Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

All About Dogs

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby OrlandoSeaHorse » 13 Apr 2012, 11:04

Interesanta tā veidlapa: tur vispār nav paredzēts variants "nesterilizēts", tikai datums kad, un vieta, kur atķeksēt, ka ir.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby pixy » 13 Apr 2012, 16:08

Vendeta wrote:Bezšķirnes suņu, kaķu un sesku īpašniekiem dzīvnieku reģistrācija datu centra datubāzē patlaban nav obligāta, īpašnieki var izvēlēties, vai to darīt
Kur tu to izlasīji? Es blonda, nevaru atrat. Varbūt ar savu bezšķirnes suni, kas piedalās gan sacensībās, gan taisās paceļot, varu pilnīgi un galīgi nesaspringt...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Eklēriņš » 13 Apr 2012, 21:03

pixy, jebkurā gadījumā ar laiku nāksies reģistrēt visus un kādēļ to neizdarīt tagad, kamēs tas ir par brīvu?! ;)
User avatar
Eklēriņš
Champion
Champion
 
Posts: 2959
Joined: 13 Jan 2010, 14:22

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Bpa4 » 13 Apr 2012, 21:28

Eklēriņš wrote:pixy, jebkurā gadījumā ar laiku nāksies reģistrēt visus un kādēļ to neizdarīt tagad, kamēs tas ir par brīvu?! ;)


Kā tā par brīvu?! 5 ls par suni bija. Aktuāli, jo rudenī ir doma aizbraukt uz Poliju, klasiskās bīglu zaķu viesmedībās .
Bpa4
Puppy
Puppy
 
Posts: 430
Joined: 27 Sep 2011, 21:41

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby pixy » 14 Apr 2012, 08:43

Eklēriņš wrote:pixy, jebkurā gadījumā ar laiku nāksies reģistrēt visus un kādēļ to neizdarīt tagad, kamēs tas ir par brīvu?! ;)
Tas vairāk tāds retorisks jautājums bija - piereģistrēšu jau noteikti. Īstenībā ar visu šo jezgu pilnīgi pazudusi tā sākotnējā doma - ka reģistrs būtu vērtīga lieta, ja suns nomaldījies, ja kāds kādu suni atradis utt. Šobrīd viss atkal ačgārni griežas - varētu padomāt, ka tikai šķirnes suņi pazūd.. Tos taisni vieglāk identificēt, jo vismaz pastāv iespēja, ka kāds klubs suni atpazīs - lielākā problēma ir tieši krancīši, un ne tikai
Vendeta wrote: visi šie brīvi skraidošie pilsētu un (it sevišķi) lauku kranči
. Nomaldīties iespēja pastāv jebkuram - diez vai kādam ienāktu prātā meklēt, vai mans suns nesastāv kādā klubā vai nav piereģistrēta šejienes datu bāzē. Un tai pat laikā sanāk, ka mēs tiešām varam bez sirdsapziņas pārmetumiem piedalīties sacensībās vai klejot pa pasauli arī tad, ja neesmu viņu piereģistrējusi. Diezgan stulbi pašos pamatos un tāpēc arī rodas aizdomas, vai tik tur kādi nākotnes pārsteigumi jaunu nodokļu izskatā apakšā nesēž...
User avatar
pixy
Veteran
Veteran
 
Posts: 4118
Images: 0
Joined: 13 Sep 2010, 07:28
Location: mežs

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Sisija » 14 Apr 2012, 09:19

pixy wrote: Diezgan stulbi pašos pamatos un tāpēc arī rodas aizdomas, vai tik tur kādi nākotnes pārsteigumi jaunu nodokļu izskatā apakšā nesēž...

Man šī pati doma ienāca prātā, ja jau es neesmu vienīgā tāda, kurai vienmēr kaut kas "rādās", tad acīmredzot tā arī ir paredzēts, vai tiks kaut kas izdomāts, jo vieglāk jau papildus kaut ko iekasēt no tiem, kuri ir kaut kur reģistrēti :( Un man ir aizdomas, ka tie suņi, kurus saimnieki nepiereģistēs, tā arī paliks kaut kur "starp debesīm un zemi" un neviens tur neko neizdarīs, vai precīzāk, nedarīs :(
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby maksis » 14 Apr 2012, 12:11

Sisija wrote:
pixy wrote: Diezgan stulbi pašos pamatos un tāpēc arī rodas aizdomas, vai tik tur kādi nākotnes pārsteigumi jaunu nodokļu izskatā apakšā nesēž...

Man šī pati doma ienāca prātā, ja jau es neesmu vienīgā tāda, kurai vienmēr kaut kas "rādās", tad acīmredzot tā arī ir paredzēts, vai tiks kaut kas izdomāts, jo vieglāk jau papildus kaut ko iekasēt no tiem, kuri ir kaut kur reģistrēti :( Un man ir aizdomas, ka tie suņi, kurus saimnieki nepiereģistēs, tā arī paliks kaut kur "starp debesīm un zemi" un neviens tur neko neizdarīs, vai precīzāk, nedarīs :(

:par:
Дети, собаки, мужья - это все иногда так неудобно. А без них, любимых, так невозможно. ((c)К.М.)
User avatar
maksis
Champion
Champion
 
Posts: 2505
Joined: 13 Jan 2010, 12:57

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Vendeta » 14 Apr 2012, 12:35

Kur tu to izlasīji?
- šeit: http://www.apollo.lv/portal/life/articles/270757?ref=theme

Mūsu pilsētā (un arī apkārt laukos) netrūkst brīvi skraidošo suņu, un ne jau tādu, kas ir nomaldījušies, bet "apzinīgu" saimnieku palaisti "izskrieties, jo sunītim taču to vajag". Vairums šo suņu nekad mūžā nav vakcinēti, liela daļa - agresīvi pret citiem suņiem, viņu īpašniekiem viss ir pie vienas vietas, jo ja nu kas - ej nu pierādi, ka tas suns pieder Pēterim vai Jānim. :lamajas: Tāpēc ļoti gribētos, lai visu šo reģistrāciju-čipēšanu-uzskaiti un pats svarīgākais - kontroli sāk tieši no šādiem "suņiem vulgaris".
User avatar
Vendeta
Puppy
Puppy
 
Posts: 407
Images: 10
Joined: 13 Jan 2010, 13:17

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Demix » 02 May 2012, 12:01

Nu atdzīstās :pagalvu: kurš jau ir piereģistrējies? Bet ja nopietni,ko daram?
User avatar
Demix
Veteran
Veteran
 
Posts: 4091
Joined: 13 Jan 2010, 21:38
Location: Lielvarde

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 02 May 2012, 12:51

Demix wrote:Nu atdzīstās :pagalvu: kurš jau ir piereģistrējies? Bet ja nopietni,ko daram?

Ne ātrāk kā saņemšu vēstuli no MK.
ZM esot izsūtījusi atbildi (pagājušonedēļ) - vakarā čekoju pastkastīti :)
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Barito » 06 May 2012, 17:49

26.aprīlī izsūtīju visus papīrus par 3 suņiem un uzreiz 27.aprīlī saņēmu apstiprinājumu 2 suņiem, bet trešajam man atteica, jo suns ir tikai tetovēts, nevis čipots

v/a Lauksaimniecības datu centrs (LDC) tika saņemta Mājas (istabas) dzīvnieka reģistrācijas veidlapa par suņa Brja Sussi Riiek (vācu aitu suns) reģistrāciju.
Pārbaudot saņemtos dokumentus konstatēts, ka dzīvnieks nav mikročipēts.
Informējam Jūs, ka saskaņā ar MK noteikumiem nr. 491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība" 2. punktu Lauksaimniecības datu centrā reģistrē tikai tos dzīvniekus, kuri ir identificējami ar elektroniskās identifikācijas sistemu - mikroshēmu.
Tā kā Jūsu sunim nav mikročipa, viņš netiks reģistrēts LDC datu bāzē.


Viss jau būtu saprotams, bet kāda mārrutka pēc tanī anketā ir aile čipa numuram un pāris rindiņas zemāk tāda pati aile tetovējuma nr.? Tamdēļ es pagaidām ieturu pauzi ar trešā suņa pieteikšanu LDC.
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby eldberg » 06 May 2012, 20:33

Barito wrote:bet kāda mārrutka pēc tanī anketā ir aile čipa numuram un pāris rindiņas zemāk tāda pati aile tetovējuma nr.?

Tāpēc ka ir sņi kam ir gan tetovējums, gan čips. Ja nu čips nenostrādā, tavam sunim paliek tetovējums... un tas arī būs papildus DB. Domāju ka nekādi mārutki...
User avatar
eldberg
admin
admin
 
Posts: 4268
Images: 510
Joined: 13 Jan 2010, 12:44
Location: Ogres novads

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Šarlote » 07 May 2012, 08:35

Piedodiet, ja tas jau te ir bijis. Saprotu, ka fiksi jāpiereģistrē suns, jo ir izstāžu variants un tiem jābūt esot reģistrētiem līdz 1.jūlijam. Atvēru to vorda dokumentu un īsti nesaprotu - tur nav ailes, ka suns NAV sterilizēts. Manējais nav un nebūs. Kas tad man tur jāraksta?

Un otrs - es to lapu izprintēju, aizpildu ar roku, paraksta vets (uzliek zīmogu?), varu to noskanēt un sūtīt uz epastu?
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Barito » 07 May 2012, 08:41

Šarlote
A nafig tev vetārsts vajadzīgs! Ko varēju, to aizpildīju pati un viss, un nekāda vetārsta apmeklējums nebija vajadzīgs! Iepriekš augstāk eldberg visu sīki un smalki jau aprakstīja :) .
User avatar
Barito
Junior
Junior
 
Posts: 557
Joined: 13 Jan 2010, 14:39
Location: Rīgas rajons

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Šarlote » 07 May 2012, 08:42

Barito wrote:Šarlote
A nafig tev vetārsts vajadzīgs! Ko varēju, to aizpildīju pati un viss, un nekāda vetārsta apmeklējums nebija vajadzīgs! Iepriekš augstāk eldberg visu sīki un smalki jau aprakstīja :) .

:jaut: Bet tur tak apakšā ir aile - vetārsta paraksts :jaut:
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby energy » 07 May 2012, 08:59

Vetārsta paraksts nav vajadzīgs. Vai tad mums LV ir maz visādu muļķīgu dokumentu? :)
User avatar
energy
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1532
Joined: 29 Jan 2010, 15:19
Location: Liepāja

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby zukins » 07 May 2012, 08:59

Šarlote, ja nav sterilizēts/kastrēts vienkārši neatzīmē neko (doma tāda, ka atķeksē, ja suns ir kastrēts). Attiecībā uz vetārstu parakstu - jā, vieta paredzēta ir, bet nav nepieciešams. Es visus datus pati sarakstīju, veidlapu & pases ieskenēju un nosūtīju - un suņus piereģistrēja.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Šarlote » 07 May 2012, 09:06

zukins wrote:Šarlote, ja nav sterilizēts/kastrēts vienkārši neatzīmē neko (doma tāda, ka atķeksē, ja suns ir kastrēts). Attiecībā uz vetārstu parakstu - jā, vieta paredzēta ir, bet nav nepieciešams. Es visus datus pati sarakstīju, veidlapu & pases ieskenēju un nosūtīju - un suņus piereģistrēja.


Skaidrs. Tā, vēlreiz - vai tad šitā nav tā pati veidlapa? Pases? Veterinārās pases?
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby zukins » 07 May 2012, 09:19

Veidlapa, pieļauju, ka tā pati... Aizpildi veidlapas A un B daļas (A daļu visu, B daļā vismaz par vet. pases nr. un čipu), izprintē, paraksti.Noskenē vet.pases pirmo lapu (tur, kur rakstīti īpašnieki) un otro atvērumu ar suņa datiem - dz.datumu, dzimumu, čipa numuru.
Un - sūti prom :) (e-pasts, šķiet, bija ldc@ldc.gov.lv) Pēc kāda laiciņa atnāks apstiprinājums, ka suns ir reģistrēts.
User avatar
zukins
Junior
Junior
 
Posts: 556
Images: 14
Joined: 13 Jan 2010, 15:36
Location: LV & LUX

Re: Diskusija:Kā reģistrēties Mājas & istabas dzīvnieku reģistrā

Postby Šarlote » 07 May 2012, 09:24

zukins wrote:Veidlapa, pieļauju, ka tā pati... Aizpildi veidlapas A un B daļas (A daļu visu, B daļā vismaz par vet. pases nr. un čipu), izprintē, paraksti.Noskenē vet.pases pirmo lapu (tur, kur rakstīti īpašnieki) un otro atvērumu ar suņa datiem - dz.datumu, dzimumu, čipa numuru.
Un - sūti prom :) (e-pasts, šķiet, bija ldc@ldc.gov.lv) Pēc kāda laiciņa atnāks apstiprinājums, ka suns ir reģistrēts.

Nu tagad toč neko vairs nesaprotu. Man atvērās tikai 1 dokuments vordā.
User avatar
Šarlote
Junior
Junior
 
Posts: 501
Images: 0
Joined: 22 Jan 2011, 16:39

PreviousNext

Return to Viss par suņiem

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests