Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Dog Breeds

Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 13 Jan 2010, 16:26

Nu tad laipni lūgti:) 8-)
Image


Nebūšu taču šeit vienīgā??? :)
Last edited by kleopatra on 13 Jan 2010, 20:30, edited 1 time in total.
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby kleopatra » 13 Jan 2010, 17:07

Image

FÉDÉRATION CYNOLOGIQUE INTERNATIONALE (FCI)
FCI-Standard No 86
Publication of the original valid standard: 29 October 2003
Standard of the Yorkshire Terrier


Origin: Great Britain. Utilization: Toy Terrier.

Classification FCI: Group 3/Terriers, Section 4/Toy Terriers (without working trial).General appearance:
Long-coated, coat hanging quite end of tail. Very compact and neat, carriage very upright conveying an important air. General outline conveying impression of vigorous and well proportioned body.

Behaviour and temperament:
Alert, intelligent toy terrier. Spirited with even disposition.

Head:
Cranial region:

Skrull: Rather small and flat, not too prominent or round.

Facial region:

Nose: Black.

Muzzle: Not to long.

Jaw/Teeth: Perfect, regular and complete scissor bite, i.e. upper teeth closely overlapping the lower teeth and set square to the jaws. Teeth well placed with even jaws.

Eyes: Medium, dark, sparkling, with sharp intelligent expression and placed to look directly forward. Not prominent. Edge of eyelids dark.

Ears: Small, V-shaped, carried erect, not to far apart, covered with short hair, colour very deep, rich tan.

Neck:
Good reach

Body:
Compact.
Back: Level. – Loins: Well sustained. – Ribs: Moderate spring o ribs.

Tail:
Customarily docked.
Docked: Medium length with plenty of hair, darker blue in colour than rest of body, especially at end of tail. Carried a little higher than level of back.
Undocked: Plenty of hair, darker blue in colour than rest of body, especially at end of tail. Carried a little higher than level of back. As straight as possible. Length to give a well balanced appearance.

Limbs:
Forequarters: Legs straight, well covered with hair of rich golden tan a few shades lighter at end than at roots, not extending higher on forelegs than elbow.

Sholders: Well laid.

Hindquarters: Legs quite straight when viewed from behind, moderate turn of stifle. Well covered with hair of rich golden tan a few shades lighter at ends than a roots, not extending higher on hindlegs than stifle.

Feet: Round, nails black.

Gait:
Free with drive; straight action front and behind, retaining level topline.

Coat:
Hair: On body moderately long, perfectly straight (not wavy), glossy; fine silky texture, not woolly. Fall on head long, rich golden tan, deeper in colour at side of head, about ear roots and on muzzle where it should be very long. Tan on head not to extend on the neck, nor must any sooty or dark hair intermingle with any of tan.

Colour: Dark steel blue (not silver blue), extending from occiput to root of tail, never mingled with fawn, bronze or dark hairs. Hair on chest rich, bright tan. All tan hair darker at the roots in middle, shading to still lighter at tips.

Weight:
Weight up to 3,1 kg (7 lbs).

Male animals...
... should have two apparently normal testicles fully descended into the scrotum.

Faults:
Any departure from the foregoing points should be considered a fault and the seriousness with which the fault should be regarded should be in exact proportion to its degree.


N.B.:
On the Yorkshire Terrier “tan” means shaded of gold, not reddish gold, and it may not be either a solid color, or brown, or mahogany. (Only some of the hunting breeds may be termed “tan” if the coat is reddish brown.) A shaded Tan is more comparable with the light of a candle. Tan on the head, also the side of the head, and in the beard must be entirely free of grey hair on the adult Yorkie (from 24-30 months).
The color “steel blue” is defined exactly: the silky, straight and shiny coat reflects a bluish shimmer in sunlight. Steel blue may range from a darker to a lighter color, but not silver. A woolly, cottony, or wavy coat is not allowed, nor is a coat with champagne or white hair. Often a middle to dark anthracite is confused with steel blue (Yorkies with the former have hardly a correct tan). A Yorkshire Terrier of at least 24-30 months whose tan is already correctly shaded with gold and without grey hair usually hat a slightly lighter steel blue.


_____________________________________________________________________


JORKšīRAS TERJERA APRAKSTS


Šķirnes apraksts - Jorkšīras terjers izceļas ar sevišķi garu, zīdainu apmatojumu tēraudzilā krāsā uz ķermeņa un astes un zeltaini rudā krāsā uz galvas. Jorkšīras terjeram ir plakana, taisnstūra formas galva, vidēja garuma purns, melns degungals, pareizs sakodiens un zobi. Acīm piemīt izteikti dzīvīga izteiksme, ausis V-formas, stāvošas. Kājas taisnas, ķepas apaļas, nagiem jābūt melniem. Galvas apmatojums ir tik garš, ka nepieciešams to atsiet ar lenti, lai tas netraucētu sunim ēst un redzēt. Ja suns netiek izstādīts, apmatojumu mēdz arī īsi apgriezt.
Uzvdedība un raksturs - Par spīti saviem nelielajiem izmēriem, Jorkšīras terjers ir ļoti enerģisks, drosmīgs, uzticams un gudrs. Suns ļoti pieķeras saimniekam, taču reizēm aizdomīgi uztver svešiniekus. Var būt pārdrošs pret svešiem suņiem un citiem dzīvniekiem. Citiem vārdiem sakot, viņam piemīt īsta terjera daba. Jorkšīras terjeri viegli pakļaujas dresūrai, taču mēdz būt spītīgi.

Šai šķirnei nepieciešama ļoti liela cilvēka uzmanība. Jorkšīras terjers var pildīt arī sargsuņa funkciju, skaļi brīdinot saimnieku, ja kāds tuvojas viņa teritorijai. Viņš var kļūt īgns, ja tiek nobiedēts vai nokaitināts, taču parasti Jorkšīras terjers ir ļoti mīļš un rotaļīgs. Jorkšīras terjeram patīk riet, taču viņu vienkārši var iemācīt to nedarīt.

Augstums (skaustā) - 20-24 cm
Svars (maksimālais) - 3.2 kg
Veselības problēmas - Viegli saķert bronhītu, jau agrā jaunībā iespējamas problēmas ar zobiem, novērota slikta anestēzijas panesamība un jūtīgs zarnu trakts. Novērotas arī problēmas ar mugurkaulu, kas reizēm var novest pat pie pakaļkāju paralīzes. Kritieni un neveiksmīgi lēcieni var viegli izraisīt kaulu lūzumus. Kucēm mēdz būt smagas dzemdības. Ja Jorkšīras terjers dēļ izstāžu karjeras un mēģinājuma sasniegt pēc iespējas mazāku svaru netiek pienācīgi barots, vērojamas nopietnas veselības, kā arī uzvedības problēmas. Jorkšīras terjeru ieteicams barot ar sauso barību, kas nodrošina ne tikai pilnvērtīgi uzturu, bet arī veselus un spēcīgus zobus. Zobus vajadzētu regulāri tīrīt pie vetārsta, lai nerastos infekcija un tos nenāktos pāragri zaudēt.
Dzīves apstākļi - Piemērots dzīvei dzīvoklī. Viņš ir ļoti aktīvs arī iekštelpās un var viegli iztikt bez sava pagalma. Jorkšīras terjers ir jūtīgs pret aukstumu un dod priekšroku siltam klimatam.
Aktivitātes - Jorkšīras terjers ir mazs, taču ļoti aktīvs suns, kuram ir nepieciešamas pastaigas vismaz reizi dienā. Ja tas netiek darīts un Jorkšīras terjeram visa dzīve ir jāpavada iekštelpās, parasti vērojamas uzvedības problēmas.
Dzīves ilgums - 12-15 gadi

Kopšana - Jorkšīras terjera apmatojumam nepieciešama regulāra kopšana. Ja tas ir īsi apgriezts, pietiks ar ķemmēšanu reizi nedēļā. Pieres apmatojums parasti tiek atsiets ar bantīti. Ja suns tiek izstādīts, spalvas kopšanai jāvelta daudz vairāk laika. Nedrīkst aizmirst regulāru zobu tīrīšanu. Kā priekšrocību var minēt faktu, ka Jorkšīras terjers praktiski nemet spalvu.Izcelsme - Šī šķirne ir apmēram 100 gadus veca, taču tās izcelsme nav līdz galam noskaidrota. Sākotnēji Jorkšīras terjers bija tikai un vienīgi medību suns, kurš bija neaizvietojams žurku, āpšu un lapsu medībās. Šķirne tika radīta Ziemeļanglijā un visticamāk, tās radītāji nevēlējās izpaust, kā šķirne radīta, lai neveidotu lieku konkurenci. Taču skoti, veidojot šo šķirni, aizsākuši arī vairāku citu mūsdienās populāru šķirņu selekciju, tai skaitā skaiterjeru, Maltas zīda sunīti un vairākas citas šķirnes. Sākotnēji Jorkšīras terjera izmēri bija krietni lielāki salīdzinot ar to, kādu mēs šo suni pazīstam šodien. Taču pārojot ar vien mazāka un mazāka auguma indivīdus, suņa izmēri ar gadiem ir krietni sarukuši. Šķirne no mednieka ir pārvērsta gandrīz vai par modes aksesuāru. Pirmais Jorkšīras terjers ar šodienai atbilstošu eksterjeru un temperamentu, tika izstādīts kādā suņu izstādē 1870. gadā.


Jorkšīras terjers ir možs, gudrs, mīlīgs suns, parasti piesardzīgs, taču brīžiem mēdz būt pārdrošs pret citiem suņiem. Ar citiem dzīvniekiem un cilvēkiem sadzīvo labi, ja vien netiek pārkāptas to teritorijas robežas. Pateicoties nelielajiem izmēriem, šie suņi ir ideāli piemēroti turēšanai pilsētas apstākļos, saimniekam tos ir iespējams ņemt līdzi visās savās gaitās.

izmantoti interneta resursi: http://www.dogbreedinfo.com, WW.DINOZOO.LV
Last edited by kleopatra on 13 Jan 2010, 20:22, edited 8 times in total.
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby AliseM » 13 Jan 2010, 17:16

Nu, sveikiņi, sveikiņi! :D Skatos, ka citas šķirnes sāk ar standartu ievietošanu - vajadzēs pameklēt kaut ko latviešu valodā - nemaz nezinu kur tādu varētu atrast (ar krievu un angļu variantiem jau it kā nebūtu problēmas, bet latviešu...) :roll:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby Inita » 13 Jan 2010, 17:18

Dinozoo ir daudz, dažādu šķirņu apraksti, te arī jorkšīras terjeru - http://www.dinozoo.lv/content/view/6828/
Inita
 

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby AliseM » 13 Jan 2010, 17:40

Re, cik operatīvi - malači meitenes! Par Dino piedāvāto aprakstu jāsaka - tā jau uzrakstīts it kā pareizi un labi, bet jorkiem standartā ir norādīts tikai svars. Augstums cm netiek norādīts :) - mums gan vienā izstādē tiesnese mēģināja ar sprīžiem noteikt suņa augstumu skaustā, ar ko izpelnījās nedalītu kritiku no apkārtējās publikas, kas savu standartu no galvas jau zin :oops: Nezin pēc kādiem kritērijiem viņa toreiz vadījās?
Laikam jau jāsasparojas un jāieliek kāda bildīte, lai mūsu šķirnes tēma būtu interesantāka un krāsaināka :)
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby kleopatra » 13 Jan 2010, 19:00

JORKšīRAS TERJERU VēSTURE/ IZCELSME:


Jorkšīras terjers ir nācis no Lielbritānijas un citu suņu šķirņu pulkā izceļas ar sevišķi garu un zīdainu apmatojumu, kas labi koptiem izstāžu suņiem sniedzas līdz pat zemei. Šie terjeri ir vieni no vismazākajiem augumā - ideāli 20-24 cm, to svars ne lielāks par 2,8 kg. Zīdainais apmatojums uz galvas ir zeltaini ruds, bet uz ķermeņa pieaugušam dzīvniekam - tēraudpelēks.

Par Jorkšīras terjera dzimteni var uzskatīt Ziemeļanglijas pilsētu nabadzīgākos rajonus. 18. gadsimta beigās nabadzīgākajiem iedzīvotājiem bija liegts turēt lielus suņus, lai tos nevarētu apmācīt malumedniecībai. Strādnieku vidū biežāk varēja sastapt neliela auguma suņus, kuri līdz ar jaunas darbavietas meklējošiem saimniekiem nonāca Jorkšīras grāfistē. Mazie suņi pārsvarā nodarbojās ar žurku medībām. Ar laiku šajā reģionā tika izaudzēti atšķirīga tipa suņi, kas vēlāk kļuva par patstāvīgu šķirni.

Image

Standarts nenorāda šīs šķirnes suņu augumu, ilgu laiku selekcijā tika izmantoti arvien mazāka auguma dzīvnieki, kas ietekmēja veselību. Mūsdienās Jorkšīras terjeri tiek turēti vienīgi kā istabas suņi, lai gan sirds dziļumos tie paliek īsti terjeri - drosmīgi un patstāvīgi. Jorkšīras terjeri ir enerģiski, rotaļīgi un nelaiž garām iespēju pamedīt kādu peli.


izmantota INFO NO Suņu avīze"


Image
_____________________________________________________________________

Šī šķirne ir apmēram 100 gadus veca, taču tās izcelsme nav līdz galam noskaidrota. Sākotnēji Jorkšīras terjers bija tikai un vienīgi medību suns, kurš bija neaizvietojams žurku, āpšu un lapsu medībās. Šķirne tika radīta Ziemeļanglijā un visticamāk, tās radītāji nevēlējās izpaust, kā šķirne radīta, lai neveidotu lieku konkurenci. Taču skoti, veidojot šo šķirni, aizsākuši arī vairāku citu mūsdienās populāru šķirņu selekciju, tai skaitā skaiterjeru, Maltas zīda sunīti un vairākas citas šķirnes. Sākotnēji Jorkšīras terjera izmēri bija krietni lielāki salīdzinot ar to, kādu mēs šo suni pazīstam šodien. Taču pārojot ar vien mazāka un mazāka auguma indivīdus, suņa izmēri ar gadiem ir krietni sarukuši. Šķirne no mednieka ir pārvērsta gandrīz vai par modes aksesuāru. Pirmais Jorkšīras terjers ar šodienai atbilstošu eksterjeru un temperamentu, tika izstādīts kādā suņu izstādē 1870. gadā.Jorkšīras terjers ir nācis no Lielbritānijas un citu suņu šķirņu pulkā izceļas ar sevišķi garu un zīdainu apmatojumu, kas labi koptiem izstāžu suņiem sniedzas līdz pat zemei. Šie terjeri ir vieni no vismazākajiem augumā - ideāli 20-24 cm, to svars ne lielāks par 2,8 kg. Zīdainais apmatojums uz galvas ir zeltaini ruds, bet uz ķermeņa pieaugušam dzīvniekam - tēraudpelēks.Par Jorkšīras terjera dzimteni var uzskatīt Ziemeļanglijas pilsētu nabadzīgākos rajonus. 18. gadsimta beigās nabadzīgākajiem iedzīvotājiem bija liegts turēt lielus suņus, lai tos nevarētu apmācīt malumedniecībai. Strādnieku vidū biežāk varēja sastapt neliela auguma suņus, kuri līdz ar jaunas darbavietas meklējošiem saimniekiem nonāca Jorkšīras grāfistē. Mazie suņi pārsvarā nodarbojās ar žurku medībām. Ar laiku šajā reģionā tika izaudzēti atšķirīga tipa suņi, kas vēlāk kļuva par patstāvīgu šķirni.Standarts nenorāda šīs šķirnes suņu augumu, ilgu laiku selekcijā tika izmantoti arvien mazāka auguma dzīvnieki, kas ietekmēja veselību.

http://31grecrpas.blogspot.com/2009/05/izcelsme.html


Image


V'ēL INFO TE:
http://www.ytca.org/history.html
Last edited by kleopatra on 13 Jan 2010, 19:36, edited 1 time in total.
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby kleopatra » 13 Jan 2010, 19:24

Šodien šķirnes pazinēji ir vienojušies vien par to, ka jorku dzīslās tek dažādu terjeru asinis: skaiterjeru, dendija Dinmonta, Mančesteras, toiterjeru un, iespējams, arī Maltas sunīšu asinis.

DendijaDinmonta terjers:
Image

Skaiterjers:
Image

Mančesteras terjers:
Image


Toiterjers:
Image


Maltas zīda suns:
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby kleopatra » 13 Jan 2010, 19:54

KUCēNI!!!!!!!!!!!!!! Image


Image

ImageImage

Image


Image
Last edited by kleopatra on 13 Jan 2010, 20:11, edited 1 time in total.
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: JORKŠĪRAS TERJERS

Postby kleopatra » 13 Jan 2010, 20:07

Uhhh, bišķi aizrāvos.. Image
Image


Ja nu kas, vēl ļooti daudz interesanta info palicis te..:
http://www.dogs.lv/board/viewtopic.php?f=10&t=3201.
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 14 Jan 2010, 14:16

ImageSveiki te es!
Image
Image
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 14 Jan 2010, 16:13

Image
Un paldies KLEOPATRA!
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 14 Jan 2010, 16:55

Princess now- Darkprincess?? :D

Image

Pamazām vācamies kopā!


Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 14 Jan 2010, 20:15

ImageJap,tieši tā!
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby LindaS » 15 Jan 2010, 10:22

Heijā,paldies visiem,ka nepazudāt. 8-)
3 dienas biju prom un liels bija mans sarūgtinājums,kad atgriežoties sagaidīja jaunumi par šķirņu sadaļas likvidāciju dogs.lv.Tieši tur uzzināju daudz noderīga par jorkiem,pirms vēl nebiju kucēnu iegādājusies...ehh...bet taisnība vien ir tiem ļaudīm,kas izteicās ka LKF vadība baidās un vēlās liegt šādas diskusijas,jo bieži vien tās vēršas pret ne-visai godprātīgajiem audzētājiem iekš šīs struktūras.
Lai nu kā... turpinām vārīties šeit :) skatos daudzi aizrāvušies ar foto...nu ko...ielikšu es ar kaut ko no jorkiem laikam(ja vien mācēšu) ;)

Daži skaisti jorki no izstādes Krievijā...

Image
Image
Image
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 15 Jan 2010, 13:44

sveikas, es tad nu arī te. prieks, ka bija alternatīva dogs.lv :)
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 15 Jan 2010, 13:46

Daži skaisti jorki no izstādes Krievijā...


Image

šī bilde tāda cēla :)
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 15 Jan 2010, 14:51

Interesantās jorku frizūras!
Image
Vot šī frizūra man patīk!
ImageImageImage
ImageImageImage
ImageImageImageImageImage
Nu gan noaudzis!!Image
Image

Tā parādiju dažas jorku frizūras!
ImageŠis ir no cita suņa,bet..........Image
Image
Image
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 15 Jan 2010, 18:06

izskatās, ka vienā bildē vienam pat aste nogriezta Image

kaut kā man neviena frizūra neiepatikās. mēs savam arī ar laiku plānojam griezt spalvas, jo uz izstādēm negribam iet. nemaz nezināju, ka ir tik daudz variāciju, kā to suni apstrādāt. kā vispār pateikt frizierei, kā nogriezt to spalvu? :roll: ja manu apgrieztu kā, piemēram, pirmajā bildē, es tak noģībtu no šausmām..
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Darkprincess » 16 Jan 2010, 14:58

Vis ir tikai atkarígs no gaumes lietas-man pieméram nepatík tás frizúras ar kurām viņiem jāiet uz izstādēm!
Ar to garo spalvu viņi izskatās kā no Ādamsu ģimenes-brālēns TAS!(Es pat bildīti atradu!)
Image
Mans mazais brālis viņus sauc par putekļa slotiņām!Image
Tā tas ir-tā ir vienīgi katra gaumes lieta!


Katram frizierim būtu jābūt katalogam ar dažādu frizūru veidiem,ko pats veidojis!
(vismaz kārtīgam frizierim tas noteikti būs)
User avatar
Darkprincess
Baby
Baby
 
Posts: 14
Joined: 14 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Cindy » 17 Jan 2010, 21:33

Sveiki visiem!
Mees ar Diivu pievienojamies jaukajam jorku miilu pulcinam. ;)
Taas frizuurinas interesantas :shock:
Man gan arii taa pirmaa ar lielajaam ausiim tiiri labi patiik. :D
Bildes no Krievijas izstaades fantastiskas, taadi graciozi mazuliishi ;)
Cindy
Baby
Baby
 
Posts: 7
Images: 2
Joined: 17 Jan 2010, 21:17

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests