pāriešana uz senioru barību

Grooming and Feeding of Dogs

pāriešana uz senioru barību

Postby lauva » 15 Mar 2016, 20:38

un vai to maz vajag?
Čau, forumieši!
Te nu es esmu nonākusi pie dilemmas - vai mainīt sunim (8 gadi, rotveilers) barību no normālās uz senioru. Pēc mūsu veta vārdiem, senioru barība,pa lielam, tik vien kā tāds mārketings vien ir un ja suns jūtas labi ar to barību,kuru jau ēd, tad nevajadzētu būt problēmām. Bet tā jau nebūtu es,ja viss internets nebūtu kājām gaisā apgriezts un info pārlasīta līdz nejēgai. Vieni uzver,ka sunim barību mainīt ir must do,otri saka,ka var iztikt ar kādām papildvielām un trešie saka,ka nevajag mainīt neko,utjpr.
Un te nu es jautāju jums - kāda ir jūsu pieredze un ieteikumi? Suns nu jau 3 gadus ēd Nurta Natural jutīgiem suņiem, senior barību izvēle nav tik plaša,kad runa ir par jutīgu suni,kuram vēders ne visu ņems pretim.
Plus,tā kā mūsu suns ir nodarbināts mazlopiņš un nereti pavada savus 20+ km skrienot katru nedēļu,ko kurš katrs seniors nedara,jo saimnieki ļauj atlaisties, esam novērojuši,ka atkopšanās process pēc lielas slodzes ir arvien lēnāks un lēnāks (no worries, ar vetu jau šito izrunājām, jo vecāks,jo labāk jāsabalansē slodze) un gribētos barību,kura to procesu padarītu vieglāku.
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: pāriešana uz senioru barību

Postby Maija_Dakota » 16 Mar 2016, 11:41

Es barību nemainītu (nepārbarotu, ja ir nosliece uz tusnēšanu), dodu papildus piedevas - glikozamīns, omega.
Image Image Image
User avatar
Maija_Dakota
Junior
Junior
 
Posts: 913
Joined: 13 Jan 2010, 16:41
Location: Rīga, Iļģuciems, +371 22086944

Re: pāriešana uz senioru barību

Postby Danute » 16 Mar 2016, 20:39

Man gan nav rots,bet tikai vilku špics,taču arī es nemainīju barību. Baroju ar to pašu kā parasti (platinum) tikai dodu nedaudz mazāku devu,jo kastrēta. Un 2x gadā papildus vitamīnu kompleksu kurā ir klāt arī taurīns (sirdij) un glikozamīns (locītavām), Biotīns (spalvai) un vēl šis tas kā jau vitamīnos.
User avatar
Danute
Junior
Junior
 
Posts: 747
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Pļavnieki/Rīga

Re: pāriešana uz senioru barību

Postby lauva » 16 Mar 2016, 21:26

kas tie par vitamīniem? Nosaukums, ražotājs? Man svarīgi,lai suns neiedzīvojas kādās problēmās papildus vecumam :D un lai tā attapšanās pēc lielas fiziskās slodzes būtu bik vieglāka.
Paldies par viedokļiem!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX

Re: pāriešana uz senioru barību

Postby Korland Rein » 17 Mar 2016, 07:52

lauva wrote:kas tie par vitamīniem? Nosaukums, ražotājs? Man svarīgi,lai suns neiedzīvojas kādās problēmās papildus vecumam :D un lai tā attapšanās pēc lielas fiziskās slodzes būtu bik vieglāka.
Paldies par viedokļiem!

Suņiem senioriem ir dažādu veidu un ražotāju piedevas. Tās jāizvēlas attiecībā pret to, kas sunim ir vājākā vieta konkrētā vecumā. : gremošana/barības uzsūkšanās, locītavas, spalvas kvalitāte, spēka trūkums vai taml.
Ja sunim tiek dota kvalitatīva barība, piedevas nav obligātas. Par daudz senioriem arī nav ieteicams, jo tas viss ir jāpārstrādā vairs nu jau ne jaunajam organismam.
Es gan vienam no saviem senioriem dodu komplekso piedevu Senior Toniku it kā bez redzamas vajadzības, bet tādēļ, ka suns sporto(papildus slodze) un šo sezonu ies vēl arī ringos.
Citos gadījumos, piemēram, ja suns dzīvo mierīgu suņa dzīvi, par labu piedevām jāizlemj, tikai, ja tiešām ir vajadzība pēc tām.
Ir arī izņēmuma gadījumi, jo ir suņi, kuriem jaunībā bijušas smagas traumas vai kaulu lūzumi vai citādi skeleta funkciju traucējumi, šiem senioriem ieteicams gada aukstajā/mitrajā laikā profilaktiski lietot piemērotas papildus piedevas vai, kad vecā kaite liek par sevi atcerēties.
Atsevišķi ražotāji suņiem senioriem piedāvā kompleksas piedevas, respektīvi ar plašāku darbības spektru.

P.S. Un vēl jau ir viens svarīgs faktors, piedāvājums tirgū ir plašs, bet nereti solītais aprakstos nepiepildās, respektīvi piedevas nedarbojas.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: pāriešana uz senioru barību

Postby lauva » 19 Mar 2016, 20:45

Re kā,KR es jau Tev gribēju rakstīt par šo tēmu, kā jau šķirnes pazinējai un senioru īpašniecei, bet pati jau atbildi uzrakstīji! Es tagad meklēju kas un kā. Barību nemainīsim, pameklēsim kādu ekstriņu muskuļiem un locītavām, bet taisnība jau vien ir, visi tik smuki reklamējas, bet vai tā ir taisnība,kas viņu piedevām tur ir iekšā, nav zināms.
Paldies!
*The dog is the only animal that has seen his god.*
http://twitter.com/#!/LauvaGuna
User avatar
lauva
Champion
Champion
 
Posts: 2593
Images: 5
Joined: 14 Jan 2010, 14:22
Location: Liepāja/BCN/BRUX


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests