Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Miscellaneous

Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Linda B. » 14 Aug 2012, 21:46

Varbūt šeit kāds vecāka gada gājuma cilvēks atceras cik liela jēga no tām bankām bija?Bankas mājās ir,ir arī cilvēks,kas mācētu tās uzlikt,bet nezinu vai tam īsti ir jēga?Ome saka,ka vajadzētu uzlikt,jo padomju laikos viņas esot arī slimnīcās liktas,bet mamma tā kā šaubās par to jēgu.Taču,lai kā tur nebūtu gribās tikt uz kājām vismaz līdz septembra sākumam,lai varu uzsākt studijas šogad,nevis vēl gadu bezjēdzīgi jābumbulē pa māju kaut kāda karsoņa dēļ.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby OrlandoSeaHorse » 15 Aug 2012, 02:41

Ir jēga. Mamma ārste un man bankas bērnībā tika bieži. Tagad nav bijusi vajadzība. Katrā ziņā lielāka jēga, nekā no sinepju plāksteriem, kas arī kādreiz bija modē. Tas tavs cilvēks prot uzlikt, bet vai noņemt arī prot? Es nopietni jautāju, jo jāzin, cik ilgi var turēt, ka nepiesūcas par traku.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Laura » 15 Aug 2012, 06:30

Klausi vecomammu un ļauj, lai liek. Viņas reāli palīdz, bet, kā jau Orlando rakstīja, vajag zināt arī cik ilgi jātur.
Image
User avatar
Laura
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1688
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 14:30

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Sisija » 15 Aug 2012, 07:27

Es arī varu tikai piekrist. Jēga ir. Bērnībā mamma lika man un esmu likusi arī pati jaunākajam brālim. Palīdzēja labi. Tikai uz pludmali gan pēc tam nevarēsi iet :kanepe:
Image Image
Sisija
Champion
Champion
 
Posts: 2271
Joined: 13 Jan 2010, 21:45
Location: Rīga, Pārdaugava

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby vipdu » 15 Aug 2012, 07:59

Jēga ir, lika bērnībā un liek vēl tagad (zinu arī ārstus, kas piedāvā banku terapijas). Man brālim vienmēr paveicās dabūs bronhītus un tml. tad nekādas zāles nepalīdz tā kā bankas. Galvenais nosacījums karsēt banku pa gabalu (man tēvs karsēja pie pašas muguras, domāja ka fiksi jāpieliek citādi nepiesūcas, rezultātā ar visu liesmu uzlika :jautri: tas gan nebija forši) Turēt parasti var 20 min. Likt nevar uz sirds, uz dzimumzīmēm neiesaka (uz pumpām arī, brālim vienu netīšām uz pumpas uzlika, pēc 20 minūtēm bija piesūkta pilna banka ar asinīm :jautri: ), parasti liek puslokā gar lāpstiņām. Nevar likt katru dienu, viena starpā jāizlaiž. Pēc banku uzlikšanas uzreiz gultā, vai silti saģerbt muguru, apkārt pusplikam vazāties nevajadzētu, var palikt tieši sliktāk (tas tā, ja nu kāds pēc šīs diskucijas pēķšņi izdomā, ka sāks likt) Es te noteikti sabiedēju. Bankas vispār nav nekas traks, man pat patīk, tas nozīmē, ka 20 minūtes varu mierīgi pagulēt un atpūsties, un neviens netraucē.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby NARDICUM » 15 Aug 2012, 08:00

Mana pieredze rāda, ka palīdz ļoti labi! Liec droši un nešaubies!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Linda B. » 15 Aug 2012, 09:32

Ome jau solījās aiziet pie kaut kādas vecas medmāsas,lai atnāk uzlikt.Izskatās,ka tas ir pēdējais,ko varētu pamēģināt,ja ne,jādodas uz slimnīcu,jo ārstējos jau nedēļu,bet paliek tikai sliktāk.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Creme de la Creme » 15 Aug 2012, 09:54

Linda B. wrote:Ome jau solījās aiziet pie kaut kādas vecas medmāsas,lai atnāk uzlikt.Izskatās,ka tas ir pēdējais,ko varētu pamēģināt,ja ne,jādodas uz slimnīcu,jo ārstējos jau nedēļu,bet paliek tikai sliktāk.

Jāmēģina ir viss! Sliktāk jau nepaliks!
Es te arī vairāk kā mēnesi noklepoju. Nekādas zāles nelīdzēja. Pāriet, bet pēc pāris dienām atkal paliek sliktāk. Daktere uzstādīja diagnozi - garais klepus. :kanepe:
Tagad kaut kādi ģiftīgi vīrusi! Galvenais - antibiotikas tos neņem! Tāpēc labāk izmantot ''sentēvu metodes''.
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Linda B. » 15 Aug 2012, 10:12

Jā es arī to iev;eroju.Tūlīt jau viena paka cauri,bet jēgas nekādas no viņam nav.Izrakstīja vēl vienas,bet kaut kādas citas un teica,lai dzerot dubultā.Vo iedzēru.Tagad gribās skriet dot ārstam pa galvu,jo vēl jāmeklē bļoda.Kunģim tāda deva galīgi nepatika.
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby vipdu » 15 Aug 2012, 10:33

Heh, man nesen sanāca sakarsme ar ģimenes ārsti, mēs pie viņas parasti neejam. Pēc tās vizītes turpināsim neiet :jautri: Man brālim viņa uzstādīja tādu diagnozi, ka es pēc tam smējos tā ka asaras tecēja. Divas dienas tikko atcerējos, tā sāk smiekli raustīt. Vispār nesaprotu no kurienes savus gara darbus viņa dabū. Man tradicionālajai medicīnai vispār sāk zust ticība, kaut kā līdz šim viņi vispār neko izārstēt mūsu ģimenei nevar (jāpriecājas kaut par tām reizēm kurās vismaz sliktāk neuztaisa kā bija pirms tam). Bet daudzis saka, ka tagad vīrusi tā modificējuši ka isti zāles nepalīdz. Trakums kaut kāds.
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Creme de la Creme » 15 Aug 2012, 10:55

Man 3 dakteri uzstādīja 3 diagnozes :jautri:
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby čība » 15 Aug 2012, 11:51

Ģimenes ārsts pa lielam ir cilvēks... kurš īsti nezina neko.
Kā viens ārsts var ārstēt visu man nav saprotams, bet tagad jau ģimenes ārsts izraksta zāles gan ginekoloģiska rakstura problēmām, gan acu kaitēm, brīnums, ka ģipsi neliek (gan jau kāds liek ar). Tā vieta, lai dotu nosūtījumu pie speciālista, nodarbojas ar kaut kādu pašdarbību. Lai katram veicas atrast normālu ģimenes ārstu. Es savējo ja godīgi nekad mūžā neesmu redzējusi :D Ja kaut ko tiešām vajag, dodos uz ARS, samaksāju, bet vismaz ir normāls ārsts priekšā.

Par bankām runājot - man nekad nav palīdzējušas modernās metodes, tautas metodes ir daudz iedarbīgākas. Es labāk nemaz neteikšu kas mani izārstēja no plaušu karsoņa... Es vairāk kā mēnesi ārstējos - zāles gan dzēru, gan špricēja, gan slimnīcā gulēju - un labāk nekas nepalika. Pēc labas dakteres ieteikuma vecāki atgriezās pie tautas metodēm... Un mazāk kā divu nedēļu laikā biju uz pekām :)
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Linda B. » 15 Aug 2012, 16:55

čība,labāk pasaki gan,kas palīdzēja.Varbūt noder
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby NARDICUM » 15 Aug 2012, 23:47

Gan jau govs kaka ar pienu ;) Arī iedarbīga!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby OrlandoSeaHorse » 16 Aug 2012, 00:07

Govs kaka (bez piena) uz krūtīm no ārpuses! Mamma stāstīja, ka kādreiz viņas bērnībā tūlīt pēc kara vai kara laikā, kad zāles nebija vispār, viņa plaušu karsoni bija noķērusi un teju vai galus atdeva dēļ temperatūras. Kā uzlikuši to govs kaku virsū, uzreiz esot jutusi, ka paliek labi. Kaku drēbes maisiņā, nav jau nekādas dubļu vannas.
Image Image
OrlandoSeaHorse
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1624
Joined: 13 Jan 2010, 15:56
Location: Luxembourg

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby čība » 16 Aug 2012, 08:09

NARDICUM wrote:Gan jau govs kaka ar pienu ;) Arī iedarbīga!


Aha, Linda B. tas arī palīdzēja. Protams, ja es būtu zinājusi KO man dod, droši vien vēl gulētu slimnīcā :D Bet tā kā tas tika viltīgi noklusēts, ātri izārstējos. Man laikam deva ar pienu, medu un mazliet balzāmu. Ņemot vērā, ka man bija gadi 14, jāsaka, ka labi noslēpta tā kaka bija :D
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Linda B. » 16 Aug 2012, 08:18

Fuj.Bet man nemaz nederēs.Nav man govs,līdz ar to arī kakas nav :D
User avatar
Linda B.
Champion
Champion
 
Posts: 2157
Images: 10
Joined: 15 Jan 2010, 00:40
Location: Iecava

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby čība » 16 Aug 2012, 08:23

Linda B. wrote:Fuj.Bet man nemaz nederēs.Nav man govs,līdz ar to arī kakas nav :D


Mums arī govs nav, bet laukos draugiem bioloģiskās govis bija :kanepe:
Nu ja man kāds piedāvātu - še, iedzer paliks labāk - jau teicu, es vēl tagad gulētu slimnīcā. Kaut kā negribas ticēt, ka tas varētu palīdzēt... Bet nu palīdzēja :kanepe:
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby vipdu » 16 Aug 2012, 13:17

Tas kā kuram, ja man brālim tādu ieskapē (agrāk ģimenes ārste mēģināja), tad viņš galus atdotu (tieši no kombinācijas piens+medus) citus tā ārstē, brāli tā noved līdz slimnīcai :jautri:
User avatar
vipdu
Junior
Junior
 
Posts: 760
Joined: 11 May 2011, 08:45
Location: Ogre, Latvia

Re: Plaušu karsonis un bankas (cilvēkam)

Postby Creme de la Creme » 16 Aug 2012, 13:30

Vēl runā ka palīdzot piens ar zosu taukiem. Tauki izkūstot un esot diezgan viegli to dzērienu iedabūt iekšā. Man zosu tauki kaut kur saldētavā mētājās, bet es tomēr nevarēju saņemties lai izmēģinātu (varbūt ja būtu bijis sliktāk, tad dzertu...)
Asspalvaino takšu audzētava ''Creme de la Creme'' cremedelacremeteckel@inbox.lv
http://cremedelacremeteckel.jimdo.com/
http://cremedelacremehandmade.jimdo.com/
Ogres kinoloģiskais klubs, takšu sekcija
User avatar
Creme de la Creme
Veteran
Veteran
 
Posts: 3440
Joined: 13 Jan 2010, 15:49
Location: Sējas novads

Next

Return to Citi jautājumi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron