Suns kasās!?

Dog Health

Suns kasās!?

Postby Demix » 12 Aug 2011, 12:39

Nav blusu(nekad nav novērotas nevienam sunim),āda tīra,tikko pilnībā nogāja spalva,bet suns(haskijs)stipri kasās,nav tā, ka līdz jēlumam,bet ļoti enerģiski!Kas tas varētu būt,pirms ejam nodot analīzes gribētos zināt no kā tā vēl var būt?Man viņi astoņi,bet minētie simptomi ir tikai vienam,pie kam tam kurš dzīvo telpās(pārējie dzīvo ārā voljērā, telpās šobrīd dzīvo trīs, abiem pārējiem viss o.k.).
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Suns kasās!?

Postby Rotija » 12 Aug 2011, 17:43

No barības iespējams.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Suns kasās!?

Postby NARDICUM » 13 Aug 2011, 05:53

Iedod Tavegilu, apstrādā ar Advocate, ja pēc pāris dienām nepāriet, tad domās tālāk
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Suns kasās!?

Postby Demix » 15 Aug 2011, 12:53

NARDICUM wrote:Iedod Tavegilu, apstrādā ar Advocate, ja pēc pāris dienām nepāriet, tad domās tālāk
Paldies,ieprovēju jau,ir labāk :dejo:

ROTIJA barība nav mainīta :jaut:
Man to cēloni gribētos noskaidrot :jaa:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Suns kasās!?

Postby Aigars Brinkis » 15 Aug 2011, 12:58

Sveiki! Niezes cēloņu ir ļoti daudz un dažādi piem. alerģijas ( gan blusu, gan barības, gan inhalācijas), iekaisumi, zemādas parazīti, sēnītes, autoimūnie procesi u.c. Suni vajadzētu nopietni izmeklēt pirms dot kādu ieteikumu. :pedinja:
Aigars Brinkis
Baby
Baby
 
Posts: 94
Images: 1
Joined: 27 Feb 2011, 12:04

Re: Suns kasās!?

Postby Rotija » 15 Aug 2011, 13:11

Demix wrote:ROTIJA barība nav mainīta :jaut:


Ne vienmēr vajag mainīt barību,lai kas tāds gadītos. Var būt arī kāda kreisā kava vai kas tamlīdzīgs. Manējie vienu barību ēda gandrīz gadu un tad pēkšņi sākās problēmas. Liela kasīšanās,arī līdz jēlumiem,nespodra spalva,locītavu košana un taml.
Rotija
Champion
Champion
 
Posts: 2611
Images: 17
Joined: 13 Jan 2010, 14:15
Location: Rīga, Ķīšezera mala

Re: Suns kasās!?

Postby eldberg » 17 Aug 2011, 10:06

ADMIN: posts pārcelts, jo lietotāju atbildes vairāk kā vetārsta padoms.
Vet sadaļa tomēr ir domāta vetārstam un tad lietotāji varētu izteikt savu viedokli un pieredzi :)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Suns kasās!?

Postby Demix » 18 Aug 2011, 14:05

ROTIJA wrote:
Demix wrote:ROTIJA barība nav mainīta :jaut:


Ne vienmēr vajag mainīt barību,lai kas tāds gadītos. Var būt arī kāda kreisā kava vai kas tamlīdzīgs. Manējie vienu barību ēda gandrīz gadu un tad pēkšņi sākās problēmas. Liela kasīšanās,arī līdz jēlumiem,nespodra spalva,locītavu košana un taml.

Un kas tas bija?Mums tā kā pārgāja! :aptracis:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Suns kasās!?

Postby erna » 20 Jan 2012, 22:42

Varbūt kāds zin - ja ir alerģija no barības, nomainot uz citu, cik ilgā laikā vajadzētu pazust alerģijas pazīmēm? Sune riktīgi kasās, pumpas uz purna, ausīs, laiza elkoņus, kasa vēderu. Nomainīju barību, jo vienīgās aizdomas uz to, saprotu, ka viss nepazudīs vienā dienā, bet nu jau tulīt būs nedēļa, un nekas nemainās.
Laikam jau tomēr jāaun kājas un teciņus pie daktera?
User avatar
erna
Baby
Baby
 
Posts: 59
Images: 3
Joined: 27 Apr 2010, 13:15

Re: Suns kasās!?

Postby siicis » 20 Jan 2012, 22:58

erna wrote:Varbūt kāds zin - ja ir alerģija no barības, nomainot uz citu, cik ilgā laikā vajadzētu pazust alerģijas pazīmēm? Sune riktīgi kasās, pumpas uz purna, ausīs, laiza elkoņus, kasa vēderu. Nomainīju barību, jo vienīgās aizdomas uz to, saprotu, ka viss nepazudīs vienā dienā, bet nu jau tulīt būs nedēļa, un nekas nemainās.
Laikam jau tomēr jāaun kājas un teciņus pie daktera?


teciņus pie daktera vajadzēja iet jau tad, kad visas šīs pazīmes jau parādījās. kāpēc sunim, kas tāds ir jācieš nedēļu? viņš taču arī ir dzīva dvēselīte tāda pati kā cilvēks.
User avatar
siicis
Puppy
Puppy
 
Posts: 435
Joined: 13 Jan 2010, 20:52
Location: Jūrmala

Re: Suns kasās!?

Postby erna » 22 Jan 2012, 21:03

Kas par konstruktīvu padomu!
Pēc manas pieredzes, ja ir aizdomas uz alerģiju, pirmais, kas jādara - jāizslēdz no raciona alerģēns, kas arī tika izdarīts.
User avatar
erna
Baby
Baby
 
Posts: 59
Images: 3
Joined: 27 Apr 2010, 13:15

Re: Suns kasās!?

Postby vipdu » 24 Jan 2012, 11:08

Pazūd ātri. Ja ir noņemts alergēns tad traka alerģija sāk samazināties jau pēc pāris dienām (var redzēt, ka pumpas sāk izskatīties vecas, apsārtums mazinās un tā nekasās). Ja alerģija nebija jau stipri ievazāta, tad pazūd jau nākamajā dienā. Ar stipri ievazāta ir domāts - ir radībiņas kurām organisms ir stiprs un sākumā dodot alergēnu tas neparādās kā alerģija. Piemēram, ēd barību no kuras ir alerģija, bet pirmo mēnesi it kā nekas nav un tad pēkšņi izmetas smagi un no vienas vietas. Bet ir tādi, kuri tikko ieēd ko alerģisku tā pēc stundas jau izmetās, tās arī ātrāk pāriet, jo organismā nav uzkrājies tāds daudzums alergēnu.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 08 Mar 2012, 14:37

Meitenes varat ieteikt labu vetārstu,tādu kurš ir zinošs par ādas problēmām.Lieta tāda,ka suns vislaik kasās,nekādas pumpiņas uz ādas nav,āda nav iekaisusi,ir tikai blaugznas un krīt ārā spalvas.Blusas arī nav,profilakses pēc iepilināju Stronghold pilienus skaustā.Bijām pie vetārsta jau 2 reizes,ieteica dot zivju eļļu un mazgāt ar ārstniecisko šampūnu,teica,ka āda tīra,it kā sēnīte neesot.Vienkārši nezinu ko lai dara ar suni kā viņam palīdzēt.Man ir 2 suņi,bet kasās tikai viens,otram nav it kā nekādu problēmu,varbūt drusku pakasās,bet ne tik izteiksmīgi.Iesakiet pie kura vetārsta varētu aizvest.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby čība » 08 Mar 2012, 14:40

Lory wrote:Meitenes varat ieteikt labu vetārstu,tādu kurš ir zinošs par ādas problēmām.Lieta tāda,ka suns vislaik kasās,nekādas pumpiņas uz ādas nav,āda nav iekaisusi,ir tikai blaugznas un krīt ārā spalvas.Blusas arī nav,profilakses pēc iepilināju Stronghold pilienus skaustā.Bijām pie vetārsta jau 2 reizes,ieteica dot zivju eļļu un mazgāt ar ārstniecisko šampūnu,teica,ka āda tīra,it kā sēnīte neesot.Vienkārši nezinu ko lai dara ar suni kā viņam palīdzēt.Man ir 2 suņi,bet kasās tikai viens,otram nav it kā nekādu problēmu,varbūt drusku pakasās,bet ne tik izteiksmīgi.Iesakiet pie kura vetārsta varētu aizvest.


Alerģijas ir izslēgtas? Kasīšanās, blaugznas un spalvas krišana man personīgi, pirmkārt, asociējas ar alerģiju.

Bet, starpcitu, ar tiem iekaisumiem un sēnītēm... Man vienam sunim bija kašķis. Kā zināms no visādām literatūrām nekā lipīgāka uz pasaules nav! Bet citiem suņiem nekā nebija. Un jā, pašu kašķi arī neatrada, tikai visi simptomi liecināja par to un ar vetārsti nolēmām ārstēt kašķi (pareizs lēmums izrādijās, jo sunim strauji palika labāk). Tas tā, no pieredzes, par to, ka viss tīrs...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 08 Mar 2012, 15:21

Nu ārsts pieminēja arī,ka varētu būt kašķis,jo vienu dienu mēģināja grauzt priekšējo ķepu locītavas.Nekādas analīzes neuzrādā to kašķi?Man pēc nedēļas jāiet pie ārsta atrādīt,ja nebūšot labāk,tad domāšot ko darīt.Ārsts teica,ka tā neesot alerģija,vismaz neizskatoties.Bet uz ādas nav kreveles un nekādi pūslīši.Palasot par kašķi jābūt it kā tādiem simptoniem.Kā izpaudās tavam sunim??Kašķis jau līp,tātad var aplipināt arī cilvēkus.Jocīgi,ka ārsts netaisīja nekādas analīzes.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby čība » 08 Mar 2012, 15:39

Lory wrote:Nu ārsts pieminēja arī,ka varētu būt kašķis,jo vienu dienu mēģināja grauzt priekšējo ķepu locītavas.Nekādas analīzes neuzrādā to kašķi?Man pēc nedēļas jāiet pie ārsta atrādīt,ja nebūšot labāk,tad domāšot ko darīt.Ārsts teica,ka tā neesot alerģija,vismaz neizskatoties.Bet uz ādas nav kreveles un nekādi pūslīši.Palasot par kašķi jābūt it kā tādiem simptoniem.Kā izpaudās tavam sunim??Kašķis jau līp,tātad var aplipināt arī cilvēkus.Jocīgi,ka ārsts netaisīja nekādas analīzes.


Taisījām analīzes, pareizāk sakot ņēma nokasījumus. Kasīja pat stundu nabaga suni...Mums sunim bija viss vēders pleķains, paduses, pie astes... No visām šīm vietām ņēma ādas paraugus - nekā (kašķu ērcītes ceļo). Nu ir dzirdēts, ka kašķis lipīgs, bet mums slimoja tikai viens suns no trim un arī kaķim nekas nebija... Asins analīzes maksā dārgi (tas nav ne 10, ne 50 LVL) un tā kā bija visnotaļ acīmredzams tas kašķis, nolēmām mēģināt ārstēšanu un, ja nedarbojas - tad domāt par analīzēm. Un izārstējām. Bet vetārste stāstīja gadījumu, ka pie viņas atvests suns pa citu tēmu, a viņam mazliet apskrāpēta auss maliņa, paņēmusi nokasījumu - kašķis!

Es to gadījumu minēju tikai tāpēc, ka tas ādas analīzes var būt paņemtas no vietas, kur tiešām nekā nav.

Bet alerģija mums izpaudās līdzīgi kā tavam sunim - sausa āda, blaugznas, kasīšanās. Bet nebija pumpas un nekas tāds. Tikai mazliet iekaisušas ausis. Tāpēc man pirmais pratā šaujas - alerģija. starpcitu, tā priekšējo locītavu graušana arī vismaz man saistās ar barības alerģiju...

Vēl viena lieta - kur jums suns dzīvo? Dzīvoklī ar centrālapkuri?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 08 Mar 2012, 16:30

Jā mums ir dzīvoklis ar centrālapkuri,radās jau man doma,ka no tās centrālapkures varētu būt tā kasīšanās,biju kaut kur lasījusi.Bet tad kapēc nepāriet tā kasīšanās?Es vienkārši nezinu ko lai dara?Nabags vislaik kasās un krīt spalva ārā,man liekas,ka no garspalvaina paliks īspalvains.
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby čība » 08 Mar 2012, 16:33

Lory wrote:Jā mums ir dzīvoklis ar centrālapkuri,radās jau man doma,ka no tās centrālapkures varētu būt tā kasīšanās,biju kaut kur lasījusi.Bet tad kapēc nepāriet tā kasīšanās?Es vienkārši nezinu ko lai dara?Nabags vislaik kasās un krīt spalva ārā,man liekas,ka no garspalvaina paliks īspalvains.


Nu ja pie vainas ir centrālapkure, tad pāries tikai tad, kad beigsies sezona...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Suns kasās!?

Postby Lory » 08 Mar 2012, 16:40

Neko tad nevar darīt?Viņa vislaik kasīsies?
Lory
Baby
Baby
 
Posts: 27
Joined: 27 Feb 2012, 20:40

Re: Suns kasās!?

Postby čība » 09 Mar 2012, 08:57

Lory wrote:Neko tad nevar darīt?Viņa vislaik kasīsies?

Man par laimi sunim nav tāda reakcija uz centrālapkuri. Bet, ja nevar novērst kasīšanās cēloni, tad jau īsti pumpēt ar zālēm nav vērts. Iespējams var uzjautāt vetārstam kaut kādus vitamīnus, dot zivju eļļu - viss kas ir spalvas un ādas veselībai.

Tai pat laikā, ja nu tas ir kaut kas cits? Labāk jau būtu, ja varētu tikt pie diagnozes...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests