Kucēna barošana

Grooming and Feeding of Dogs

Kucēna barošana

Postby Bucha » 05 Jul 2010, 13:16

Sveiki!
Beidzot esmu kļuvusi par suņuka īpašnieci - kucēns atradenītis, svars - 1.200 kg, ir stipri un asi zobi, ēd sauso barību, aktīvs un ņiprs. Nav ne jausmas, kāds vecums. Man ir jautājums - kā tagad mazulīti barot? Sākumā ļoti baidījos pārbarot, jo suņukam, šķiet, ir nācies kādu laiku pabadoties. Ieliku ēdamkaroti suņu konserva, aprija momentā - vēders uzreiz kā bumba. Mēģināju ēdienu dozēt, bet tad man teica viedokli, ka kucēnam vajag dot tik, cik viņš vēlas. Tā noriskēju vakar - apēda mazais kādus 150 gramus vienā ēdienreizē. Man jau šķiet baigi daudz.
Lūdzu padalieties viedokļiem, kā īsti darīt, lai nenodarītu suņukam pāri.

Un vēl, lūdzu kādu padomu, kā pieradināt sunīti kārtoties noteiktā vietā?
Bucha
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 05 Jul 2010, 13:15

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēna barošana

Postby Shanele » 05 Jul 2010, 13:30

Dod sunim sauso baribu, lai ed cik grib, bet uz iepakojuma parasti ir raktita deva. Nepaedis kucens bus nemierigs. iesaku tev kucenu attarpot,jo noteikti ir tarpini punciti. Kartoties uz autina, bus guri iemacit,jo tu nezini kados apstakols kucens audzis. galvenais lai kucens nenokartojas taja vieta kur gul. Macit uz autina nokarotites, tas nozime nepartraukta kuceena uzraudzisa, pec gulesanas uzlikt uz autina, pec speleshanas, nelaut iet nost kamer nenokartoies, kad kucens nokartojas tam paredzetaja vieta uzslavee vinu. visi kuceni kad tikko piecelas pirma lieta ko izdara ir aiziet nokartoties, vakte un maci atskirt autinu. Turi kucenu viena telpa,lai aprod, paradi kur ir vietina kur nokaroties ar laiku iemacieis. Veiksmi :)
Last edited by Shanele on 05 Jul 2010, 14:30, edited 1 time in total.
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Kucēna barošana

Postby Bucha » 05 Jul 2010, 13:39

Ja es došu viņai konservus tik cik vēlas, vai tas būs par skādi? Jo, protams, ka konservi ir garšīgāki par sauso barību.
Bucha
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 05 Jul 2010, 13:15

Re: Kucēna barošana

Postby Shanele » 05 Jul 2010, 14:04

nu skaties,ja normala vedera izeja,tad baro ar konseviem es iesaku pariet uz kvalitativu sauso baribu,jo konservos nekas labs nav :( samalta visaada draza un ar super labajiem dargajiem konserviem tu vinu nepiebarosi,bet kucenam sobrid jasanem sabalenets un pilnvertigs uzturs. kucens 1-2 mensesi ed - 6x diena. Ja vins sver 1,2kg vairak par 2 menesi vinam nav.
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Kucēna barošana

Postby silverequs » 05 Jul 2010, 14:07

Pie konserviem nav ko radināt, nekā laba viņos nav, zinot, kā manējam no viņiem pumpas sametās :grr: Labāk iekrāto naudiņu ieguldīt kvalitatīvas sausās barības iegādei. Kucēnam var dot mērcētu sauso, ja maziņš un grūti sakost vai pievienot paniņas garšai. Es domāu, ka, ja gribās labumiņu, jānovāra gaļiņa, pastarpināti iepirkt tirgū augstākā tauku proceta biezpienu...
Tad vēl, ja nav laika vaktēt kucēnu un dozēt barību, tad jā var atstāt barību traukā, bet pēc savas pieredzes, tas izaudzina no suņa rittīgu ņergu uz ēdienu, pēc tam kā princesei apkārt būs jālēkā, lai tik šis ko apēstu. Tāpēc, ja ir iespēja labāk dozēt, par radināšanu pie autiņiem, šeit jau ir šādi tādi viedo padomi, tikai citās tēmās.
Ā un jā, uzreiz pie veta, lai konstatētu vecumu, attārpotu pareizi, jo tam precīzi jānosaka suņa svars, neaizmirstiet par potēm, tas ir vitāli svarīgi mazuļa veselībai un jūsu pašu drošībai Bez tam līdz pēdējās potes saņemšanai suni nedrīkstēs vest ārā, jo nedrīkstēs pieļaut tā saskarsmi ar potenciāli inficētu vidi. Veiksmi izaugt lieliem un stipriem!
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kucēna barošana

Postby elīna » 05 Jul 2010, 14:15

Bucha wrote:Ja es došu viņai konservus tik cik vēlas, vai tas būs par skādi?

katrai barībai (un konserviem) atkarībā no suņa svara ir dienas norma un pie tā būtu vēlams pieturēties.
cilvēkam vajag suni.
User avatar
elīna
Puppy
Puppy
 
Posts: 392
Joined: 13 Jan 2010, 23:16

Re: Kucēna barošana

Postby Bucha » 06 Jul 2010, 12:57

silverequs Paldies par novēlējumu. :) Es labāk gribētu, ka izaug maziņš un stiprs. :D
Pagaidām daru tā, ka konservs visu laiku ir bļodiņā, bet skatos, ka maziņais grauž arī pa bišķim sauso barību. Domāju, ka būs prātīga meitene man un kādreiz dzīvē pārtiks no sausbarības. Puncis normāls, pieēdusies netusnī, "oborotus" nezaudē un ar vēdera izeju viss kārtībā. (kad tikko dabūju, tad gan bija tā jocīgi, ik pa stundai pusšķidra kaka - laikam kamēr atkal pierada pie ēdiena nabaKs, pie tam vēl sieviete, kas atrada suņuku, uzreiz bija iedevusi mazajai pienu :jaut: ). Vot. Bet būs labi... (man ir tāds saviļņojums un prieks par to, ka tiku pie tādas Bučiņas, tā vien gribas visai pasaulei savu laimi izkliegt.)
Bucha
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 05 Jul 2010, 13:15

Re: Kucēna barošana

Postby brex » 06 Jul 2010, 13:45

Apsveicu ar kucenu! :)

Domaju, ka noteikti der aiziet pie veta, lai noskaidrotu, kads ir kucena vecums, un visu par attarposanu un potesanu

Kadus konservus dodat?? Ja tie ir letie lielveikalu brinumi, tad tos nost - pa lielam suniem tie garso, jo ir ar labu smaku (lidzigi, ka cilvekiem ar cipsiem), bet ieksa tur nav galas (parasti ap 4%), loti jaskatas uz konservu sastaviem!!! Savam kucena vecuma devu Animondas Corno konsrvus, jo tur lielkoties sastava vairak gala (jo ar sauso nergejas, tad nu bisku apmaisiju ar kosnervu). Ja labie konervi par dargu - labak kadu galinu, biezpienu, skabpiena produktus - lakto, kefiru, manam loti garso tirkultura

Nedomaju, ka kucenam jadod est, cik vien tas grib - jo sauso sarijas un tad ta vedera uzbriest. Labak pieturties pie normalam edienreizem un porciju lielumiem. jo 150 grami 1200 g kucenam izklausas pec milzigas devas!!!
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kucēna barošana

Postby Bucha » 15 Jul 2010, 09:01

Viss mums ir ok, it kā. Attārpoju, tārpi nāca ruļļiem ārā.
Labi pieņemas svarā, ļoti labi.... pārāk labi... nu jau ir 1800 g.
Un tagad jautājums - Vai vēl kādam tā ir gadījies? Un vai tas ir normāli? :shock:
Bucha
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 05 Jul 2010, 13:15

Re: Kucēna barošana

Postby brex » 15 Jul 2010, 10:00

!!! tarpi rulliem ara??!!! oi, tad jau nav brinums, ka rija un veders apals!! cik vets deva vecuma zina??
Sunuki var augt loti strauji, it seviski, ja nakusi no sliktiem apstakliem, pilni ar tarpiem - megina kompenset nepaguto, bija jau te viens, ko no patversmes panema mazu knipuku - likas, ka izaugs kaut kas garkajaninam toijcikam lidzigs, izauga lielaks par Latvijas dzineju
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kucēna barošana

Postby gilroy » 15 Jul 2010, 10:46

Varbūt var bildi ielikt, lai ir kāda nojausma?
Image
User avatar
gilroy
Junior
Junior
 
Posts: 699
Images: 66
Joined: 13 Jan 2010, 15:47

Re: Kucēna barošana

Postby Bucha » 15 Jul 2010, 15:27

Nu es pārspīlēju par tiem ruļļiem bišķi. Bet sākumā kad ieraudzīju, domāju, kur šis makaronus dabūjis ēst, tad tik attapos, ka tak zālītes sabaroju.
Ok, ielikšu bildi, palielīšos :) ;)

http://content6-foto.inbox.lv/albums135 ... ce/004.jpg
Bucha
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 05 Jul 2010, 13:15

Re: Kucēna barošana

Postby s_solv » 15 Jul 2010, 22:54

ah kas par skaistulīti!! ķepas spēcīgas, būs spēcīga meitene :)
http://www.agility.lv - viss par adžiliti (sacensību grafiks, raksti u.c.)

http://www.tikaso.lv
Foto
User avatar
s_solv
Junior
Junior
 
Posts: 593
Images: 38
Joined: 14 Jan 2010, 15:06

Re: Kucēna barošana

Postby Noise » 16 Jul 2010, 18:40

smuks beebis :samilejies:

man Q par koserviem, preciizaak noraidosho attieksmi? ok, maneejie tos dabuu tikai kaa nashkji shad un tad, jo triis sunjus ar konserviem piebarot ir bik par sherpu manam macinjam, bet ir tachu arii ljoti kvalitatiivi konservi, kas nav ne ar ko sliktaaki par sauso bariibu, es parasti peerku sheit pieejamos Natures Diet vai Natures Menu.

natures menu, adult chicken sastaavs piemeera peec:

Chicken min. 61%. Peas min. 4%. Carrots min. 4%. Rice min. 6%. Minerals. Various sugars.
Image
User avatar
Noise
Junior
Junior
 
Posts: 750
Joined: 13 Jan 2010, 13:24
Location: Londona

Re: Kucēna barošana

Postby brex » 16 Jul 2010, 20:29

ta ka izteicos par konserviem, tad precizeju - nedomaju, ka visi konservi ir slikti, tacu - Chapi, Darlingi un kas tads, kur ir liela bundza ar kut kadu mistisku saturu, kas labi smarzo - manuprat, par to nav verts izdot naudu un dot sunim. Ja tie ir labie (ar daudz galu un tas parstrdes prod, ka Anmiondai 98%), tad kapec ne - lai gan, tas vienalaga ir dargi :) un ticu, ka ista manta (galina, ola, biezpiens), ir labaki. Mans suns eda konservus kucenibas laika, kad bija bisku nerga, un tagad dabu konservus tikai arkartas situacijas - ja slims un vajag piedabut est, vai vajag kadas tabletes iemanit ilgaku laiku :) Lutinu vairak ar majas putru - par to pardos dzimteni :D
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Kucēna barošana

Postby energy » 16 Jul 2010, 22:12

Ir jau kvalitatīvi konservi, bet tik un tā sausā barība labāka (arī dabīgā, ja pareizi baro), jo konservos tomēr daudz ūdens
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Kucēna barošana

Postby OrlandoSeaHorse » 17 Jul 2010, 17:55

Bucha wrote:man ir tāds saviļņojums un prieks par to, ka tiku pie tādas Bučiņas, tā vien gribas visai pasaulei savu laimi izkliegt.
Tie, kas pasi atnak, ka tava Bucina, tie saimniekam lielu laimi nes. Smuka tev vina.

Bucha wrote:Pagaidām daru tā, ka konservs visu laiku ir bļodiņā, bet skatos, ka maziņais grauž arī pa bišķim sauso barību. Domāju, ka būs prātīga meitene man un kādreiz dzīvē pārtiks no sausbarības.
Uz tada veida pratigumu gan neceri, ja pieradis pie konserviem, tad sauso varesi pati grauzt. Konservi ta ka brex teica - arkartas situacijas, kad suns slims utt. Vajag jau kaut ko ka super cienastu ari atstat, ka pasai butu, ja ikdiena ar tortem barotu, un kad aizej ciemos - atkal tas pasas apnicigas tortes vien!
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Kucēna barošana

Postby bokseris » 04 Nov 2010, 13:45

Mūsu bokserītim ir jau pusotrs gadiņš vēl arvien barojam ar sauso lielo kucēnu barību jo sieva uzskata ,ka par tievu jo bija saišu operācija un drusku nokritās svarā, man gan liekas ,ka viņam jau kucēnu barība ir pa treknu jo kādas dienas paēdis paliek mīksts vēders arī pēc tam lāga šo barību neēd un snaikstās gar bļodu tā kā gribētu ēst bet nevarētu ,esam jau izmēģinājuši visādas barības tikai kucēnu un treknas, tiesa gan vienu laiku lietojām pēc operācijas antibiotikas,bet kādas piecas dienas vēders normāls tad atkal sāk palikt mīksts, varbūt tomēr no treknās barības .Padalieties lūdzu ar pieredzi, pie veta bijām ,bet arī viņš neko konkrētu nesaka.
bokseris
Baby
Baby
 
Posts: 19
Joined: 28 Aug 2010, 19:59


Return to Suņu kopšana un barošana

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests