Mākslīgās zāles tualete

Grooming and Feeding of Dogs

Mākslīgās zāles tualete

Postby pinki » 20 Feb 2018, 21:31

Sveiki! Lasiju, ka esot tādi mākslīgās zāles paklājiņi un ka tie esot labāki par vienreizlietojamajiem paladziņiem. Kāds no jums ir ko tādu redzējis un mēģinājis savam sunim? Principā jau gribam, lai suns 100% prastu nokartories lauka, bet vinam ir tikai 6 menesi un paliek viens majas darba dienas un nevar 8h bez nokartosanas vel iztikt. Ta maksliga zale itka mazak jaucot pratu.
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby Alpina » 21 Feb 2018, 00:46

pinki wrote:Sveiki! Lasiju, ka esot tādi mākslīgās zāles paklājiņi un ka tie esot labāki par vienreizlietojamajiem paladziņiem. Kāds no jums ir ko tādu redzējis un mēģinājis savam sunim? Principā jau gribam, lai suns 100% prastu nokartories lauka, bet vinam ir tikai 6 menesi un paliek viens majas darba dienas un nevar 8h bez nokartosanas vel iztikt. Ta maksliga zale itka mazak jaucot pratu.



Jo ilgāk sunim būs vieta, kur mājās drīkst nokārtoties, jo ilgāk būs problēmas ar nokārtošanos telpās. Vienīgais, ko varu ieteikt - pārtraukt paladziņoties un kur nu vēl meklēt citas alternatīvas. Tualete ir laukā. Vēl paciesties palīdz sava “vieta” (piemēram būris) - tas gan atkal neattiecas uz 100% visiem.
User avatar
Alpina
Puppy
Puppy
 
Posts: 468
Images: 13
Joined: 22 Dec 2014, 09:25

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby pinki » 21 Feb 2018, 16:06

Alpina wrote:
pinki wrote:Sveiki! Lasiju, ka esot tādi mākslīgās zāles paklājiņi un ka tie esot labāki par vienreizlietojamajiem paladziņiem. Kāds no jums ir ko tādu redzējis un mēģinājis savam sunim? Principā jau gribam, lai suns 100% prastu nokartories lauka, bet vinam ir tikai 6 menesi un paliek viens majas darba dienas un nevar 8h bez nokartosanas vel iztikt. Ta maksliga zale itka mazak jaucot pratu.



Jo ilgāk sunim būs vieta, kur mājās drīkst nokārtoties, jo ilgāk būs problēmas ar nokārtošanos telpās. Vienīgais, ko varu ieteikt - pārtraukt paladziņoties un kur nu vēl meklēt citas alternatīvas. Tualete ir laukā. Vēl paciesties palīdz sava “vieta” (piemēram būris) - tas gan atkal neattiecas uz 100% visiem.


Es fiziski nevaru gribet lai 6 menesu vecs kucens izciest bez wc 8-9h un man nav iespeja dienas vidu atskriet pie vina. Esmu prieciga, ka nokartojas konkreta vieta uz autina, nevis kur pagadas. Likt buri ar domu, ka ta ilgak izcietisies necurajis manuprat ir cietsirdigi.
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby ajame » 21 Feb 2018, 19:23

Kādu laiku atpakaļ gribēju saviem nopirkt to mākslīgo zāli, bet pārdomāju. Jo mazgāt katru dienu to būtu pārāk apgrūtinoši. A tā - vecais autiņs miskastē, jaunais uzklāts.. tas man aizņem pusminūti. Ja padomā, kā būtu jākopj tas zālājs.. nu nē.. un ja nu vēl kādam gadīsies šķidrs vēders, tad vispār čau..
Tas pats ir ar mazgājamajiem autiņiem. Savulaik nopirku dažus. Pēc kāda laika pārgāju atpakaļ uz vienreizlietojamajiem. Tagad tos mazgājamos izmatoju tikai kā paklāju braukšanas būrī.
User avatar
ajame
Puppy
Puppy
 
Posts: 450
Joined: 03 Mar 2010, 23:36
Location: Tukums

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby ash » 22 Feb 2018, 09:16

pinki wrote:Es fiziski nevaru gribet lai 6 menesu vecs kucens izciest bez wc 8-9h un man nav iespeja dienas vidu atskriet pie vina. Esmu prieciga, ka nokartojas konkreta vieta uz autina, nevis kur pagadas. Likt buri ar domu, ka ta ilgak izcietisies necurajis manuprat ir cietsirdigi.


kāpēc nevar gribēt? var gribēt. un jo vairāk motivēsiet suni paciesties, jo ātrāk viņam tas izdosies. protams, atkarībā no šķirnes un induviduālajām īpatnībām - ir kucēni kuri 6 mēnešos vēl nevarēs nociesties 9 stundas, bet tas nav standarts. liela daļa suņu jau 4-5 mēnešu vecumā var nogaidīt tās 8-9 stundas.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby Bonny Rain » 22 Feb 2018, 15:44

ash wrote:
pinki wrote:Es fiziski nevaru gribet lai 6 menesu vecs kucens izciest bez wc 8-9h un man nav iespeja dienas vidu atskriet pie vina. Esmu prieciga, ka nokartojas konkreta vieta uz autina, nevis kur pagadas. Likt buri ar domu, ka ta ilgak izcietisies necurajis manuprat ir cietsirdigi.


kāpēc nevar gribēt? var gribēt. un jo vairāk motivēsiet suni paciesties, jo ātrāk viņam tas izdosies. protams, atkarībā no šķirnes un induviduālajām īpatnībām - ir kucēni kuri 6 mēnešos vēl nevarēs nociesties 9 stundas, bet tas nav standarts. liela daļa suņu jau 4-5 mēnešu vecumā var nogaidīt tās 8-9 stundas.


:par: Var, var paciesties. Protams, reizi pa reizei var gadīties kāda šaizīte, bet principā, var. Manējā no 5 mēnešu vecuma bija spiesta viena būt 8 stundas. No 30 mēneša dienām tikai kādas 2 bija ar peļķīti.
Bonny Rain
Puppy
Puppy
 
Posts: 353
Joined: 01 Aug 2017, 18:35

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby ash » 22 Feb 2018, 17:17

saldzinājumam varu piemest - man viens suns no 3 mēnešu vecuma varēja visu nakti (10 stundas) izturēt, otrs no 4 mēnešu vecuma.
kucītei grūtāk gāja ar saprašanu, ka mājās nedrīkst. kad sāku atstāt būrī, bija 3 mēnešus veca. pirmajā laikā braucu dienas vidū izstaidzināt. viņa vienmēr iznāca no būra un godīgi pačurāja tam blakus uz grīdas :velnins: , kaut durvis uz pagalmu bija metra attālumā. bet būrī - nekad! :kanepe:
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby ligakrista » 22 Feb 2018, 17:40

ash wrote: viņa vienmēr iznāca no būra un godīgi pačurāja tam blakus uz grīdas :velnins: , kaut durvis uz pagalmu bija metra attālumā. bet būrī - nekad! :kanepe:


:medos: :medos: :tikainesaki:
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby pinki » 22 Feb 2018, 19:44

Man maza auguma sunite- mini pinčers. Kad esmu majas, joprojam vedu lauka 5x diena, citadi sacura maju (autinu lieku tikai kad paliek viena). Nakti starp citu iztur jau kadu menesi apmeram, bet pa dienu vinai gribas biezi nokartoties.
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby Spigana » 22 Feb 2018, 23:18

Manā pieredzē šis variants "pa nakti var izturēt, bet pa dienu vajag bieži" ir vairāk pieradums nekā vajadzība. Es šausmīgi ilgi ar šo nocīnījos, beigās līdzēja divas lietas - ieviesu režīmu, kad ejam ārā, un vietas, kur suns piečurājis, tīrīju ar etiķi. Nu jā, un autiņu noņēmu pavisam nost.
Atceroties, cik skarbi man ar šo gāja, vairs nekad nevienam kucēnam autiņu nelikšu.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby pinki » 23 Feb 2018, 06:43

Pastasti ludzu sikak ka atradinaji no biezjas nokartosanas? Buri es negribetu pirkt, vai ir vel kads variants? Mums vina ne tikai curat grib biezi, bet ari kaka 3-4x diena pa mazam porcijam.
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby ash » 23 Feb 2018, 09:14

audzinot otro suni novēroju, ka daudz vieglāk ar tualetes lietām kļuva, kad nebarojām ar sauso barību - suns daudz mazāk dzēra ūdeni - mazāk vajadzēja čurāt un varēja ilgāk izciesties.
audzētāja arī ieteica, ka ja naktī pusaugu kucēns nevar izturēt, tad pēdējo reizi iedod padzerties pirms vakara pastaigas un tad līdz rītam ūdens bļodu nost, bet šis mums nebija tik aktuāli, jo problēma ar apčurāšanos bija dēl emocionalitātes, nevis dēļ nespējas izturēt.
Image
Image
User avatar
ash
Junior
Junior
 
Posts: 950
Images: 3
Joined: 06 Apr 2011, 13:07

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby pinki » 23 Feb 2018, 09:33

ash wrote:audzinot otro suni novēroju, ka daudz vieglāk ar tualetes lietām kļuva, kad nebarojām ar sauso barību - suns daudz mazāk dzēra ūdeni - mazāk vajadzēja čurāt un varēja ilgāk izciesties.
audzētāja arī ieteica, ka ja naktī pusaugu kucēns nevar izturēt, tad pēdējo reizi iedod padzerties pirms vakara pastaigas un tad līdz rītam ūdens bļodu nost, bet šis mums nebija tik aktuāli, jo problēma ar apčurāšanos bija dēl emocionalitātes, nevis dēļ nespējas izturēt.


Kā reiz par šo domāju, ka varbūt jāpāriet uz pašgatavotu barību, esmu dzirdējusi lsbas atsauksmes ka labāk izmantojas un mazāk jākakā. Vispār kad tā palasu barības sastāvu (ēdam itkā labu barību Royal canine) tur vis kaut kas, bez ka varetu iztikt. Bet nu man vel mazliet janobriest un jasaprot.
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby Spigana » 23 Feb 2018, 09:58

Man atradināt no biežas nokārtošanās daļēji tieši būris palīdzēja. Kāpēc nevēlaties būri?
Vēl palīdzēja tas, ka noņēmu autiņu un norobežoju vietu, kur tas pirms tam stāvēja - tātad mājās vairs nebija legālas vietas, kur drīkst nokārtoties. Ja kaut kur parādījās šmuce, tīrīju ar etiķi, lai suns negrib tur otrreiz iet. Un patiesībā jau vienkārši sāku suni retāk vest ārā, vienlaikus mājās pieskatot, lai viņa neaiziet kaut kur ap stūri nokārtoties. Naktīs un kamēr neviens nebija mājās, suns palika tikai būrī.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby pinki » 23 Feb 2018, 11:46

Mes jau ta ilgi cinijamies, lai viena atstata negaudo, vinai ir svariga kakja kompanija, labi jutas, kad abi blakus gul divana. Nestados prieksa ka butu, ja es vinu buri ieslodzitu, kaimini policiju izsauktu drosvien :D Laikam jasagaida atvalinajums, lai varu ritigi sai lietai piekerties un vaktet vinu. Varbut butu opcija piesiet vinu pie ta divana kajas? :D
pinki
Baby
Baby
 
Posts: 10
Joined: 06 Jan 2018, 14:48

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby ligakrista » 23 Feb 2018, 13:45

Spigana wrote: Naktīs un kamēr neviens nebija mājās, suns palika tikai būrī.


1. būris jūsu guļamistabā?
2. būris vaļā vai ciet?
ligakrista
Puppy
Puppy
 
Posts: 143
Joined: 07 Jan 2018, 19:56

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby Spigana » 23 Feb 2018, 13:58

ligakrista wrote:
Spigana wrote: Naktīs un kamēr neviens nebija mājās, suns palika tikai būrī.


1. būris jūsu guļamistabā?
2. būris vaļā vai ciet?


1. Sākumā būri naktīs turēju pirmajā stāva, paši guļam otrajā. Naktī kucēns mierīgi gulēja, bet modās šausmīgi agri (ap 4-5) un sāka gaudot. Kaut kādā iedvesmas uzplūdā nolēmu būri pārvietot uz guļamistabu un kopš tās dienas man suns guļ tik ilgi, cik es, un mierīgi ceļas 9-10 no rīta bez čīkstēšanas.
2. Būris ciet. Bet tas tikai pēc tam, kad biju smuki būri samācījusi (Mio tas aizņēma laikam nedēļu vai divas); pirms tam būrī uz nakti neliku vispār.
Ir terjeri, ir rasela terjeri un ir Mio.
Mio, my dog
Mio Instagramā
Image
User avatar
Spigana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Images: 279
Joined: 28 Nov 2015, 18:28

Re: Mākslīgās zāles tualete

Postby Imagine » 24 Feb 2018, 23:14

pinki wrote:Pastasti ludzu sikak ka atradinaji no biezjas nokartosanas? Buri es negribetu pirkt, vai ir vel kads variants? Mums vina ne tikai curat grib biezi, bet ari kaka 3-4x diena pa mazam porcijam.


Nav tā, ka suns, viens palicis, jums mājās ļoti streso? Vai arī tik bieža kārtošanās ir arī tad, kad esat mājās kopā?

Man, piemēram, pagaidmājās bija 8 mēnešus vecs kucēns no patversmes. Viņa pirmajās dienās ļoti daudz dzēra "aiz nekā darīt" - pariņķo, pariņķo pa māju, pie bļodas, pariņķo, pariņķo, nezina, kur likties - pie bļodas. Tāpēc arī peļķošanās bija bieža. Kad šo piefiksēju, padzerties ļāvu pēc ēšanas un bļodu piedāvāju ik pa laikam, bet pastāvīgi neatstāju. Kopā ar pāris dienu ilgu skriešanu ārā ik pēc 2 stundām arī tad, kad sunim nevajadzēja, čurāšanu mājās atrisināja. Vēlāk arī ūdens bļodu varēja mierīgi atstāt.

Tas pats ar paikas bļodu - stāv brīvi visu laiku vai arī dodat noteiktas ēdienreizes?
User avatar
Imagine
Junior
Junior
 
Posts: 582
Joined: 23 May 2013, 23:59


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests