sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

All About Dogs

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 10 Dec 2011, 01:27

undd wrote:Es te tagad tā, vienkārši garām ejot, man pat nav sava viedokļa par to visu, tā kā izstāžu jautājumos esmu totāla 0, ņemšu un iebradāšu. Liek aizdomāties par ko citu - kāpēc ir tāds satraukums no to personu puses, kuru suņi itkā ir tik superpuper?

Laikam jau iebradāji, jo nesaproti, ka mēs tie daži diskutējam par sķirņu standartiem un reglamenta izmaiņām. Par to, kā tas tagad darbosies kopā, jo salikt viena katlā disq pazīmes šķirnē ar teicamu vērtējumu nevar. Tās var pārstāvēt katra sevi atsevišķi.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby undd » 10 Dec 2011, 01:36

Korland Rein wrote:Tās var pārstāvēt katra sevi atsevišķi.


Es saprotu, es tik nesaprotu to satraukumu par to, ka tagad visi kastrāti nu metīsies kādam nekastrātam titulus ļaunprātīgi atņemt. Es apzinos, ka es tupa, bet Tu tak gudra un zinoša, domā tiešām tā arī būs?
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 10 Dec 2011, 10:25

Man jau vsp tituli ir pie kājas, manā uztverē suns "nesastāv" no tituliem. Un rotu kastrātu pat iedomaties nevaru, kas ietu un piedalītos izstādē vēl jo mazāk kadu apietu cīņā par tituliem. Runa tak nav par to nemaz. :jautri: Visu, ko domāju jau esmu rakstījusi iepriekš, tāpēc nesākšu no jauna. ;)
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby zeina » 11 Dec 2011, 20:51

Interesanti, ka cilvēkiem radies iespaids, ka šūmēšanās ir iekš tā, ka kastrāti saņems titulus...katram ir sava vieta, kastrātiem šajā gadījumā ir jātaisa vai nu atsevišķa klase, vai nu atsevišķas izstādes, vai arī ir tik daudz citas lietas, ko darīt ar suni, kur nevērtē suni pēc šķirnes standarta.

Atkal stulbs salīdzinājums, bet tas manā skatījumā būtu tas pats, kas vīriešiem ar netradicionālu orientāciju piedalīties sieviešu skaistumkonkursos, korejieši piemēram perfekti izskatās pēc sievietes, ja nepārbauda 00 :kanepe:
User avatar
zeina
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1359
Joined: 13 Jan 2010, 14:08
Location: Jurmala

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby undd » 12 Dec 2011, 19:14

Es saprotu, ka man šajā diskusijā vispār degunu nevajadzētu bāzt, jo kā jau iepriekš teicu, man par to vispār nekādas saprašanas nav. Necenšos apstrīdēt kāda viedokļa pamatotību, es vienkārši cenšos izprast. Ok, nav šūmes par tituliem, tad par ko īsti? Kā suņa bumbu neesamība iespaido viņa pārējo atbilstību standartam? Kas sunim, izņemot to, ka nav vairs 00, mainās? Kā tas bojā standartu? Suns līdz ar to pēkšņi maina krāsu, kļūst līks, šķībs, mainās stāja, mainās kas?
Visdrīzāk jau ir pareizi, ka tam vajadzētu būt atdalītam, bet nu, tiešām šoreiz pavisam noteikti pieņemu to, ka vienkārši esmu duma, jo es tiešām nesaprotu.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 12 Dec 2011, 19:33

undd, atver dogs.lv un palasi kaut vai tikai tur esošos nedaudzos šķirņu standartus un atrodi kaut vienu sķirni, kam nav zem standarta apakša šī frāze: N.B. Suņiem jābūt diviem skaidri redzamiem, normāli attīstītiem sēkliniekiem, kuri pilnībā atrodas sēklinieka maisiņā.

Kā tas bojā standartu?

Šis man ļoti patika! :) Standartu nekas nebojā, suns vnk ir pēc standarta ar disq trūkumu!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Creme de la Creme » 12 Dec 2011, 20:14

Nu labi. Olām pēc standarta jābūt -2 gab. Bet piem. zobi. Mums pēc standarta jābūt M2 (M3 nevērtē). Bet man sunim ir izrauts viens M2. Pēc standarta - diskvalifikācija...Ko darīt? uz izstādēm neiet? Pēc iepriekš lasītā - daži domā ka arī šādi suņi nebūtu jāizstāda...Bet pat bez šī zoba mans suns ir un paliek titulētākais šīs šķirnes pārstāvis Baltijas valstīs, turpina gūt titulus un izcils vaisles suns...Daži raksta - izziņas var nopirkt! Nezinu, varbūt arī ka var. Bet tas nebūt nenozīmē ka visi tās pērk. Nevar visus palikt zem vienas strīpas...Tad tagad vislielākais satraukums ir par suņim - kriptorhiem, kurus klubos nemāk noaktēt, kuriem izsniedz normālus ciltsrakstus, kuru saimnieki suni kastrēs lai varētu izstādīt? Jā, iespējams ka kāds tāds būs, bet tā tomēr ir labāk nekā iešūt to otro olu!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby madzhy » 12 Dec 2011, 20:22

Man ar liekas jocīga tā šūmēšanās - ja jau izstādē var piedalīties ar trūkstošu zobu, pretī sniedzot ārsta izziņu, tad vajadzētu varēt piedalīties arī sunim ar trūkstošām olām - ar tādu pat izziņu.
Abas lietas pēc standarta ir/ zobu gadījumā var būt disq, tad kāpēc vienu lietu jau praktizē, bet par otru ir tāds šoks.
Tas, ka izziņas var nopirkt utt, tā ir cita tēma, un var attiecināt uz jebkādiem citiem šmaukšanās paņēmieniem izstādēs (krāsot suņus,utml.)
I named my dog Stay so I can say, "Come here, Stay. Come here, Stay." (Steven Wright)
User avatar
madzhy
Junior
Junior
 
Posts: 605
Images: 20
Joined: 13 Jan 2010, 12:51
Location: LV

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 12 Dec 2011, 22:45

cdlc, tavam sunim zobs ir izrauts + izziņa, bet, ja tā zoba nebūtu? Jums standartā ir pateikts konkrēts zobu skaits? Tās tak ir dažadas lietas = izrauts, nolauzts vai nav bijis, piekrīti?
Nesaprotu, man lieliem burtiem rakstīt vai kā? :jautri: Ja ir dažādas klases, dažādi vērtēšanas kritēriji, tak vediet kaut ziloni bez 00 uz izstādi un izstādīet zem kādas šķirnes gribiet, ja tas ies cauri! :dejo:
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Robins » 12 Dec 2011, 23:49

Kaut kā jocīgi sanāk... Gan zobi ir standartā kā dsq, gan olas ir standartā kā dsq. Bet bez zobiem redz viss ok, ja tik ir izziņa, bet bez olām - pilnīgi garām, un nedrīkst nekādā gadījumā? Ir kāds pamats domāt, ka par neesoša (un nekad nebijuša) zoba izraušanu neviens vetārsts izziņu nedos, bet par neesošu olu nogriešanu - lūdzu, kaut vai piecas uz suni?
Varbūt arī bezzobaiņiem - atsevišķus ringus, citādas rozetes?
Man atkal liekas tieši otrādi, jo, ja pareizi atceros, zobu esamība/neesamība pie vairošanās lielu lomu nespēlē, savukārt kastrāti neko diži vairs nākošo paaudžu veselību neietekmēs, tik vien, kā (varbūt) pacīnīsies (par neko nenozīmējošiem) tituliem un ko tur.
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Korland Rein » 12 Dec 2011, 23:58

Robins wrote:... jo, ja pareizi atceros, zobu esamība/neesamība pie vairošanās lielu lomu nespēlē, savukārt kastrāti neko diži vairs nākošo paaudžu veselību neietekmēs

Kā tad genētika un neesoši zobi? :o :o :o
ja rotam, piemēram, trūks P1 vai M3, neviens normals un zinošs audzetājs kaut ar 100 vetu izziņām šo suni vaislā savā audzētavā neizmantos! Tāpat kā kastrātu! :jautri: Un bezzobīša metiena brāļus, māsas arī ne, ja vien bšū par to informēts un vēlesies godīgu spēli pats ar sevi!
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Robins » 13 Dec 2011, 00:15

Nu tad cerēsim, ka pēc kāda laika ar vaislas darbu nodarbosies tikai normāli un zinoši audzētāji, bet pagaidām - iztiksim bez neracionālām un neauglīgām diskusijām par dažādu trūkumu ietekmi uz izstādēm, to rezultātiem un prestižu, un pagaidīsim mazliet, lai redzētu, kā tad tas īsti praksē realizēsies... :viltigs:
User avatar
Robins
Junior
Junior
 
Posts: 765
Images: 43
Joined: 13 Jan 2010, 16:18

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Eklēriņš » 13 Dec 2011, 09:22

KR, doma ir tāda, ja sunim kaut vai ģenētisku iemeslu dēļ nav zobu, viņš, piemēram, dabū izziņu no veta un var pāroties. Tāpat, ja lauzta aste, nokupē, kam nu var kupēt vai atkal dabū izziņu un pārojies nost, un tā var turpināt un turpināt. Jā, zinošam audzētājam acis ar izziņām un šausmu stāstiem par traumām neaizmālēsi, viņš pratīs lasīt ciltsrakstus un būs papētījis senčus, radus, turklāt LV tomēr ir trakoti maza :velnins: utt., bet iesācējs ar šādiem suņiem var sapāroties uz vella paraušanu, jo izstādēs būs saņemti nepieciešamie teicami un CH utt. Turpretī suns bez 00 vai ir bijis kriptorhs vai nav bijis, tam vairs nebūs nekādas nozīmes, jo pēcnācējus pat gribēdams nevarēs radīt, tā kā šajā ziņā par 00 vismazāk būtu jāuztraucās. Bet tā jau patiešām ir pilnīgi cita tēma un manuprāt pat krietni sāpīgāka kā esošas vai neesošas 00.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Demix » 13 Dec 2011, 13:01

Eklēriņš wrote:KR, doma ir tāda, ja sunim kaut vai ģenētisku iemeslu dēļ nav zobu, viņš, piemēram, dabū izziņu no veta un var pāroties. Tāpat, ja lauzta aste, nokupē, kam nu var kupēt vai atkal dabū izziņu un pārojies nost, un tā var turpināt un turpināt. Jā, zinošam audzētājam acis ar izziņām un šausmu stāstiem par traumām neaizmālēsi, viņš pratīs lasīt ciltsrakstus un būs papētījis senčus, radus, turklāt LV tomēr ir trakoti maza :velnins: utt., bet iesācējs ar šādiem suņiem var sapāroties uz vella paraušanu, jo izstādēs būs saņemti nepieciešamie teicami un CH utt. Turpretī suns bez 00 vai ir bijis kriptorhs vai nav bijis, tam vairs nebūs nekādas nozīmes, jo pēcnācējus pat gribēdams nevarēs radīt, tā kā šajā ziņā par 00 vismazāk būtu jāuztraucās. Bet tā jau patiešām ir pilnīgi cita tēma un manuprāt pat krietni sāpīgāka kā esošas vai neesošas 00.

Tas bez 00 jau pācnācējus neradīs,bet te var galējībās aiziet,jo tam pašam kriptorham vēl ir tēvs un brāļi ar visām 00 ar visiem molāriem un premolāriem utt.,kas nes šo gēnu,tāpat māte un māsas... :aknee: Tā kā viss atkarīgs no audzētāja godaprāta un zināšanām,ja tā nav,tad diemžēl... :asaras:
Man domāt - suņiem ar DQ trūkumiem nav vietas starp pārējiem,triviāls salīdzinājums,bet tas ir tas pats,kas piemēram,Miss World ierodas sieviete ar zīmi par neesošu ķermeņa daļu vai trūkstošu zobu.
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby donna-tonna » 13 Dec 2011, 13:43

Demix wrote:kriptorham vēl ir tēvs un brāļi ar visām 00 ar visiem molāriem un premolāriem utt., kas nes šo gēnu,tāpat māte un māsas...

Tu domā, ka visiem kriptorhiem var izsekot līdz? Domā pārojas tikai suņi, kuriem rados nav kriptorhu? Neaizmirsti, ka kuces no šāda metiena (kur ir kriptorhs) arī tad nevarētu pārot... cik paaudzēs saviem suņiem esi izsekojusi kriptorhu (ne)esamībai?
Demix wrote:tas pats,kas piemēram,Miss World ierodas sieviete ar zīmi par neesošu ķermeņa daļu vai trūkstošu zobu.

bet zīmes par zobu neesamību, pusastēm, traumām saviem suņiem taču cilvēki nes?
nedomāju, ka salīdzinājums ir korekts. Pieļauju, ka human konkursos pietiekami startē personas ar mākslīgām detaļām. Un, iespējams, kastrātu palaišana apritē, ir pirmais solis, lai šādu mākslīgo detaļu būtu pēc iespējas mazāk suņu izstādēs. Kā jau teicu - Skandināvijā šādu praksi piekopj jau ne vienu vien gadu - neviens vēl nomiris nav arī citi suņi par tiem, kam nav oo, ringā nesmejas :velnins:
Life is too short to wake up in the mornings with regrets. So, love the ones who treat you right, forget the ones who don’t. Remember that everything happens for a reason. If you get a chance take it, if it changes your life, then let it.
User avatar
donna-tonna
Junior
Junior
 
Posts: 944
Joined: 19 Jan 2010, 21:48
Location: Riga / Latvia

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Demix » 13 Dec 2011, 13:48

donna-tonna wrote:
Demix wrote:kriptorham vēl ir tēvs un brāļi ar visām 00 ar visiem molāriem un premolāriem utt., kas nes šo gēnu,tāpat māte un māsas...

Tu domā, ka visiem kriptorhiem var izsekot līdz? Domā pārojas tikai suņi, kuriem rados nav kriptorhu? Neaizmirsti, ka kuces no šāda metiena (kur ir kriptorhs) arī tad nevarētu pārot... cik paaudzēs saviem suņiem esi izsekojusi kriptorhu (ne)esamībai?

:aknee: Nu bet es jau tieši par to runāju!!!
Es pat nevaru iedomāties,ka man kāds puikiņš arī bez izstādēm būtu bez 00,tas būtu skumji :asaras:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Creme de la Creme » 13 Dec 2011, 19:46

nezinu, es laikam par dumju lai saprastu...Bet man tomēr liekas ka IR starpība starp suni ar iedzimtiem defektiem (kriptorhs) vai dzīves laikā iegūtiem (kastrāts)...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby undd » 13 Dec 2011, 19:54

donna-tonna wrote:Pieļauju, ka human konkursos pietiekami startē personas ar mākslīgām detaļām.


Zobi pavisam droši lielākajai daļai nav dabas doti. Reti kuram cilvēkam, tas vēl piedevām ir atkarīgs no tā, kur esi izcēlies, ir dabas doti koši balti zobi, bet tak visām misenēm smaids mirdz kā bebra kungam, latvietim standartā zobi nav koši balti, bet nu kaut kā jau to efektu panāk un ne jau ar Colgate zobu pastu, tā kā jā, šis salīdzinājums pavisam noteikti nav korekts.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby Creme de la Creme » 13 Dec 2011, 20:00

Un nemaz jau nerunāsism par silikoniem visās vietās (es gan nezinu - moš tagad jau kaut ko citu lieto :jautri: ), krāsotiem matiem, ''noslauktiem'' taukiem, kaut kur pievilku vai nogrieztu/piešūtu ādu u.tml.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: sterilizēti un kastrēti suņi izstādēs

Postby murkata » 14 Dec 2011, 09:26

Korland Rein wrote:Sisija, un kā tad paliek ar šķirņu standartiem? :o
Te jau nav pat atrunāts kriptorhisma jautājums: suns kastrēts kriptorhs tagad varēs piedalīties salīdzināšana ar visiem citiem.... :snauz: saņemt BOB, CAC, CACIB...un taml.
Par sterilizētām kucēm: tās sen iet uz izstādēm un vēl ies, šķirņu standarti par to nerunā...bet par suņiem un viņu mantību? Manuprāt pilnīga dumība :akes:, kas ir pretrunā ar šī paša reglamenta citiem punktiem.

Tad arī suni bez zobiem var laist uz izstādi, šis arī šķirni popularizēs! :jautri:


bet ja suns ir kastrēts un ciltdarbā nu nekādi nevar piedalīties, tad kāda nozīme, bija viņš kriptorhs, vai nē? es domāju, ka šāda atļauja ir OK. tikai vajadzētu atrunāt, ka kastrētiem/sterilizētiesm ir atsevišķi tituli.... :D lai neatstāj vairoties spējīgos bez CACiem utt
visādi citādi man tiešām šī šūmēšanās nešķiet saprotama. ja LKF savā reglamentā iekļauj atļauju visāš šķirnēs atkāpties no standartiem un atrunā procedūru, tad kuram traucēs kastrāti atsevišķā klasē izstādēs? ko, viņu pavairos pēc tam ar klonēšanas metodi? nekādu ietekmi uz šķirni viņi neatstās!!! tikai tusēsies.
starp citu, es domāju, ka mūsu izstādes varētu kļūt ļoti populāras, jo, šķiet, nav daudz valstu, kur drīkst izstādīt kastrātus ;)
ka tik nesanāk tāpat kā ar kupētiem suņiem no Skandināvijas :D
Dzīve ir jādzīvo, citādi tā ne ar ko neatšķiras no nāves!
http://www.weimargas.jimdo.com
http://www.varaviksnesfazans.com/
User avatar
murkata
Veteran
Veteran
 
Posts: 3087
Images: 24
Joined: 13 Jan 2010, 12:40
Location: Liepāja, DR

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron