Sterilizācija / kastrācija

Dog Health

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby agich » 28 Apr 2011, 10:06

Es arī nedomāju, ka tam varētu būt kāds sakars ar sterilizāciju. Tiešām vajadzētu aiziet līdz vetam, var būt ir kādas problēmas ar veselību, var būt kaut kas sāp, vai arī vienkārši suns diemžēl pieaugot ir izmainijies ne uz labāko pusi. Praktiski visi suņi tak ap 2-3g. vecumu izmainās un daudziem vairs neinteresē spēles ar citiem sugasbrāļiem.
Manējā tika sterilizēta 9mēn. vecumā, nu jau drīz būs 3 gadi. Loģiski, ka kopš tā laika viņa ir loti izmainijusies raksturā, bet savu dzīvesprieku gan ne drusku nav zaudējusi.
He is your friend, your partner, your defender, your dog. You are his life, his love, his leader. He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart.
User avatar
agich
Puppy
Puppy
 
Posts: 492
Images: 11
Joined: 13 Jan 2010, 13:47
Location: Bolderāja

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby SURI » 29 Apr 2011, 09:45

Nodevam asins analīli, gaidu rezultātus, un ceru, ka situācija uzlabosies, ja būs veselības problēmas, un tos mēs atrisināsim.
User avatar
SURI
Baby
Baby
 
Posts: 36
Joined: 15 Feb 2010, 17:50

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Beibe » 25 May 2011, 21:25

Īpaši interesējos par Kavaliera kinga čārlza spanielītes sterilizāciju. Vēkos to darīt, jo sunītis man mīlestībai, ne vaislai. taču esmu dzirdējusi briesmu stāstus, ka kavalierīšus nedrīkst sterilizēt, aptaukošoties un apmatojums saies dēlī. Pirmā meklēšanās jau bija, pašlaik ir viltus grūsnība
Beibe
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 25 May 2011, 19:54

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby pixy » 26 May 2011, 06:52

Beibe wrote:aptaukošoties un apmatojums saies dēlī.
Aptaukošanās būs atkarīga no tevis - pietiekami daudz kustību un pareizs (un pareizs daudzums) ēdiens un viss būs kārtībā. Apmatojuma problēmas ir iespējamas visiem mīkstspalvainajiem, īpaši seteriem un spanieliem, bet to iepriekš nevar zināt, ir suņi, kas paliek pūkaini un nekādi, bet mana personīgā pieredze ir ļoti laba - mana balti rudā angļu kokermeitene nezaudēja neko no sava kažoka skaistuma :) . Katrai lietai ir savi plusi un savi mīnusi, pašam jāizvērtē, kuri kausiņi smagāki :jaa: .
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sanio » 21 Sep 2011, 10:51

Ir jautājums, vai pēc kastrācijas sunim tiek likts ap galvu "tas (nezinu kā nosaukt, bet funkcija, lai nevarētu laizīt brūci)". Ja jā, tad kur var nopirkt, jo gribu laicīgi suni pieradināt pie tā.

Paldies jau iepriekš :)
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby čība » 21 Sep 2011, 10:54

Sanio wrote:Ir jautājums, vai pēc kastrācijas sunim tiek likts ap galvu "tas (nezinu kā nosaukt)". Ja jā, tad kur var nopirkt, jo gribu laicīgi suni pieradināt pie tā.

Paldies jau iepriekš :)


Atkarīgs no situācijas. Labāk uzlikt, jo tad suns tiešām neatplēsīs šuves. Būtu jāvar nopirkt jebkurā vetklīnikā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Demiana » 21 Sep 2011, 11:36

Sanio wrote:Ir jautājums, vai pēc kastrācijas sunim tiek likts ap galvu "tas (nezinu kā nosaukt, bet funkcija, lai nevarētu laizīt brūci)". Ja jā, tad kur var nopirkt, jo gribu laicīgi suni pieradināt pie tā.
Paldies jau iepriekš :)

Suni var paraut šoku tāda uzparikte. Es savejiem neliku, vienkārši rūpīgāk pieskatīju lai nelaiza, izlīdzejos ar "kleitiņām" pirmajās dienās.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sanio » 21 Sep 2011, 11:57

Demiana wrote:Suni var paraut šoku tāda uzparikte. Es savejiem neliku, vienkārši rūpīgāk pieskatīju lai nelaiza, izlīdzejos ar "kleitiņām" pirmajās dienās.


Lai neparautu šoks, tāpēc lēnām gribu pieradināt ;)
Kas ir "kleitiņas"?
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby čība » 21 Sep 2011, 12:01

Sanio wrote:
Demiana wrote:Suni var paraut šoku tāda uzparikte. Es savejiem neliku, vienkārši rūpīgāk pieskatīju lai nelaiza, izlīdzejos ar "kleitiņām" pirmajās dienās.


Lai neparautu šoks, tāpēc lēnām gribu pieradināt ;)
Kas ir "kleitiņas"?


Nu kombinzoniņš :)
Es savējiem neliku neko, jo neviens neizrādīja pārāk lielu interesi...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Demiana » 21 Sep 2011, 13:00

Sanio wrote:Lai neparautu šoks, tāpēc lēnām gribu pieradināt ;)
Kas ir "kleitiņas"?

kleitiņu no dvieļiem sameistaroju, bet var arī klīnikā nopirkt.

Varbūt kāds var aizdot to uzparikti. Operācijas plānoju piektdienas rītos nu tā lai ir 3 dienas kopā ar dzīvnieku, pirmajā naktī pat blakus gulēju un pie katras kustības cēlos augšā un skatījos ka tik ko nelaiza. pēc pāris dienām jau vieglāk.
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Sanio » 21 Sep 2011, 13:22

Jā, es arī paņēmu piektdienu, tieši tādiem pašiem apsvērumiem.

Centījos atrast labu ārstu (pēc atsauksmēm) un gatava braukt uz otru Rīgas galu, bet tikuntā stress man būs pamatīgs..
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Demiana » 21 Sep 2011, 15:08

Sanio wrote:Jā, es arī paņēmu piektdienu, tieši tādiem pašiem apsvērumiem.
Centījos atrast labu ārstu (pēc atsauksmēm) un gatava braukt uz otru Rīgas galu, bet tikuntā stress man būs pamatīgs..


Man šausmīgi rokas un sirds trīcēja, pašai boldreāņus vajadzēja pirms tam iedzert :kanepe: , sēdēju līdz pēdējam kamēr narkoze iedarbojās un uzreiz pēc operācijas ar biju klāt. Dakters MBH mums tāds jauns un iejūtīgs bija, nākamā dienā pēc operācijas zvanīja un jautāja kā klājas, vai viss kārtībā :flirts:
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby brex » 21 Sep 2011, 23:09

Sanio - manam sunim ir nacies 2x nesat apkakli, nejutu, ka vinam ir soks tiesi no apkakles. pec operacijas jutas parak slikti, lai satrauktos par apkakli. Ja bijam majas pasi, tad apkakli nelikam, skatijamies, lai nelaiza bruces, prom ejot, gan likam - 1x gan bija manijies un noplesis. ir tads specials pusamais - sudraba krasa bija, kas nav garsigs, lai suns nelaiza suvumu, musejais gan turpinaja laizit, lidz ar to sedeja ar apkakli
User avatar
brex
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1313
Joined: 13 Jan 2010, 14:58
Location: Ogre

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby vipdu » 22 Sep 2011, 07:19

Mēs savai likām kad bija viltus grūtniecība, lai nelaiza pupus. Nekāda šoka nebija (turklāt viņai nebija operācijas pēcseku, kas novērstu uzmanību) sākumā paglūnēja uz mums caur pieri, bet kad saprata, ka nost neņems, pagrieza pēcpusi un devās uz dārzu kā parasti....un pat izdomāja, kā ar visu to tekteri zem sētas izlīst pie kaimiņiem, kas arī diemžēl viņai kļuvis par ieradumu, tikko mēs aizgriežamies (lai gan sēta līdz ar zemi).
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby madja » 22 Sep 2011, 08:37

tas jau arī droši vien kā kuram sunim. es liku apkakli,kad bija ķepa sagriezta,lai negrauž nost apsēju un nelaiza brūci.
mans nabaga tizlenis jutās briesmīgi ar mikrofonu - jo vislaik kautkur ar viņu ieskrēja...
Image
Image
User avatar
madja
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1774
Joined: 15 Apr 2010, 14:37
Location: Čiekurkalns

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby OrlandoSeaHorse » 22 Sep 2011, 08:42

Neprast uzreiz aprēķināt jaunos "galvas" izmērus ir viena lieta, bet šoks - nu tas gan ir pārspīlēts. Suņi un mazi bērni pasauli uztver dabīgāk, nekā daži pieaugušie.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby maksis » 22 Sep 2011, 08:55

madja wrote:tas jau arī droši vien kā kuram sunim....

:par:
No maniem suņiem "krāga" ir bijusi vajadzīga diviem. Abiem - galīgi garām. Levretei vnk neder anatomiskās uzbūves dēļ - viņas kakls ir tik slaids un garš, ka +/- pēc izmēra piemērota krāga neko nedeva, galva vienalga līda laukā pietiekoši daudz, lai laizītu visu, ko suns būtu gribējis. Par laimi negribēja. Pietika ar pieskatīšanu. Juhans "krāgu" pārvērta margrietiņā otrajā dienā - viņš to vnk saplēsa, ar spēku triekdams krāgas malas pret durvju stenderēm utt.. Speciāli, pie tam, ar nolūku atbrīvoties no traucēkļa.
Manuprāt, labāks risinājums ir šis: http://static.ecome.fi/upload/64/buster ... s_2010.pdf
Šobrīd Juhans tādu nēsā un jūtas ļoti labi.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Creme de la Creme » 22 Sep 2011, 14:02

Nu manējā rētu tikai laiza (kastrēju pagājušajā nedēļā). Es sākumā sekoju līzi lai neko neplēš, bet viss bija kārtībā. Nedaudz laizīt atļauju, tas par skādi nenāk.
Bet šitā mīkstā uzparikte liekas daudz labāka par to ''trompeti'' :jaa:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby vipdu » 23 Sep 2011, 08:58

Baigi labā tāda uzparikte, par tādu pat nezināju. Kur tādu var dabūt/ Mūsu zooveikalos neesmu manījusi, bet neesmu arī speciāli meklējusi.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Sterilizācija / kastrācija

Postby Demiana » 23 Sep 2011, 09:21

maksis wrote:Manuprāt, labāks risinājums ir šis: http://static.ecome.fi/upload/64/buster ... s_2010.pdf
Šobrīd Juhans tādu nēsā un jūtas ļoti labi.

Koļis kur tādu iegādājies ?
ROTVEILERI http://talsenland.jimdo.com/

Image
"В жизни нужно стремиться обгонять не других, а самого себя."
User avatar
Demiana
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1545
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:45

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests