Ciltsgrāmata

All About Dogs

Ciltsgrāmata

Postby maksis » 26 Feb 2010, 00:50

Jautājums par ciltsgrāmatu - vai info, kas tajā atrodama (par reģistrētajiem ievestajiem suņiem + pašmāju metieniem) ir visiem pieejama vai briesmīgi slepena? Image
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Ciltsgrāmata

Postby Bafija » 26 Feb 2010, 00:59

maksis wrote:Jautājums par ciltsgrāmatu - vai info, kas tajā atrodama (par reģistrētajiem ievestajiem suņiem + pašmāju metieniem) ir visiem pieejama vai briesmīgi slepena? Image


Haskijistiem cilstgrāmata atrodas iekš http://pawvillage.com/ :hih: Bet ja godīgi, labs jautājums :pastaiga:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Ciltsgrāmata

Postby maksis » 26 Feb 2010, 01:00

Es biju domājusi tādā ziņā - mani interesē šķirne X. Un interesē, cik šķirnes X pārstāvju ir reģistrēti LV kā ievesti un cik - dzimuši tepat. Vai to var uzzināt? Vai ir kāda vienota kārtība FCI šai ziņā jeb katra valsts dara pa savam?
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Ciltsgrāmata

Postby Laura » 26 Feb 2010, 01:05

maksi, vai Tu LKF ciltsgrāmatu esi redzējis? Tas ir kaut kas līdzīgs seno mūku ordeņu sējumiem - milzīga grāmata ādas vākos, kas tiek aizpildīta kaligrāfiskā rokrakstā. Zinu, ka mani divi ievestie ir tur iegrāmatoti, bet vai LV dzimušos tāpat ieraksta, to gan nezinu.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Ciltsgrāmata

Postby Bafija » 26 Feb 2010, 01:10

Laura wrote:maksi, vai Tu LKF ciltsgrāmatu esi redzējis? Tas ir kaut kas līdzīgs seno mūku ordeņu sējumiem - milzīga grāmata ādas vākos, kas tiek aizpildīta kaligrāfiskā rokrakstā. Zinu, ka mani divi ievestie ir tur iegrāmatoti, bet vai LV dzimušos tāpat ieraksta, to gan nezinu.


Vo, vo, es ar zinu, kā manus ievestos tur reģistrēja (īsti pat nezināja kā, jo ASV c/r nav īpašnieka ailes , kur nu vēl adrese kur uzpiest zieģeli). A kā Lv dzimušos reģistrē vispār nezinu. FCI nav vienotas cilstgrāmatas. Katra valsts atbild pa savam :stiligs2:
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Ciltsgrāmata

Postby ingaanna » 26 Feb 2010, 01:19

maksis wrote:Jautājums par ciltsgrāmatu - vai info, kas tajā atrodama (par reģistrētajiem ievestajiem suņiem + pašmāju metieniem) ir visiem pieejama vai briesmīgi slepena? Image


Pilnīgi slepena nav :) Pilnīgi notiekti - šķirnes kluba vadībai ir pieejami visi ieraksti par savu šķirni! Bet, ja tu kā cilvēks Vulgaris kaut ko gribi izzināt, tad nezinu, kāda ir kārtība.
http://www.meafiton.com ~ FCI kennel Meafiton ~ Grosser Schweizer Sennenhund & Bouledogue Francais
User avatar
ingaanna
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1970
Joined: 13 Jan 2010, 17:06
Location: Latvia, Ogre

Re: Ciltsgrāmata

Postby Demix » 26 Feb 2010, 01:23

Bafija wrote: http://pawvillage.com/ :hih: Bet ja godīgi, labs jautājums :pastaiga:

Šī jau nav ciltsgrāmata,bet saits uz c/r :jaut:
Ciltsgrāmata jau ir grāmata tiešajā nozīmē,domāju,ka LKF biedriem nevarētu būt problēmu tajā ielūkoties,ja ne personīgi,tad caur klubu jau nu noteikti!!!
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Ciltsgrāmata

Postby Laura » 26 Feb 2010, 01:28

Mūsu klubā ir atsevišķa klade (nu nav ādas vākos, nav), kur iegrāmatoti visi kucēni un ievestie suņi arī. Bet vēl jau ir tāds brīnums kā ievestie un nereģistrētie suņi, par kuriem vispār nav nekādas uzskaites
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Ciltsgrāmata

Postby maksis » 26 Feb 2010, 08:39

Vārdu sakot, es saprotu, ka manas idejas par to kā cilvēks XY, kas interesējas par šķirni Z valstī (nezinu... piemēram, veido saitu, kas veltīts šķirnes attīstībai vai raksta grāmatu par to), uzraksta iesniegumu un bez problēmām dabū info no kompjuterizētas datu bāzes ir utopija un maldi? Un citās valstīs? Kā kurā?
P.S. Ja tomēr kāds tiešām zina un ir saskāries ar šo - būtu ļoti interesanti uzzināt.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Ciltsgrāmata

Postby Unkas » 26 Feb 2010, 09:33

(īsti pat nezināja kā, jo ASV c/r nav īpašnieka ailes , kur nu vēl adrese kur uzpiest zieģeli). A kā Lv dzimušos reģistrē vispār nezinu.
Bafija, man arī ir suns no ASV un tur ir īpašnieka aile, suns ir līdzīpašumā- ir gan ASV Ilinoisas štatā dzīvojošā īpašnieka vārds , uzvārds un adrese, gan mana vīra vārds un uzvārds. Šādiem ciltsrakstiem agrāk LKF uzspieda zīmogu ar LKF ciltsgrāmatas numuru. Varbūt tagad kaut kas ir mainījies, bet manuprāt visus ievestos suņus reģistrē.
Unkas
 

Re: Ciltsgrāmata

Postby Bafija » 26 Feb 2010, 10:23

Demix
Šī jau nav ciltsgrāmata,bet saits uz c/r
Ciltsgrāmata jau ir grāmata tiešajā nozīmē,domāju,ka LKF biedriem nevarētu būt problēmu tajā ielūkoties,ja ne personīgi,tad caur klubu jau nu noteikti!!!

Ja haskijistiem kko vajag, primāri tiek skatīts pw, jo tā ir ērtāk un ātrāk. Piemēram Eni vēl nav Lt reģistrēta, bet Pw viņa jau ir iekšā ar visu info. Es domāju, ka tu to zini :neparliecinats:

Unkas - man ir 4 suņi dzimuši ASV - Florida, Mičigana, 2 x Clariona, + viens ar dubulto un divi pat ar trīskāršo reģistru. NAV vieta saimniekam nevienā pedigrīlī, kau man ir dažādu dizainu c/r. KAd atbrauca pirmias SH, aizmugurē pat Lv koda nebija. Otram sunim jau bija, utt. . Un es neteicu, ka zīmogu neuzpieda un neireģistrēja, bet saimnieka vārda, adreses vismaz maniem amerikānu/kanādiešu suņiem c/r nav! toties esam atzīti arī par Kanādas kennlkluba biedriem un laikam būsim arī AKC biedri, SHCA arī :jaa:
Ja kaut ko vajag, ejam uz LKf un sakam. Nedomāju, ka ar šādu info skopojas, ja vien ir normāls pamatots iemesls, kāpēc vēlies redzēt x vai Y šķirni :)
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Ciltsgrāmata

Postby Unkas » 26 Feb 2010, 11:33

Mūsu ASV ciltsrakstos gan ir gan uzvārds, gan adrese. Un iekš LKF mums uzlīmēja mazu baltu lapiņu kur rakstīts LKF ciltsgrāmata
LV- ..........
....g...mēnesī
c/GR. VADĪTĀJA ......
Tas pats ievestiem suņiem no Krievijas ar RKF ciltsrakstiem.
Esam arī ABA biedri. Vispirms mums izdeva Registration Certificate un arī tur ir gan vārds uzvārds un adrese.
Un tikai pēc tam ciltsrakstus.
Varbūt tas ir atkarīgs no šķirnes un šķirnes kluba, varbūt tagad viss ir jau savādāk.Manā gadījumā iet runa par Amerikāņu buldogiem, tavā par SH .
Unkas
 

Re: Ciltsgrāmata

Postby OrlandoSeaHorse » 26 Feb 2010, 12:58

Maksi, ja visi aiz neko darīt ies un to grāmatu apgrābstīs, viņa putekļos sabirzīs! Loģiski, ka tāda jātur drošā skapī.
Unkas wrote:manuprāt visus ievestos suņus reģistrē.
Reģistrē, ja īpašnieks kaut vai dokumentus aiznes, bet ja ieved un neliekas ne zinis, tad kā reģistrētājs var zināt, ka kaut kur Rīgas labirntos vai Ugāles mežos tagad ir viens jauns supersuns?
Datorizēta padarīšana protams, būtu labāka, tad ne tikai meklēt info, bet arī reģistrēties noteikti būtu vieglāk - pāris e-pastu vienam, otram un OK, nav nekur jābrauc. Bet ja pat čipu datubāzes nav, tad laikam sapņot par datorizētu c/g ir panaivi.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Ciltsgrāmata

Postby Creme de la Creme » 26 Feb 2010, 14:56

Laura wrote: Bet vēl jau ir tāds brīnums kā ievestie un nereģistrētie suņi, par kuriem vispār nav nekādas uzskaites

Vēl piemirsi reģ. klubos esošos suņus, dzimušos kucēnus :hih:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Ciltsgrāmata

Postby Laura » 26 Feb 2010, 14:58

Nu re - laba lieta čehu terjers! Zinu ka 2, tātad ir 2!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Ciltsgrāmata

Postby maksis » 26 Feb 2010, 16:58

OrlandoSeaHorse wrote:Maksi, ja visi aiz neko darīt ies un to grāmatu apgrābstīs, viņa putekļos sabirzīs! Loģiski, ka tāda jātur drošā skapī.

Nu tāpēc es domāju, ka loģiski būtu rakstīt pieprasījumu pēc informācijas, vai ne? Jautājums tikai - vai to informāciju ir iespējams vispār iegūt?
P.S. Mūsu pašu ciltsgrāmata mani ieinteresēja vnk teorētiski. Tā teikt, noskaidrot iespējas. Reālajā situācijā informācija būtu vajadzīga no RKF. Tāpēc arī bija jautājums, vai visās FCI dalībvalstīs šis jautājums kaut kā +/- vienādi ir noregulēts jeb "gribu-dodu, negribu-nedodu".
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Ciltsgrāmata

Postby Creme de la Creme » 26 Feb 2010, 18:09

Nezinu, piem. Dānijā man skaidri un gaiši uzreiz varēja pateikt cik kucēni reģistrēti, konkrētajā gadā, šķirnes klubā. Bet tur tā sistēma bišķi savādāka...Ja sistēma ir datorizēta tad jau problēmu nebūs, bet savādāk...Turklāt tie cipari jau tāpat būs tādi aptuveni. daudzi suņi, ka jau tika minēts, nemaz līdz klubam neaiziet (ievestie suņi, resp.). Es zinu vismaz 3 assp.takšus kas ie ievesti LV, bet nav reģistrēti klubā. Saimnieki par to pat nedomā...
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Ciltsgrāmata

Postby maksis » 26 Feb 2010, 18:17

Creme de la Creme
Nu tai manā gadījumā cilvēki jautā tikai par reģistrētajiem suņiem. Nereģistrētie tak skaidrs, ka citādi jāmeklē, ja vispār var ko cerēt atrast.
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Ciltsgrāmata

Postby Laura » 26 Feb 2010, 18:21

Maksi, par kuru šķirni ir runa? Tak ne jau par šabo? Šķirnes klubos ir visi suņi reģistrēti, kas ir dzimuši un ievesti (ar reģistrāciju). Krievijā gan varētu būt savādāk, jo tur ļoti daudz reģionālo klubu!
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Ciltsgrāmata

Postby maksis » 26 Feb 2010, 18:24

Laura wrote:Maksi, par kuru šķirni ir runa? Tak ne jau par šabo?

Tas nav man, mani vnk izpalīdzēt palūdza. :jautri:
Bet nu laikam skaidrs, ka katrā valstī vnk sava īpaša kārtība. Un Krievijā gan jau divkārt īpaša. :stiligs2:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Next

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests