Basets / Basset Hound

Dog Breeds

Basets / Basset Hound

Postby ruu » 04 Nov 2011, 16:17

Basets / Basset Hound

Īsumā par šķirnes vēsturi
Vārds “Basets” pirmo reizi ticis pieminēts 1585.gadā kādā medību aprakstā. Šķirnes nosaukums ir cēlies no franču vārda „bas”, kas tulkojumā nozīmē “zems”.
Šķirne kļuva atpazīstama 1863.gadā pēc Parīzes suņu izstādes. 1866.gadā pāris šīs šķirnes suņu tika ievesti Anglijā, kur sākās intensīva šķirnes selekcionēšana. Pirmo reizi šķirne tika izstādīta 1875.gadā.

Basets / Basset Hound
FCI standarts Nr. 163

IZCELSMES VALSTS: Lielbritānija

ORIĢINĀLĀ STANDARTA PUBLICĒŠANAS DATUMS: 27.04.1989.

PIELIETOJUMS: dzinējsuns

KLASIFIKĀCIJA: 6. grupa -dzinējsuņi un tiem radnieciskās šķirnes
1.3. apakšgrupa - maza auguma dzinējsuņi
Ar darba spēju pārbaudi.

KOPĒJAIS IESPAIDS: Īskājains dzinējsuns ar ievērojamu masu, labi sabalansēts, kvalitātes pilns. Vēlams zināms daudzums liekās ādas.

UZVEDĪBA UN RAKSTURS: Neatlaidīgs senas izcelsmes dzinējsuns, kurš medī ar ožas palīdzību. Tam piemīt bara instinkts un zema, melodiska balss, tas ir ļoti izturīgs medībās. Mierīgs, nekad nav agresīvs vai bailīgs. Cilvēku mīlošs.

GALVA: Purna muguriņa ir gandrīz paralēla pieres līnijai un nav daudz garāka par galvas daļu no pārejas līdz pakauša pauguram. Pieļaujams mērens daudzums krunku uz pieres un blakus acīm. Jebkurā gadījumā galvas āda ir pietiekami vaļīga, lai veidotu ievērojamas krokas, ja tiek pavilkta uz priekšu, vai, ja galva ir nolaista uz leju.

GALVASKAUSA DAĻA:
Galvaskauss: Izliekts, ar izteiktu pakauša kaulu, vidēja platuma uzacu daļā un nedaudz sašaurināts purna virzienā.
Pāreja: mērena.

PURNA DAĻA:
Degungals: Pilnīgi melns, izņemot gaišas krāsas suņus, kad tas var būt brūns vai sarkanbrūns. Lielas un labi atvērtas nāsis, kuras var izvirzīties nedaudz tālāk par lūpām.
Purns: Kopumā purns izskatās kalsns, bet ne smails.
Lūpas: Augšlūpa ievērojami pārklāj apakšlūpu.
Žokļi / zobi: Žokļi spēcīgi, ar perfektu, regulāru un pilnīgu šķērveida sakodienu, t.i. augšējo griezējzobu rinda bez atkāpes pārsedz apakšējo griezējzobu rindu un zobi novietoti žoklī vertikāli.
Acis: Rombveida, nedz izvelbtas, nedz pārāk dziļi novietotas, tumšas, bet gaišas krāsas suņiem var būt tonētas līdz vidēji brūnām. Izteiksme mierīga un nopietna. Apakšējā plakstiņa sarkanā gļotāda redzama, bet ne pārmērīgi. Gaišas vai dzeltenas acis augstākā mērā nevēlamas.
Ausis: Novietotas zemu, tieši zem acu līnijas. Garas; sniedzas pāri pareiza garuma purnam, bet ne pārmērīgi. Šauras visā to garumā un labi saritinātas uz iekšpusi; ļoti lokanas, smalkas un samtainas.

KAKLS: Muskuļots, labi izliekts un samērā garš, ar izteiktu, bet ne pārmērīgi, pakakli.

ĶERMENIS: Garš un dziļš visā garumā; skausts un krusti apmēram vienādā augstumā.
Mugura: Līdzena un samērā plata. No skausta līdz gūžām ne pārāk gara.
Jostasvieta: Var būt nedaudz izliekta.
Krūtis: Krūšu priekšdaļa, aplūkojot no priekšpuses, ietilpst apakšplecu veidotajā liekumā. Labi izteikts krūšu kauls, bet krūtis nav nedz šauras, nedz pārāk dziļas. Ribas labi noapaļotas un izliektas, bez deformācijas, vērstas atpakaļ.

ASTE: Labi novietota, samērā gara, spēcīga pie pamatnes, virzienā uz galu sašaurinās, ar mērenu daudzumu rupju matu tās apakšpusē. Kustoties tur stingri paceltu un nedaudz izliektu zobena formā, nekad ne saritinātu vai sagāztu uz priekšu.

KĀJAS
PRIEKŠKĀJAS: Priekškājas īsas, spēcīgas, ar masīviem kauliem. Kāju apakšdaļā ādas krokojumi.
Pleci: Lāpstiņas labi vērstas atpakaļ; pleci nav smagi.
Elkoņi: Nav vērsti nedz uz iekšu, nedz āru, bet cieši pieguļ pie sāniem.
Apakšpleci: Apakšpleca augšdaļa vērsta nedaudz uz iekšpusi, bet ne tik daudz, lai kavētu brīvas kustības, vai tā, ka kustoties vai stāvot kājas saskartos.
Pēdvidus: Ļoti nevēlama āža kāja (apakšpleca apakšējais gals pārliecas pār karpālo locītavu).
PAKAĻKĀJAS: Stipri muskuļotas, labi novietotas, skatoties no mugurpuses, izskatās gandrīz apaļas. Var būt ādas krokojumi starp papēdi un ķepu un neliels maisiņš lecamās locītavas aizmugurē, kas veidojas no brīvās ādas.
Ceļa locītavas: Labi izteiktas.
Lecamās locītavas: Novietotas zemu un nedaudz liektas uz leju, bet nav vērstas nedz uz iekšpusi, nedz ārpusi, un dabīgā stājā atrodas tieši zem ķermeņa.
ĶEPAS: Masīvas, labi izteiktiem kauliem un pēdu spilventiņiem. Priekšķepas var būt vērstas taisni uz priekšu vai nedaudz uz āru, bet jebkurā gadījumā suns vienmēr stāv pilnīgi stabili, svaram sadaloties vienmērīgi uz pirkstiem un pēdu spilventiņiem tā, ka ķepa atstātu liela suņa ķepas nospiedumu un nebūtu vietas, kur tā neskartu zemi.

GAITA / KUSTĪBAS: Vissvarīgākais. Vienmērīgas, brīvas kustības ar labu priekškāju vēzienu un spēcīgu pakaļkāju atgrūdienu, suns kustas stabili gan ar priekškājām, gan pakaļkājām. Lecamās un ceļa locītavas kustībās nekad nav stīvas, nedz arī nagi beržas pret zemi.

APMATOJUMS
APMATOJUMS: Gluds, īss un cieši pieguļošs, bet ne smalks. Visas aprises tīras un bez pagarinātiem akotmatiem. Garš, mīksts apmatojums ar pagarinātiem akotmatiem ir ļoti nevēlams.

KRĀSA: Galvenokārt melni balti ruda (trīskrāsaina); citrondzeltena ar baltu (divkrāsaina); bet pieļaujama jebkura dzinējsuņa krāsa.

LIELUMS: Augstums skaustā 33-38 cm.

TRŪKUMI: Ikviena atkāpe no iepriekšminētajiem punktiem uzskatāma par trūkumu, kura nozīmīgums ir tieši proporcionāls tā izteiktības pakāpei.

N.B. : Suņiem jābūt diviem skaidri redzamiem, normāli attīstītiem sēkliniekiem, kuri pilnībā atrodas sēklinieka maisiņā.


Image

bilde aizlienēta no interneta dzilēm
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Basets / Basset Hound

Postby zanndaT » 05 Jan 2012, 11:10

kaut ko te apkārt skatījos par suņiem un tā atradu šito http://www.uniteddogs.com/lv/dog/atenas

nu beidzat, tas taču nav basets! Es no sākuma padomāju, ka kaut kāds bīglveidīgais, bet basets? :akes: vai arī Venecuēlā ir kaut kādi savādāki baseti, bet es tāpat neticu!! :soks:
Dogs dont lie
about love!

Jo vairāk es dzīvoju starp cilvēkiem, jo vairāk es iemīlu suņus!

Image
User avatar
zanndaT
Puppy
Puppy
 
Posts: 316
Images: 60
Joined: 29 Sep 2010, 08:20

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 08 Jan 2012, 18:15

Cik nu man ir sanācis pētīt basetus, tad Amerikā viņi IR savādāki. Reku, atradu vienu bildi pie kuras rakstīts "purebreed Basset Hound" :sajucis: Image
Bet nu man basets ir un paliek tradicionālais zemās šasijas cīsiņš :samilejies:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Nora » 07 Feb 2012, 10:14

25. februārī "Dālderos" Babītes pagastā - medību suņu pārbaude uz mežacūku aplokā

Galvenais tiesnesis - Ivars Vilks, tiesneši - Raimondas Cvirka (Lietuva), Jeļene Štrekkere
Pieteikšanās - līdz 20. februārim.

Citi noteikumi un reģistrācijas anketa te - http://latviangundogs.org/index.php?wp=190&lg=2
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 06 Mar 2012, 11:05

Šodien manam basetiņam 1.gada jubileja. Daudz laimes, Votson :roze: :svecipusam:
Gaviļniekam dienu sākt ir ļauts ar izgulēšanos mammas gultā :dzimene:

Image
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Kurzemnieks » 06 Mar 2012, 14:48

ruu wrote:Cik nu man ir sanācis pētīt basetus, tad Amerikā viņi IR savādāki. Reku, atradu vienu bildi pie kuras rakstīts "purebreed Basset Hound" :sajucis: Image
Bet nu man basets ir un paliek tradicionālais zemās šasijas cīsiņš :samilejies:

Šis nu gan ir skaistulis! :samilejies:
Image
User avatar
Kurzemnieks
Puppy
Puppy
 
Posts: 406
Images: 8
Joined: 19 Jan 2012, 13:02
Location: Aizkraukle

Re: Basets / Basset Hound

Postby Eklēriņš » 06 Mar 2012, 16:42

Ruu, mīļi sveicieni Tavam čučošajam palaidnim Dzimšanas dienā! Image Image
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 06 Mar 2012, 16:57

Eklēriņš wrote:Ruu, mīļi sveicieni Tavam čučošajam palaidnim Dzimšanas dienā! Image Image

Paldies, Eklēriņš :rej:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Kurzemnieks » 06 Mar 2012, 17:06

ruu
Ak, es nepieklājīgā un aklā vista!
Mēs ar Grantiņu ar suminam jubilāriņu! :rej:
Tas nekas ka nepazīstam ,bet Grants vienalga dod virtuālo slapjo buču !Image
Image
User avatar
Kurzemnieks
Puppy
Puppy
 
Posts: 406
Images: 8
Joined: 19 Jan 2012, 13:02
Location: Aizkraukle

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 06 Mar 2012, 17:36

Kurzemnieks wrote:ruu
Ak, es nepieklājīgā un aklā vista!
Mēs ar Grantiņu ar suminam jubilāriņu! :rej:
Tas nekas ka nepazīstam ,bet Grants vienalga dod virtuālo slapjo buču !Image

Paldies jums abiem :dejosuns:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby ego » 06 Mar 2012, 17:53

Ruu, daudz Laimītes skaistajam basetiņam :roze:
ego
Puppy
Puppy
 
Posts: 185
Images: 18
Joined: 21 Aug 2011, 16:59

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 06 Mar 2012, 18:22

ego wrote:Ruu, daudz Laimītes skaistajam basetiņam :roze:

Paldies arī Tev, ego! Votsons sūta bučas visiem sveicējiem :) :jaa:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby zanndaT » 06 Mar 2012, 18:27

Daudz daudz laimes mūsu foršajam pastaigu draugam!

Image
Dogs dont lie
about love!

Jo vairāk es dzīvoju starp cilvēkiem, jo vairāk es iemīlu suņus!

Image
User avatar
zanndaT
Puppy
Puppy
 
Posts: 316
Images: 60
Joined: 29 Sep 2010, 08:20

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 06 Mar 2012, 18:30

zanndaT wrote:Daudz daudz laimes mūsu foršajam pastaigu draugam!

Image

aaaahhhhh.... :samilejies:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Linda » 06 Mar 2012, 21:48

Mīļi sveicieni skaistajam puikiņam Dzimšanas dienā!! :labipadarits:

Pagaidām sūtam virtuālās bučas!! :svecipusam: :smarzas:
Linda
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1073
Images: 0
Joined: 19 Jan 2010, 17:04

Re: Basets / Basset Hound

Postby Retrīvers » 07 Mar 2012, 07:51

Kurzemnieks wrote:
ruu wrote:Cik nu man ir sanācis pētīt basetus, tad Amerikā viņi IR savādāki. Reku, atradu vienu bildi pie kuras rakstīts "purebreed Basset Hound" :sajucis: Image
Bet nu man basets ir un paliek tradicionālais zemās šasijas cīsiņš :samilejies:

Šis nu gan ir skaistulis! :samilejies:

Piekrītu, tiešām smukiņš.
Laigan priekšroku dotu trīskrāsu basetam.
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 07 Mar 2012, 09:26

Linda wrote:Mīļi sveicieni skaistajam puikiņam Dzimšanas dienā!! :labipadarits:

Pagaidām sūtam virtuālās bučas!! :svecipusam: :smarzas:

:jiihaa: paldies! Kad tiksimies, tad sabučosimies pa riktīgo :viltigs: :pastaiga:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 28 Mar 2012, 13:23

Cik labi, ka suņiem ir "pašattīrīšanās funkcija"... mans putekļusūcējs ārā paķēra alus pudeles korķīti (tādu, no D-light) un norija pirms paspēju to atņemt :aizsvilstas: 3 uztraukumu dienas, kurās ietilpa kaku pētīšana un gatavošanās ļaunākajam scenārijam - operācijai, beidzās ar izvemtu korķīti šorīt plkst 5.45 :labipadarits:
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Re: Basets / Basset Hound

Postby Nora » 15 Apr 2012, 10:11

Cienījamie medību suņu īpašnieki,

Latvijas Medību suņu klubs sadarbībā ar izstāžu sabiedrību BT1 šā gada 21. aprīlī pl. 13.00 starptautiskās izstādes „Medības 2012” ietvaros Ķīpsalas izstāžu kompleksā rīko tradicionālo
MEDĪBU SUŅU PARĀDI.
Daudzi no jums jau ir piedalījušies šajos pasākumos. Aicinām arī šogad izmantot iespēju plašo izstādes apmeklētāju auditoriju iepazīstināt ar mūsu mīluļiem – medību šķirņu suņiem.

Ja vēlaties patīkami pavadīt sestdienu kopā ar ģimeni izstādē „Medības 2012” un vienlaikus popularizēt savas šķirnes suņus, aicinām pieteikties Medību suņu parādei, uz e-pastu info@latviangundogs.org atsūtot šādu informāciju:

- Jūsu vārds,uzvārds
- suņa šķirne
- suņa vārds un vecums
- suņa sasniegumi medību apmācībās un medību darbā
- automašīnas valsts reģistrācijas numurs, ja uz parādi ieradīsieties ar savu auto, kam nepieciešama caurlaide iebraukšanai izstādes teritorijā.
Suns nesaprot, kad tu saki "Es tūlīt atgriezīšos". Viņš saprot, ka tu aizej.
http://clicker-nealremy.blogspot.com/
User avatar
Nora
Junior
Junior
 
Posts: 755
Joined: 14 Jan 2010, 12:49

Re: Basets / Basset Hound

Postby ruu » 18 Oct 2012, 14:02

Mans šodienas lielākais smējiens - adžiliti baseta izpildījumā Image
Handle every stressful situation like a dog. If you can't eat it or play with it, just pee on it and walk away.
User avatar
ruu
Puppy
Puppy
 
Posts: 355
Images: 0
Joined: 24 Aug 2011, 15:17

Next

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests

cron