NODINA cīņa ar asins parazītu

Dog Health

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Nemezis » 31 May 2012, 10:49

vuks55 wrote:atklājām asins paraugā pāri par 200 šo mikrofilāriju, tātad augsta tārpu koncentrācija.


manejam viena parauga atrada 518!!! :/

Daiga teica ka no Ziepniekkalna vel neviens nav bijis,ta ka mes bijam pirmie...
visdrizak ka 2 manejiem suniem ari tas pats atklasies,jo visi kopa staigajam..Pie ka visa es regulari vinjus apstradaju,bet vienalga dabujam.
Cerams ka man neka nav.. :huh:

Visi,kas staiga Ziepniekkalna meza,parbaudiet savus sunjus!! Jo mes nekur citur pagajusaja gada nestaigajam..
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 31 May 2012, 10:59

Rotija wrote:
vuks55 wrote:.. tā ka esam vienu jaunu draņķību klāt Latvijā dabūjuši. :aknee:


Tā ir. Un LV viņa jau esot labu laiku.

obrija,nedomāju,ka odiem tas attālums būs šķērslis. Un saslimšanas gadījumi tak vairākās vietās jau konstatēti.

Jā, es jau sapratu ka jāiet pārbaudīt suņi, jo Ziepniekkalns te pat blakus vien ir. Bet ko darīt ar barojošo kuci un mazajiem kucēniem? :soks:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby wolf-eyes » 31 May 2012, 11:04

obrija wrote:Jā, es jau sapratu ka jāiet pārbaudīt suņi, jo Ziepniekkalns te pat blakus vien ir. Bet ko darīt ar barojošo kuci un mazajiem kucēniem? :soks:

Un ko darīt ar lapsiņu, kurai nevar noņemt asins analīzes? ;(
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Nemezis » 31 May 2012, 11:23

obrija wrote:Jā, es jau sapratu ka jāiet pārbaudīt suņi, jo Ziepniekkalns te pat blakus vien ir. Bet ko darīt ar barojošo kuci un mazajiem kucēniem? :soks:


vispareizak laikam butu parbaudit kuci?
man shkiet ka interceptor nedrikst dot kuceniem jaunakiem par 6men.
varat pazvanit Daigai pajautat,vinja jau noteikti zin,ka labak rikoties
t.20025143
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Postby wolf-eyes » 31 May 2012, 12:05

Man vets atklāja, ka jau pirms 5 gadiem bijis pirmais gadījums, kad "astma" beigās izārstēta ar prettārpu līdzekli. Respektīvi sunim bijis klepus, ko izraisījuši šie asinstārpi.
Vienkārši šogad apstiprināts, ka tā ir konkrētās sugas tārpi, nevis nematožu kāpuri, kas klejo pa asinīm, kā uzskatīja līdz tam. Ja es pareizi sapratu..
Un ieteica Advocate un tamlīdzīgos pilināmos. Laikam jau neko citu darīt, jāpilina būs.
Citādi manā gadījumā, ja, nedod Dievs man lapsai sāktos asiņošana, es taču nevarētu atrast donoru..
Viņa apstiprināja, ka šie tārpi var izsaukt asiņošanas.. (bieži)
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby magnola » 31 May 2012, 12:23

Kādas šausmas te lasu! Nabaga Nodins, turaties. :soks: Un pie mums (Ulbrokas tuvumā) purvaina vieta, odu ka biezs! Man tagad bail ārā rādīties būs. Cik maksā asins analīzes sunim? Vai viņas jau tagad taisīt, vai labāk rudenī?
Kā pašiem, nedomājat pārbaudīties?
Image
Image
Laipni gaidīti manā blogā: viewtopic.php?f=29&t=5279
User avatar
magnola
Junior
Junior
 
Posts: 995
Images: 9
Joined: 19 Jan 2012, 13:26

Re:

Postby Nemezis » 31 May 2012, 12:56

wolf-eyes wrote:Viņa apstiprināja, ka šie tārpi var izsaukt asiņošanas.. (bieži)

tiesi ta,imunsistema vairs nespej pretoties,un organisma sak izstradaties heparins (antikoagulants,kas kave asinsreci)+ musu gadijuma paraziti izvelejas degunu(
Tur jau ta lieta ka paraziti ietekme imunsistemu,un simptomi medz but loti dazadi...

magnola Paldies! :pedinja:

analize uz asins parazitiem maksa ~15ls.,ja nejutaties drosi,varat parbaudit ari tagad..
nu es tagad domaju,ka man sevi ar vajag parbaudit :|
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby wolf-eyes » 31 May 2012, 15:50

Nemezis wrote:varat pazvanit Daigai pajautat,vinja jau noteikti zin,ka labak rikoties
t.20025143

Es piezvanīju Daigai.
Viņa mani tomēr mazliet nomierināja...
Pateikšu visu, ko mēs runājām:
* kaķiem tas nav aktuāli
* daudziem suņiem, kuri ir inficēti, tas pat nekādi neietekmē viņu dzīvi
* ja mājās ir vairāki suņi, tad tas nenozīmē, ka visi ir inficēti
* katram saslimšana izpaužas citā veidā, jāgriežas pie ārsta tad, ja dzīvnieks kļūst jocīgs, uzvedas neparasti, klepo, ir saguris vai nervozs un taml. Asiņošana nav visiem.
Mani gan tomēr īsti nenomierināja tas, ka asiņošana nav visiem. Tāpat kā pietiek ar vienu inficētu odu, tāpat arī pietiek ar vienu suni, kuram sākusies asiņošana- tavējo, lai tava dzīve būtu apgriezta kājām gaisā kā Namezim. Vispār- kā suņuks tagad jūtās?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 31 May 2012, 16:09

kaķiem tas nav aktuāli

Diez kāpēc tā? Vai neuzprasīji?
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby wolf-eyes » 31 May 2012, 17:03

obrija wrote:Diez kāpēc tā? Vai neuzprasīji?

Nē, es kaut kā ātrumā neuzprasīju.
Vien nopriecājos, ka būs laba ziņa draudzenei, kura baiļojās par saviem kaķiem.
Bet vispār jocīgi, kādēļ tā. Un arī tas, kādēļ dažiem suņiem tas nekā neizpaužas.
Bet vispār viņa šķita ļoti laipna, varbūt piezvani un pajautā un arī par savu korsu- bērnu māti.
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby vuks55 » 31 May 2012, 17:04

A sevi Tu pārbaudīt nevari.... jo cilvēkos šie tārpi nesasniedz dzimumgatavību , līdz ar to arī asinīs nebūs mikrofilārijas. Suņiem jau ar atklāj tik, tad, kad tārpi sāk nākošo paaudzi ražot.
Tā ka pieļauju, ka ne vienam vien cilvēkam ar Latvijā mīt šie tārpiņi, par ko mūsu ārsti pat neiedomājas un ārstē ko citu.

Te googles tante labu rakstu krieviski izmeta.
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0% ... 0%BE%D0%B7

Bet ja pameklē latīnisko, tad vispār vienreizējus skatus vari cilvēkam redzēt.
http://www.youtube.com/watch?v=Jp89RHJfYws

Tā ka laipni lūgti šausmenītē....
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 31 May 2012, 17:35

Jēziņ mīļais... gandrīz apvēmos un sirds arī sāka lauvēt, jāšāk domāt vai tur nav ieperinājušies šie pretekļi :soks:
Man tik tāds ajutājums kā organisms pēc indēšanas attīrās, kur tie pretekļi paliek no suņu sirdīm? Un ar ko tik ļoti suņi atšķirās no sauvaļas dzīvniekiem, ka tiem tie tārpi gadās reti?
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby wolf-eyes » 31 May 2012, 17:37

obrija wrote:Un ar ko tik ļoti suņi atšķirās no sauvaļas dzīvniekiem, ka tiem tie tārpi gadās reti?

Tur bija teikts, ka savvaļas dzīvniekiem gadās reti?
User avatar
wolf-eyes
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1528
Joined: 12 May 2010, 23:50

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby vuks55 » 31 May 2012, 17:59

Baidos, ka savaļas dzīvniekiem ar nemaz tik reti nav.... galu galā no kurienas tad odi pārnēsā šīs mikrofilārijas? Ne jau tikai no sunčiem...
vienkārši ne visiem ir kādas redzamas kaites. Sadzīvo, tāpat kā ar blusām, cērmēm, utt.
Manai suncei ar nu nekas nekaitēja( vismaz ārēji). Veselāka par veselu. Tagad gan domāju, kā tie tur sadalās un meklēju pa visurieni pumpas :apstulbis: bet nu nav īsti kam piesieties.
Otrai, jā, tai paspēju ne tikai sonogrāfiju uztaisīt. Man jau sākumā neklausīja neviens, ka saku, ka tā nav epilepsija, ka kas savādāks - tik nofilmē lēkmi un tad nāc. Labi, ka pie Daigas aizbraucu.


Nesuņinieks pat iedomāties to nevar, ko tik Latvijā var saķert...
Pareizi jau raksta, ka visos gadījumos, kad atklāja dirofīlijas cilvēkiem Krievijā, nevienā gadījumā no sākuma viņas nediagnosticēja pareizi uzreiz. Tā ka pieņemu, ka pie mums tāpat.
vuks55
Puppy
Puppy
 
Posts: 119
Joined: 29 Feb 2012, 17:31

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby obrija » 31 May 2012, 18:36

Tagad gan domāju, kā tie tur sadalās un meklēju pa visurieni pumpas :apstulbis:

Nu labi pieņemsim viņi sadalās un izšķīst, bet kā tās asinis attīrās, kā aknas ar to visu tiek galā, vai nav aknām pēc tam sekas? Es saprotu cērmes, paņem uz izkakā, bet šitādus pretekļus kā organisms izvada? :jaut:
Image
User avatar
obrija
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1642
Joined: 13 Jan 2010, 14:11
Location: Latvija

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Bak-tax » 01 Jun 2012, 08:40

vuks55 wrote:Jaunciems, Suži, Jugla, Ādaži....


Brrr... tad jau mums Berģos dzīvojot arī noteikti jātaisa analīzes, jo pie ezera dzīvojot, īpaši vakaros- odi ir nenormāli daudz! Varbūt man tikai liekās, bet šogad odi ir ārkārtīgi daudz- lieli un resni, izbadējušies un šausmīgi asinskāri!

Nemezi

Kā Nodins jūtās?!
Diagnoze- TAKSIS!
Image
Latvijas Takšu un medību Terjeru klubs
http://www.ltmtk.lv
User avatar
Bak-tax
Puppy
Puppy
 
Posts: 285
Joined: 13 Jan 2010, 13:44
Location: Latvija, Rīga

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Sisija » 01 Jun 2012, 11:10

Bak-tax wrote: Varbūt man tikai liekās, bet šogad odi ir ārkārtīgi daudz- lieli un resni, izbadējušies un šausmīgi asinskāri!

Neliekas, tiešām resni monstri :lamajas:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Nemezis » 01 Jun 2012, 11:29

wolf-eyes, Bak-tax Nodins jutas labak,paldies!! :pedinja:
ed,dzer,megina speleties,bet es pagaidam nelauju..turpinam antibiotiku kursu..Vakar bijam klinika uztaisijam analizes,redzes kada bus atbilde sodien.. :ludzu:

daudziem suņiem, kuri ir inficēti, tas pat nekādi neietekmē viņu dzīvi


Daleji piekritu,katram tas izpauzas savadak,bet nu,cik ilgi imunsistema var pretoties? Tarpi vairojas,izdala asinis toksinus..Ja nearstet,suns nomirs no hroniskas slimibas,pie ka visa si suga var lokalizeties ne tikai zemada,bet ari acis,smadzenes,muguras smadzenes,kaut panemt musu gadijumu..glotada.
Pirms nokljut MBH,mes nomainijam 3 klinikas..bet vajadzeja vien uztaisit asins testu!
User avatar
Nemezis
Junior
Junior
 
Posts: 503
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:53
Location: Jūrmala

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby Ingucis » 01 Jun 2012, 16:43

Šodien man pienāca pozitīvas ziņas..:)
Lētāk var pārbaudīt savus mīluļus..:)

www.vetcentrs.lvŠobrīd LLU VMF tiek veikts pētījums par Dirofilaria repens invāziju suņiem. Mūsu klīnikā Jums ir ekskluzīva iespēja nodot suņa asins paraugu un tas bez maksas Veterinārmedicīnas fakultātē tiks izmeklēts uz konkrētajiem parazītiem. Asins noņemšanas un transportēšanas izmaksas – 3.00 Ls. Norādot savu kontaktinformāciju, e - pastu un/vai telefona numuru, Jums tiks paziņoti izmeklēšanas rezultāti un, pozitīvas atbildes gadījumā, nozīmēts ārstēšanas kurss.
Ingucis
Baby
Baby
 
Posts: 52
Joined: 05 Apr 2010, 09:15

Re: Lūdzu palīdzi NODINAM!

Postby onetouchspark » 01 Jun 2012, 17:09

Par Advocate pret Dilofilaria Repens
http://www.hindawi.com/journals/vmi/2011/482746/
Anglu val.
User avatar
onetouchspark
Junior
Junior
 
Posts: 642
Images: 97
Joined: 23 Jan 2010, 16:00
Location: Riga

PreviousNext

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests