Virtuves guru

Miscellaneous

Virtuves guru

Postby undd » 30 Mar 2012, 00:00

Jautājums sekojošs - kuru saulespuķu eļļu vērts pirkt, lai tā patiešām garšotu pēc saulespuķu eļļas, bet nebūtu ar rūgtenu piegaršu?
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Virtuves guru

Postby Laura » 30 Mar 2012, 07:08

Krievijā ražoto, tumšā stikla pudelē. Nosaukumu tiešām neatceros, mums bija nerafinētais variants- tieši tāda pati kā astoņdesmitajos...
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Virtuves guru

Postby Creme de la Creme » 30 Mar 2012, 08:09

Es ņemu arī Ukraiņu, plastmasas pudelēs. Un noteikti - nerafinētu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Virtuves guru

Postby undd » 30 Mar 2012, 21:16

Es tā saprotu, ka tās eļļas nav standartlielveikalu piedāvājums?!
Man vienkārši sakārojās vecāsmātes vinegretu, kuram kā reiz bija tā patīkamā saulespuķu eļļas piegarša, vinegretu bez šī vienkārši nespēju iedomāties, citādāk taisītie ir prosta biešu salāti. Kaut kad vienreiz nopirku, neatceros jau vairs kādu, saulespuķu eļļu, kura ēdienam piedeva visai izteiktu rūgtenu garšu, bet jebkura itkā normālā veikalos pirktā saulespuķu eļļa manā skatījumā ir tāda kā visas - nekāda.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby Vendeta » 30 Mar 2012, 21:39

Vai nav tā, ka to nerafinēto eļlu var lietot tikai salātiem/vinegretiem? Cept ar tādu taču nevar - rodas putas? (Bērnības atmiņas :neparliecinats: ).

Vakar Rimi bija lēti konservētie persiki - lielā bundža, 800g. Sanāca superīgs saldais ēdiens:
1. 500 ml.saldā krējuma (saputot ar nedaudz cukura un vanilīnu)
2. konservētās persiku pusītes sablenderēt (iepriekš nolejot sulu-kompotu)
3. persiku sulai pievienot 1 paciņu želatīna (vislabāk Santa Maria), izšķīdināt želatīnu, lēni sildot
4. sajaukt visu kopā un saliet trauciņos (man sanāca precīzi 10 vienreizējās lietošanas glāzītes), ielikt ledusskapī
5. iegūstam ļoti garšīgu persiku suflē (šodien darbā novērtēja - labs!) :flirts:
Ātri un garšīgi! :)
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Virtuves guru

Postby undd » 30 Mar 2012, 22:07

Vendeta wrote:Cept ar tādu taču nevar - rodas putas?


Man ir pieredze, ka putas rodas no jebrukas parastās eļļas, vai tā augu, rapšu vai kāda cita, bet varbūt atkarīgs no tā, ko gatavo. Es neesmu baisais kuharītājs, eļļas pērku neiedziļinoties, bet cik atceros, ar jebkuru cepot frī vienmēr ir bijis putu mākonis pa virsu. Pieļauju, ka tiktiešām tas varētu būt atkarīgs no eļļas kvalitātes, es pārsvarā izvēlos akcijas eļļas, tb. kura lētāka.
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby Creme de la Creme » 31 Mar 2012, 07:53

undd - es pērku Elvi veikalā. Es ar to gan cepu, gan taisu salātus u.tml. Nekas neputojās. Pēdējā reizē gan veikalā nebija, nācās ņemt mūsu pašu rapšu eļļu.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Virtuves guru

Postby kaija » 31 Mar 2012, 08:23

Es pērku šādu. Liekas, ka garša ir pietiekama un nekādu rūgtumu arī nejūtu.

Image
Image

Image
User avatar
kaija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1047
Joined: 14 Jan 2010, 10:37

Re: Virtuves guru

Postby undd » 01 Apr 2012, 22:57

Nopirku šodien krievu ražojuma saulespuķu eļļu "Sloboda", cik nu mēli pieliku, liekas būs laba, pēc puķēm garšo un rūgtumu nejutu :) Paldies par ieteikumiem :)
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby Creme de la Creme » 02 Apr 2012, 07:56

undd wrote:Nopirku šodien krievu ražojuma saulespuķu eļļu "Sloboda", cik nu mēli pieliku, liekas būs laba, pēc puķēm garšo un rūgtumu nejutu :) Paldies par ieteikumiem :)

Jā, šitā arī ir laba!!!
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Virtuves guru

Postby čība » 12 Apr 2012, 10:31

Jautājums virtuves guru - kur var nopirkt mīklu priekš spring rolls? Nu labu mīklu. Biju nopirkusi Rimi... vairāk kā puse mīklas bija nederīga - bija pārāk sakaltusi, kopā salipušas plāksnes, nevarēju normāli atritināt, plīsa... Līdz ar to nevar būt ne runas par kaut kā satīšanu - ja tur jau ir caurums... :(
Vai varbūt kāds zina labu mīklas recepti (mīklai jābūt elastīgai, plānai, bet izturīgai-pīrādziņu mīkla īsti neder :kanepe: ). Neviens jau nav teicis, ka spring rolls jātaisa tikai ar spring rolls mīklu :kanepe: Bet nav ne jausmas, vai kaut ko tik plānu kā nepieciešams, vispār var uztaisīt mājas apstākļos...
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Virtuves guru

Postby undd » 12 Apr 2012, 19:46

kas ir spring rolls? :sarkstosa:
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby emy » 12 Apr 2012, 20:23

undd, spring rolls ir tādi plānas mīklas rullīši, kuros iekšā dārzeņi vai jebkascits. Piemēram, garneles. Ķīniešu ēstuvēs visās ir. man šķiet arī Čilli picā.

Esmu dzirdējusi, ka labu spring rolls mīklu varot Stokmanī un mc2 dabūt. Vēl citi iesaka nevis speciālo mīklu, bet filo mīklu. Esmu lasījusi arī, ka ir kaut kāds rīspapīrs, kas nav īsti spring rolls mīkla un tajā arī taisot. Pati gan tālāk par padomāšanu par šo tēmu neesmu tikusi :sarkstosa:
Divi skoči - Hugo Boss (Bostons (Boss) (dzimšandiena - 08.03.2010.) un Hugo (dzimšandiena - 29.05.2010.))
emy
Puppy
Puppy
 
Posts: 393
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:37

Re: Virtuves guru

Postby undd » 12 Apr 2012, 21:14

mm, izklausās garšīgi :)
īsti nezinu, kāda ir tās mīklas struktūra, bet ja runā par tām saldētajām dažnedažādām mīklām, tad par ļoti labu jau vairākus gadus esmu atzinusi tešla kārtaino mīklu, atlaidināta ļoti labi izrullējas un neplīst
Image
User avatar
undd
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1288
Joined: 13 Jan 2010, 12:54
Location: Āgenskalna priedes

Re: Virtuves guru

Postby čība » 13 Apr 2012, 08:24

emy wrote:undd, spring rolls ir tādi plānas mīklas rullīši, kuros iekšā dārzeņi vai jebkascits. Piemēram, garneles. Ķīniešu ēstuvēs visās ir. man šķiet arī Čilli picā.

Esmu dzirdējusi, ka labu spring rolls mīklu varot Stokmanī un mc2 dabūt. Vēl citi iesaka nevis speciālo mīklu, bet filo mīklu. Esmu lasījusi arī, ka ir kaut kāds rīspapīrs, kas nav īsti spring rolls mīkla un tajā arī taisot. Pati gan tālāk par padomāšanu par šo tēmu neesmu tikusi :sarkstosa:


Nu jā, man pēc pirmās vilšanās tagad bail pirkt tās plāksnes... Nezinu kuras ir jēdzīgi iepakotas, jo tām, kuras nopirku es, klāt bija ticis gaiss un mitrums, līdz ar to vietām bija salipušas, vietām izkaltušas - nu nekādi roļļi nesanāk. Tiesa Stockmann un mc2 varetu būt labāka kvalitāte kā Rimi...
Kas ir filo mīkla?

Es vienreiz saņēmos un gribu vēl :kanepe: Paiet laiks kamēr tos mošķus satin, bet ir garšīgi - pats var salikt iekšā, kas sirdij tuvāks :jaa: Es sarīvēju dārzeņus - papriku un burkānu (izmēģināts, bet var jebko), sīki sagriežu zaļumus, ņemu svaigo sieru (man patīk "Kārums") - visu sajaucu vienā masā. Nu un tad ielieku iekšā springroļļos to maisījumu (uzcepu, protams) un ēdu ar saldo čilli mērci... Maigais siers + saldā čilli mērce... mmmm (un tagad man gribās est :jautri: )

P.S. Kur ir palicis tas ēdošais ģīmītis?
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Virtuves guru

Postby čība » 13 Apr 2012, 08:25

undd wrote:mm, izklausās garšīgi :)
īsti nezinu, kāda ir tās mīklas struktūra, bet ja runā par tām saldētajām dažnedažādām mīklām, tad par ļoti labu jau vairākus gadus esmu atzinusi tešla kārtaino mīklu, atlaidināta ļoti labi izrullējas un neplīst


Tešlas mīkla ir laba pīrādziņiem, bet viņa ir kārtainā... Neesmu aizdomājusies, varbūt ka var "paplānināt" un kaut ko satīt - viena tāda stāv saldētavā :jaa:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Virtuves guru

Postby vipdu » 13 Apr 2012, 12:28

Man vīramāte taisa tādus ar lavašu (to plāno).
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Virtuves guru

Postby čība » 13 Apr 2012, 13:05

vipdu wrote:Man vīramāte taisa tādus ar lavašu (to plāno).


Kā viņa to lavašu aizlipina? Es ari esmu dzirdējusi, ka ar lavasu var taisīt un sanākot pat ļoti garšīgi. Bet - man viņš nekad nav turējies ciet :(
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Virtuves guru

Postby Demix » 13 Apr 2012, 14:36

vipdu wrote:Man vīramāte taisa tādus ar lavašu (to plāno).

:par: Es arī,varen gardi!!! :dejo:
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Virtuves guru

Postby čība » 13 Apr 2012, 15:03

Demix wrote:
vipdu wrote:Man vīramāte taisa tādus ar lavašu (to plāno).

:par: Es arī,varen gardi!!! :dejo:


Kā tu viņu aizlipini? :jaut:
Tā kā es lieku iekšā sieru, caurdurt nevaru - iztek viss ārā :(
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests

cron