Kucēns atsakās ēst

Grooming and Feeding of Dogs

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 20 Oct 2017, 08:47

Lai kādam neliktos, ka ar to arī beidzās Reinas neēšana, pastāstīšu, kā mums tagad iet. Ir tā, ka pārsvarā viņa ļoti labi izēd savu bļodiņu. Bijām uz izstādi un mums teica, ka viņa tomēr ir par tievu. Ka droši var dot vairāk ēst. Nu, ja ņemtu vērā to, kas rakstīts uz sausās barības pakas, viņai būtu jāēd ap 150g dienā. Bet es viņai dodu 200g sauso un vēl tam klāt ap 100g konservus. Un viņa īpaši resnāka nepaliek. Lai gan nu jau kurtiskais tievums ir pazudis. Viņa ir tāda stiegraina, muskuļaina. Bez tauciņiem, bez kucēna pufīguma. Bet nu dzīvelīga gan.
Bet ir dienas, kā piemēram šodien, kad viņa vienkārši atsakās ēst no rīta. Negrib un viss. Tad parasti vakarā gan visu izēd un kādu laiciņu ir atkal viss kārtībā. Ar ko tas saistīts, nezinu. Vienu brīdi domāju, ka varbūt saēdusies trekno sieru trenējoties. Siers mums iet vislabāk, bet tas mani neapmierina. Pārāk trekns un ne pārāk veselīgs sunim. Bet vakar viņa trenējās par saviem smirdulīšiem. Tā kā siers var būt nav pie vainas. Nu bet tā kā viņa sver ļoti normāli priekš buldoga savā vecumā, tad liekos mierā. Negrib, lai neēd. Galvenais, lai nākamo ēdienreizi ēd.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby ash » 20 Oct 2017, 10:28

Bonny Rain wrote:Lai kādam neliktos, ka ar to arī beidzās Reinas neēšana, pastāstīšu, kā mums tagad iet. Ir tā, ka pārsvarā viņa ļoti labi izēd savu bļodiņu. Bijām uz izstādi un mums teica, ka viņa tomēr ir par tievu. Ka droši var dot vairāk ēst. Nu, ja ņemtu vērā to, kas rakstīts uz sausās barības pakas, viņai būtu jāēd ap 150g dienā. Bet es viņai dodu 200g sauso un vēl tam klāt ap 100g konservus. Un viņa īpaši resnāka nepaliek. Lai gan nu jau kurtiskais tievums ir pazudis. Viņa ir tāda stiegraina, muskuļaina. Bez tauciņiem, bez kucēna pufīguma. Bet nu dzīvelīga gan.
Bet ir dienas, kā piemēram šodien, kad viņa vienkārši atsakās ēst no rīta. Negrib un viss. Tad parasti vakarā gan visu izēd un kādu laiciņu ir atkal viss kārtībā. Ar ko tas saistīts, nezinu. Vienu brīdi domāju, ka varbūt saēdusies trekno sieru trenējoties. Siers mums iet vislabāk, bet tas mani neapmierina. Pārāk trekns un ne pārāk veselīgs sunim. Bet vakar viņa trenējās par saviem smirdulīšiem. Tā kā siers var būt nav pie vainas. Nu bet tā kā viņa sver ļoti normāli priekš buldoga savā vecumā, tad liekos mierā. Negrib, lai neēd. Galvenais, lai nākamo ēdienreizi ēd.


saldzinjumam mana pieredze - sīcenei jūnija sākumā bija 12 mēneši, bija ļoti tieva. Pēc raw formulas viņai būtu jāēd 400 grami gaļas dienā. Visu vasaru devu pa 500-600 gramiem dienā. 3 mēnešu laikā izdevās uzbarot 2 kg, šobrīd kondīcija man patīk – tieviņa gan, bet ne par traku. Kopš ir uzēdusies līdz svaram, kas mani apmierina, atsāka ņergāties ar ēdienu, baroju 1x dienā, bet tāpat reizēm neēd, īpaši, ja piedāvājumā kas mazāk garšīgs. Faktiski mani tas neuztrauc, tik vien tas, ka būs žēl ja notievēs. Vecākajam sunim ņergāšanās ar ēdienu pārgāja pēc 5 gadu vecuma, neesmu īsti pārliecināta vai pati no sevis vai tāpēc ka paņēmu otru suni. :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 20 Oct 2017, 10:58

ash wrote:Faktiski mani tas neuztrauc, tik vien tas, ka būs žēl ja notievēs.

Nu apmēram līdzīgi. Tik vien mani ļoti izbrīna tas, ka visu laiku likās, ka ja jau uz pakas rakstīts ir tā, tad ja vairāk dosi, suni var pārbarot. Nu, mūžu dzīvo, mūžu mācies. Laikam jau arī suņiem ir kā cilvēkiem - ir tādi, kuriem katra bulciņa atstāj treknu iespaidu uz izskatu, bet ir tādi, kuri var ēst un ēst un ēst un ēst. Acīmredzot manējai buldodzienei ir laba vielmaiņa... Vai kaut kā tā. Visur par šo šķirni rakstīts, ka viņus viegli pārbarot, jāuzmanās ar ēšanu, jādod strikti pēc norādījumiem utt. Nu, viņa laikam būs izņēmums. :viltigs:
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Alpina » 30 Oct 2017, 20:01

Bonny Rain wrote:Nu apmēram līdzīgi. Tik vien mani ļoti izbrīna tas, ka visu laiku likās, ka ja jau uz pakas rakstīts ir tā, tad ja vairāk dosi, suni var pārbarot. Nu, mūžu dzīvo, mūžu mācies. Laikam jau arī suņiem ir kā cilvēkiem - ir tādi, kuriem katra bulciņa atstāj treknu iespaidu uz izskatu, bet ir tādi, kuri var ēst un ēst un ēst un ēst. Acīmredzot manējai buldodzienei ir laba vielmaiņa... Vai kaut kā tā. Visur par šo šķirni rakstīts, ka viņus viegli pārbarot, jāuzmanās ar ēšanu, jādod strikti pēc norādījumiem utt. Nu, viņa laikam būs izņēmums. :viltigs:



Tīri salīdzināšanai varu padalīties - man viens suns ar saviem 35kg normālā kondīcijā ir tad, ja sauso ēd tā, kā būtu jādod 80kg sunim - ja skatās pēc tabulas. Otram sunim pie saviem 30kg katrs liekais graudiņš uzreiz redzams apaļumos. Izvēlīgs nav neviens, ar apetīti arī viss kārtībā. Paiku dodu tikai tiešām labu vai raw - kā brīžam.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Toshiro » 10 Nov 2017, 04:48

Sveikas!
Izskatās, ka manam kucēnam (tūlīt būs 4 mēneši) ir tā pati problēma. Kucēns (shiba Inu) mūsu mājās ienāca pirms gandrīz 4 nedēļām. Pirmās 3 nedēļas ēda normāli (sauso barību), tiesa pēdējā laikā nācās nopūlēties, lai kaut cik sauso ēstu, rekomendēto 200 g vietā parasti apēda 120-150 g, beigās knapi pusi. Pagājušajā nedēļas nogalē vnk. pārstāja ēst. Sauso necik, bišķi ieskrubināja vārītu gaļu (druskas), nākamjā dienā ar vīru mēģinājām iebarot vārītu aknu, malto, parasto gaļu, vistu utml. Nekas nelīdzēja un devāmies pie veta. Vets apskatīja, ārēji nekādas slimības pazīmes nebija manāmas, iepotēja caureju izraisošas medikamentus (ja nu gadījumā ir apēsts kaut kas ne tas) un pret vemšanu (bija 1 vemšanas epizode, es gan domāju no balkona augiem). Caurejas nebija, apetīte neparādījās, nākamjā dienā atkal pie veta- uztaisījām asins analīzes, iekaitot nieres un rentgenu. Viss ir kārtībā, arī vets atzina, ka fiziski kucēns ir veselīgs- temperatūra normāla, āda, acis utml. Asins analīzes labas. Bet neēd, labi kaut ko ieknaksta, jo skraidu pakaļ ar biezpienu un gaļu. Principā visu šo nedēļu esmu pavadījusi veterinārajā klīnikā, jo gājām vēl pie cita veta, uztaisījām ultrasonogrāfiju, bijām pie endokrinologa. Šodien pielika pie sistēmas, ievadīja antibiotikas un vitamīnus. Principā vetiem nav ne jausmas, kas par problēmu, tā kā tas bija no sērijas, ja nu palīdz. No ēdieniem esmu izmēģinājusi visu- jaukt sauso ar gaļu, sausā ar konserviem, sausā siltā ūdenī. Tikai gaļa visādos veidos- gabaliņos viena pati, ar dārzeņiem sasmalcināta, sablendarēta utt. Tas pats ar vistu, malto gaļu, aknām. Liku gaļu kongā, mēģināju interaktīvajām spēlēs. Totāls izmisums, jo ēdiens pilnīgi neinteresē, kaut kādas druskas iebaksta vēderā, bet negribīgi, tad, kad baroju no rokas. Es patiešām nezinu, ko darīt, jo fiziski nekādu saslimšanu viņam neatrod, ir pietiekami aktīvs, nav letarģisks. Ļaut viņam neēst, bet cik ilgi. Vai pāriešana uz RAW palīdzētu"
Toshiro
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 10 Nov 2017, 04:11

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby ash » 10 Nov 2017, 10:25

Kucēns ēd maz vai vispār neēd? Ja kaut ko nebūt ēd, tad vnk jāmeklē veidi, kā dabūt pilnāku punci. Vai dabon našķus starp ēdienreizēm par apmācību? Tie arī jāieskaita, ja tādus ēd.
Varbūt pameklējiet kādu konservu, kas garšo, protams arī gaļu (svaigu, ne vārītu). Es sauso barību liktu nost, jo no pieredzes ar saviem ņergām, uzskatu, ka nav vērts cīnīties par sausās barības ēšanu, ja sunim ir neēšanas problēmas. Esmu savu barojusi no rokas, barojusi par komandu pildīšanu, esmu pat sēdējusi pie kucēna bļodas un maisījusi to ar karoti, lai sunim ir sajūta, ka es arī ēdu, (konkurences sajūtas radīšana), jaunāko suni vienu periodu baroju no vienas bļodas ar lielo suni vienlaicīgi – tas bija gana efektīvi, tikai nebija iespējams nokontrolēt, cik kurš paspēj apēst, vienam sunim patika barība kong mantā, otram nebija intereses. Jaunāko suni 6 mēnešu vecumā pārliku uz raw, mūsu gadījumā tas palīdzēja.
Ja analīzes un izmeklējumi ir labi, tad nedodiet antibiotikas, jo medikamenti arī mēdz mazināt apetīti. Un protams pastaigas svaigā gaisā uzlabo ēstgribu.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 10 Nov 2017, 13:30

Toshiro, man jau likās, ka kādam kādreiz noderēs mūsu pieredze. Tu vismaz zini, ka ne jums vienīgajiem tādas problēmas. :estevisamilosu: Saprotu.
Ja jūs esat gatavi pāriet uz RAW, tad tik uz priekšu. Cik esmu lasījusi, daudziem palīdzējis. Es tomēr nepārgāju. Man labāk patīk sausā kopā ar konserviem. Līdz pat šai dienai mums iet sausā, buljons vai ūdens saslapināšanai un konservi klāt. Man tiešām patīk konservi Grancarno no Animonda. Tur ir viena vienīga gaļa. Pirms tam izmēģinājām arī Rinti. Tur klāt ir mērcīte un arī dārzeņi. Tos arī ēda labi. Tā mērcīte labi apviļāja sauso barību garšai.
Bet nu ar antibiotikām un visādiem izmeklējumiem gan nav ko aizrauties. Ja suns izskatās veselīgs un ir aktīvs, tad viss būs OK. Laikam tā ir viena no lauku ārstu priekšrocībām. Un laikam vienīgā. Viņi neaizraujas ar zālēm un izmeklējumiem. Ja neteiksim, ka to nedara vispār. :jautri:
Īsāk sakot, meklējiet variantu, kas der jūsu kucēnam.
Man arī ļoti palīdzēja pāriešana uz ēdināšanu 2 x dienā. Nu un arī varbūt tiešām tā neēšana tomēr ir kaut kur saistīta ar zobiņiem, kas tieši ap to laiku arī mainās.
Galvenais, lai ir aktīvs un dzīvespriecīgs kucēns. Lai arī izskatās pēc kurta ar acīmredzamām ribām, bet priecīgs un veselīgs. ;)
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Spigana » 10 Nov 2017, 13:48

Ja vetārsts slimības pazīmes neatrod un arī jums pašiem šķiet, ka fiziski ar kucēnu viss ir labi, var pamēģināt dažas dienas ar ēdienu neauklēties un ļaut kucēnam pašam sajust izsalkumu.
Nolieciet kucēnam brokastis, ja 15 minūšu laikā neapēd, ēdienu ņem nost līdz vakaram. Pirms vakariņām kucēnu aktīvi nodarbina, lai ir nodauzījies, noskrējies un notērējis enerģiju. Iedod vakariņas un atkal - ja 15 minūšu laikā neēd, ņem nost un vakarā vairāk nedod. Nākamajā dienā atkārto.

Manam neēdošajam kucēnam pāriešana uz raw palīdzēja, bet tas nāca komplektā ar režīma ieviešanu ēdienreizēm un kucēna fizisku nogurdināšanu. Un vismaz par manu suni man ir radies iespaids, ka visa tā cimperlēšanās viņai traucē ēst, jo notiek taču kaut kāda spēle - kāpēc lai tagad par ēdienu domātu?
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby ash » 10 Nov 2017, 15:07

Spīgana – man nevienam, ne otram sunim nepalīdzēja bļodas nost ņemšana. Patiesībā mūsu mājās nekad nav bijis savādāk, kā tikai šāda sistēma, jo kad lielais suns bija kucēns, bērnam bija tikai pāri gadiņam, tāpēc suņa ēdienu tiešām noliku 2x dienā uz 15-30 min, un ar otro tāpat, jo ja mājās ir 2 suņi, tad pilnas bļodas netiek turētas. Tas neliedza nevienam no otram periodiski atteikties no ēdiena.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 10 Nov 2017, 15:33

Par principu - 15 minūtes bļoda pieejama un pēc tam nost, biju informēta jau pirms suņa iegādes. Un visu laiku pie tā arī pieturos. Bet atzīšos, bija brīži, kad domāju, ka varbūt tomēr atstāt. Varbūt kucēns tomēr kaut ko ieēdīs vēlāk.
Bija dienas, kad atkārtoti piedāvāju bļodu pēc 1 stundas. Dažreiz tas deva rezultātu, dažreiz nē.
Jā, un fiziska nogurdināšana mūsu gadījumā nepalīdzēja. Jau iepriekš te raktīju, ka man ar likās, ka varbūt vienkārši suns nav pietiekami noslogots. Bet nē. Arī pēc lielas fiziskas slodzes rezultāta nebija.
Bija arī tā, ka sapratu, ka teritorija, kurā dodu ēst sunim, jāsamazina, lai suni nekas netraucē tomēr pievērsties ēšanai. Piemēram, apsēdāmies paši ēst virtuvē, sunim bļoda virtuves vidū un durvis uz pārējo māju ciet. Un pēc minūtēm 5-10 viņa tomēr sāka ēst.
Citreiz savukārt nostrādāja tas, ka pati apsēdos blakus un skatījos kā viņa ēd.
Te tiešām ir jātaustās un jāatrod, kas ir tas labākais konkrētajam kucēnam.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Spigana » 10 Nov 2017, 15:53

Nu nevarētu teikt, ka mans suns tagad 100% vienmēr ēd, bet šis vienkārši ir variants ko pamēģināt pie situācijas, kad nav ideju.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Toshiro » 10 Nov 2017, 19:54

Suns ēd maz, kas ir uz robežas ar gandrīz nemaz- vakar man dienas garumā izdevās iemānīt mazliet vārītas liellopu gaļas (principā pusšķēle gaļas), bišķi biezpienu. Šorīt kripucīti vārītas maltās gaļas. Katrā ziņā tas ir daudz par maz kucēnam. Bet to pašu ēda tā bez iedvesmas un ar gaļas gabaliem drīzāk spēlējās nekā gribēja ēst. Principā viss iedotais drīzāk būtu pieskaitāms pie našķiem. Vēl jau arī problēma, ka sunim tūlīt 4 mēneši un viņš neiet ārā, līdz ar to maz fizisko aktivitāšu, jo audzētāja nebija laikā uztaisījusi visas potes sunim, 2.viņš saņēma tikai 3.mēnesī un mums vēl uz 3.jāgaida. Dusmas pamatīgas par to, jo par potém uzzinājām brīdī, kad braucām sunim pakaļ, līdz tam runājām un audzētāja par potēm teica, ka viss būs laikā. Suni izvēlējāmies, kad viņam bija nepilns mēnesis, bija lielākais savā metienā... nu riktīga bumbiņa, iemaksājām naudu un gaidījām, apraudzijām ik pa pāris nedēļām, auga labi, bija aktīvs, liels salīdzinot ar citiem. Plānotā brauciena dēļ paņēmām tikai, kad bija gandrīz 3 mēneši. Godīgi sakot neienāca prātā pārbaudīt potes, jo likās, ka viss ir izrunāts un tas ir pašsaprotami.

Par antibiotiku došanu bez pamatotas vajadzības arī neesmu sajūsmā. Principā ārstējošā vetārste to neizrakstīja, bet tā kā ultrasonogrāfijā bija bišķi palielināts dziedzeris, nosūtīja pie endokrinoloģes, kura principā momentā izdomāja pielikt katetru ar antibiotikām. Tad nu update ir tāds, ka sunim vēl pārbaudīs, vai asins analīzēs neatradīs parazītu, ko kaku testā neredz un vēl ir versija, ka tā ir reakcija pēc vakcinācijas, kura tika veikta kādas 2 nedēļas pirms apetītes pazušanas. Audzētāja arī saka, ka ēdis labi, nekāds ņergulis nav bijis, bet nu tur arī vairāki suņi konkuréja par ēdienu.
Par bļodas noņemšanu- es sākotnēji arī tā mēģināju, bet tad dienā apēda mazāk + viņš bieži visu nakti ik pa reizei gāja ēst un līdz rītam bļodā bija tukša (tad, kad vēl ēda). Es izvēléjos, lai labāk to savu devu noknaksta diennakts laikā nekā apēd mazāk.

Bet paldies Bonny Rain par tēmu, jo es ar savu problēmu padalījos vienā ārzemju forumā un tur komentāri bija, ka noteikti ir jāmeklē cēlonis, tik ilgi nevarot būt, ka neēd + vēl nevienu līdzīgu tēmu nevarēju atrast, visas bija par to, ka suns neapēd dienā paredzēto porciju un izlaiž maltītes, tā kā man jau sākās panika. Tagad vismaz skaidrs, ka var gan būt un biśķi stress ir mazinājies.
Toshiro
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 10 Nov 2017, 04:11

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 10 Nov 2017, 23:12

Toshiro wrote: Vēl jau arī problēma, ka sunim tūlīt 4 mēneši un viņš neiet ārā, līdz ar to maz fizisko aktivitāšu, jo audzētāja nebija laikā uztaisījusi visas potes sunim, 2.viņš saņēma tikai 3.mēnesī un mums vēl uz 3.jāgaida.

Par šo mūsu "lauku" vetam arī bija ko teikt: jau pēc otrās potes sunim izveidojas pietiekama imunitāte. Nu vienīgais pie galīgi slimiem dzīvniekiem gan nav ko bāzties. Bet ārā iet var droši. Te nu es viņam laikam tomēr piekritīšu.
Vēl jautājums, kad pēdējo reizi attārpojāt? Ja jau ar potēm nebija ok, kā ar attārpošanu? Tas bija pirmais, ko izdarījām profilaksei.
Bet pārējā, ja suns ir aktīvs, spēlējas, neizskatās saguris un tāds "savītis", tad būs labi.
Starp citu, kas par šķirni? Vai esi pētījusi svara tabulu - kucēns atbilsts savam vecumam svara tabulā? Kāds ir vispārējais pirmais iespaids, skatoties uz suni? Spalvas stāvoklis? Aaa, un protams, cik bieži suns kakā un čurā? Un cik daudz?
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Toshiro » 11 Nov 2017, 00:24

Nu mūs īsti ārā nelaiž, viens no vetiem ļāva apiet ap kvadrātu, bet ne vest uz parku. Bet sākās viss trakums ar neēšanu un mums mājas režīms. Bija arī paredzēts nākamnedēļ pirms laika 3. Vakcināciju taisīt- viens no vetiem atļāva, tagad dēļ antibiotikām atkrīt.

Tur jau tā lieta, ka viņam viss ir labi- spalva, āda, temperatūra, cukura līmenis. Neizskatās galīgi pēc slimnieka, ir gana aktīvs, nav sanīcis, dzer daudz, kakā tagad aptuveni 1x dienā, pirms neēšanas 2X. Kakas normālas. Godīgi sakot man liekas, ka tās antibiotikas bija liekas. Bet nu šodien apēda vistu ar rīsiem, ne baigi daudz, bet tomēr vairāk kā pēdējā laikā.

Parazītus mēs uztaisījām pie 2.vakcinācijas, bija attārpots, bet uztaisīja arī kaku analīzi- tests negatīvs.

Par svaru grūti pateikt, sver 5.3 kg pie 15\16 nedēļām. Cik pētīju svaru shibām šajā vecumā, tad tas ir ļoti plašā amplitūdā, tā kā p+\- kaut kur tur ir, bet pie mazā gala. Bet viņš liels arī nebūtu, jo vecāki ir salīdzinoši nelieli. Man gan gribētos, lai viņš līdz tiem 10-11 kg pieaugušā vecumā aizvilktu. Kas vēl- 2 nedēļu laikā, ko viņš pie mums bija, svars pieauga par 1 kg, tagad pēdējā nedēļā necik. Jāseko, lai nekrītas. Var redzēt, ka suns pieaug, bet tagad izskatās tāds kaulains... kauli izspiežas, cik nu viņa kažokā var manīt.

Update. Atnācām mājās no veta pēc procedūras, ieliku vārītu vistu ar rīsiem (vets nozīmēja), izēda visu trauku un vēl papildus porciju gribēja, visu vakaru plosījās pa māju enerģijas pārpilns :aptracis: Pat ābolu no manis izmangoja. Cerams, ka tas uz palikšanu. Tad jau kaut kas būs tomēr bijis
Toshiro
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 10 Nov 2017, 04:11

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Felix_PS » 11 Nov 2017, 06:51

Uz tām svara tabulām paļauties nevar - mana rijīgā sardele ir zem minimālā svara attiecīgajam vecumam, bet man pat gribētos, lai viņa ir biku slaidāka.
Image
User avatar
Felix_PS
Puppy
Puppy
 
Posts: 455
Joined: 07 Aug 2014, 12:14

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 11 Nov 2017, 14:01

Nu manējā jau arī pat tad, kad bija kaulaina, ribaina un ļoti kurtiski tieva, bija svara normas robežās. :kanepe: Bet nu tomēr tā svar tabula ir zināms rādītājs. Lai vai kā.
Vēl man ir viens novērojums: ja suns tagad apēd vairāk, tad iespējams, ka nākamā vai pat aiznākamā ēdienreizē var atteikties no ēdiena.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 11 Nov 2017, 15:30

Toshiro wrote:Tur jau tā lieta, ka viņam viss ir labi- spalva, āda, temperatūra, cukura līmenis. Neizskatās galīgi pēc slimnieka, ir gana aktīvs, nav sanīcis, dzer daudz, kakā tagad aptuveni 1x dienā, pirms neēšanas 2X. Kakas normālas.

Nu tu taču pati tad saproti, ka tad jau jums viss ir ok. :jaa: Zinu, kā ir tad, kad it kā redzi, ka suns veselīgs, bet neēd normāli. Bet gribas tak lai ēd. Gan ēdīs.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby DD_cavaliers » 11 Nov 2017, 18:19

Man liels sakars ar kavalierīšiem un jau vairāk kā 10 gadus vērojot šos skaistuļus, esmu saskārusies ar dažādiem ēdājiem. Vieniem, kas gatavi apēst pašu velnu, bet iebildumiem un nekādām veselības problēmām, otri anoreksijas tipa, neko neēd, tievi, vēlāk arī slimīgi, kā kurš un ar ko, kam gremošanas problēmas, kam alerģijas utt.

Bet ko es novēroju, ja kucēnam audzētājs mazam ir devis svaigus produktus - it īpaši gaļu (svaigu), tad kucēns izaug normāls ēdājs, bet ja kucēna vecumā, pēc mammas piena pirmais, ko tas ir saņēmis, ir rūpnieciski ražoti produkti, tad vēlāk tas ir traki.

Tagad internetā ļoti daudz informācijas atrodamas, par dažāda veida Barf barošanas sistēmām, visas labas manuprāt. Mēs barojam ar Prey modeli, kas ir 80% gaļa, 10% orgāni un 10% kauli, tas viss tikai svaigā veidā. Un tiešām novēroju izmaiņas savos suņos.

Tagad jau ērti, neko daudz pašam nevajag fantazēt, tirgū visu var sapirkt, dažādība liela, liellops, trusis, vista, pīle, zivs, meža gaļa utt., bet ja netiek līdz tirgum, jau tirgū ir pieejama sagatavota Svaigā suņu barība. Mēs ēdam RAFUS MENU, pašiem nav laika skriet pa tirgu, bieži ceļojam, izstādes utt. Agrāk sūtījām barību no Lietuvas, tagad pieejama arī Latvijā.
DD_cavaliers
Baby
Baby
 
Posts: 7
Joined: 11 Nov 2017, 18:06

Re: Kucēns atsakās ēst

Postby Bonny Rain » 09 Aug 2018, 14:12

[quote="DD_cavaliers"][/quote]
Ļoti iespējams, ka tev taisnība par to kucēnu barošanu. Jebkurā gadījumā, gads ir pagājis kopš sāku rakstīt, tagad neliels atskats: esam pārgājuši uz jau pieminēto RafusMenu. Nu jau 2 mēneši. Un no šī līdz šim ne reizes sune nav atteikusies. Rafus Menu ir iepriekš sabalansēta sasaldēta svaiga gaļa, kurā ir viss nepieciešamais veselīgam suņa uzturam. Vienīgais mīnuss - vajag lielu saldētavu. Aaa, otrs mīnuss, lai to sadalītu dienas devās, tā jāatlaidina nedaudz un jāgriež pussasalusi. Es ņemu 2,5kg pakas un dalu pa 300g dienā. Sametu mazos maisiņos un iepriekšējā vakarā izņemu no saldētavas, lai atkausējas. It kā pēc tabulas mūsējai sunei vajadzētu ēst 250g dienā. Bet es redzu, ka sunei ar to ir par maz. Tā kā es bez divām ēdienreizēm dienā neko citu sunei starplaikos nedodu, tad viņai ar to nepietiek. Tagad dodu 300g dienā šo un apakšā bļodiņā vēl ieberu sauso, pašlaik pat 160g dienā vēl klāt. Un tāpat viņa ir slaida.
Bijām ceļojumā, kur nebija iespējas ņemt līdzi saldēto gaļu. Nopirku sauso un konservus. Tad gan bija interesanti. Ja no rīta izēda sauso, tad vakarā ne par ko uz to vairs neskatījās. Nolēmu neriskēt ar neēšanu - man tomēr vajag ceļojuma laikā spēkpilnu suni. Tad nu piedāvāju 2 traukus: vienā sauso, otrā konservus. Un viņa vienā ēdienreizē ēda sauso, otrā konservus. Ar Rafus Menu man mājās tādu problēmu līdz šim nav bijis. Bet arī to var ņemt vērā - spītīgi suņi var neēst arī vairākas dienas pēc kārtas. Mums laikam rekords bija 3 dienas. Bet tas jau robežojas ar saimnieka spīdzināšanu - nu tak nevar ar mierīgu sirdi noskatīties, kā suns atsakās ēst pat 3.dienā. Tad nu šis varētu būt risinājums, proti, piedāvāt sunim izvēlēties vienu no diviem. Nu, ja to neēd, tad nekā.
Tā kā, tiem, kam suņi ir aplam izvēlīgi, varbūt tiešām ir vērts aizdomāties par svaigas gaļas došanu sunim. Man risinājums ir Rafus Menu - man pašai nav jādomā par to, kā lai nopērk un sagatavo sabalansētu ēdienu savai sunei. Un viņai tiešām garšo. Vismaz līdz šim.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Previous

Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron