Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

All About Forum

Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 15 Jan 2010, 14:13

Lai varētu izstrādāt kucēnu sadaļu, ir jāvienojas par vienotiem standartiem, kas ir obligāti pirmajam postam pirms sāk likt bildes un info
Piem:

a) šķirne un kinoloģiskā piederība (ciltsraksti)
b) veselības pārbaužu uzkaitījums
c) vecāki
d) pārdošanas noteikumi: pet/show/co-owned/sterilizējams/citi(?) (ne cena)
e) ???
f) ???
...

Lūdzu priekšlikumus!!
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby silverequs » 15 Jan 2010, 14:20

eldberg wrote:Lai varētu izstrādāt kucēnu sadaļu, ir jāvienojas par vienotiem standartiem, kas ir obligāti pirmajam postam pirms sāk likt bildes un info
Piem:

a) šķirne un kinoloģiskā piederība (ciltsraksti)
b) veselības pārbaužu uzkaitījums
c) vecāki
d) pārdošanas noteikumi (ne cena)
e) ???
f) ???
...

Lūdzu priekšlikumus!!


a) ok
b) domāju, ka būtu labi, ja liktu mātes foto ar veselības pārbaužu uzsaitījumu, tēva foto ar veselības pārbaužu uzskaitījumu
d) domāju, ka pārdošanas noteikumus būtu labāk caur pm apspriest, drīzāk te likt klasi, piemēram, show/pet
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 15 Jan 2010, 14:23

manis pirmie 4 punkti ir tikai ievadam un domu risināšanai....
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Kriste » 15 Jan 2010, 14:26

Es arī domāju, ka informāciju vajag minimālu - tikai punkti a, b, c... Tālāk visu interesējošo info var dabūt no audzētāja. nevajag arī nemaz piebāzt pilnu postu ar visu info - tikai svarīgāko...+foto, ja ir - audzētāja info, mājas lapa
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 15 Jan 2010, 14:31

Kriste wrote:Es arī domāju, ka informāciju vajag minimālu - tikai punkti a, b, c... Tālāk visu interesējošo info var dabūt no audzētāja. nevajag arī nemaz piebāzt pilnu postu ar visu info - tikai svarīgāko...+foto, ja ir - audzētāja info, mājas lapa

nē, tas ļaus iespēju pēc tam manipulēt.
Ja gribi "reklamēt" metienu, tad visi pēc viena standarta (citād būs, a man tur tas ir rakstīt un tur... a īstenībā nekur). A tā kaut kādi kritēriji vismaz būs vienā vietā.
Protams ne jau 20 punkti, bet gan jau audzētāji pēc brīža spēs izvirzīt kritērijus, kas dod info kā atšķirt kvalitatīvu un godīgu piedāvājumu.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Eklēriņš » 15 Jan 2010, 14:46

Pie veselības pārbaudēm noteikti vajadzēs arī darba un citas pārbaudes, atkarībā no katras šķirnes vaislas prasībām.
Es pat nezinu vai īpaši vajadzētu nodalīt pet un šov klases kucēnus, jo lielu daļu interesē VESELS kucēns, pārējais ir pakārtots jautājums. Ja ir kāds brāķītis, kura dzīves kvalitāti tas nemazina, tad gan noteikti būtu jāmin, ka tas un tas kucēns ir brāķītis. To es domāju tādēļ, ka bieži vien cilvēki nobīstas ņemt kucēnu ar ciltsrakstiem, turklāt, ja būs rakstīts, ka tas ir šov klases kucēns, tikai tādēļ, ka baidās, ka audzētājs varētu likt viņam iet uz izstādēm, bet cilvēks varbūt ne acu galā neieredz izstādes. Jā, ja ir kāds tiešām superīgs kucēns, kur audzētājs redz, ka tas tiešām ir jāpatur acīs, tad gan var minēt, ka konkrētais kucēns tiek pārdots tieši kā šov klases kucēns ar domu izmantot vaislai utt.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Kriste » 15 Jan 2010, 14:50

eldberg wrote:nē, tas ļaus iespēju pēc tam manipulēt.

Kādā veidā?
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Sintija » 15 Jan 2010, 14:50

Ir jābūt pat standartizētam noformējumam, lai moderiem un admiņiem vieglāk izkontrolēt. Jo vairāk standarta, jo vieglāk.
1.Šķirne:
2.Sistēma (FCI vai UCI):
3.Klubs, kurā sastāv:

4. Vecāki:
Māte:
    a)vārds:
    b)Tituli:
    c)Veselības pārbaudes:
    d)darba sertifikāti, pārbaudes (vaislas utt.), apmācība, u.c.:

+ fotogrāfija(-as) un papildus info

Tēvs:
    a)vārds:
    b)Tituli:
    c)Veselības pārbaudes:
    d)darba sertifikāti, pārbaudes (vaislas utt.), apmācība, u.c.:

+ fotogrāfija(-as) un papildus info

5.Kucēnu vecums, apraksts:

+ fotogrāfija(-as)

6. Veselības pārbaužu uzkaitījums, kuras veiktas kucēniem:
7. pārdošanas noteikumi: pet/show/co-owned/sterilizējams/citi(?) (cenu neminēt):
8.Kontakti (e-pasts, telefons un/vai majaslapa):

Un te kods, kuru lietot, lai nodrošinātu vienādu formatējumu:
Code: Select all
[b]1.Šķirne:[/b]
[b]2.Sistēma (FCI vai UCI):[/b]
[b]3.Klubs, kurā sastāv:[/b]

[b]4. Vecāki:[/b]
[i]Māte:[/i]
[list=4]a)vārds:
b)Tituli:
c)Veselības pārbaudes:
d)darba sertifikāti, pārbaudes (vaislas utt.), apmācība, u.c.:[/list]

+ fotogrāfija(-as) un papildus info

[i]Tēvs:[/i]
[list=4]a)vārds:
b)Tituli:
c)Veselības pārbaudes:
d)darba sertifikāti, pārbaudes (vaislas utt.), apmācība, u.c.:[/list]

+ fotogrāfija(-as) un papildus info

[b]5.Kucēnu vecums, apraksts:[/b]

+ fotogrāfija(-as)

[b]6. Veselības pārbaužu uzkaitījums, kuras veiktas kucēniem:[/b]
[b]7. pārdošanas noteikumi: pet/show/co-owned/sterilizējams/citi(?) (cenu neminēt):[/b]
[b]8.Kontakti (e-pasts, telefons un/vai majaslapa):[/b]
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Kriste » 15 Jan 2010, 14:52

Sintija wrote: FCI vai UCI


šito vai tad vajag? Tad jau drīzumā īpaši neatšķirsies šī sadaļa no ss.lv!
User avatar
Kriste
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1238
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:58
Location: Bolderāja

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby silverequs » 15 Jan 2010, 14:54

Kriste wrote:
Sintija wrote: FCI vai UCI


šito vai tad vajag? Tad jau drīzumā īpaši neatšķirsies šī sadaļa no ss.lv!

arī šajā organizācijā ir atbildīgi audzētāji, ja kas...
http://www.silverequs.webs.com
http://www.ambrosius.webs.com
I'm living in an age, that calls darkness light...
User avatar
silverequs
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1894
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:00
Location: Rīga, centrs

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Eklēriņš » 15 Jan 2010, 14:57

Es saprotu, ka daļa domā to kā sludinājumu sadaļu, bet man bija doma - jā viss sākumā minētais ir ok, tikai gribētos lai ir iespēja bildītes likt visu to laiku, ko kucēni atrodas pie audzētāja, lai cilvēkiem ir iespēja sekot līdzi, izteikt savas domas utt.
Par kucēniem es gan domāju, ka zinot datumu, kad tie ir dzimuši, drīzāk varētu būt informācija: kad kucēni var doties pie saviem nākamajiem saimniekiem un kas viņam tiek nodrošināts uz šo laiku: potēšanas pase, potes atbilstoši vecumam, tik un tik reizes attārpošana, čips vai tetovējums, pirkšanas-pārdošanas līgums utt.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 15 Jan 2010, 14:58

Eklēriņš wrote:Es saprotu, ka daļa domā to kā sludinājumu sadaļu, bet man bija doma - jā viss sākumā minētais ir ok, tikai gribētos lai ir iespēja bildītes likt visu to laiku, ko kucēni atrodas pie audzētāja, lai cilvēkiem ir iespēja sekot līdzi, izteikt savas domas utt.
Par kucēniem es gan domāju, ka zinot datumu, kad tie ir dzimuši, drīzāk varētu būt informācija: kad kucēni var doties pie saviem nākamajiem saimniekiem un kas viņam tiek nodrošināts uz šo laiku: potēšanas pase, potes atbilstoši vecumam, tik un tik reizes attārpošana, čips vai tetovējums, pirkšanas-pārdošanas līgums utt.

Pirmo postu ieliek standartizētu, tālāk liec visas bildes pēc sirds patikas
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 15 Jan 2010, 14:59

Kriste wrote:
Sintija wrote: FCI vai UCI

šito vai tad vajag? Tad jau drīzumā īpaši neatšķirsies šī sadaļa no ss.lv!

šī nebūs reklāma, kur ir minēta cena utt. Daži vienkārši grib atrādīt savu metienu
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Eklēriņš » 15 Jan 2010, 15:01

Kriste wrote:
Sintija wrote: FCI vai UCI


šito vai tad vajag? Tad jau drīzumā īpaši neatšķirsies šī sadaļa no ss.lv!

Kādēļ? Ja šis ir vienkārši forums, tad jebkurš atbildīgs audzētājs, kurš nodarbojas ar suņu audzēšanu, nodrošina kucēniem ciltsrakstus un visu nepieciešamo, ir tiesīgs iesniegt savu metienu.
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 15 Jan 2010, 15:03

Eklēriņš wrote:
Kriste wrote:
Sintija wrote: FCI vai UCI


šito vai tad vajag? Tad jau drīzumā īpaši neatšķirsies šī sadaļa no ss.lv!

Kādēļ? Ja šis ir vienkārši forums, tad jebkurš atbildīgs audzētājs, kurš nodarbojas ar suņu audzēšanu, nodrošina kucēniem ciltsrakstus un visu nepieciešamo, ir tiesīgs iesniegt savu reklāmu.

Un tu ceri ka visi būs atbildīgi ? :o
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby Sintija » 15 Jan 2010, 15:03

Tieši tā! Tādēļ ir pasība par sistēmu, klubu. Jo tas ir svarīgi! :)
User avatar
Sintija
Puppy
Puppy
 
Posts: 267
Joined: 13 Jan 2010, 14:45
Location: Rīga, Liepāja

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby De Palma » 15 Jan 2010, 15:07

Man liekas, ka tikai cilvēkiem, kuriem nekad nav bijis suns neinteresē, no kuras sistēmas(UCI, FCI) ir kucēns. Šeit esošiem daudziem tas ir būtiski, tādēļ būtu tikai normāli to norādīt.
User avatar
De Palma
Baby
Baby
 
Posts: 48
Joined: 13 Jan 2010, 15:30

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby ezhuks » 15 Jan 2010, 15:07

jautaajums organizeetaajiem - nu un kaa juusi domaajat, kuraa briidii cilveeks liks tajaa sadalja asavu reklaamu? Ja es ielikshu shodien, kad man ir piedzimushi kuceeni, tad ziniet, bet es nevaru pateikt - pet vai show! man visi uz to briidi ir show, ja nav nekaadas globaalas katastrofas! paies laiks un es gribeeshu reklaamu atkaartot, bet arii tad, meenesha vecumaa, es negrasos apgalvot - pet vai show. Un arii divu meeneshu vecumaa nee, jo es nezinu vai 4 meen. vecumaa zobiem mainoties peekshnji kaads zobs neiztruukst. Liidz ar to sanaak, ka cilveeks melos liekot reklaamu pirmos meeneshus.
Fotograafijas. Ja man ir tikko dzimushi kuceeni un es gribu ielikt reklaamu, bet bildes veel nav, tad sanaak, ka es nedriikstu likt sludekli? n ja es gribeeshu atjaunot sludekli, bet uz to briidi buus tikai vecaas bildes, tad es taas nedriiksteehsu likt, jo kuceeniem jau ir 8 ned. nevis 6 kaa ieprieksheejaas bildees?
Prasiit kluba nosaukumu par abiem sunjiem - nu tas jau par daudz. Vai tad nepietiek ar FCI vai UCI? varu godiigi atziities, ka es nezinu kluba nosaukumu, kuraa ir manu kuceenu teevs. Un neviens man nav licis to uzzinaat. Man pietiek ar faktu, ka tas ir FCI suns. Un arii LKFam pietiek ar faktu, ka FCI. Kaapeec kaut kaads portaals izvirziis lielaakas prasiibas? Ko ar to pieraadiisiet? Apgalvojums - lai viss buutu tiirs neiztur kritiku, jo neviens jau neies uz klubu paarbaudiit cik shis sludeklis atbilst patiesiibai.
Titulus parasti raksta pa priekshu un tikai tad vaardu, bet tas taads nieks.
Ko noziimee veseliibas paarbaudes - pietiks ar ierakstu - jaa, acis paarbaudiitaas, tiirs, vai veel papiiri buus jaauzraada? :D
KAADAS VESELIIBA SPAARBAUDES KUCEENIEM???????!!!!!!!! Aljjo garazh! Kopsh kura laika kuceeniem tiek veiktas veseliibas paarbaudes???!!!! Toch agraak par 6 meeneshi nevarees sludekljus tad ievietot.
Un paardoshanas noteikumi - nu tas toch jau nu ir individuaals jautaajums. cena ir tas ko var publiskot, ja cilveeks veelas, bet noteikumi... nu nee. Tas ir ljoti personisks jautaajums, ar katru komreetu cilveeku izrunaajams. Cilveeks zvana, mees runaajam ko vinjsh veelas un vienojamies par abiem optimaalaako variantu. Un nevajag pieprasiit, lai cilveeks tagad publiski raksta - jaa, tas ir braakjiitis! Sunju pasaule ir nezheeliiga un nevajag tagad visiem likt nonjemt maskas. Buus kaa tajaa dziesmaa par dzejnieku ;)
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby eldberg » 15 Jan 2010, 15:08

De Palma wrote:Man liekas, ka tikai cilvēkiem, kuriem nekad nav bijis suns neinteresē, no kuras sistēmas(UCI, FCI) ir kucēns. Šeit esošiem daudziem tas ir būtiski, tādēļ būtu tikai normāli to norādīt.

Kā arī šādi mēs izglītosim "tautieti neforumieti" par šiem jautājumiem.
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kucēnu sadaļas izstrādes jautājumi

Postby ezhuks » 15 Jan 2010, 15:09

eldberg wrote:
Eklēriņš wrote:Es saprotu, ka daļa domā to kā sludinājumu sadaļu, bet man bija doma - jā viss sākumā minētais ir ok, tikai gribētos lai ir iespēja bildītes likt visu to laiku, ko kucēni atrodas pie audzētāja, lai cilvēkiem ir iespēja sekot līdzi, izteikt savas domas utt.
Pirmo postu ieliek standartizētu, tālāk liec visas bildes pēc sirds patikas

Mums jau taada sadalja ir - Kuceenu bildes ;)
ezhuks
Junior
Junior
 
Posts: 775
Joined: 13 Jan 2010, 13:27

Next

Return to Par un ap forumu

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron