Dandie blogs

Blogs and Chats

Dandie blogs

Postby ego » 27 Aug 2011, 18:27

Sveiki!

No reto šķirņu tēmas pārceļos uz blogu. Šobrīd izlēmu, ka neveidošu tēmu šķirņu sadaļā, jo man ir "pet" suns. Man radies iespaids, ka šķirņu sadaļā vairāk tiek apspriesti šķirnes attīstības jautājumi, izstāžu panākumi. Es vairāk rakstīšu par savu "kopdzīvi" ar dandie dinmont terjeru. Cerams, ka arī tā varēšu popularizēt šo šķirni Latvijā (mana suņa audzētāja uzskata, ka Baltijā šīs šķirnes nav). Pie tam, ko es viena šķirnes sadaļā darīšu (protams, nav garantiju, ka arī šeit mums :pastaiga: būs atbalstītāji :aizsapnojusies: ). Vēlāk uzrakstīšu, kāpēc man ir "pet" klases suns. Ja sapratīšu, kā pievienot bildes, tad centīšos sagādāt ilustratīvo materiālu.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Dandie blogs

Postby zakjiits_a_bisi » 27 Aug 2011, 18:36

Info kā ievietot bildes - viewtopic.php?f=18&t=2041

Lai izdodas! ;)
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Dandie blogs

Postby energy » 27 Aug 2011, 22:54

O, es vismaz pirmo reizi dzirdu par šo šķirni :sarkstosa: un īstajā šķirnes sadaļā diez vai vispār būtu ieskatījies :) Tā kā varētu bū interesanti ko jaunu uzzināt.
Ja šeit būs kas interesants, tad gan jau atbalstītāji un lasītāji būs (ne jau visu izsaka izstādes un cik sunim CH) :D Man personīgi nekas nav pret pet klases suņiem.
Lai veicas!
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Dandie blogs

Postby BaibaB » 28 Aug 2011, 11:07

es par dendijiem pirmo reizi uzzināju no Darela grāmatas "Mana ģimene un citi zvēri", tur bija amizants šī sunīša apraksts un saistošs sunītes raksturojums. ļoti īpatnēji terjeri, tiešām reti redzēti, tāpēc labprāt te iegriezīšos palasīt un bildēs apskatīt dendija ikdienu. :rej:
http://shnauceri.wordpress.com/
Dievs, dod man rāmu garu pieņemt visu, ko nespēju ietekmēt, drosmi ietekmēt visu, ko spēju, un gudrību vienmēr atšķirt vienu no otra
User avatar
BaibaB
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1429
Joined: 13 Jan 2010, 13:00

Re: Dandie blogs

Postby ego » 28 Aug 2011, 15:26

Es neatceros, kad es pirmo reizi uzzināju par dandie dinmont terjeriem. Zinu, ka par viņiem mazliet tika rakstīts dogu forumā. Bet es jau pirms tam biju redzējusi bildes. Neteikšu, ka vizuāli šķirne man uzreiz iepatikās (to jocīgo cepuru dēļ). Esmu ilggadīga" dogu" un "suņu" forumu lasītāja. Abos forumos iegūtā informācija ir neatsverama. Un jo vairāk es lasīju, jo vairāk sapratu, ka izstādes nav man domāts pasākums. Bija skaidrs, ka man jāmeklē pet klases suns. Tas, protams, samazina izvēles iespējas (kucēna izvēle nav manā ziņā).
Kā es nonācu pie šīs šķirnes? Lasot forumu, man arvien vairāk sāka iepatikties asspalvainie suņi. Īpaši savas acis priecēju, skatoties uz asspalvainajiem taksīšiem un mazo vandejas asspalvaino basetu. Katru reizi, kad par viņiem parādās kāds ieraksts (un tas nav pārāk bieži) iekšēji sajūtu prieku. Es sāku internetā meklēt informāciju par asspalvaino suņu šķirnēm un atklāju sev pilnīgi no jauna dandie dinmont terjeru. Jo vairāk lasīju un skatījos attēlus, jo vairāk pārliecinājos, ka man būs tāds suns. Turpinājums sekos......
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Laura » 29 Aug 2011, 00:12

Apsveicu ar sava bloga radīšanu! Bet taisnība gan nav, ka vienam pašam savā sulā vārīties ir ļoti garlaicīgi (skat. čehu terjeru sadaļu). Šķirnes sadaļu vajadzētu izveidot - vismaz lai citiem ir uzskates bildes, standarts un pamata informācija.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Dandie blogs

Postby zakjiits_a_bisi » 29 Aug 2011, 07:34

Piekrītu Laurai, ka šķirnes sadaļu vajadzētu izveidot uzskates un informācijas pēc... varbūt vēl kādam rodas interese par šo šķirni un būtu vieta kur iegūt pamatinfo... ;)
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Dandie blogs

Postby ego » 29 Aug 2011, 18:41

Varbūt vēlāk izveidošu tēmu šķirņu sadaļā. Atkarīgs no tā- kā man veiksies ar rakstīšanu. Minēšu dažus faktus par dandie dinmont terjeriem: 1) šķirne ir pieminēta jau 17.gs. ; 2) izcelsmes vieta - Anglijas un Skotijas pierobeža; 3)šķirne nosaukumu ir ieguvusi, pateicoties rakstniekam Valteram Skotam ; 4) šīs šķirnes suņi mēdzot būt uzticīgi tikai vienam saimniekam;
5) dandie dinmont terjeri ir ilgdzīvotāji (15 g.), ķermeņa augstums ir no 20-28 cm., svars: 8-11 kg. ; 6) kažoka krāsa var būt pipars ar sāli vai sinepes ( šīm divām krāsām var būt ļoti dažādi toņi); 7) šķirnes aprakstos minēts, ka viņi vispirms padomās un varbūt pēc tam izdarīs ; 8) rej skaļi un ir uzstājīgi (par to mani Jancis* jau ir pārliecinājis :rej: )

* Jancis ir mans dandie dinmont terjeriņš.

Te vajadzētu būt bildēm (paldies zakjiitim_a_bisi par norādi- kā ievietot bildes), taču, ko tur slēpt , jo vairāk instrukcijas, jo mazāk es saprotu :neparliecinats: .
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby zakjiits_a_bisi » 29 Aug 2011, 18:52

Nu tad atsūti bildes uz info@suni.lv un admins ieliks, bet nu principā laiks mācīties ievietot arī pašai ;)
User avatar
zakjiits_a_bisi
Puppy
Puppy
 
Posts: 397
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Ogresgals

Re: Dandie blogs

Postby zuustrs » 29 Aug 2011, 19:54

Jauki :jaa: Vēlos ielūgt jauno foruma bieru uz mazu atrādīšanos 3 septembrī. Mums, skotu terjeru īpašniekiem, ne tikai skotu terjeru īpašniekiem, ir rudens tradīcija, jau kuro gadu pēc kārtas, sarīkot kopā sanākšanu. Oficiālais nosaukums gan ir skarbs ( Koferu klope), bet tie ir terjeri un citi suņuki ar bārdiņām. Gribētos apskatīt mazo terjeriņu :kucens: Paši esam bezgala draudzīgi :sarkstosa:
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Dandie blogs

Postby Eskimo » 30 Aug 2011, 10:26

Njaa..Blogs izveidots 3 dienas atpakal,bet taa arii nevienas bildes..nu nekas,var jau arii googlee iemest aci,bet gribejas redzet te,kaadu "iistu"suni.
Dogs Leave Pawprints on Our Hearts.
User avatar
Eskimo
Puppy
Puppy
 
Posts: 376
Joined: 13 Dec 2010, 08:02
Location: United Kingdom

Re: Dandie blogs

Postby ego » 30 Aug 2011, 15:46

Paldies Zuustr, par uzaicinājumu! Galvenais iemesls, kāpēc es šeit sāku rakstīt, bija iepazīties ar forumiešiem (īpaši ar asspalvaino suņu saimniekiem). Taču ir 2 iemesli, kāpēc es 3. septembrī netieku, un viens no tiem ir saistīts ar Janci. Jancim 2. septembrī paliek 3 mēneši. Vīņam vēl ir jāsaņem noslēdzošā pote (pēc 4. septembra). Bet es ceru, ka mēs noteikti tiksimies citreiz. Man izdevās pievienot bildi galerijā (ņemta no googles). Mēģināšu pievienot arī Janča bildi, kuru man atsūtīja audzētāja. Pašai bildes ir sanākušas miglainas, jo mazais ir kā ūdenszāle. Piedodiet, bet kā bildi pievienot blogam es tā arī nesapratu.
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby Anita :) » 31 Aug 2011, 09:45

Labi, ka sanāca galerijā ielikt bildītes, vismaz nevajadzēja uz google iet :dejosuns:
Ceru, ka pavisam drīz arī sanāks ielikt bilžukus savā blogā :mierina:

Patiesībā, vari jau to kodu, kas atrodams galerijā pie bildes, nokopēt un iepeistot te. Sanāk, es mēģināju :)
User avatar
Anita :)
Junior
Junior
 
Posts: 685
Joined: 29 Jan 2010, 14:39

Re: Dandie blogs

Postby Snūpis » 31 Aug 2011, 12:59

zuustrs wrote:Jauki :jaa: Vēlos ielūgt jauno foruma bieru uz mazu atrādīšanos 3 septembrī. Mums, skotu terjeru īpašniekiem, ne tikai skotu terjeru īpašniekiem, ir rudens tradīcija, jau kuro gadu pēc kārtas, sarīkot kopā sanākšanu. Oficiālais nosaukums gan ir skarbs ( Koferu klope), bet tie ir terjeri un citi suņuki ar bārdiņām. Gribētos apskatīt mazo terjeriņu :kucens: Paši esam bezgala draudzīgi :sarkstosa:


man sunim gan nav bārdiņa, bet ir terjerveidīgais un draudzīgs un ļoti patīk suņi. Vai var no maliņas paskatīties Jūsu Koferu klopi? :neparliecinats:

Iegūglēju dendiju, izskatās ļoti piemīlīgs un tā cepure...afro suns :kanepe:
User avatar
Snūpis
Baby
Baby
 
Posts: 91
Joined: 28 Dec 2010, 14:04
Location: Rīga

Re: Dandie blogs

Postby Sanio » 31 Aug 2011, 13:46

Man palaimējās šo reto šķirni (priekš Latvijas) ieradzīt RETO izstadē šogad. Bija ieradies tikai viens suns un tas pats nebija no Latvijas. Ļoti īpatnēja šķirne manā skatījumā :) - galva, acis...

p.s. man sķiet es pat nofočēju.. jāpaskatās :foto:
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Dandie blogs

Postby ego » 04 Sep 2011, 18:25

Jancis savā uzvedībā arvien vairāk sāk atbilst šķirnes aprakstam. Viņš lieliski demonstrē domāšanas stilu- saimnieces rīkojumiem ir jāpieiet kritiski. Īpaši labi viņš to demonstrē virtuvē. Uz manu nporādījumu, ka ir jāiet istabā, viņš uzreiz ieņem kursu- virtuves galds. Zem galda tiek eleganti "piesēsts" ( uz viena sāna) un purniņa izteiksme liecina, ka Jancis ir nolēmis palikt virutvē.

Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Dandie blogs

Postby murkata » 05 Sep 2011, 10:40

Kāds mīlīgs ģīmis! es gan nebiju slinka un jau pirmajā bloga izveides dienā ieklūkojos google un noskaidroju, ka man šie suņi arī patīk :D ļoti jauki terjeri!
Apsveicu ar sava bloga izveidi un lai viss izdodas!
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

Re: Dandie blogs

Postby Robins » 05 Sep 2011, 10:50

Pagaidām ļoti līdzīgs Petitam, tikai ausis 2x īsākas :)
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: Dandie blogs

Postby zuustrs » 05 Sep 2011, 18:24

Man ļoti patīk Jaņčuka krāsa :samilejies: . Interesanta. Vai tāda viņam būs, vai mainīsies?
zuustrs
Puppy
Puppy
 
Posts: 439
Joined: 13 Jan 2010, 21:05

Re: Dandie blogs

Postby ego » 06 Sep 2011, 20:24

Par līdzību Petitam..... :esmilu: .Man ļoti patīk BonBon. Vienaldzīgi skatīties uz viņu es nespēju. Izaugot dandie, vairs nav tik līdzīgi Petitiem.Īpaši tie, kas safrizēti izstādēm.

Krāsa viņam mainīsies. Man šķiet, ka uz galvas tā jau ir kļuvusi gaišāka (labi redzams, ja salīdzina fotogrāfijas). Tikai mani vajā elegantas neveiksmes, pievienojot fotogrāfijas. Es gribēju ielikt jaunu foto un nekā (es tā nopriecājos, ka ar manu bremzēto attieksmi pret datoru, man ir izdevies pievienot bildes gan galerijā, gan blogā, bet tagad :jaut:., vienu gan es zinu-es atkārtoju visas tās darbības, kuras veicu pievienojot bildes pirmo reizi :nadzinji: )

Bildē no googles var redzēt, kāds apmēram tas kažoka krāsojums -pipars ar sāli- ir.



Image
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Next

Return to Blogi un tērzētavas

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests

cron