Displāzijas pārbaude.

Dog Health

Displāzijas pārbaude.

Postby Retrīvers » 12 Sep 2012, 15:19

Rekur noderīgi paskaidrojumi. :)

Image


Zinu, ka ir līdzīga tēma (Displ.pārb. Lietuvā), bet tur tā tīri par Lietuvu.
Es domāju vispār uztaisīt vispārīgu tēmu par displāziju, jo man uzradās jautājums uz ko man neviens tā precīzi atbildēt nevarēja.


? No cik mēnešu vecuma var taisīt displāzijas pārbaudi suņu puikam un no cik mēn. var taisīt kucei?
Interesē tieši LKF biedriem, nezinu, varbūt citur savādāk.. ;]
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Share On

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 13 Sep 2012, 08:10

Es būtu ar visam četram par, ja pie mums vērtētu pēc SV sistēmas ar A1, A2 un taml. Pie tam mums ir ārsts, kam ir SV sertifikāts.
Abiem var taisīt no 12 mēn vecuma. Kucei vēlams iekļauties starp meklēšanas reizēm. Aptuveni ar intervālu: 2 mēn pēc vai vismaz 2 mēn pirms.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Retrīvers » 13 Sep 2012, 13:54

KR, paldies! :jaa:

Es zinu, ka no 15 mēnešiem kucēm 100% var, jo no 15 mēnešiem var arī pārot.
Un dzirdējusi biju, ka ap 14,15mēn. varot taisīt pārbaudi.
Bet sāku domāt par suņiem, jo tos taču vaislā varot izmantot no 12 mēnešiem un tad sanāca man te tā aizdomāties.
Paldies, tiešām, tagad man viss ir skaidrs. :)
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Greylove » 13 Sep 2012, 16:15

Retrīvers, Tev nedaudz nepareiza informācija, droši vien šķirnēm tas atšķiras, bet retrīveri vaislā ir izmantojami - kuces no 20 mēn. vecuma, suņi no 18 mēn. vecuma.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 13 Sep 2012, 17:01

Man šķeit, ka Retrīvers domāja, ka ir šķirnes, kuras izmanto no 12 mēn. vaislā, nevis par kādu šķirni rakstīja konkrēti.
Rotveilerus(suņus) vaislā izmanto tikai no 24 mēn, bet HD pārbaudi var taisīt jau 12 mēn.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Retrīvers » 13 Sep 2012, 20:59

Liene, jā, es vispārīgi.
Par retrīveriem zinu. :)
User avatar
Retrīvers
Junior
Junior
 
Posts: 756
Joined: 19 Sep 2011, 15:32
Location: Cēsis

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Greylove » 13 Sep 2012, 21:28

Skaidrs. :) bet, jebkurā gadījumā, domāju, ka tie, kuri drīkst iet vaislā jau no 12 mēn., tiem displāzijas pārbaude nav nepieciešama.
Image
http://www.beckettelf.com
Njuse un apvienotā melnā-šokolādes komanda
User avatar
Greylove
Junior
Junior
 
Posts: 624
Images: 2
Joined: 13 Jan 2010, 13:21
Location: Riga, Čiekurkalns

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby tanaya » 13 Sep 2012, 21:30

Nu es personīgi dzirdēju (gan oficiāli no sava kluba pārstāvjiem, gan no citu klubu biedriem), ka lai displāzijas rezultāti būtu oficiāli atzīti, pārbaude jātaisa ne āgrāk par 14 mēnešiem.
Un man liekas, ka no 12 mēnešiem vaislā izmanto tikai tādu šķirņu suņus, kam vispār netaisa displāzijas pārbaudi.
User avatar
tanaya
Puppy
Puppy
 
Posts: 341
Joined: 19 Feb 2010, 21:52

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 13 Sep 2012, 22:50

Vaislā izmanto lielo šķirņu suņus no 12 mēn, kuriem ir vajadzīga HD pārbaude. Šaubos vai kaut kas radikali mainījies gada-divu laikā.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Bafija » 15 Sep 2012, 12:20

OFA displāzijas testu par pilnīgu uzkata tikai tādu, kurš veikts ne ātrāk kā 24 mēnešu vecumā.
www.offa.org
Es arī uzkatu, ka 2 gados suns ir pietiekoši nobriedis, lai tests rezultāti būtu ticami. 12 mēnešos vidējām šķirnēm nekādas radikālas izmaiņas netiks uzrādītas!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 15 Sep 2012, 18:28

Smagajām šķirnēm, ja ir iedzimta displāzija, tad pirmās tās pazīmes parādās kucēnam 4-6 mēn vecumā. Labākais vecums displāzijas lasīšanai lielajās/smagajās šķirnēs statistiski ir 13 mēn. Par to runā lielākā daļa audzētāju.
24 mēn jau var būt gan traumatiski iegūtas izmaiņas gūžu stāvoklī, gan audzēšanas apstākļu izraisītas...
Bafija...offai nepiekrītu nu nekā.....
Laikam jau vieglajām šķirnēm ir viss savādāk. :jaa: Savā šķirnē esmu kategoriski pret lasīšanu 24mēn.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Bafija » 19 Sep 2012, 09:50

Korland Rein wrote:Smagajām šķirnēm, ja ir iedzimta displāzija, tad pirmās tās pazīmes parādās kucēnam 4-6 mēn vecumā. Labākais vecums displāzijas lasīšanai lielajās/smagajās šķirnēs statistiski ir 13 mēn. Par to runā lielākā daļa audzētāju.
24 mēn jau var būt gan traumatiski iegūtas izmaiņas gūžu stāvoklī, gan audzēšanas apstākļu izraisītas...
Bafija...offai nepiekrītu nu nekā.....
Laikam jau vieglajām šķirnēm ir viss savādāk. :jaa: Savā šķirnē esmu kategoriski pret lasīšanu 24mēn.


Es piekrītu, ka katrai šķirnei savādāk! Haskiju audzētāji saka paldies tieši Offa, jo nu jau gadus desmit, mūsu šķirne ir brīva no šīs slimības!
Interesanti, kā ir ar smagajiem suņiem ASV - vai tiešām viņiem ir sliktāki lasījumi, jo veikti 24. menešos? Būtu interesanti paskatīties!
Image
*** http://www.husky.lv siberians for sled, show & LOVE ***
User avatar
Bafija
Champion
Champion
 
Posts: 2316
Joined: 13 Jan 2010, 12:49
Location: husky.lv

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 19 Sep 2012, 10:05

Bafija wrote:Interesanti, kā ir ar smagajiem suņiem ASV - vai tiešām viņiem ir sliktāki lasījumi, jo veikti 24. menešos? Būtu interesanti paskatīties!

100%, ka sliktāki. :stiligs2:
Haskijs ir viegla šķirne un katrai škirnei savas īpatnības, visādā ziņā, arī HD, tāpēc noteikt vienus kritērijus dažadām šķirnēm nav īsti loģiski.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby NARDICUM » 19 Sep 2012, 13:59

Mums klubā ir bijuši pāris gadījumi, kad HD baudīja veciem suņiem, pat 8 g.v., bet tādi, kam bauda 4-5 gados ir daudz, un varu pateikt, ja ir A, tad tas arī ir! Konkrēti abiem vecajiem 8 g.v. suņiem bija AA
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 19 Sep 2012, 16:16

NARDICUM, es atkal zinu pretēju praksi. :( Iespējams, ka svarīgi arī visi blakus faktori - fiziska slodze,, traumas, barošana un taml.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby NARDICUM » 20 Sep 2012, 09:01

KR
Nu bet tagad paskaties loģiski ;)
Ja 1.5 g.v. sunim ir AA, un viņš tiek pielaists vaislai uz mūžu bez kādiem ierobežojumiem, bet ja šim pašam sunim 5 g.v. ir kaut kas cits, var būt pat tāds rezultāts, ar kuru šādu suni nemaz nevar pārot? Kāda tad jēga visam šim kipišam ?
Suns tak paliek tas pats!
User avatar
NARDICUM
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1130
Joined: 15 Jan 2010, 00:36
Location: Aizpute

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 20 Sep 2012, 12:01

Tāpēc, ka ar gadiem displāzija medz pasliktinaties un to saka arī ārsti, kas to lasa., par to liecina arī atsevišķi gadijumi, ne jau es tagad to ņemu un fantazeju.
Pie tam ir jēdziens iegūta un iedzimta displāzija.

Audzetavā personīgi ir 2x gadijumi kucēm, kuras traumas dēļ sarāvušas gūžas saiti vienai kājai. Viena pirms un otra pēc HD lasījuma. Nu nekad tak viņam vairs nebūs ne AA ne BB. Būs AD vai labākajā gadijumā AC vai arī citas variācijas ar B.
Suns, kas visu laiku ir bijis pārbarots, dzīvojis uz slidenas grīdas, skrējis un lecis ar savu mūžīgi lieko svaru, arī 6-8 gados vairs nenolasīsies uz to pašu AA. Iespējams, ke ne visiem tā ir, bet savā šķirnē zinu šim visam neskaitāmus gadijumus, ne tikai savā audzetavā. :jaa:
Smagie suņi - sportisti? Arī būs vienāds lasījums kā 15 mēn tā 4-8 gados? Neticu....

Tapat arī kucēm iesaka sekot līdzi displāzijas lasīšanas laikam, iekļaujoties starp meklēšanas reizem. Ne visam būs fizioloģisku apstākļu dēļ izmaiņas gūžu stāvoklī, bet daudzām būs. Skatoties cik elastīgas locītavu saites un taml.
A kā ar drastiskajiem medikamentiem? Ir arī tādi, kas ietekmē displāziju un, ja suns slimojis savas dzīves laikā, kas atstājis sekas uz viņa kopējo veselības stāvoklī. Cik nav medikamentu, kuriem pat pamācībā rakstīts, ka ietekmē to un to....
Es tak runāju tikai par iegūtu displāziju.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby ingo » 20 Sep 2012, 12:09

Es te tā muļķīgi iespraukšos :sarkstosa: , bet iegūtā displāzija taču neietekmē kucēnus tā kā iedzimtā? Nē nu labi daļēji varbūt arī ietekmē, teiksim ka suns ir (var būt) uz to tendēts (nu nemāku es izteikties), taču ne jau tā kā kad dizplāzija jau gēnos ierakstīta? Vai arī galīgi ne tā visu saprotu?
User avatar
ingo
Intermediate
Intermediate
 
Posts: 1147
Images: 1
Joined: 13 Jan 2010, 13:56
Location: Medze, Liepāja

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby čība » 20 Sep 2012, 12:25

Korland Rein wrote:Smagie suņi - sportisti? Arī būs vienāds lasījums kā 15 mēn tā 4-8 gados? Neticu....


:par:

Mūsu šķirnē Vacijā ir veikti šadi pētījumi un ir rezultāti, kuru dēļ daudzi audzētaji iekļauj līgumā punktu, ka displāzijas pārbaude jāveic 15-18 (vai 24) mēnešu vecumā.
User avatar
čība
Champion
Champion
 
Posts: 2669
Images: 0
Joined: 13 Jan 2010, 12:32
Location: Rīga, Centrs

Re: Displāzijas pārbaude.

Postby Korland Rein » 20 Sep 2012, 12:30

ingo wrote:Es te tā muļķīgi iespraukšos :sarkstosa: , bet iegūtā displāzija taču neietekmē kucēnus tā kā iedzimtā? Nē nu labi daļēji varbūt arī ietekmē, teiksim ka suns ir (var būt) uz to tendēts (nu nemāku es izteikties), taču ne jau tā kā kad dizplāzija jau gēnos ierakstīta? Vai arī galīgi ne tā visu saprotu?

Iegūta ir iegūta, ne to kāds pārlasa, ne arī tas radikāli varētu ietekmēt iedzimtību. Pieļauju, ka vnk vienam ir tāda tendence, otram nav.
čība, es arī esmu jau domājusi, ka šāds punkts līgumā netraucētu.

Veciem cilvēkiem tak aŗī visiem nav tendence uz gūžu deformāciju ne tā? Tāpat arī dzīvniekiem.
Image
Inspired by Rottweiler
"Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. Cenzūra ir aizliegta.", Satversmes 100.p.
User avatar
Korland Rein
Veteran
Veteran
 
Posts: 3327
Joined: 13 Jan 2010, 13:58
Location: Alžīrija

Next

Return to Suņu veselība

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests