Zobakmens

Dog Health

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Apr 2010, 09:11

ezhuks wrote:Kad ir izveidojies zobakmens, tad es tiiru ar videeji lielu laapaamo adatu. Protams - vajag uzmaniigi, jo smaganu var sabakstiit vienaa setaa. Saakumaa to akmeni no virspuses paskraapeeju, tad vinjsh ir taads sadrupis un viegli nokasaas nost. Nezinu kaa citiem, bet maneejai tas akmens ir arii zoba ielocees un no turienes tikai ar adatu var izkasiit.
Es no ASV i-netā pasūtīju speciālos instrumentus, paši instrumenti bija nocenoti uz 5$, sūtīšana gan bija kādi 20, bet nu kopumā par 25$ dabūju veselu komplektu: skrāpi, zondi, spogulīti un vēl 1 štruntu, ko nepazīstu. Man tomēr būtu bail ar adatu, ja nu paslīd roka. Zoba emalju ar var sabojāt. Domāju, ka arī LV medicīnas piederumu veikalā (Rīgā tādu zinu Brīvības ielā ap 100 Nr.) varētu būt tie instrumenti.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zobakmens

Postby adzenda » 29 Apr 2010, 09:14

OrlandoSeaHorse wrote:Es no ASV i-netā pasūtīju speciālos instrumentus, paši instrumenti bija nocenoti uz 5$, sūtīšana gan bija kādi 20, bet nu kopumā par 25$ dabūju veselu komplektu: skrāpi, zondi, spogulīti un vēl 1 štruntu, ko nepazīstu.


Ja vēl atceries un nav noslēpums, kas tā bija par i-adresi, no kuras pasūtīji?
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Apr 2010, 09:39

Nav noslēpums, bet mājā jāpameklē.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobakmens

Postby adzenda » 29 Apr 2010, 09:49

Būtu ļoti jauki, ja atrastu un uzrakstītu :jaa:
User avatar
adzenda
Puppy
Puppy
 
Posts: 348
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 15:45

Re: Zobakmens

Postby Shanele » 29 Apr 2010, 10:23

Ir pie mums ari noperkeami tiee zobu skrapji pedeja izstade redzeju,tikai neatceros pie kura stenda, maksaja kaut kadi 5ls ja nemaldos.

es tiru ar - Plaque off
Image
to lielo pudeli pirku gertrudes klinaka pa 4ls, loti labi nonem vel to dzleteno aplikumu, kad nav izveidojies zobakmen. pasu zobakmeni ja nav saumiigi ciets nokasu ar nagu vai nedelu pie baribas palietoju to pulveriti,ta ir super manta. vel var nopikrt zobu vasku ko pec skirduma lietosanas uzklat uz katra zoba,bet vel neesmu iegadajuies nemacesu teikt kads efekts, pazinas lietos ir apmierinati, vaks maksaja kaut kadus 15ls... pagiadma iztiekma tikai ar oral dental un par rezultatu nesudzos agrak visu laiku veidojas zobakmens tagad tikai,ja netiru regulari uzmetas dzeltena kartina.

zobinus ar vates tamponinu un to oral dental rinse mes tiram sadi :meitenedejo: :
Image Image
Last edited by Shanele on 29 Oct 2011, 22:28, edited 3 times in total.
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Zobakmens

Postby Shanele » 29 Apr 2010, 10:26


Oral Dental Rinse
Hlorheksidīns 0.13% ar cinku
Antimikrobiāls mutes dobuma skalošanas līdzeklis suņiem un kaķiem aplikuma un smakas mazināšanai. Unikālā sastāvdaļu kombinācija – hlorheksidīns un cinks - profilaktē zobu un smaganu slimības, samazinot aplikuma, zobakmens veidošanos, darbojas antibakteriāli. Dzīvniekiem nekaitīgs norijot.
Sastāvs: sorbitols, hlorheksidīna glikonāts, cinka acetāts, cetilpiridīna hlorīds, garšvielas. Nesatur alkoholu.
Lietošana: Pirms lietošanas sakratīt. Lieto pēc katras ēdienreizes vai kā noteicis veterinārārsts. Paceļ augšlūpu, lai atklājas zobi un smaganas. Skalotāja strūklu virza gar smaganu līniju. Līdzeklis labi šķīst un ātri izplatās pa visu mutes dobumu pat grūti aizsniedzamās vietās.
- http://www.petnet.lv/?vetfonds1.html (kopets no )
User avatar
Shanele
Junior
Junior
 
Posts: 605
Joined: 20 Jan 2010, 18:44
Location: Rīga

Re: Zobakmens

Postby ezhuks » 29 Apr 2010, 10:30

Esmu skeptiska pret tiem spec instrumentiem, jo neredzu tajos neko TAADU savaadaaku, kaa manaa adataa ar kuru z-bikses laapu. Un tas zobu instruments, kuru piedaavaa Zoovetapgaade ir zem jebkaadas kritikas. Biezs, rupjsh un neko labaaku ar to nevar sadariit - pat sliktaaks par adatu.
OSH
Un ko tev dod spoguliitis? Zonde un veel kaut kas ko tu nezini? kaapeec tu domaa, ka tavs skraapis ar kaut ko ir labaaks par vienk. adatu? Kas tur savaadaaks? Vajadziigs ir viens - lai tiktu nonjemta emalja un to var nonjemt vai nu ar ultraskanju pie veta vai nu pashi ar kaut ko asu, ja ar nagu vairs akmeni nost nevar dabuut. Un jebkas ass var traumeet smaganas. Zoba emalja nav nemaz tik ljoti vaarga un nevar ar adatu tik vienkaarshi saskraapeet. Ja vareetu emalju vnk ar adatu izbakstiit, tad zobaarstam nebuutu vajadziigi tik speeciigi urbji, lai kaut ko izurbtu ;)
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 29 Apr 2010, 14:06

Ežuk, ej ka labāk šnaucerus trimēt. Labi, lēnām: Es neteicu, ka man ļoti vajadzēja spogulīti u.c., es teicu, ka komplektā viss bija. Es neteicu, ka man ir Zoovetapgādes instruments, es viņu pat redzējusi neesmu. Īsts instruments no adatas atšķiras ar to, ka 1) viņam ir liekts gals, darba virsma nav tik asa, jo strādā ar instrumenta sānu, bet vajadzības gadījumā ir arī šaurais gals kā adatai, 2) viņam ir stabils rokturis, ar kuru viņu var precīzāk vadīt.

Vajadziigs ir viens - lai tiktu nonjemta emalja un to var nonjemt ....
- DULLĀ!!!! tu pārlasi vēlreiz, ko tu te sarakstīji. Kāds vēl izlasīs un tā arī izdarīs. :akes:
Un zobārstu instrumenti līdz šim izcēlās ar precizitāti, lielāku nekā juvelierim, nevis ar spēku. Domā, viņi ar asfalta laužamajiem pneimatiskajiem āmuriem pa muti ņemas? :hih:
(Jā, es zinu, tūlīt ežuks man ar adatām, bet šitā nevar atstāt)
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobakmens

Postby ezhuks » 29 Apr 2010, 15:58

Nu paarteicos :P tu saprati ko nonjem. paareejie, lai izpildaas, ja gribaas :nadzinji:
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Zobakmens

Postby madzhy » 30 Apr 2010, 13:53

Nu nez! :neparliecinats: Jaunajiem suņu īpašniekiem neiesaku mācīties padomus par ņemšanos ar adatu pa suņa muti..
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: Zobakmens

Postby Baskervill » 19 Oct 2011, 15:08

Sveiki Cien. suņu saimnieki...
Ļoti vajadzētu Jūsu padomu.... lūdzu esiet atsaucīgi....
Manam brīnumam (špics 4 gadi) ir drausmīgs zobakmens. Tīrot ar zobu birsti nekas nemainās...Pazīstamie ieteica pamēģināt noņemt ar "pusheru"(lāpstiņa kutikulas atbīdīšanai) - nu saņēmos un gribēju pamēģināt BET - konstatēju ka viņam viens no maziem priekšējiem zobiņiem kustās... :soks: ;(
(P.s. papildus jautājums par ko iedomājos - vai ar šādu lāpstiņu nevar saskrāpēt zoba emāliju? :jaut: )
Vobšem sastresojos - pierakstījamies pie zobārsta - parādīsim to zobiņu + istīrīt (draudzene tīrīja zobakmeni savam mīlulim bez narkozes). Bet man teica ka kvalitatīvi bez narkozes iztīrīt nevarēšot, un sunim tas būs baigais stress (a manējais jau tā ir ļoti stresains). Cik lielu iespaidu narkoze atstai uz tādu māzu organismu? ņemot vērā ka mums viena jau ir bijusi (kastracija)...
Lūdzu padalaties zināšanās... :pastaiga:
User avatar
Baskervill
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 08 Apr 2010, 10:19

Re: Zobakmens

Postby vipdu » 19 Oct 2011, 15:19

Cilvēkiem pārlieku liels zobakmens izrausa zobu kustēšanos un ielaistos gadījumos izkrišanu (ja kustas ilgu laiku un neko nedara, tad pat tad ja noņem zobakmeni pastāv iespēja ka izkritīs), domāju ja tas zobakmens ir tiešām liels tad zobs varbūt kustas no tā (ja vien suņiem viss nenotiek pavisam citādi ar zobiem nekā cilvēkiem).
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Zobakmens

Postby OrlandoSeaHorse » 19 Oct 2011, 17:11

Vajag pieradināt suni ka saimnieks drīkst un sunim par to nav jāstreso - ņemties pa muti, gar intīmām vietām, ķepu spilventiņiem, utt. Var ļoti noderēt.
Es nesen tīrīju savējiem zobus un tā nejauši ievēroju, ka lielajos žokļos, lai neaizkrīt ciet, esmu iestūmusi mazo pirkstiņu....
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Zobakmens

Postby Baskervill » 19 Oct 2011, 18:30

A kā ar to narkozi? tad tīrīt ar narkozi?

Man jau viņš ļauj darīt ar sevi visu ko vēlos... bet svešiem pat klāt neiet...
Pati mājās es diez vai jau varēšu noņemt to zobakmeni, pie tam to kustīgu zobiņu ir jāatrāda...
bet vai kāds ir tīrijis zobus ar narkozi?
User avatar
Baskervill
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 08 Apr 2010, 10:19

Re: Zobakmens

Postby Ane » 19 Oct 2011, 20:47

Ir tīrīti zobi ar narkozi takšu puikam - viss labi. :jaa: Narkoze bija vajadzīga tāpēc, ka apakšējie ilkņi īpaši lieli un tur dakterim bija grūti piekļūt; narkozi ievadīja vēnā.
Kucēm zobakmeņus noņēma, lietojot tikai nomierinošu špricīti, iztika bez narkozes - iešpricēja zem ādas, pēc 15minūtēm sune kļuva tāda ļengana, ienesa viņu kabinetā, bet pēc 20 minūtēm jau saņēmam gandrīz adekvātu kuci ar tīriem zobiem, pēc kāda laika pati aizgāja uz automašīnu. :dejosuns: Tikai tai dienā nedrīkst barot.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Zobakmens

Postby Baskervill » 20 Oct 2011, 09:02

Ane wrote: Kucēm zobakmeņus noņēma, lietojot tikai nomierinošu špricīti, iztika bez narkozes - iešpricēja zem ādas, pēc 15minūtēm sune kļuva tāda ļengana, ienesa viņu kabinetā, bet pēc 20 minūtēm jau saņēmam gandrīz adekvātu kuci ar tīriem zobiem, pēc kāda laika pati aizgāja uz automašīnu. :dejosuns: Tikai tai dienā nedrīkst barot.


Hm... vai ārsti paši piedāvāja Jums šādu alternatīvu?
Barot nedrīkst pirms vai pēc? tāpēc ka būs narkoze?
bāc... a mums neko neteica... bet tagad atceros ka kad kastrejams arī nedrikstēja barot... :x

Labi.. aiziesim pie ārsta, lai paskatās kādā stadijā ir mūsu zobi un tad jau ja teiks tad tirīsim... :ninja:

Paldies!
User avatar
Baskervill
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 08 Apr 2010, 10:19

Re: Zobakmens

Postby Ane » 20 Oct 2011, 16:51

Vetārsts pats piedāvāja iztikt bez narkozes, vecākajai kucei esam tīrījuši zobus tādā veidā kopā 3 reizes. :pedinja:
Suns nav jābaro rītā pirms zobu tīrīšanas, jo visas reizes suņiem bija neliela vēlme pavemkāt uzreiz pēc šprices. :pukudupsis:
Pēc tīrīšanas arī nesteidzos barot, iedevu padzerties kefīru, lai nesatraumētu kaut ko vēl vairāk.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Zobakmens

Postby Sanio » 22 Oct 2011, 20:52

Baskervill wrote:bet vai kāds ir tīrijis zobus ar narkozi?


Pirms pāris nedēļām manam Brentam tika ņemts zobakmens nost, narkoze bija un viss process aizņēma kaut kur 25min. Man ir Džeka Rasela terjers. Pārcieta ļoti labi, vakarā jau gribēja skraidīt un ēst. Turpmākās 2 dienas ieteica ēst pašķidru ēdienu, kā piemēram putras.
User avatar
Sanio
Junior
Junior
 
Posts: 526
Joined: 02 Aug 2010, 16:27
Location: Rīga

Re: Zobakmens

Postby Baskervill » 25 Oct 2011, 07:45

Paldies visiem par padomiem! :ludzu:
Viss ir garām, aizbraucām notīrījām, to zobiņnu kas kustējās diemžēl nācās izraut...

Tagad aktuāli ir preventīvie pasākumi - vai kādam no klātesošiem ir k-kādas atsauksmes par "Plaque off" (jūras zāle, puverītis, kuru jāber klāt edienam)...? :jaut:
un kur var nopirkt to zobu pastu ar vistas garšu? 8-)

Un vēl man ineteresē varbūt kādam ir kādi spec. paņēmieni tie, kam ir mazās šķirnes - kā jūs tiekat klāt aizmugurējiem zobiem? man liekas ka es viņam muti saplēsīšu ja līdīšu ar pirkstu dziļāk...
User avatar
Baskervill
Baby
Baby
 
Posts: 5
Joined: 08 Apr 2010, 10:19

Re: Zobakmens

Postby Sisija » 25 Oct 2011, 08:18

Baskervill wrote:Tagad aktuāli ir preventīvie pasākumi - vai kādam no klātesošiem ir k-kādas atsauksmes par "Plaque off" (jūras zāle, puverītis, kuru jāber klāt edienam)...? :jaut:

Man ir ļoti pozitīva pieredze, bet gan ar kaķi. Lieliski noņēma gan aplikumu, gan arī zobakmeni, gan likvidēja nepatīkamo smaku.
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests