaru

Grooming and Feeding of Dogs

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby mozele » 17 Feb 2015, 16:27

Kā varēja ielikt bildi, nevaru ātrumā atrast info?
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby mozele » 17 Feb 2015, 16:29

ievish wrote:
mozele wrote:Gribu teikt, ka es lūdzu padalīties ar informāciju par barošanu, nevis saņemt pamācību kā mums kustēties. Lūdzu turaties pie tēmas. Paldies.


Ir šķirnes, kurām ar ēšanu vien nevar regulēt svaru, jo pēc dabas un ģenētiskā koda šiem suņiem ir vitāli nepieciešamas KUSTĪBAS. Ņemot vēra, ka bīgls ir šķirne, kas paredzēta ilgstošai skriešanai pa mežu, lauku, es teiktu, ka bīgls kā reiz ir viena no šādām šķirnēm.
http://www.beaglepro.com/Exercise.html
http://www.welovebeagles.com/how-to-exercise-your-beagle/
http://www.yourpurebredpuppy.com/reviews/beagles.html

Ja par ēšanu - jums jau vairs nav daudz variantu - ja tievējošās paikas nestrādā, mēģiniet parasto paiku, bet mazākās porcijās.


Man par kustībām viss ir skaidrs, man nav skaidrs par barību. Izskatās, ka es tiešām pāriešu un "nelieso" barību un došu mazākas devas.
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby pixy » 17 Feb 2015, 17:47

mozele, es ārkātīgi atvainojos, ka atļāvos piedāvāt sportu, nevis brīnumbarību, kuru ēd, sēdi un tievē, neienāca prātā, ka tā ir tik liela novirzīšanās no novājēšanas tēmas... Lai veicas!
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby mozele » 17 Feb 2015, 18:51

pixy wrote:mozele, es ārkātīgi atvainojos, ka atļāvos piedāvāt sportu, nevis brīnumbarību, kuru ēd, sēdi un tievē, neienāca prātā, ka tā ir tik liela novirzīšanās no novājēšanas tēmas... Lai veicas!


Atvainošanās pieņemta.
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby Elbe » 17 Feb 2015, 21:52

A jēēē! Pat cilvēkiem labākā diēta ir "nerij tik daudz!" Par ko jāsatraucas - mazāku porciju un viss. Mums taksis ir ar tendenci uz apaļošanos un piespiedu ierobežotu kustēšanos muguras dēļ, tad viņš ēd Advance light Weight control pēc noteiktās normas un ir šlanks kā jaunībā. Bet tikko dabū apēst kaut ko virs normas vai kādu nesankcionētu kārumu, to tūdaļ var redzēt. Bet vispār šo slaidumu mēs atdabūjām ar homeopātisko preparātu Ņuksi(vai kā viņu tur pareizi sauc) :jaut:, bet ar barību tagad uzturam. Taksim 11 gadi.
Protams, var apvainoties par padomiem, bet - jūs jautājat, mēs atbildam- tāda jau foruma būtība. Neder - neizmantojiet, bet neapvainojiet tos, kas mēģina palīdzēt.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby čība » 17 Feb 2015, 23:27

Formula notievēšanai ir elementāra. Patērē vairāk nekā apēd. Vai nu jāpalielina fiziskās aktivitātes, vai jāsamazina ēdiens.
Bīgli gan laikam vispār ir viena no šķirnēm ar noslieci uz aptaukošanos.

Nevajag sūdzeties, ka suns ir gatavs ēst vienmēr. Jo tas ir ļoti suniski! Dabā vilkam neviens zaķi brokastīs un vakariņās nepiedāvā - kad noķer, tad ēd. Un ēd tik cik lien un vēl mazliet, jo nekad nevar zināt, kad ēdīsi nākamo reizi. Un daudziem suņiem šie instinkti ir saglabājušies.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby zeida » 18 Feb 2015, 08:26

čība wrote:Nevajag sūdzeties, ka suns ir gatavs ēst vienmēr. Jo tas ir ļoti suniski! Dabā vilkam neviens zaķi brokastīs un vakariņās nepiedāvā - kad noķer, tad ēd. Un ēd tik cik lien un vēl mazliet, jo nekad nevar zināt, kad ēdīsi nākamo reizi. Un daudziem suņiem šie instinkti ir saglabājušies.

Man ir pieredze, ka tieši "light" barība ir tā, kas rada šo vēlmi nepārtraukti visu ēst, pat līdz tādam līmenim, ka sāk no galda čiept saimnieku klātbūtnē. Sunim it kā ir pilns kuņģis, taču viņš no tās barības neko neuzņem, par ko liecina milzīgās kakas. Izmēģināju vienu reizi un vairs nekad tādu barību nepērku.

Manējais tagad jau labu laiku ēd parasto barību, bet mazāku porciju (t.i. dienas devu rēķināju nevis uz suņa reālo svaru, bet uz tādu, kā būtu jābūt).
Viss ok. Suns jūtas labi, izsalkuma problēma nav un kakas mazas.
zeida
Puppy
Puppy
 
Posts: 113
Images: 4
Joined: 14 Sep 2010, 12:00

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby Elbe » 18 Feb 2015, 09:33

Nu, tieši tā arī mums gāja ar takšuku, kamēr atradām to Advance - dažādās light barības radīja milzīgas kakas, bet suns badā. Bet ar šo ir pat ļoti normāli. Tas jau katram jāpiemeklē individuāli. Galvenais- ievērot normu.
User avatar
Elbe
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1617
Images: 7
Joined: 13 Jan 2010, 16:00
Location: Rīgas rajons

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby ash » 18 Feb 2015, 09:37

Man pāris reizes nejauši nopirkās Light formulas barība. Lai suns neciestu badu – devu krietni lielāku devu, bet viņš tik un tā visu laiku bija badā, sāka zagt ēdienu un nekaunīgi diedelēt.

Kas attiecas uz svara kontroli ar barību – ne vienmēr tas būs efektīvi. Mums situācija ir pretēja – nepārtraukti cenšos suni dabūt drusku miesīgāku – pērku treknu barību, dodu lielas devas + pa virsu našķus – suns nepaliek resnāks. Tiklīdz izdodas uzbarot kādu puskilogramu, tā pasliktinās apetīte un viņš ņergājas ar ēdienu kamēr atkal notievē.
Tāpat arī cilvēkiem – ir tādi, kas var svaru kontrolēt ar uzturu, ir tādi, kuriem bez fiziskas slodzes nekas nenotiek.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby IneseL » 18 Feb 2015, 10:10

zeida wrote:
čība wrote:Nevajag sūdzeties, ka suns ir gatavs ēst vienmēr. Jo tas ir ļoti suniski! Dabā vilkam neviens zaķi brokastīs un vakariņās nepiedāvā - kad noķer, tad ēd. Un ēd tik cik lien un vēl mazliet, jo nekad nevar zināt, kad ēdīsi nākamo reizi. Un daudziem suņiem šie instinkti ir saglabājušies.

Man ir pieredze, ka tieši "light" barība ir tā, kas rada šo vēlmi nepārtraukti visu ēst, pat līdz tādam līmenim, ka sāk no galda čiept saimnieku klātbūtnē. Sunim it kā ir pilns kuņģis, taču viņš no tās barības neko neuzņem, par ko liecina milzīgās kakas. Izmēģināju vienu reizi un vairs nekad tādu barību nepērku.

Manējais tagad jau labu laiku ēd parasto barību, bet mazāku porciju (t.i. dienas devu rēķināju nevis uz suņa reālo svaru, bet uz tādu, kā būtu jābūt).
Viss ok. Suns jūtas labi, izsalkuma problēma nav un kakas mazas.

Man ar manu rijīgo labradoreni cita pieredze. Ja dod treknāku, bet mazāk, tad viņai jūtas tukšs vēders un viņa gatava aprīt visu, kas gadās un staigā mūžīgi badainām acīm - sunīti jau atkal neviens nebaro! Bet labumā iet tā sātīgā barība. Tāpēc dodu liesu barību DOGO - jau 7. gadu un ir šlanka kā jauna meitene un arī acis nav badainas! Mana recepte - vairāk ēdiena, kas mazāk uzsūcas. Ja dodu dzīvo paiku - gaļu - tad ar daudz šķiedrvielām klāt, kas dod sāta sajūtu, piepilda vēderu, bet neuzsūcas. Der visu veidu dārzeņi, īpaši - ķirbji, kabači un burkāni, kas aiziet uz urrā, bet svara pieaugumu nedod.
Tā kā mans ieteikums būtu - vairāk šķiedrvielu, kas piepilda vēderu! :) Un protams - aktivitātes, jo ja tās nebūs, pat mazākā barības deva neiztērēsies un svars būs klāt!
P.S. - tā lielā kaka ir nevis tāpēc, ka barība neuzsūcas, bet tāpēc, ka daudz šķiedrvielu, kas iziet cauri nepārstrādājoties. Tas, kam jāuzsūcas, uzsūcas. Tam arī viņas domātas - "saturam" un normālas zarnu darbības veicināšanai. Dabā to lomu pilda visas neēdamās zvēra sastāvdaļas - āda, kažoks, nagi, ragi utt, kas iziet cauri bez izmaiņām, plus suns/vilks kā visēdājs noteikti uzēd kādu zāli vai ogu. :)
User avatar
IneseL
Puppy
Puppy
 
Posts: 262
Joined: 20 Sep 2010, 09:34
Location: Rīgas rajons

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby mozele » 18 Feb 2015, 11:31

Paldies par visu, ko sarakstījāt. Vēlējos uzzināt kāda ir citu pieredze līdzīgā situācijā, mazāk man nepieciešamas pamācības, es neesmu nokritusi no Mēness un zinu, ka fiziskas aktivitātes ir svarīgas.
Biju satraukta par to, ka dodu sunim liesu pārtiku, 150 gr dienā, kā bija norādīts, kas nudien ir maz, un rezultātā suns netievē, bet ir palicis nervozs, laukā meklē ko tik var apēst, staigā ar badīgām acīm... Tagad saprotu, ka mans suns ir tāds, kuram šāda barība neder.
Internetā atradu rakstu, kas mani pārliecināja pāriet uz treknāku barību. Tā kā varbūt kādam interesēs, vai kas mainīsies pēc šāda eksperimenta, pēc vairākiem mēnešiem uzrakstīšu.

Te būs norāde uz rakstu, kurš mani pārliecināja: http://www.dogaware.com/articles/wdjweightloss.html

Protams, ka vienmēr jāatcerās, katrs suns, katrs cilvēks ir atšķirīgs, kas der vienam, neder citam.

Jauku dienu!
User avatar
mozele
Baby
Baby
 
Posts: 15
Joined: 20 Sep 2014, 11:05

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby Bafija » 20 Feb 2015, 14:17

Fiziskās aktivitātes ne vienmēr palīdz :( mums audzētavā ir kucīte, kura strādā ik dienas pa 15-35 km pilnā slodzē (velk kamanas kā līderis) un viņa IR RESNA un viss. Var barot, nebarot - iznākums vienāds :( Dažkārt vielmaiņai un iedzimtībai nekas nevar palīdzēt!
p.s. labā NG barība fat reduced vairs netiek ievesta :( pārējās izmēģinātās ir s***
mūsu gadījumā vismazāk palīdzēja tieši veterinārās - Speciific, Hill's... toties cenas :histerija:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: barība suņiem ar lieko svaru

Postby agich » 20 Feb 2015, 18:55

nu man Hēra arī ļoti resnē un tas kādā viņa ir kondīcijā ir ļoti atkarīgs tieši no barības. Jo var burtiski 2-3 nedēļu laikā gan ļoti stipri uzresnēt, gan arī ļoti manāmi notievēt. Pēdējā ko tagad mēģinājām ir Nero gold Light un sune ļoti strauji nometa svaru ko bija paspējusi uzņemt kamēr ēda iepriekšējo paiku.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Previous

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests

cron