Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Ask a question and get an answer

Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby rodrigom » 26 Jan 2012, 13:59

Labdien!

7 gadus vecs kolliju šķirnes suns grib gulēt ārā, uz sniega. Priekšnamā ir guļamais, kur parasti mīnusos grādi nenokrīt, ja nu iztabā par karstu, nekā, tāpat pa āru pie mīnus padsmit grādiem. Parasti ar varu istabā jādzen, jo izskatās, ka ķepas pārsalušas, laiza, un ausis tad sāp arī. Tā tam jābūt?

Paldies!
rodrigom
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 26 Jan 2012, 13:50

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby eldberg » 26 Jan 2012, 15:06

Mūsu austrālis ar guļ sniegā brīvprātīgi, ja negrib nākt iekšā... bet mums nav tās papildus "problēmas".
Varbūt vajag pakonsultēties ar vetu.
Kad suns ir iekšā - viņš izrāda ka viņam ir karsti?
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby ruu » 26 Jan 2012, 15:11

Vai atceries savas bērnības vasaras, kad pa ūdeni varēji dzīvoties stundām ilgi, līdz lūpas palika zilas? Mammai ar varu bija jāvelk laukā un jābaras, bet Tev noteikti likās "ko tā mamma saprot..." :aknee:
Es teiktu, ka sunim vienkārši ir karsti istabā vai priekšnamā. Es domāju, ka, ja viņam tiešām saltu kājas, tad pats labprāt ietu siltumā :)
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby rodrigom » 26 Jan 2012, 16:19

Nemanu, ka šim pārāk karsti būtu istabā, neelso vai kaut kā tā! Viņa istabā vispār klona grīda un siltāks par 15 grādien nav. Tad jau viņš pēdējās divas vasaras nebūtu pārdzīvojis.

Man rada problēmas, kad pēc zvaigžņotas, ārā pavadītas nakts (viņš var brīvi no priekšnama izlīzt un ielīst) viņš nākamajā smilkstot laiza ķepas un plēš ausis.

Nu par to vai viņš labāk zin, kur viņam gulēt, nez. Varbūt, kad ap -10, viņam tā skāde mazāka, nekā prieks par ārā būšanu. Pērn cūku nokāvām, protams, cūku iekšas šim vajadzēja ārā pa nakti sargāt. Bija pāri 20 mīnusos. Ap 4triem no rīta pats kājās nevarēja piecelties, kā sastindzis bija.
rodrigom
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 26 Jan 2012, 13:50

Re: Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby NARDICUM » 26 Jan 2012, 16:31

Nu manējie arī sniegā guļ :viltigs:
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby Creme de la Creme » 26 Jan 2012, 20:15

Nu tomēr atstāt sargāt cūku iekšas nevajadzētu (sunim tad po... uz lielo aukstumu). Ja ārā solās būt liels sals, tad labāk iedzīt iekšā.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby wolf-eyes » 28 Jan 2012, 14:56

Creme de la Creme wrote:Nu tomēr atstāt sargāt cūku iekšas nevajadzētu (sunim tad po... uz lielo aukstumu). Ja ārā solās būt liels sals, tad labāk iedzīt iekšā.

Jā, man arī radies jautājums, cik daudz dzīvnieks pats saprot,ko viņam vajag, kas viņam nāk un kas nenāk par labu, un kur jau jāsāk tomēr iejaukties..?
Man arī liekas, ka iekšas sargāt nevajadzētu atļaut, jo tie ir instinkti, kas saka, ka sagādāt(nu vai nosargāt) barību ir svarīgāk nekā nenosalt (taču tomēr tātad TIK ļoti nesalst). Taču nedomāju, ka visiem suņiem tie instinkti saglabājušies tik adekvātā līmenī... Noteikti primitīvās šķirnes "saprot, ko dara" daudz vairāk nekā daudzas citas. Šorīt teiksim redzēju, ka gan mani suņi(haskiji), gan lapsa guļ sniegā, lai gan visiem viņiem ir pieejamas siltinātas būdas pilnas ar sienu.
Re ko man tomēr ieteica, ja kas. (par izmēriem gan vēl nezinu, neesmu iedziļinājusies)
http://www.snugglesafe.co.uk/heatpad.htm
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Kollijs guļ sniegā, aukstumā!

Postby rodrigom » 03 Feb 2012, 15:53

wolf-eyes wrote:Jā, man arī radies jautājums, cik daudz dzīvnieks pats saprot,ko viņam vajag, kas viņam nāk un kas nenāk par labu,


Man patika tā domāt, ka suns labāk saprot, ko tam vajag, šķiet būšu kļudījies! Laidīšu ārā tikai pačurāt! Visu laiku trinās gar durvīm, šodien malku nesot izlaidu "izskrieties", protams, vajadzēja atkal pagulēt minūtes padsmit uz sniega! Istabā jau uz trim kājām lēca!

Paldies par pieredzi!
rodrigom
Baby
Baby
 
Posts: 3
Joined: 26 Jan 2012, 13:50


Return to Jautā un saņem atbildi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests