Progesterona līmenis kucei

Dog Health

Progesterona līmenis kucei

Postby guna » 08 Sep 2010, 15:13

Sveiki kucu saimnieki!( atvainojos par garumziimju neesamiibu)

Es te seezot Uk esmu drusku apjukusi par spiiti maniem daudzajiem metieniem pagaatnee :neparliecinats:
Staasts sekojoss- vienmeer esmu paarojusi savas kuces palaujoties pati uz sevi augliigo dienu noteiksanaa, liidz peedeejaa metienaa drusku aplauzos un dabuuju tikai 2 kuceenus no sunja kuram tas nav raksturiigi.
Tagad jaapaaro Adele un noleemu uzticeeties seit ljoti populaarai laboratorijai, kura mani driiz buus iedzinusi bankrotaa un bet pie lielaakas skaidriibas nav novedusi. Aizsuutiiju asinis 9 dienaa-liimenis 0.3, ieteica suutiit ptrdien- rezultaats-5. vajagot buut 15. Jaaska godiigi ka neesmu paarliecinaata ka esmu gatava veel treso reizi izgaazt kaudzi naudas :neparliecinats:
Zinu, ka visas siis lietas ir ljoti individuaalas, bet tomeer, peec pieredzes, cik aatri progesterona limenis parasti celjas, vai cikla saakumaa tas notiek leenaak un tad aatraak? Cik ilgi staav maksimaaljaa liimenii?
Buusu pateiciiga par jebkuru lietederiigu viedokli :jaut:
User avatar
guna
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 25 Jan 2010, 22:08

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Progesterona limenis kucei

Postby aerial » 10 Sep 2010, 07:20

Pati neko gudra neesmu, bet varbūt noder...

Belka, Цикл у суки состоит из 4 частей:
Проэструс обычно длится 3-17 дней (в среднем 9 дней). В этот период сука привлекательна для кобелей, но еще не подпускает их. В это время уровень прогестерона составляет < 2 ng/ml. Происходит увеличение размеров вульвы и выделение крови во влагалище.

Эструс может длиться 3-18 дней (в среднем 7-9 дней). Это период, когда сука подпускает (или должна подпускать) кобелей. Уровень прогестерона составляет от 2 ng/ml до 5 ng/ml. Считается, что овуляция происходит при уровне прогестерона 5 ng/ml. Вульва по-прежнему увеличена, но становится мягче, а кровянистые выделения могут прекратиться, а могут и продолжаться. Нельзя определять дни вязки по цвету выделений. В период плодности они могут быть как почти бесцветными, так и очень кровянистыми. Некоторые более опытные заводчики для определения времени вязки руководствуются тестом на глюкозу с помощью специальной ленты. Но этот тест подходит лишь для тех сук, которые выделяют глюкозу, поэтому он не очень надежен.

Диэструс начинается через 6 дней после овуляции и длится примерно 60-75 дней. Уровень прогестерона составляет > 15 ng/ml и остается таким до анэструса.

Анэструс длится примерно 4,5 месяца, и уровень прогестерона в это время < 2 ng/ml. Нет никаких признаков активности яичников.


http://doggi.ru/forum/29-3113-1

Зависит от цикла:
Проэструс - 5.4±0.95
Эструс - <5.4
Диэструс - 57±20
Метэструс - 76±10
Анэструс - 1.9±0.3

http://www.forum.allvet.ru/viewtopic.php?f=27&t=4955
User avatar
aerial
Puppy
Puppy
 
Posts: 293
Joined: 25 Apr 2010, 08:53

Re: Progesterona limenis kucei

Postby guna » 11 Sep 2010, 11:15

Paldies aerial:) labaak kaut kaada nekaa nekaada informaacija :)
Pieneemu leemumu un uztaisiiju veel vienu testu, kura rezultaats bija 16 .4 nmol/l, kas noziimee , ka paarosanai jaabuut 24-48 stundu laikaa. Izskataas, ka taas meervieniibas stipri atskiras no tevis ralstiitajaam, ka noziimee, ka seit varbuut meera citaas meervieniibaas :neparliecinats:
User avatar
guna
Baby
Baby
 
Posts: 41
Joined: 25 Jan 2010, 22:08

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Shinshilla » 27 Oct 2011, 15:52

Varbūt kādam noder.
Tās mērvienības, kas ir krieviski ir jāreizina ar 2,5 lai iegūtu mūsu laboratorijām atbilstošus ciparus.

Lapā par veidiem kā noteikt ovulāciju atradu, ka divas dienas pirms ovulācijas progesterons ir 3,1-5,9. Dienu pirms ov PG ir 6,2-12,1. Ovulācijas dienā PG ir 12,4-31. Tātad sanāk, ja cipars ir virs 12,4, tad jāpāro 24-48h laikā. Vetārsti it kā saka, ka pāro ja PG virs 14. Kautkur forumos vēl figurēja skaitlis 20.
Shinshilla
Baby
Baby
 
Posts: 50
Joined: 22 Feb 2010, 10:49

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Anzela Bogdanova » 28 Oct 2011, 09:41

У нас 22.09.(13 день) прогестерон 11,5 nmol/L (rezult. "Gulbja laboratorija"), вязала 25.09. (16 день). Проверим. УЗИ ещё не делали. :starkism: :starkisp:
User avatar
Anzela Bogdanova
Puppy
Puppy
 
Posts: 271
Joined: 15 Feb 2010, 10:41

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Ane » 28 Oct 2011, 10:38

Zinātniska pieeja ir apsveicama, bet paši vetārsti vislabāk paļaujas pieredzējušu indikatoru, ko sauc "kobelis".
Ļoti daudzi ir nokavējuši pārošanu, kamēr pa laboratorijām ār kucēm staigājuši.
Andžela, varēji atvest savu kucīti pie mana takšu puikas - viņš uzreiz pateiktu, vajag braukt pāroties, vai pagaidīt. :)
Protams, reizēm, ja process noris netipiski, noder hhormonu pārbaude, nestrīdos. :jaa:
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Rotija » 28 Oct 2011, 10:53

Ne jau nu visi kobeļi ir vienādi labi rādītāji īstajām dienām.
Progesterona testi tomēr ir uzticamāki.
Un kas ir tipisks vai netipisks meklēšanās process? Katrai kucei tas ir ļoti individuāls un var pat atšķirties vienā vai otrā ciklā.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Ane » 28 Oct 2011, 11:48

Protams, ka ne visi kobeļi teiks patiesību, vajag pieredzējušu vīrišķi. :jaa: Katra kuce ir individuāla, bet uzvedas vairumā līdzīgi. Ja seko, kad meklēšanās sākas, kad mainās izdalījumu krāsa, kad kuce stāv un tur asti, kad kobelis vai mirst nost no mīlestības - būs īstais laiks. :parojas:
Mans kobelītis lielo kuci aposta un aiziet savās darīšanās, bet, kad ir "īstās" 3 dienas, tad pie voljera dzied serenādes un un gatavs metāla žogu sagrauzt.
Ane
Puppy
Puppy
 
Posts: 305
Images: 5
Joined: 22 Mar 2010, 11:00

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Anzela Bogdanova » 28 Oct 2011, 16:41

Действительно есть кобели-индикаторы. Точно указывающие на нужные деньки. И они редкость. :jaa:
Большинство не такие. За нами до сих пор бегает один. Близко не подпускаю, не пойму то ли молодой, то ли завернутый - и женится на всех подряд и не выбирая.
User avatar
Anzela Bogdanova
Puppy
Puppy
 
Posts: 271
Joined: 15 Feb 2010, 10:41

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Stafiki » 29 Oct 2011, 15:05

Anzela Bogdanova wrote:У нас 22.09.(13 день) прогестерон 11,5 nmol/L (rezult. "Gulbja laboratorija"), вязала 25.09. (16 день). Проверим. УЗИ ещё не делали. :starkism: :starkisp:

Анжела! Значит скоро бум поздравляьть!!!!!!!!!!!! :estevisamilosu:
А вот я раскажу как Гулбью лаборатория меня подкачала и что ей верить сильно очень нельзя...Прогестерон сделала на 5 день 2.6 через день сделала 0.6...Званю говорю...не может ли быть результат неправилный??..Ответ- сейчас переделаем посмотрим.....отзванивают через час и говорят 1.8.......на 10 день опять сделлала 1.6......Короче у меня все сорвалось и верить им нельзя.....................Хорошо иметь дома борометр в виде кобеля..но что делать если токого нет...
User avatar
Stafiki
Puppy
Puppy
 
Posts: 172
Joined: 20 Feb 2010, 19:36

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Lusija » 02 Nov 2011, 14:37

Esmu apjukusi par savas kuces cipariem un ceru uz jūsu palīdzību. Aizvakar prog bija 6,8 šodien jau 28,5. Vai man jaaskrien pārot tūlīt ? Vai ir jau par vēlu ? Vai prog. līdz ovulācijai vislaik kāpj un tad krīt vai kā?
Lusija
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Nov 2011, 14:34

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Lidija_ice » 02 Nov 2011, 14:51

Lusija wrote:Esmu apjukusi par savas kuces cipariem un ceru uz jūsu palīdzību. Aizvakar prog bija 6,8 šodien jau 28,5. Vai man jaaskrien pārot tūlīt ? Vai ir jau par vēlu ? Vai prog. līdz ovulācijai vislaik kāpj un tad krīt vai kā?


Cipari ir ok, parasti sakuma celas loti leni, pec pam par kadiem 7-8 nmol/L dienaa. Ja gribat parot, tad var parot jau no sodienas. Parasti skaitas, ka vislabakais rezultats ir, ja paro ap 35 nmol/L. Ta ka, izskatas, ka ideala diena bus rit ar kontrolparosanu parit.
User avatar
Lidija_ice
Baby
Baby
 
Posts: 59
Joined: 04 Mar 2010, 15:04

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Anzela Bogdanova » 02 Nov 2011, 15:22

Stafiki wrote:
Anzela Bogdanova wrote:У нас 22.09.(13 день) прогестерон 11,5 nmol/L (rezult. "Gulbja laboratorija"), вязала 25.09. (16 день). Проверим. УЗИ ещё не делали. :starkism: :starkisp:

Анжела! Значит скоро бум поздравляьть!!!!!!!!!!!! :estevisamilosu:
А вот я раскажу как Гулбью лаборатория меня подкачала и что ей верить сильно очень нельзя...Прогестерон сделала на 5 день 2.6 через день сделала 0.6...Званю говорю...не может ли быть результат неправилный??..Ответ- сейчас переделаем посмотрим.....отзванивают через час и говорят 1.8.......на 10 день опять сделлала 1.6......Короче у меня все сорвалось и верить им нельзя.....................Хорошо иметь дома борометр в виде кобеля..но что делать если токого нет...

Любопытная история, Свет...
У нас животик растёт! Явно получилось!
:starkism: :starkisp: По количеству щенков УЗИ точного результата не даст - решила не делать.
User avatar
Anzela Bogdanova
Puppy
Puppy
 
Posts: 271
Joined: 15 Feb 2010, 10:41

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Anzela Bogdanova » 02 Nov 2011, 15:23

Lidija_ice wrote:
Lusija wrote:Esmu apjukusi par savas kuces cipariem un ceru uz jūsu palīdzību. Aizvakar prog bija 6,8 šodien jau 28,5. Vai man jaaskrien pārot tūlīt ? Vai ir jau par vēlu ? Vai prog. līdz ovulācijai vislaik kāpj un tad krīt vai kā?


Cipari ir ok, parasti sakuma celas loti leni, pec pam par kadiem 7-8 nmol/L dienaa. Ja gribat parot, tad var parot jau no sodienas. Parasti skaitas, ka vislabakais rezultats ir, ja paro ap 35 nmol/L. Ta ka, izskatas, ka ideala diena bus rit ar kontrolparosanu parit.

+1 :parojas: Пора!
User avatar
Anzela Bogdanova
Puppy
Puppy
 
Posts: 271
Joined: 15 Feb 2010, 10:41

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Korland Rein » 14 Nov 2011, 08:48

Ane wrote: Ja seko, kad meklēšanās sākas, kad mainās izdalījumu krāsa, kad kuce stāv un tur asti, kad kobelis vai mirst nost no mīlestības - būs īstais laiks. :parojas:

Es nebūtu par to tik parliecināta... :neparliecinats: Kuce var asti turēt un stāvet cik grib....ja nebūs pareiza diena, normāls vaislas suns tapat virsū neskatīsies.
Esmu apjukusi par savas kuces cipariem un ceru uz jūsu palīdzību. Aizvakar prog bija 6,8 šodien jau 28,5. Vai man jaaskrien pārot tūlīt ? Vai ir jau par vēlu ? Vai prog. līdz ovulācijai vislaik kāpj un tad krīt vai kā?
Esmu apjukusi par savas kuces cipariem un ceru uz jūsu palīdzību. Aizvakar prog bija 6,8 šodien jau 28,5. Vai man jaaskrien pārot tūlīt ? Vai ir jau par vēlu ? Vai prog. līdz ovulācijai vislaik kāpj un tad krīt vai kā?

Progestarona līmenis var kāpt, krist, stāvēt uz vietas, kā kurai kucei un kā kurā meklēšanās reizē. Līdz ovulācijai (aptuveni 18-20nmol) progestarons ceļas diezgan lēni, tad straujāk.
Labākās pārošanas dienas ir 3 nākamās pēc ovulācijas, pilnīgi neatkarīgi no progestarona rādītājiem. Tie var būt 30-40 un tik pat labi 60-90nmol.
Progestarona testu veic tamdēļ, lai noķertu ovulācijas dienu un jau izejot no tās dienas veiktu rezultatīvu pārošanu.
Ja aizvakar piem. bija tie 6.8nmol, tad ovulācija ir notikusi neilgi pirms 28.5nmol asins parauga noņemšanas.
Kas attiecas uz suņiem, tad ir suņi (arī man tādi ir), kas uz 46nmol kādai kucei jau virsū neskatīsies, bet tas pats suns kucei ar 60nmol un vairāk var izrādīt interesi un veikt pārojumu. Viss atkarīgs no tā, cik dienas ir pagājušas no ovulācijas, jo katrai kucei progestarona kapums ir individuāls.

Parasti sakuma celas loti leni, pec pam par kadiem 7-8 nmol/L dienaa.

Nav paredzams celšanās intervāls. Pēc ovulācijas dienas pa diennakti cipari var uzlekt par 20-30nmol un vairāk. ;)
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Lusija » 18 Nov 2011, 17:55

Sapārojām nākamajā dienā pēc pēdējā PG testa. Abām pusēm ar interesi viss bij kārtībā.Tagad gaidam :) Kurā dienā vislabāk veikt sonogrāfiju ? Skatijos, ka klīnikas raksta, ka var noteikt no 16tās. Kā īsti ir?
Lusija
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Nov 2011, 14:34

Re: Progesterona limenis kucei

Postby Anzela Bogdanova » 20 Nov 2011, 18:09

No 21 diena.
User avatar
Anzela Bogdanova
Puppy
Puppy
 
Posts: 271
Joined: 15 Feb 2010, 10:41

Re: Progesterona līmenis kucei

Postby Anzela Bogdanova » 25 Nov 2011, 23:49

У нас как по писанному. Прогестерон сработал.
24-го мы родили 7 деток - 6 мальчиков :starkisp: :starkisp: :starkisp: :starkisp: :starkisp: :starkisp: и 1лапочку-девочку :starkism: .
Меряла температуру с понедельника. То же результативно. 23-го в 9 утра -37,3. Через 17 часов появился первый малыш.
User avatar
Anzela Bogdanova
Puppy
Puppy
 
Posts: 271
Joined: 15 Feb 2010, 10:41

Re: Progesterona līmenis kucei

Postby Lusija » 28 Nov 2011, 15:24

Anzela apsveicu!

Mums ir jauna mīkla. Otrai sunei ar taisijām progesteronu.
12tā diena 4,4
15tā diena 3,7
18tā diena 4,3
Vai varētu būt tā, ka ovulācijas nebūs vispār ? Jebšu man ir suns, kam būs ļoti vēla ovulācija ? Asiņo viņa parasti apmēram 22dienas. Sen jaunībā pāroju viņu uz 15to dienu (bij 5kucēni), a pēdējos gadus nekas nav sanācis, ne 15, ne 16,17,19dienā.

Rīt ar pirmo suni iesim uz sonogrāfiju, tad manīs vai būsim ar progesteronu trāpījuši, sanāks 27diena.
Lusija
Baby
Baby
 
Posts: 6
Joined: 02 Nov 2011, 14:34

Re: Progesterona līmenis kucei

Postby Korland Rein » 28 Nov 2011, 17:52

Lusija, ovulācija būs gan...tikai jāgaida! Neauglība ir esošā vecuma iespējamais rezultāts!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron