Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Dog Breeds

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby LindaS » 07 Feb 2010, 16:48

Mūsējā neēd vitamīnus,uzskatu,ka viss vajadzīgais ir Royal Canin barībā jorkiem.
Aktuāls apkures sezons jautājums- kādu eļļu vai masku jūs izmantojat spalvai,mums tā ir Ļoti sausa...sāksim lietot Requal Bio-vit oil,cerams,ka palīdzēs.Padalieties,pieredzē :)
User avatar
LindaS
Puppy
Puppy
 
Posts: 220
Images: 8
Joined: 15 Jan 2010, 10:10

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 07 Feb 2010, 17:05

mēs nekādas eļļas pagaidām nelietojam, nemaz nezināju, ka tādas var vajadzēt...

es tomēr kļūdījos, manam ir izauguši dubultie ilknīši. laikam patiešām ātri tas notika, jo nesen vēl nebija. tātad būs jādodas uz zobu procedūru, visticamāk, nākamajās brīvdienās.

šodien pirmo reizi palaidām Gallardo paskriet bez pavadiņas, visu laiku baidījos. bet nosecinājām, ka tad jādodas uz kādu nepopulārāku vietu (bijām Imantas mežā), jo, pirmkārt, mans ir kā uzburts uz bērniem un vispār cilvēkiem-visiem skrien klāt, lec virsū un laizās, otrkārt, tur daudz suņu tomēr, turklāt arī lieli bez pavadām skraida. un mans jau visiem skries klāt, kā bez saprašanas, ka tā var būt viņa pēdējā minūte.. vai vispār ir reāli iemācīt TIK draudzīgu suni, ka nedrīkst skriet visiem cilvēkiem klāt un draudzēties? :roll: bišķin tomēr kauns, viena maza meitenīte no viņa tā nobijās, ka sāka histēriski raudāt un nejau visiem patīk, ka svešs suns lec virsū...lai arī mazs un smuks
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 07 Feb 2010, 18:38

LindaS wrote:Mūsējā neēd vitamīnus,uzskatu,ka viss vajadzīgais ir Royal Canin barībā jorkiem.
Aktuāls apkures sezons jautājums- kādu eļļu vai masku jūs izmantojat spalvai,mums tā ir Ļoti sausa...sāksim lietot Requal Bio-vit oil,cerams,ka palīdzēs.Padalieties,pieredzē :)

mēs lietojam to pašu Requal, bet par Royal Canin es gan neesmu sajūsmā - man labāk patīk Nutra Gold Microbite vai Nutra Gold Salmon&Potato - pirmo es pērku speciāli jorkiem, bet otro dodu vecākajam sunim - franču buldodziņam, kuram ir stipri izteikta alerģija. Jorki regulāri iet cienāties un, ja tā padomā - ļoti labi, jo tā ir barība paredzēta ādas un spalvas veselībai.
Kaļķīti mēs devām tieši zobu maiņas laikā - tā mums ieteica audzētāja un arī klubā ieteica. tagad šad un tad uztaisu pa kādai vitamīnu kūrei tieši spalvai.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 07 Feb 2010, 22:12

mēs arī barojam ar Royal Canin - to mums ieteica audzētāja un, cik redzēju, pati savus suņus arī ar to baro.
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Leldux » 07 Feb 2010, 22:13

AliseM wrote:
LindaS wrote:Mūsējā neēd vitamīnus,uzskatu,ka viss vajadzīgais ir Royal Canin barībā jorkiem.
Aktuāls apkures sezons jautājums- kādu eļļu vai masku jūs izmantojat spalvai,mums tā ir Ļoti sausa...sāksim lietot Requal Bio-vit oil,cerams,ka palīdzēs.Padalieties,pieredzē :)

mēs lietojam to pašu Requal, bet par Royal Canin es gan neesmu sajūsmā - man labāk patīk Nutra Gold Microbite vai Nutra Gold Salmon&Potato - pirmo es pērku speciāli jorkiem, bet otro dodu vecākajam sunim - franču buldodziņam, kuram ir stipri izteikta alerģija. Jorki regulāri iet cienāties un, ja tā padomā - ļoti labi, jo tā ir barība paredzēta ādas un spalvas veselībai.
Kaļķīti mēs devām tieši zobu maiņas laikā - tā mums ieteica audzētāja un arī klubā ieteica. tagad šad un tad uztaisu pa kādai vitamīnu kūrei tieši spalvai.


kāda vaina, Tavuprāt, tai barībai?
Image
User avatar
Leldux
Baby
Baby
 
Posts: 32
Joined: 15 Jan 2010, 13:43

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 07 Feb 2010, 23:01

Leldux wrote:
AliseM wrote:
LindaS wrote:Mūsējā neēd vitamīnus,uzskatu,ka viss vajadzīgais ir Royal Canin barībā jorkiem.
Aktuāls apkures sezons jautājums- kādu eļļu vai masku jūs izmantojat spalvai,mums tā ir Ļoti sausa...sāksim lietot Requal Bio-vit oil,cerams,ka palīdzēs.Padalieties,pieredzē :)

mēs lietojam to pašu Requal, bet par Royal Canin es gan neesmu sajūsmā - man labāk patīk Nutra Gold Microbite vai Nutra Gold Salmon&Potato - pirmo es pērku speciāli jorkiem, bet otro dodu vecākajam sunim - franču buldodziņam, kuram ir stipri izteikta alerģija. Jorki regulāri iet cienāties un, ja tā padomā - ļoti labi, jo tā ir barība paredzēta ādas un spalvas veselībai.
Kaļķīti mēs devām tieši zobu maiņas laikā - tā mums ieteica audzētāja un arī klubā ieteica. tagad šad un tad uztaisu pa kādai vitamīnu kūrei tieši spalvai.


kāda vaina, Tavuprāt, tai barībai?


Mums, piemēram, ar „Royal Canin”, kas paredzēt maziem jorkiem līdz 10 mēn. vecuma, bija tāda pieredze:
Elizabetei loti garšoja un viņa ar prieku ēda, bet apmēram pēc nedēļas viņai uz vēderiņa parādījās tādas kā pumpas, vēl pēc pāris dienām tas sāka līdzinās mazām brūcītēm. :shock: Aizgājām pie vet-ārsta un pirmais jautājums bija ar ko barojam, tad mums teica, ka tas „Royal Canin” neesot īpaši labs, un ieteica „Hills” kucēniem, paņēmu to, un tagad vairs nekādas alerģijas. ;)
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 07 Feb 2010, 23:04

AliseM wrote:Vai Jums ieteica tieši šo kalciju? Es savējiem devu Calcii-Delice - manējiem garšoja un ēda ar prieku.


Nu es aizgāju uz zooveikalu un prasīju kalciju kucēniem, man tādu iedeva. :? Bet vai to "Calcii-Delice" vet-ārsts vai audzētājs ieteica? Cik tāds maksā? :roll:
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 08 Feb 2010, 08:44

jukis666 wrote:
AliseM wrote:Vai Jums ieteica tieši šo kalciju? Es savējiem devu Calcii-Delice - manējiem garšoja un ēda ar prieku.


Nu es aizgāju uz zooveikalu un prasīju kalciju kucēniem, man tādu iedeva. :? Bet vai to "Calcii-Delice" vet-ārsts vai audzētājs ieteica? Cik tāds maksā? :roll:

Nemaksā dārgi - un tablete ir uz 10kg - tā , ka vēl kārtīgi jāsadala - man to ieteica gan audzētāja, gan klubā, gan arī veterinārārsti.
Mums no Royal canin sāka pastiprināti tecēt actiņas - ārsts teica, ka tā arī esot sava veida alerģiska reakcija uz barību. Nu, jā un vēl tas fakts, ka Latvijā šo barību saņemot no Royal Canin meitas uzņēmuma Krievijā - neesmu iedziļinājusies visā tajā pēc būtības, bet atsauksmes (citos forumos, t.sk., Krievijas un arī jorku) kopumā nebija labas un tā kā tā barība arī mums nebija piemērota, tad es arī īpaši nepārdzīvoju.
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 12 Feb 2010, 14:03

AliseM wrote:Ar cīņas gaitu un rezultātiem gan padalies - gan jau kādam noderēs! :D


Jau ir pagājis labs laiciņš, kopš man tika piegādāts 1m x 1m manēžiņa kucēniem. No 4 sieniņām es izmantoju tikai 3 (4-to sieniņu aizvietoja istabas siena). Norobežotajā teritorijā tika novietots trauciņā ar barību, trauciņš ar ūdeni, guļas vieta un vairākas mantiņas, kā arī ar skoču pie grīvas pielīmēts paladziņš. Papildus tam pa visu māju esmu salīmējusi paladziņus (dažās istabās pat pa 2-iem). Es lēnā garā (ļoti lēnā garā) mēģinu pieradināt Elizabeti pie laika pavadīšanas "aiz restēm", katru dienu viņa tur nodzīvojas kādas 20 - 30 min. (bet ne vairāk, jo tad viņa sāk raudāt), pakāpeniski šis laiks tiek paildzināts. Reizēm es pat varu mierīgi iziet no istabas atstājot viņu krātiņā, viņa par nekunkst, taču atstāt viņu pavisam vienu (pamest māju uz kādām 2 - 3 stundām) es tomēr vēl neuzdrošinos. Lēnām, lēnām mēs tomēr vizamies uz priekšu (Lēnāk brauksi, tālāk tiksi).
Savukārt paladziņu izlīmēšana pa visām istabām ir varen efektīva. Protams uz dažiem paladziņiem nekas netiek darīt (tie ir tikpat tīri, kā pirmajā dienā, kad es viņus pielīmēju), taču citus Elizabete ir pamatīgi iecienījusi. Ar smaidu varu pateikt, ka man pa māju tagad daudz mazāk kaku mētājas, kad atnāku no darba.

Image
Image
Pagaidām viss...
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 12 Feb 2010, 14:17

Apsveicu! Elizabete jau vēl ir pavisam maza jaunkundzīte - gan jau visu apgūs! :D
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kacha » 13 Feb 2010, 21:32

Sveiki! Es arī atceļoju no dogs.lv :D Vai kāds nezin, kapēc aizklapēja suņu šķirņu sadaļu dogs.lv? Es tik tā, intereses pēc
kacha
Baby
Baby
 
Posts: 1
Joined: 27 Jan 2010, 16:13

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 14 Feb 2010, 10:13

Ja pareizi sapratu, tad it kā aptrūkās resursu - man jau liekas, ka dogs.lv tagad ir zaudētājos, aktīvā suņinieku daļa lielākoties šeit tusē...
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby kleopatra » 20 Feb 2010, 19:43

šodien riktīgi pārsmējos-Andža pirmo reizi dabūja lielum jo lielu kaulu-10 min ar to smilkstēdams skrēja pa māju meklēdams kur noslēpt. Ilgi domaja, pēc tam izdomāja-zem segas :hih: Fakstiski uz visu dienu no mazā klusums ^^
Ielikšu kādas jaunākas bildītes:
šī man nezin kāpēc ļoti patīk. :sirsninas: ImageImageImage
Buča manai kaķenei :)
Image
Image
User avatar
kleopatra
Baby
Baby
 
Posts: 75
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 16:03
Location: RĪGA

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 26 Feb 2010, 14:56

Sveiki, man ir viens jautājums. Nedaudz pat kauns tādu, jautājumu te uzdot, taču pati nevaru saprast savas mazās princese uzvedību. Varbūt kāds varēs palīdzēt.
Mazajai meitenītei ir gandrīz 5 mēn. Viņai ļoti patīk rotaļāties ar mantiņām, kas ir 2x lielākas par viņu pašu un reizēm es pamanu, ka viņa sāk nelabi izrīkoties ar savām mantiņām, parasti tā dara suņu puikas, kad viņiem gribas pāroties, un viņi lec visru cilvēkiem un mēģina pāroties ar viņu kājām. Mazā gan pagaidām cilvēkiem nelec virsū, bet iztiek ar mīkstām rotaļlietām un čībām. Kad es to ieraugu uzreiz saku: „Ko tu dari, tā nav labi darīt!” Tad viņa pārstāj, bet tikko pagriežu galvu neķītrības atkal iet vaļā. Man tā kā liekas, ka viņai vēl būtu par agru pubertātei, turklāt viņa taču ir meitenīte?!
Lūdzu, palīgā!
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 26 Feb 2010, 15:23

Vienu dienu sēdēju ss.lv, un skatījos kucēnu bildes, tā pat vien, uzdūros kādam sludinājumam un dabūju pamatīgi izsmieties:
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/yo ... ljnlh.html
Vēlāk tika ievietots šāds sludinājums, nu jau cilvēks neraksta, ka tas esot tīrs jorks:
http://www.ss.lv/msg/lv/animals/dogs/yo ... ecjgd.html
Bet plušķis bildē tas pats!
Image
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 26 Feb 2010, 15:53

jukis666 wrote:Sveiki, man ir viens jautājums. Nedaudz pat kauns tādu, jautājumu te uzdot, taču pati nevaru saprast savas mazās princese uzvedību. Varbūt kāds varēs palīdzēt.
Mazajai meitenītei ir gandrīz 5 mēn. Viņai ļoti patīk rotaļāties ar mantiņām, kas ir 2x lielākas par viņu pašu un reizēm es pamanu, ka viņa sāk nelabi izrīkoties ar savām mantiņām, parasti tā dara suņu puikas, kad viņiem gribas pāroties, un viņi lec visru cilvēkiem un mēģina pāroties ar viņu kājām. Mazā gan pagaidām cilvēkiem nelec virsū, bet iztiek ar mīkstām rotaļlietām un čībām. Kad es to ieraugu uzreiz saku: „Ko tu dari, tā nav labi darīt!” Tad viņa pārstāj, bet tikko pagriežu galvu neķītrības atkal iet vaļā. Man tā kā liekas, ka viņai vēl būtu par agru pubertātei, turklāt viņa taču ir meitenīte?!
Lūdzu, palīgā!
Image

Starp citu, esmu ievērojusi, ka šajā ziņā meitenītes pat ir aktīvākas nekā suņu puikas - nu vismaz manējie tā nedara. Vecākais līdz 1.5 gadam ļoti stresoja tieši meiteņu klātbūtnē un reizēm izstādēs nebija piedabūjams normāli uzvesties, bet pēc pirmās pārošanas kaut kā nomierinājās un kļuva mierīgāks, bet, ja mums tuvumā būs kāda tiešām "interesanta" (rupjāk sakot - tekoša) kucīte, tad gan viņš vairāk nav savācams - viņš vaimanā, brēc , smilkst, raujās ārā no rokām u.t.t. - tāpēc es neatbalstu to, ka ar šādām kucītēm cilvēki apmeklē izstādes. Man kādreiz bija bokserītis, kurš arī reizēm "aizmirsās" un nodarbojās ar TO, bet man pietika viņam aizrādīt vai pat tikai pārmetošā tonī viņu apsaukt, kad šīs nodarbes tika pārtrauktas - protams, tas izstrādājas ar laiku. Arī tad, kad tam sunim sagadījās palaist kādu "gāzīti", viņš jau zinot, ka mēs viņam kaut ko teiksim, pats laicīgi aiztinās aiz stūra. Pavisam jau diezin vai TO (neķītro rīcību) var izskaust - galvenais ir panākt, lai sabiedrībā tas netiktu darīts vai arī ar komandu varētu suni apsaukt un viņš klausa. Varbūt, ka ar laiku tas arī mazinās.
Mūsu jaunākais suns, piemēram, zīž rotaļu sunītim astīti - šķiet, ka viņš šādā veidā sev noņem kaut kādus stresus - mēs šo mantiņu jau esam iesaukuši par mammīti un , ja braucam kaut kur uz vairākām dienām, tad mammīte tiek ņemta līdz :estevisamilosu:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby AliseM » 26 Feb 2010, 15:55

Kleopatra! Ļoti jauks mazulis! :sirsninas2:
AliseM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1096
Joined: 13 Jan 2010, 17:12

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Feebe » 27 Feb 2010, 10:55

jukis666 wrote:Sveiki, man ir viens jautājums. Nedaudz pat kauns tādu, jautājumu te uzdot, taču pati nevaru saprast savas mazās princese uzvedību. Varbūt kāds varēs palīdzēt.
Mazajai meitenītei ir gandrīz 5 mēn. Viņai ļoti patīk rotaļāties ar mantiņām, kas ir 2x lielākas par viņu pašu un reizēm es pamanu, ka viņa sāk nelabi izrīkoties ar savām mantiņām, parasti tā dara suņu puikas, kad viņiem gribas pāroties, un viņi lec visru cilvēkiem un mēģina pāroties ar viņu kājām. Mazā gan pagaidām cilvēkiem nelec virsū, bet iztiek ar mīkstām rotaļlietām un čībām. Kad es to ieraugu uzreiz saku: „Ko tu dari, tā nav labi darīt!” Tad viņa pārstāj, bet tikko pagriežu galvu neķītrības atkal iet vaļā. Man tā kā liekas, ka viņai vēl būtu par agru pubertātei, turklāt viņa taču ir meitenīte?!
Lūdzu, palīgā!
Image



Tā ir dominances izrādīšana! :)
User avatar
Feebe
Baby
Baby
 
Posts: 9
Joined: 13 Jan 2010, 15:33

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby Sinty » 27 Feb 2010, 16:26

User avatar
Sinty
Junior
Junior
 
Posts: 616
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:10
Location: Rīga

Re: Jorkšīras terjers / Yorkshire Terrier

Postby jukis666 » 27 Feb 2010, 20:47

Sinty wrote:Var te palasīties... http://www.dogs.lv/board/viewtopic.php?f=16&t=13548

Liels paldies, šitais tiešām ir pa tēmu. :kucens:
ImageImage
User avatar
jukis666
Baby
Baby
 
Posts: 23
Joined: 21 Jan 2010, 13:36
Location: Latvia, Riga

PreviousNext

Return to Suņu šķirnes

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests